Kid Speak! Projekt w ramach AIESEC Education      (powrót)

W dniach 16-20.01 nasza szkoła brała udział w projekcie Kid Speak organizowanym przez AIESEC Polska. Jak piszą organizatorzy, projekt rozbudza w uczniach ciekawość poznawania świata, zauważenie różnic i podobieństw między Polską a innymi krajami i umożliwia najczęściej pierwszy bezpośredni kontakt z „żywym” językiem angielskim. Wolontariusze, którzy goszczą w szkole prowadzą zajęcia w języku angielskim, co wpływa na poszerzenie umiejętności językowych uczniów. Potwierdzamy, wszystkie zamierzone cele zostały osiągnięte. Projekt jednak przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Gościliśmy u nas dwie urocze studentki z Brazylii (Lorena) i z Chin (Janine), które swoim ciepłem, życzliwością i otwartością podbiły nasze serca. Zarówno Lorena jak i Janine pojawiły się w każdej klasie, dzięki czemu wszyscy uczniowie mogli je poznać. Nie tylko poznaliśmy kilka istotnych faktów dotyczących Brazylii oraz Chin, ale również spróbowaliśmy naszych sił w pisaniu trudnych chińskich znaków oraz w szalonym karnawałowym tańcu w rytmach Frevo. Szkoła żyła projektem nie tylko w czasie lekcji, ale również po zajęciach. W poniedziałkowe popołudnie zaprosiliśmy nasze nowe przyjaciółki do wspólnego zrobienia sałatki warzywnej z uczniami klas trzecich. We wtorek po lekcjach dziewczyny zwiedzały miasto z najlepszymi przewodnikami z klas szóstych. W związku z ciągle trwającym karnawałem w środowe popołudnie przygotowaliśmy maski, a uczestniczący w zajęciach uczniowie klas drugich dzielili się z Loreną i Janine swoimi przyborami szkolnymi, trafnie reagując na ich prośby formułowane oczywiście w języku angielskim. Czwartek był dla czwartaków. Zajęcia pod hasłem „Karnawał dookoła świata” były istnym szaleństwem. Zaczęło się niewinnie od słuchania popularnych utworów muzycznych z Brazylii i Chin, a potem porwaliśmy naszych gości do tańca w rytmach wszystkim nam znanych. Hitem okazała się „Belgijka”, a gra w siatkówkę i zbijaka wycisnęła z wszystkich uczestników siódme poty. Wspomnieć należy, że Lorena i Janine były oblegane przez uczniów i z trudem mogły zjeść lunch. Odjeżdżały od nas z bagażem wspomnień i lekkim żalem, że czas minął tak szybko, ale również z całą torbą rysunków, laurek, bransoletek, plastelinowych figurek, listów, słodkości i innych podarunków od wdzięcznych uczniów. Projekt uważamy za udany i z niecierpliwością czekamy na następne!