Oj, działo się, działo…    (powrót)

Przez kilka dni trwały w naszej szkole obchody Dnia Patrona pod hasłem „Tacy, jak Adaś”. Głównym zamierzeniem tego projektu edukacyjnego dla klas 0-III, przygotowanego przez p. Iwonę Krychowiak, było realizowanie zadań związanych z Adamem Mickiewiczem. Uczniowie klasy 2a nagrali program publicystyczny zatytułowany „Wielcy Polacy”, w którym przedstawili dzieciństwo Adasia- jego zainteresowania, stosunek do nauki, zabawy z kolegami, zamiłowanie do teatru. Uczniowie z innych klas pisali wiersze, bajki, listy, wykonywali portrety poety, ilustracje do bajek, uczyli się tańców minionej epoki itp. Punktem kulminacyjnym był wtorek- finał projektu, kiedy dzieci mogły się przenieść do epoki, w której żył ich patron. Przyszły do szkoły ubrane w wytworne stroje z XIX wieku. W sali gimnastycznej obejrzały inscenizację teatralną przygotowaną przez grupę uczniów z klasy 5a oraz zaprezentowały swoje talenty pisarskie i wokalne. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali słodycze, a wyjątkowo twórczy uczniowie- nagrody w postaci publikacji szkolnej. Jaki patron, tacy uczniowie! I nie ma co ukrywać, jesteśmy podobni do Adasia- też lubimy bajki, zabawy, mamy problemy w nauce i emocje, które wpływają na nasze zachowania.

Wielkie brawa należą się rodzicom, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością przy wykonaniu stylowych przebrań! Czyżby wszyscy oni byli absolwentami naszej szkoły? Na to wygląda…

Zobacz galerię ...tutaj