Rekordowo udany rajd!                             (powrót)

Dzień 3 grudnia 2017r. zapisze się z pewnością na kartach historii naszej szkoły. Wszystko za sprawą ostatniej w tym roku pieszej wyprawy, w której brali udział nasi uczniowie. Mowa o XII Rajdzie Mikołajkowym do Pniew, podczas którego ustanowiliśmy rekord frekwencji. Na trasie pojawiło się aż 124 trójchodów z szamotulskiej "trójki".

Podczas wędrówki dopisywały nam nie tylko humory, ale również piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy uczestnicy początkowo dojechali autobusami do Pniew, a następnie ruszyli w pieszą trasę, która wiodła do mety w Szkole Podstawowej w Pniewach. Nasza podróż po małej ojczyźnie przebiegała wzdłuż ścieżki przyrodniczo-leśnej, "Szlakiem kani rudej", na której mogliśmy podziwiać piękne widoki i poczuć prawdziwą naturę. Po świecie przyrody oprowadzał nas Pan Biernat z Nadleśnictwa Pniewy, który na każdym kroku dzielił się swoją wiedzą.

Nasza wyprawa liczyła 6km, a kolejne 2km prowadziły do szkoły, gdzie nie brakowało atrakcji, takich jak: konkurs na najciekawszy strój mikołajkowy, piosenki mikołajkowo-turystycznej, konkursy sprawnościowe (skoki przez skakanki, slalom hokejowy i inne). Nie zabrakło również indywidualnych sukcesów uczniów naszej szkoły:

• I miejsce Zosi Orzeł w konkursie piosenki mikołajkowo-turystycznej,

• III miejsce Irenki Araszkiewicz w konkursie sprawnościowym "skoki na skakance",

• I i III miejsce Michaliny Gursz w konkursach  " sadzenie ziemniaków" i "skoki na skakance",

• III miejsce Filipa Złomańca w konkursie "rzuty woreczkiem do celu",

• I miejsce Bartka Pietrzaka w konkursie "slalom hokejowy",

• I miejsce Nikodema Foltyn w konkursie "sadzenie ziemniaków" w kategorii klas 4-7,

• III miejsce Darii Załawy w konkursie „slalom hokejowy”,

• I miejsce Darii Załawy w konkursie „przenoszenie fasoli”,

• II miejsce Darii Załawy w konkursie „rzuty woreczkiem do celu”.

Pragniemy bardzo podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu i przebiegu rajdu. Okazja do udziału przy kolejnym rajdzie już na wiosnę w przyszłym roku.

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Rodzicom, uczniom oraz miłośnikom rajdów zdrowia, wszelkiej pomyślności i bogatego Gwiazdora.

Zobacz galerię ...tutaj