JESTEŚMY  w  projekcie Koder-Junior!       (powrót)

Z radością informuję, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania”.  Jest to projekt  dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.  Będą w nim uczestniczyć w nowym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie klas I-III.

Projekt „KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania” jest programem partnerskim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Komputerowo – Sieciowego oraz Fundacji Pro Cultura.

W ramach działań projektowych na uczniów i nauczycieli czeka wiele niespodzianek. Szkoła otrzyma  zestawy tabletów wraz z oprogramowaniem oraz  roboty edukacyjne, które będą wykorzystywane podczas zajęć z uczniami. Powstanie także specjalna platforma edukacyjno – społecznościowa z elementami grywalizacji dla uczniów i nauczycieli.

Warto podkreślić, że jest to już drugi projekt, do którego zakwalifikowała się w ostatnim czasie nasza szkoła. Od września w szkolnej świetlicy rusza MegaMisja - program nowoczesnej edukacji, którego organizatorem jest Fundacja Orange.

Nowy rok szkolny zapowiada się zatem bardzo ciekawie.  Nasi uczniowie z pewnością  chętnie  będą uczestniczyć w nowych, ciekawych zajęciach.

Krystyna Tecław-Dziubek

dyrektor szkoły