Rowerowy rajd do Witoldzina         (powrót)

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 5c wybrali się na rajd rowerowy do Witoldzina. Impreza miała  na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Podróż miała również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych okolic Szamotuł. Po uprzednim zaplanowaniu przez uczniów trasy, przebiegającej głównie wzdłuż ścieżek rowerowych, wszyscy czekali już tylko na ładną pogodę, aby wyruszyć w drogę.

Wprawdzie nie świeciło słońce, ale też nie padał deszcz. O godzinie dziewiątej uczniowie klasy 5c wyruszyli spod budynku Szkoły Podstawowej nr 3 i udali się w kierunku Pamiątkowa, aby po 10 kilometrach skierować się do Witoldzina. Tam na nich czekało rozpalone ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i zrobić tosty. W pięknie przygotowanej świetlicy młodzież mogła wypić ciepłą herbatkę z cytryną oraz degustować placek z owocami, babeczki z czekoladą oraz rogale. Po posiłku uczestnicy rajdu udali się na plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę nożną, gdzie wspaniale spędzili wolny czas.

Niestety, ale wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego z niechęcią uczniowie opuścili tak przyjazne miejsce, jakim jest Witoldzin. Udali się, z lekkim poślizgiem czasowym, do Szamotuł. Dotarli tam o godzinie 15.15.

Rajd rowerowy był bardzo udany. Jego uczestnicy byli bardzo zadowoleni i już planują następny taki wypad za miasto. Oczywiście taka impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc rodziców. Uczniowie bardzo dziękują państwu Okraskom za przygotowanie ogniska i miejsca biesiadowania oraz pani wójt - Ewie Runowskiej za udostępnienie świetlicy i placu zabaw. Również podziękowania należą się opiekunowi grupy – nauczycielce pani Karolinie Beger. Do podziękowań dołącza się wychowawca klasy – pani Katarzyna Góral.