Spring, der Frühling - czyli wiosna                (powrót)

Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie naszej szkoły bardzo gorąco powitali wiosnę.  Radość z przyjścia tak bardzo oczekiwanej pory roku, uczcili przepięknym pokazem. Najpierw dzieci z poszczególnych klas miały za zadanie udekorować kolorowo drzwi swoich sal lekcyjnych oraz przygotować piosenkę, taniec, lub wiersz o tematyce wiosennej. Później wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce prezentacje. Była to okazja, aby posłuchać uczniów podczas indywidualnego i zespołowego śpiewu piosenek w różnych językach. Również odbyły się popisy gry na instrumentach muzycznych takich jak harfa, skrzypce, pianino, gitara i klarnet. Można było także zobaczyć występy taneczne. Były to – taniec towarzyski oraz popis szkolnego zespołu Figlaki.

Podczas imprezy odbyła się szkolna Familiada. Reprezentanci poszczególnych klas występowali w turnieju, którego celem było odgadywanie słów po angielsku według wybranych przez zespoły kategorii.

Na końcu uroczystości dokonano podsumowania konkursu Familiada, prezentacji wierszy i piosenek o tematyce wiosennej oraz pomysłowość dekoracji drzwi gabinetów lekcyjnych. Zwycięzcom, pani dyrektor Krystyna Tecław – Dziubek, pogratulowała sukcesów i wręczyła dyplomy.

Po prezentacji wszyscy uczestnicy – uśmiechnięci i bardzo zadowoleni udali się do domu.

Zobacz zdjęcia ...tutaj