Rok szkolny 2017/2018

 

 

 

X Jubileuszowy Amatorski Konkurs Gwarowy "Godejma po naszymu"

 

W dn. 19.10.2017r. w sali kina "Halszka" odbył się (już po raz dziesiąty) konkurs gwarowy, w którym uczestniczyły dzieci z całego powiatu szamotulskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Metler z kl. VId, Zuzanna Piątkowska z kl. Va i Marcelina Jank z kl. Va. W komisji zasiadali: Juliusz Kubel - autor wielu tekstów prezentowanych podczas konkursu - Waldemar Kurowski i Aleksandra Słomińska. Jury po wysłuchaniu 25 prezentacji przyznało nagrody. Jedna z nich trafiła do Marceliny Jank, która zdobyła IV miejsce i tym samym została poproszona o zaprezentowanie nagrodzonego tekstu przed szamotulską publicznością podczas KONCERTU GALOWEGO. Gratulujemy!


Jubileusz 60-lecia naszej szkoły

 

Po wielu tygodniach przygotowań, w sobotę 14 października 2017r., odbyły się uroczystości jubileuszu 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Od godziny dziewiątej szkoła została otwarta dla społeczności lokalnej, licznie przybyłych absolwentów, uczniów i ich rodziców. Do obejrzenia były okolicznościowe wystawy i prezentacje multimedialne, gdzie podczas oglądania można było poczuć atmosferę szkoły sprzed 60 lat, ale też zapoznać się z obecnymi realiami edukacji. Największym zainteresowaniem cieszyły się stare kroniki i zdjęcia klasowe sprzed lat. Było wiele wzruszeń, wspomnień i refleksji oraz okazja, aby wpisać się do księgi pamiątkowej szkoły.

                                                       ...czytaj dalej


Pasowanie na ucznia

 

Dzień 27 września na zawsze zostanie w pamięci pierwszoklasistów, ponieważ w obecności  zaproszonych gości, rodziców i dziadków stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Zanim jednak pan dyrektor Tomasz Runowski wielkim ołówkiem pasowała każdego ucznia, musieli oni sprostać wielu zadaniom - zaśpiewać hymn szkolny i wybraną piosenkę, powiedzieć wierszyk, rozwiązać zagadki, spakować idealnie plecak oraz złożyć uroczystą przysięgę. Wszyscy w tych zmaganiach wypadli znakomicie. Niespodzianką dla pierwszoklasistów był występ dziewczynek z klasy III F. Witamy pierwszoklasistów w naszym gronie i życzymy im wielu sukcesów!

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


Bezpieczna droga do szkoły

 

W dniu 5 października pierwszoklasistów naszej szkoły odwiedzili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zwrócili uwagę, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika i na konieczność noszenia odblasków. Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe i uświadomili, jak należy się zachować wobec osób nieznajomych. Na zakończenie każdy mógł złożyć swój odcisk palca. Zajęcia z przedstawicielami Policji to jedno z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.


Enigma. Odszyfrować zwycięstwo

 

W dniu 9 października uczniowie klasy 6c mieli okazję obejrzeć wystawę „Enigma. Odszyfrować zwycięstwo” zorganizowaną w Spichlerzu Zamku Górków w Szamotułach. Młodzież zapoznała się z planszami przedstawiającymi dzieje polskich kryptologów, między innymi szamotulanina Maksymiliana Ciężkiego, których prace nad rozszyfrowaniem niemieckiej maszyny kodującej Enigma stały się punktem zwrotnym II wojny światowej. Ekspozycja była o tyle ciekawa, że  pani kustosz Monika Romanowska – Pietrzak w bardzo ciekawy sposób wprowadziła uczniów w świat kodowania i szyfrowania. Dała im możliwość w praktyczny sposób zakodować i rozszyfrować wiadomości. Również obejrzenie wystawy miało bardzo ciekawy przebieg. Uczestnicy zabawy musieli wyszukać informacje będące odpowiedzią na zapisane pytania. Wszystkim spotkanie bardzo się podobało.


Muzyczne spotkania

 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych spotkaniach z muzykami Filharmonii Poznańskiej. W poniedziałek 9 października podczas koncertu instrumentaliści przedstawili muzykę filmową. Były to utwory do takich hitów kinowych jak "Gliniarz z Beverly Hills", "Różowa pantera", "Rocky", "Harry Potter" i inne. Występy były poprzedzone krótką prezentacją słowną. Młodzieży takie "spotkania z kulturą" bardzo przypadły do gustu.

 

 

 

 


Sezon grzybowy rozpoczęty!

