Już 14 października uroczystości 60-lecia szkoły

Rok szkolny 2017/2018

 

 

60-lecie szkoły

 

 

   Zobacz plakat ...tutaj

 

 

 

 

 

 


Otwarcie sezonu piłkarskiego     

                                                                                                

W dniu 16 września 2017 r. na terenie ORLIKA odbył się Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej chłopców, który został zorganizowany przez UKS "3". Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów: AC MATERACE, DZIKIE DZIKI, DZIKIE BANANY, REJSS, FC PO NALEWCE, FC GUN, MALUCHY , FC POMARAŃCZE oraz DZIKI NA POLANIE. Otwarcia rozgrywek dokonał prezes UKS ”Trójka”, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej, sportowej rywalizacji.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)


Sukcesy Tobiasza Choińskiego

 

Tobiasz Choiński uczeń klasy 5a interesuje się sportem motocrossowym. Jest zawodnikiem Motoklubu Oborniki i należy również do Teamu Dirtbike.pl Husqvarna. Do klubu należy od listopada 2016 r. Bierze udział w Mistrzostwach Strefy Zachodniej i już w kwalifikacjach sezonu jest na 6 pozycji, a 16 września weźmie udział w Pucharze Polski odbywającym się Obornikach. W klasyfikacji klubowej jest na 2 pozycji. Brał też udział w cross country w Mistrzostwach Pomorza Zachodniego i zdobył 1 miejsce. Tobiaszowi życzymy wielu sukcesów w tej niezwykłej dyscyplinie sportu.


Sprzątanie Świata

 

W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

 

 

 

 


Fotograf w szkole

 

W dniu 20 września br. (środa) naszą szkołę odwiedzi fotograf. Będzie można wykonać różnego rodzaju zdjęcia, między innymi:

       - zdjęcia klasowe,

       - zdjęcia legitymacyjne.

O zwrócenie szczególnej uwagi prosimy uczniów klas 7. Uczniowie klas 7 będą potrzebowali zdjęcia do wyrobienia nowych legitymacji szkolnych. Zdjęcia będzie można robić od godziny 9.00 na parterze szkoły

Tego dnia fotograf odwiedzi również uczniów klas I w Grabówcu, gdzie zdjęcia będą wykonywane od godziny 10.00


Zmiany w dowozach

W związku ze zmianami w godzinach dowozów przedstawiamy nowy rozkład ...tutaj


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

W dniu 4 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zgromadzoną na boisku młodzież oraz uczniów młodszych klas powitał pan dyrektor Tomasz Runowski, który 1 września objął stanowisko dyrektora naszej placówki. Życzył społeczności uczniowskiej samych sukcesów w nauce. Przypomniał też o wciąż trwającej reformie edukacji, w czasie której gimnazja są zastępowane przez 8-klasowe podstawówki i 4-klasowe licea. Po uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych.

 

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r. (poniedziałek)

- boisko szkolne:

                              godz.   9.00 - klasy IV-VII,

                              godz. 10.00 - oddziały przedszkolne, klasy I-III
 

                                                                 ZAPRASZAMY!


Dowozy

 

Plany dowozów:

        - w dniu 4 września (rozpoczęcie roku szkolnego) ...tutaj

        - w roku szkolnym 2017/2018 ...tutaj

 


Rozkład godzin pracy szkoły ...tutaj


Zapisy uczniów do świetlicy

 

     Wypełnione Karty zgłoszenia uczniów klas I-VII do świetlicy można oddawać           

w sekretariacie szkoły od 29.08.2017 w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz u wychowawców  świetlicy od 4.09.2017 r.  do 7.09. 2017 r. w godzinach od 6.30 do 17.00.

     Uczniowie dowożeni  do szkoły szkolnym autobusem nie muszą mieć na Karcie zgłoszenia potwierdzonego miejsca pracy rodziców.

        - załącznik 1 ...tutaj

          - załącznik 1 ...tutaj


Podręczniki

Informacje o podręcznikach obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 w zakładce "Programy i podręczniki"


Komunikaty

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach serdecznie zaprasza rodziców uczniów, którzy od września 2017 r. rozpoczną naukę w klasie pierwszej na zebranie, które odbędzie się 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17:00 w świetlicy szkolnej (pierwsze piętro, budynek szkoły).
 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach serdecznie zaprasza rodziców dzieci, które od września 2017 r. rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym na zebranie, które odbędzie się 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej (pierwsze piętro, budynek szkoły).

 


Komunikat

 

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2017 r. stanowisko dyrektora naszej szkoły obejmie Pan mgr Tomasz Runowski.

Panu Dyrektorowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

 

 

 


 

Wykaz podręczników do kupienia przez rodziców

 

W nowym roku szkolnym 2017/2018 podręczniki i ćwiczenia (z dotacji) uczniowie otrzymają w szkole. Poniżej podajemy listę podręczników, których zakupu muszą dokonać rodzice.

Wykaz ...tutaj

 

 

 


60-lecie Szkoły Podstawowej nr 3

 

„Trójka” obchodzi w tym roku okrągłą, bo 60-tą rocznicę swojego powstania. Jest to dobra okazja, aby równocześnie urządzić Zjazd Absolwentów. Mamy przyjemność zaprosić wszystkich byłych uczniów na obchody tego Święta, które odbędą się 14 października 2017 roku.

Wstępny harmonogram obchodów 60-lecia …tutaj  

 


Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

 

Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki wszyscy mogą rozpocząć upragnione wakacje i aż do września nie myśleć o powrocie do szkolnych ławek. Zanim nastąpił ten długo wyczekiwany moment najpierw pożegnano w sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych. Później na boisku szkolnym spotkali się uczniowie klas IV-VI. Tam pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek podziękowała społeczności uczniowskiej za ciężką i wytrwałą pracę. Wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

                                                     ...czytaj dalej


JESTEŚMY  w  projekcie Koder-Junior!

 

Z radością informuję, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”.  Jest to projekt  dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.  Będą w nim uczestniczyć w nowym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie klas I-III.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


MegaMisja

 

Nasz Szkoła zakwalifikowała się do programu edukacyjnego pt. "MegaMisja", którego organizatorem jest Fundacja Orange.  MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Od września 2017 roku wspólnie z Fundacją "Orange" ruszamy z projektem. Będziemy uczyć najmłodszych kreatywnego,  bezpiecznego korzystania z nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 


Podsumowanie oszczędzania w SKO

 

Zgodnie ze szkolnym regulaminem SKO na koniec roku szkolnego opiekun SKO wyróżnia dzieci, które w danym roku szkolnym systematycznie oszczędzały pieniążki na książeczkach. Wyróżnione zostają dzieci, które systematycznie oszczędzały, nie zaś te, które wpłaciły najwięcej pieniążków.

Lista wyróżnionych uczniów ...tutaj

 

 

 


Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość

 

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość" realizowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach "Bezpieczna+" zatytułowanego: "Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia". Szkoła otrzymała certyfikat ...tutaj

 

 

 

 

 


Podsumowanie wyników nauczania

 

Początek wakacji jest doskonałym czasem na podsumowania. W załączniku przedstawiamy wyniki nauczania uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 ...tutaj

 

 

 

 

 


Wakacje

 

Wreszcie nastał czas relaksu, zabawy, odpoczynku, dlatego życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom miłego spędzenia wakacji, słonecznej pogody i wielu wrażeń. Przestrzegamy jednak wychowanków naszej szkoły, aby rozważnie podejmowali decyzje dotyczące letnich zabaw i zawsze pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.