Zakończenie roku szkolnego 2016/2017      (powrót)

Zakończenie roku szkolnego to długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień. Po dziesięciu miesiącach nauki wszyscy mogą rozpocząć upragnione wakacje i aż do września nie myśleć o powrocie do szkolnych ławek. Zanim nastąpił ten długo wyczekiwany moment, najpierw pożegnano w sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych. Później na boisku szkolnym spotkali się uczniowie klas IV-VI. Tam pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek podziękowała społeczności uczniowskiej za ciężką i wytrwałą pracę. Wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

Następnie zgromadzili się uczniowie klas I-II, gdzie pani dyrektor pogratulowała wszystkim zdobycia nowych umiejętności, wspaniałych osiągnięć w nauce i sporcie, jak również w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Najbardziej uroczyste okazało się spotkanie w sali gimnastycznej z uczniami klas trzecich. Zakończyli oni pierwszy etap edukacyjny i od września rozpoczną naukę z podziałem na przedmioty oraz poznają nowych nauczycieli. Na tę ważną chwilę zostali zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły pan Włodzimierz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły pan Marian Płachecki, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Bartłomiej Idkowiak, Skarbnik Rady Rodziców pani Agata Araszkiewicz, dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkolnego głos zabrała pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek. Szczególne słowa uznania skierowała do uczniów, którzy uzyskali  bardzo dobre wyniki w nauce, wręczyła także Podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie działali dla dobra społeczności szkolnej. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę.

Spotkanie z uczniami klas trzecich było również dobrym momentem, aby pożegnać panią dyrektor Krystynę Tecław-Dziubek i podziękować Jej za wiele lat pracy w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach jako nauczyciel, w tym dziesięć lat jako dyrektor. Pani Dziubek przechodzi na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę i zasługi pedagogiczne złożyli zaproszeni goście oraz Gabriela Soloch i Michał Gostyński w imieniu społeczności uczniowskiej.

Po tak miłym zakończeniu roku szkolnego 2016/17 pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia miłego, przyjemnego, a przede wszystkim bezpiecznego odpoczynku.

Galeria zdjęć ...tutaj