 

W ostatnim tygodniu września odbyły się w naszej szkole ciekawe spotkania ze znawcą grzybów Maciejem Niparką i grzybiarzem Michałem Kąkolem.
Znawcy opowiadali o grzybiarskiej tradycji naszego regionu. Pokazywali  grzyby jadalne, niejadalne i trujące, zapoznawali nas z ich budową. Przestrzegali przed zatruciami  oraz przypominali o zasadach bezpiecznego grzybobrania. Na koniec, niektórzy z nas wzięli udział w grach i zabawach edukacyjnych. Bardzo lubimy takie lekcje!

 

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W piątek 29 września świętowaliśmy „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. To akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tych ważnych w życiu rachunków. W naszej szkole odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tytuł ten po raz trzeci z rzędu przypadł Michałowi Gostyńskiemu uczniowi klasy 7b oraz Marii Kasprzak uczennicy klasy 3d .

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 


Międzynarodowy Dzień Kropki

    

Jeśli ktoś z czytających spotkał w piątek 15.09 dzieci lub dorosłych ubranych w kropki, to nie był to przypadek. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że byli to uczniowie lub nauczycielki z „Trójki”. Zaroiło się od kropek, kropeczek i grochów w najróżniejszych kolorach i konfiguracjach. Wszystko za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, do których w tym roku dołączyliśmy.

                                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Rekordowy rajd za nami

 

Choć w kalendarzu pojawiła się już jesień, a pogoda w ostatnim okresie tylko upewnia nas, że lato za nami, najliczniejsza, jak dotąd w historii, grupa poszukiwaczy pieszych przygód, w niedzielę 24.09, wyruszyła na XXXVIII zlot turystów na powitanie jesieni. Co najważniejsze, nasze szkolne piesze wędrówki cieszą się rekordową popularnością. Tylko w ten niedzielny poranek na starcie wstawiła się grupa 104 osób. Trasa rajdu wiodła przez Śmiłowo, Jastrowo i Rudki Huby, gdzie następnie przejechaliśmy autobusem na metę, która zlokalizowana była nad jeziorem Mormin w Ostrorogu.

                                                 ...czytaj dalej


Dni Dysleksji i Dyskalkulii

 

Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Szamotułach w związku z Dniami Dysleksji i Dyskalkulii zaprasza do swojej siedziby zainteresowane osoby w dniach 23 i 25 października 2017. Szczegóły ...tutaj


Otwarcie sezonu piłkarskiego     

                                                                                                

W dniu 16 września 2017 r. na terenie ORLIKA odbył się Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej chłopców, który został zorganizowany przez UKS "3". Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów: AC MATERACE, DZIKIE DZIKI, DZIKIE BANANY, REJSS, FC PO NALEWCE, FC GUN, MALUCHY , FC POMARAŃCZE oraz DZIKI NA POLANIE. Otwarcia rozgrywek dokonał prezes UKS ”Trójka”, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej, sportowej rywalizacji.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)


Sukcesy Tobiasza Choińskiego

 

Tobiasz Choiński uczeń klasy 5a interesuje się sportem motocrossowym. Jest zawodnikiem Motoklubu Oborniki i należy również do Teamu Dirtbike.pl Husqvarna. Do klubu należy od listopada 2016 r. Bierze udział w Mistrzostwach Strefy Zachodniej i już w kwalifikacjach sezonu jest na 6 pozycji, a 16 września weźmie udział w Pucharze Polski odbywającym się Obornikach. W klasyfikacji klubowej jest na 2 pozycji. Brał też udział w cross country w Mistrzostwach Pomorza Zachodniego i zdobył 1 miejsce. Tobiaszowi życzymy wielu sukcesów w tej niezwykłej dyscyplinie sportu.


Sprzątanie Świata

 

W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

 

 

 

 


Fotograf w szkole

 

W dniu 20 września br. (środa) naszą szkołę odwiedzi fotograf. Będzie można wykonać różnego rodzaju zdjęcia, między innymi:

       - zdjęcia klasowe,

       - zdjęcia legitymacyjne.

O zwrócenie szczególnej uwagi prosimy uczniów klas 7. Uczniowie klas 7 będą potrzebowali zdjęcia do wyrobienia nowych legitymacji szkolnych. Zdjęcia będzie można robić od godziny 9.00 na parterze szkoły

Tego dnia fotograf odwiedzi również uczniów klas I w Grabówcu, gdzie zdjęcia będą wykonywane od godziny 10.00


Zmiany w dowozach

W związku ze zmianami w godzinach dowozów przedstawiamy nowy rozkład ...tutaj


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

W dniu 4 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zgromadzoną na boisku młodzież oraz uczniów młodszych klas powitał pan dyrektor Tomasz Runowski, który 1 września objął stanowisko dyrektora naszej placówki. Życzył społeczności uczniowskiej samych sukcesów w nauce. Przypomniał też o wciąż trwającej reformie edukacji, w czasie której gimnazja są zastępowane przez 8-klasowe podstawówki i 4-klasowe licea. Po uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych.

