Spotkanie z okazji jubileuszów PTTK             (powrót)

W dniu 20 grudnia 2016 r., uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Sujak oraz panią Mileną Wołyńską, uczestniczyli w uroczystym spotkaniu podsumowującym Jubileusz 90-lecia zorganizowanej turystyki i krajoznawstwa na Ziemi Szamotulskiej oraz Jubileusz 60-lecia nieprzerwanej działalności Oddziału PTTK w Szamotułach.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami, zostali bardzo ciepło przywitani przez kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły, którzy zaprezentowali muzyczny program artystyczny.

Podczas spotkania mieliśmy okazję pośpiewać piosenki turystyczne, powspominać wspólne wyprawy i obejrzeć zdjęcia z rajdów oraz imprez na orientację, które odbyły się w minionym roku kalendarzowym.

Spotkanie było także okazją do podsumowania Konkursu na Najaktywniejszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny oraz przedstawienia wyników Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację za 2016 r.  Miło nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona tytułem laureata Konkursu na Najaktywniejszy SKKT-PTTK Oddziału PTTK w Szamotułach w roku szkolnym 2015/2016. To dzięki zaangażowaniu opiekunów i dzięki Wam wszystkim, którzy zawsze aktywnie uczestniczycie z nami w rajdach, udało się zdobyć tak wysoką pozycję!

Wysoką lokatę zdobyliśmy także w Międzyszkolnej Lidze na Orientację. Uczniowie startujący w marszach na orientację, odnieśli ogromny sukces zdobywając I miejsce drużynowo w Międzyszkolnej Lidze na Orientację w kategorii szkół podstawowych.

Nasi absolwenci – Maria Zielińska, Jakub Jędrzejczak oraz Zofia Okraska - którzy reprezentowali naszą szkołę do czerwca 2016 r., zdobyli kolejno I, II oraz III miejsce w klasyfikacji indywidualnej imprez na orientację. Natomiast uczennice obecnej klasy 6c – Julia Jarnot oraz Marta Sołtysiak - zdobyły kolejno VII i VIII miejsce, również w klasyfikacji indywidualnej.

Do tych sukcesów w nowym roku szkolnym dołączają uczestnicy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z imprezami na orientację – Julia Czerwińska, Maja Dukat, Mikołaj Ostałowski oraz Jakub Putyra z klasy 5a, którzy zaledwie w dzień po szkoleniu przygotowującym do imprezy, zdobyli 1 miejsce w Olęderskich Marszach na Orientację.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć. Cieszymy się, iż tak wielu z Was chętnie spotyka się w wolnym czasie i bierze udział w imprezach turystycznych  na świeżym powietrzu. Gratulujemy wszystkim uczniom systematycznie biorącym udział w rajdach oraz Imprezach Na Orientację.

Serdecznie zachęcamy wszystkich naszych uczniów do udziału we wspólnych rajdach i  innych imprezach turystycznych!