Mistrzyni Polski w naszej szkole      (powrót)

W piątek 24 marca gościem w naszej szkole była mistrzyni Polski w short tracku pani Magdalena Warakomska. Gospodarzami spotkania były klasy IIIb i Vc. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i dało uczniom możliwość poznania mało popularnej w naszej miejscowości dyscypliny sportowej jaką jest short track. Widowiskowość tej dyscypliny oraz trud, jaki sportowiec musi włożyć, aby osiągnąć sukces, wzbudziła u słuchaczy duże zainteresowanie i podziw. Sportsmenka opowiadając ciekawostki dotyczące uprawiania sportu pokazała dzieciom swoje medale, których posiada naprawdę bardzo dużo. Można było zobaczyć również strój w barwach narodowych, gdyż pani Magda jest reprezentantką Polski w short tracku. Często wyjeżdża na zawody do różnych państw. To, gdzie reprezentowała nasz kraj, można było prześledzić podczas oglądania zgromadzonych identyfikatorów z zawodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nietypowe łyżwy, które zostały wykonane indywidualnie dla zawodniczki z odlewu jej stopy.

Uczniowie zadawali sportsmence bardzo dużo pytań dotyczących uprawianej dyscypliny sportowej, treningów, początków kariery. Na wszystkie pytania pani Magdalena Warakomska wyczerpująco i bardzo ciekawie odpowiadała. Swoje wypowiedzi wzbogaciła dodatkowo prezentacją komputerową dotyczącą jej startów w zawodach.

Na koniec uczniowie podziękowali pani Magdzie za wizytę w naszej szkole i życzyli wielu sukcesów sportowych i wytrwałości w treningach.

Zobacz zdjęcia ...tutaj