 

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r. (poniedziałek)

- boisko szkolne:

                              godz.   9.00 - klasy IV-VII,

                              godz. 10.00 - oddziały przedszkolne, klasy I-III
 

                                                                 ZAPRASZAMY!


Dowozy

 

Plany dowozów:

        - w dniu 4 września (rozpoczęcie roku szkolnego) ...tutaj

        - w roku szkolnym 2017/2018 ...tutaj

 


Rozkład godzin pracy szkoły ...tutaj


Zapisy uczniów do świetlicy

 

     Wypełnione Karty zgłoszenia uczniów klas I-VII do świetlicy można oddawać           

w sekretariacie szkoły od 29.08.2017 w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz u wychowawców  świetlicy od 4.09.2017 r.  do 7.09. 2017 r. w godzinach od 6.30 do 17.00.

     Uczniowie dowożeni  do szkoły szkolnym autobusem nie muszą mieć na Karcie zgłoszenia potwierdzonego miejsca pracy rodziców.

        - załącznik 1 ...tutaj

          - załącznik 1 ...tutaj


Podręczniki

Informacje o podręcznikach obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 w zakładce "Programy i podręczniki"


Komunikaty

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach serdecznie zaprasza rodziców uczniów, którzy od września 2017 r. rozpoczną naukę w klasie pierwszej na zebranie, które odbędzie się 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17:00 w świetlicy szkolnej (pierwsze piętro, budynek szkoły).
 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach serdecznie zaprasza rodziców dzieci, które od września 2017 r. rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym na zebranie, które odbędzie się 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej (pierwsze piętro, budynek szkoły).

 


Komunikat

 

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2017 r. stanowisko dyrektora naszej szkoły obejmie Pan mgr Tomasz Runowski.

Panu Dyrektorowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

 

 

 


 

Wykaz podręczników do kupienia przez rodziców

 

W nowym roku szkolnym 2017/2018 podręczniki i ćwiczenia (z dotacji) uczniowie otrzymają w szkole. Poniżej podajemy listę podręczników, których zakupu muszą dokonać rodzice.

Wykaz ...tutaj

 

 

 


60-lecie Szkoły Podstawowej nr 3

 

„Trójka” obchodzi w tym roku okrągłą, bo 60-tą rocznicę swojego powstania. Jest to dobra okazja, aby równocześnie urządzić Zjazd Absolwentów. Mamy przyjemność zaprosić wszystkich byłych uczniów na obchody tego Święta, które odbędą się 14 października 2017 roku.

Wstępny harmonogram obchodów 60-lecia …tutaj  

 


Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

 

Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki wszyscy mogą rozpocząć upragnione wakacje i aż do września nie myśleć o powrocie do szkolnych ławek. Zanim nastąpił ten długo wyczekiwany moment najpierw pożegnano w sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych. Później na boisku szkolnym spotkali się uczniowie klas IV-VI. Tam pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek podziękowała społeczności uczniowskiej za ciężką i wytrwałą pracę. Wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

                                                     ...czytaj dalej


JESTEŚMY  w  projekcie Koder-Junior!

 

Z radością informuję, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”.  Jest to projekt  dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.  Będą w nim uczestniczyć w nowym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie klas I-III.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


MegaMisja

 

Nasz Szkoła zakwalifikowała się do programu edukacyjnego pt. "MegaMisja", którego organizatorem jest Fundacja Orange.  MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Od września 2017 roku wspólnie z Fundacją "Orange" ruszamy z projektem. Będziemy uczyć najmłodszych kreatywnego,  bezpiecznego korzystania z nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 


Podsumowanie oszczędzania w SKO

 

Zgodnie ze szkolnym regulaminem SKO na koniec roku szkolnego opiekun SKO wyróżnia dzieci, które w danym roku szkolnym systematycznie oszczędzały pieniążki na książeczkach. Wyróżnione zostają dzieci, które systematycznie oszczędzały, nie zaś te, które wpłaciły najwięcej pieniążków.

Lista wyróżnionych uczniów ...tutaj

 

 

 


Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość

 

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość" realizowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach "Bezpieczna+" zatytułowanego: "Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia". Szkoła otrzymała certyfikat ...tutaj

 

 

 

 

 


Podsumowanie wyników nauczania

 

Początek wakacji jest doskonałym czasem na podsumowania. W załączniku przedstawiamy wyniki nauczania uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 ...tutaj

 

 

 

 

 


Wakacje

 

Wreszcie nastał czas relaksu, zabawy, odpoczynku, dlatego życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom miłego spędzenia wakacji, słonecznej pogody i wielu wrażeń. Przestrzegamy jednak wychowanków naszej szkoły, aby rozważnie podejmowali decyzje dotyczące letnich zabaw i zawsze pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.