Międzynarodowy Dzień Kropki      (powrót)

Jeśli ktoś z czytających spotkał w piątek 15.09 dzieci lub dorosłych ubranych w kropki, to nie był to przypadek. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że byli to uczniowie lub nauczycielki z „Trójki”. Zaroiło się od kropek, kropeczek i grochów w najróżniejszych kolorach i konfiguracjach. Wszystko za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, do których w tym roku dołączyliśmy. Dzień Kropki jest dniem kreatywności i rozwijania talentów. Wszystko zaczęło się od książki autorstwa Petera H. Reynolds’a pod tytułem „The Dot”, która opowiada historię małej Vashti. Dziewczynka dzięki wspierającej postawie nauczycielki uwierzyła we własne możliwości, a mała kropka, którą postawiła na kartce stała się tego początkiem. Nauczyciele naszej szkoły zainspirowali swoich uczniów do podejmowania przeróżnych działań nie tylko artystycznych, ale też matematycznych i językowych również na lekcjach języka angielskiego. Dzieciaki nie tylko świetnie się bawiły ucząc, ale znów zaskakiwały bogactwem swojej wyobraźni. Wkrótce będzie można podziwiać wystawę prac plastycznych powstałych tego dnia zarówno indywidualnych jak i grupowych. Już dziś możemy powiedzieć, że Dzień Kropki będzie kolejnym stałym punktem w programie naszych corocznych działań. Jak świetnie się bawiliśmy tego dnia najlepiej pokazują zdjęcia w galerii. Zapraszamy!

Galeria zdjęć ...tutaj