VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia    (powrót)

W piątek 29 września świętowaliśmy „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tych ważnych w życiu rachunków. W naszej szkole odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tytuł ten po raz trzeci z rzędu przypadł Michałowi Gostyńskiemu uczniowi klasy 7b oraz Marii Kasprzak uczennicy klasy 3d . Konkursowi towarzyszyły również inne imprezy rachunkowe. Uczniowie losowali działania na mnożenie lub dzielenie oraz wyniki. Zadaniem uczestników zabawy było odnaleźć się w parach tak, aby działanie pasowało do wyniku. Podczas przerw wszyscy ochoczo przystąpili do gry matematycznej.

Tego samego dnia został również rozwiązany konkurs plastyczny „Tabliczka mnożenia moimi oczami …”. Za najciekawsze prace nagrody otrzymali: Jakub Biniak z klasy 5b oraz Marcelina Krzyżaniak z klasy 4c.

Na uroczystym podsumowaniu „Dnia Tabliczki Mnożenia” pan dyrektor Tomasz Runowski wręczył nagrody wyróżnionym uczniom i pogratulował im. Korzystając z okazji, złożył życzenia męskiej części braci uczniowskiej z okazji Dnia Chłopca.