Rekolekcje w Luboniu – Być dobrym jak chleb!    (powrót)

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila wyjazdu na weekendowe Rekolekcje do Lubonia.

Zebrało się 38 dzieci ze szkolnego Kółka religijnego „Dzieci Maryi” i scholki parafialnej „Boże Nutki” wraz s. Elizą i opiekunkami. Były to piękne chwile przeżywane na wspólnej modlitwie, naukach prowadzonych przez ks. Jacka i ks. Grzegorza, pracy w grupach i wspaniałej zabawie.

Cały czas towarzyszyła nam postać ŚW. BRATA ALBERTA, który poświęcił życie dla bezdomnych i jest patronem obecnego roku liturgicznego. Dzieci poznawały jego życiowe pasje i zachęcały się do ROZWIJANIA SWOICH MARZEŃ i zainteresowań.  Zastanawialiśmy się także, kto z naszego podwórka jest odrzucany i pogardzany. W przedstawianych scenkach szukaliśmy sposobów, aby jak brat Albert „IŚĆ POD PRĄD” I STAWAĆ W OBRONIE osób nie mających modnej komórki, skromniej ubranych, chorych, słabiej uczących się itp.

Nie przegapiliśmy wyjątkowej okazji, że w Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego znajdował się ołtarz adoracji, pobłogosławiony przez papieża Franciszka na ŚDM w Krakowie. Ostatecznie trafi on do Kibeho w Rwandzie, a my mieliśmy szczęście zobaczyć go i krótko pomodlić się przy nim.

Wielką radością jest fakt, że dzieci bardzo pozytywnie wspominają adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez kolegów i koleżanki. W czasie tej wyjątkowej modlitwy dawało się wyczuć niesamowitą atmosferę obecności Pana Jezusa, który w ciszy wieczoru, w białej Hostii spoglądał na nas, poruszał i leczył nasze serca. A my UWIELBIALIŚMY GO ŚPIEWEM I SZCZERĄ MODLITWĄ.

W drodze powrotnej, w Poznaniu odwiedziliśmy SIOSTRY ALBERTYNKI, które bardzo serdecznie nas ugościły i opowiedziały o prowadzonej przez nie jadłodajni i pracy z najuboższymi. Zostawiliśmy artykuły spożywcze specjalnie zabrane na ten cel. Poruszające to było spotkanie i zachęcające, aby w każdym człowieku dostrzegać CZŁOWIEKA, a jeszcze lepiej - CIERPIĄCEGO CHRYSTUSA.

Pełni wrażeń, dobrych postanowień i pełności ducha wróciliśmy do naszych Domów.

Zobacz zdjęcia  ...tutaj