„W świecie języka polskiego”                                                  (powrót)

Zima pożegnała nas na dobre, a w szkole zagościła wiosna. Z tej okazji czas na podsumowanie drugiego etapu szkolnego projektu „W świecie języka polskiego” realizowanego w klasach II i III.

Po raz kolejny uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością, umiejętnością pracy w grupie oraz wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej. Tym razem uczniowie wspólnie tworzyli list do Pani Zimy. Arkusz przekazywany był z klasy do klasy, a dzieci chętnie dopisywały nowe zdania. Powstały piękne i długie listy, które zaprezentowane zostały na I piętrze naszej szkoły. W klasach po raz kolejny powstawały gazetki, ale tym razem o tematyce zimowej. Słowniczki ortograficzne zapełniały się nowymi trudnymi słowami, które zostały wykorzystane podczas zimowego dyktanda.

W okresie przedświątecznym uczniowie klas II i III tworzyli świąteczne życzenia. Pięknie zdobione kartki były ozdobą korytarzy i wprowadzały nas w magię Świąt. Część życzeń była prezentowana również w klasach.

W klasach wykorzystywany był „magiczny” dzwoneczek, który informował uczniów o trudności ortograficznej. Dzięki dźwiękom dzwoneczka dzieci zwracały większą uwagę na pisownię danego wyrazu.

Przed nami już ostatni etap projektu, który zakończy się wielkim finałem. Podczas wiosennych ortograficznych zmagań wykonamy plakaty, gazetki oraz będziemy zmagać się z rysowaniem kredą.