Rekordowy rajd za nami!      (powrót)

Choć w kalendarzu pojawiła się już jesień, a pogoda w ostatnim okresie tylko upewnia nas, że lato za nami, najliczniejsza, jak dotąd w historii, grupa poszukiwaczy pieszych przygód, w niedzielę 24.09, wyruszyła na XXXVIII zlot turystów na powitanie jesieni.

Co najważniejsze, nasze szkolne piesze wędrówki cieszą się rekordową popularnością. Tylko w ten niedzielny poranek na starcie wstawiła się grupa 104 osób – 59 dzieci, 41 rodziców i 4 opiekunów.

Trasa rajdu wiodła przez Śmiłowo, Jastrowo i Rudki Huby, gdzie następnie przejechaliśmy autobusem na metę, która zlokalizowana była nad jeziorem Mormin w Ostrorogu. Odcinek wyprawy, który był do pieszo, miał liczyć ok. 6 km, ostatecznie dzielni mali wędrowcy wraz r rodzinami pokonali
o własnych siłach aż 9km.

Co ważne, podczas wyprawy nie spotkaliśmy deszczu, a temperatura i atmosfera były naprawdę gorące.

Na mecie, jak zawsze, było mnóstwo atrakcji, takich jak rzuty lotkami, układanie puzzli, tor przeszkód, strzały do bramki, podbijanie piłki, czy konkurs piosenki. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie,
a największe głodomory mogły posilić się zupą pomidorową lub grochówką.

Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na kolejny rajd z okazji Święta Niepodległości, którego meta będzie w SP2 w Szamotułach. Już dziś możemy wspólnie ustanowić nowy rekord frekwencji. Zapraszamy do udziału.

Z turystycznym pozdrowieniem

Galeria zdjęć ...tutaj