Bezpieczna Zima Pierwszaków       (powrót)

W czwartek    26 stycznia 2017r. odbyło się   uroczyste    podsumowanie konkursów  plastycznych

w ramach akcji : „ Bezpieczna Zima Pierwszaków”.

W   uroczystości uczestniczyli:

• Starosta Powiatu Szamotulskiego  pan Józef Kwaśniewicz

• Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły  pan Karol Hartwich

• Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji  pan aspiranta Łukasz Duszyński

• policjant do spraw profilaktyki społecznej   pani starszy sierżant Ewelina Grabowa   i dzielnicowy  sierżanta pan Filipa Wiśny

• Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach pani Krystyna Tecław – Dziubek

• Zastępca  dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach    -  pani Agnieszka Masłowsa

• oraz laureaci  obydwu konkursów plastycznych wraz z opiekunami, a także uczniowie z klasy 1a i 1b naszej szkoły.

Akcja Bezpieczna zima pierwszaków jest organizowana  już od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem  uczniów i szkół. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Na przełomie jesieni i zimy ogłoszono dwa konkury plastyczne dla uczniów klas pierwszych   pod hasłami  „Odblaskowo bezwypadkowo” i  „ Bezpieczna zabawa , to  dla pierwszaka ważna  jest sprawa”. Na oba te konkursy odpowiedziało  ponad 20 szkół podstawowych z całego powiatu , nadesłano  około  270  prac plastycznych. Nadrzędnym celem konkursów  jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci  zarówno w drodze do i ze szkoły jak i podczas zabaw zimowych w szkole i w domu. Warto nadmienić też, że praca nagrodzona w konkursie ODBLASKOWO –BEZWYPADKOWO widnieje na odblaskach ufundowanych przez Starostwo Powiatowe. Odblaski  otrzymali wszyscy pierwszoklasiści  z  całego powiatu szamotulskiego. Imprezę uświetniły  wspaniałe występy  uczniów z klasy 1b pod kierunkiem pani Aleksandry Chajdy i  zespołu - tanecznego „ Figlaki” ,  pod kierunkiem pani Karoliny Beger. Następnie wręczono nagrody i dyplomy, a wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe.

W konkursie  „Odblaskowo – Bezwypadkowo”   nagrody otrzymali:

• I miejsce-   Jolanta Nowak ze Szkoły Podstawowej w Baborowie

• II miejsce-  Jakub Rebas ze Szkoły Podstawowej w Otorowie

• III miejsce-  Julia Mańczak ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie

Ponadto w komisja wyróżniła 9 osób:

• Gabriela Albig ze Szkoły Podstawowej w Gaju Małym

• Maciej Wawrzonkowski ze Szkoły podstawowej w Brodziszewie

• Sandra Maślona ze Szkoły Podstawowej w Gaju Małym

• Joanna Odwrot ze Szkoły Podstawowej w Koźlu

• Tadeusz Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Chojnie

• Emilia Kubiak ze Szkoły Podstawowej w Otorowie

• Milena Templin  ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu

• Joanna Heckert ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach

• Fabian Kalemba ze Szkoły Podstawowej w Baborowie

W konkursie  „ BEZPIECZNA ZABAWA, TO  DLA PIERWSZAKA WAŻNA JEST SPRAWA”    nagrody zdobyli:

• I miejsce Joanna Heckert ze Szkoły Podstawowej nr3 w Szamotułach

• II miejsce Oliwier Antczak ze Szkoły Podstawowej w Sędzinku

• III miejsce Wiktoria Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Pniewach

Ponadto przyznano 7 wyróżnień:

• Zofia Jędruch ze Szkoły Podstawowej w Otorowie

• Kinga Makowska ze Szkoły Podstawowej w Sedzinku

• Oskar Przybysz ze Szkoły podstawowej w Koźlu

• Julia Palicka  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach

• Franciszek Plich ze Szkoły Podstawowej w Brodziszewie

• Karolina Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie

• Bartosz Księżniakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie

GRATULUJEMY wszystkim  zwycięzcom, ale szczególnie cieszymy się w z I- go miejsca i wyróżnienia  JOASI HECKERT zklasy 1a i  wyróżnienia JULKI PALICKIEJ z klasy 1a.  BRAWO!!!