Wielkoposlkie Questy – Śladami Czarnej Halszki       (powrót)

W dniu 17 stycznia, uczniowie klas 6a oraz 6c wraz z opiekunami wybrali się na Szamotulskie Questy. Zapewne zastanawiacie się czym są Questy?

Questy to forma turystycznych gier terenowych polegająca na tym, aby korzystając z mapy oraz rymowanych wskazówek zawartych w specjalnej karcie Questu, przemieszczać się po danej miejscowości, wpisując na karcie odpowiedzi na historyczne i turystyczne zagadki dotyczące danego obszaru – w naszym przypadku – Szamotuł.

We wtorkowe popołudnie ruszyliśmy Śladami Czarnej Halszki. Nie było jednak tak łatwo, a to dlatego, iż angielskie słowo Quest zobowiązuje – skoro zabawa nosi angielską nazwę, to należałoby przemycić nieco języka angielskiego i poćwiczyć nasze umiejętności językowe. Samo słowo „quest” oznacza „poszukiwanie”, „pogoń”. Nasza wyprawa poszukiwawcza była świetną okazją do zapoznania obecnie goszczących u nas wolontariuszek z organizacji AIESEC,  z naszym miastem i jego historią. Jako że wolontariuszki nie mówiły po polsku, uczniowie komunikowali się w języku angielskim.

Zabawy było co niemiara! Języki na szczęście nikomu się nie poplątały, nikt też nie zbłądził w terenie.

Zachęcamy Was do udziału w Questach oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu! Jak widać, można połączyć język polski, angielski i przyrodę z aktywnością fizyczną oraz świetną zabawą na świeżym powietrzu i to każdej porze dnia i roku!

Dla zainteresowanych więcej informacji na temat Questów u opiekunów Szkolnego Koła Miłośników Imprez na Orientację!