Wiosna, ach to ty!                   (powrót)

W co prawda wietrzny, lecz już wiosenny sobotni poranek, 25 marca 2017r., nasza odważna grupa małych miłośników pieszych wędrówek dzielnie wstawiła się na starcie rajdu przy naszej szkole. Okazja do długiej, bo 15-kilometrowej wyprawy była nie byle jaka, bowiem rozpoczęła się zdaniem wielu, najpiękniejsza pora roku – wiosna. W pierwszym tegorocznym rajdzie wystartowało z naszej szkoły 35 uczestników. Trzon naszej pieszej drużyny stanowiły dzieci z klasy 2 e, której wychowawcą jest Pani Sandra Magdziarek.

Meta tej przemiłej podróży po naszej małej ojczyźnie, znajdowała się w Zespole Szkół w Ostrorogu, a trasa wiodła malowniczymi leśnymi ścieżkami przez Jastrowo i Rudki Huby.

Na finiszu naszej podróży, jak co roku, organizatorzy zadbali o masę atrakcji, zarówno tych kulinarnych, jak i umysłowo-sprawnościowych. Pyszna grochówka zaspokoiła apetyt niejednego łasucha, a dla tych, którzy po przejściu 15 kilometrów mieli jeszcze sporo energii, zorganizowano konkursy zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Szczególnie dziękujemy Rodzicom, nie tylko za samą opiekę podczas rajdu, ale również za aktywne włączanie się w konkursy. Gratulujemy w szczególności Pani Izabeli Sroce, która w konkursie gwary zajęła II miejsce oraz Paniom Lucynie Sikorskiej i Justynie Kuźniak, które uczestniczyły w konkursie na zdobienie wielkanocnego jajka.

Na mecie dzieci również mogły potańczyć, bowiem zorganizowana została dla nich dyskoteka, w coraz popularniejszych współcześnie, rytmach disco polo.

Nasi uczniowie mieli również sukcesy w rozgrywanych konkursach. I tak:

- cała grupa zajęła II miejsce w konkursie „WIELKANOCNY ZAJĄC”,

- uczniowie z klasy  2e zajęli I miejsce w konkursie „Rebus o wiośnie”.

Indywidualne sukcesy w konkursach sprawnościowych to:

- I miejsce Natasza Budych w konkursie „Skoki na skakance”,

- II miejsce Michalina Gursz w konkursie „Skoki na skakance”,

- III miejsce Michalina Gursz w konkursie „Rzut woreczkiem do celu”,

- III miejsce Szymon Barłóg w konkursie „Skoki na skakance”.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w kolejnym rajdzie, który odbędzie się około 23 kwietnia. Udział w rajdach to świetna zabawa, rodzinna atmosfera, fantastyczna opcja na spędzenie czasu w weekend, szczególnie wiosną, kiedy przyroda zachęca do aktywności poza domem, w gronie koleżanek i kolegów z klasy i ze szkoły. Przyjdź i przekonaj się sam J! Jak pisała Maria Konopnicka:

Leci pliszka
spod kamyczka: