Rok szkolny 2011/2012


 

Godziny zakończenia roku szkolnego 2011/12

  • godz. 8.00 - klasy IV-V

  • godz. 9.00 - klasy III

  • godz. 10.30 - klasy I-II i oddziały przedszkolne

  • godz. 12.00 - klasy VI

  • zakończenie roku - dowozy - ...tutaj

Wszystkie informacje o podręcznikach obowiązujących w roku szkolnym 2012/13 w dalszej części aktualności.

Informacja o dofinansowaniu zakupu podręczników dla uczniów w  klasach I-IV ...tutaj

Wniosek o dofinansowaniu podręczników ...tutaj


Podwójny sukces Wiktorii Białasik  z klasy  III b

 

Wiktoria Białasik, uczennica klasy III b, dwukrotnie została laureatką gminnych konkursów.

Zajęła I miejsce w XI Gminnym Konkursie Matematycznym w kategorii klas trzecich, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Uzyskała tytuł „Mały Mistrz Ortografii” w kategorii uczniów klas III w VIII Gminnym Konkursie Ortograficznym, który przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

Wiktorio, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


Dzień Sportu dla klas IV–VI

 

25 czerwca jest Dniem Sportu w naszej szkole. Uczniowie będą startować w takich konkurencjach jak: trójbój lekkoatletyczny, mecze w piłkę nożną, rozgrywki w „Dwa ognie”, gry na placu zabaw, zabawy ze skakankami. Zostanie także podsumowana rywalizacja klas o Puchar Dyrektora Szkoły.

                                                                  Program imprezy ...tutaj

 

 

 


Podsumowanie zbiórki surowców wtórnych

 

Przez cały rok szkolny trwała zbiórka surowców wtórnych. Była to makulatura oraz baterie. Uczniowie z ochotą przystąpili do tej akcji, nad którą pieczę miała nauczycielka przyrody pani Danuta Kordeczka.

Podsumowanie zbiórki makulatury i baterii w II semestrze przedstawiamy ...tutaj

 

 

 


Olimpiada umiejętności „Tropiciele”

 

Sześcioosobowe drużyny z klas IIIa i IIIb na początku maja rozwiązywały test komputerowy. Do olimpiady przystąpiło 1040 szkół z całej Polski.

Klasa III b zdobyła 475 punktów i znalazła się na 155 miejscu, natomiast klasa III a uzyskała 405 punktów, co dało im 312 miejsce. To jest bardzo dobry wynik – dziękujemy  drużynom!

 

 

 


Podręczniki obowiązujące w roku szkolny 2012/13

 

Zbliża sie koniec roku szkolnego i czas pomyśleć o nowym 2012/2013. W związku z tym nauczyciele wybrali podręczniki i ćwiczenia, które zostały dostosowane do podstawy programowej. Duża ilość podręczników będzie taka sama, jak w latach ubiegłych, dlatego można je odkupić od starszych kolegów. Odbędzie się to podczas "Kiermaszu używanych podręczników" zorganizowanego na terenie szkoły.

          - podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2012/13 ...tutaj

       - "Kiermasz używanych książek " odbędzie się we wtorek 26 czerwca

             od godziny 16.15 do 18.00.

 


Piknik rodzinny

 

W sobotę 16 czerwca na terenie szkoły w Grabówcu odbył się piknik rodzinny klasy I B. Na imprezę przybyli niemal wszyscy rodzice i rodzeństwo pierwszaków z pełnymi piknikowymi koszykami. Piękna pogoda pozwoliła na rozłożenie koców w przyszkolnym ogrodzie i miłe spędzenie czasu przy rozpalonym i przygotowanym przez pana Haussę ognisku.

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 


Nasza szkoła jest wyjątkowa, bo my jesteśmy wyjątkowi

 

W dniu 12 czerwca 2012 roku nasza szkoła gościła przyszłych zerówkowiczów i uczniów klas pierwszych. Nasi mali goście przyszli ze swoimi rodzicami. Wszystkich uczestników spotkania powitała pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek i przedstawiła przyszłych wychowawców klas „0” i klas I. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały słów pani dyrektor, a później obejrzały artystyczne występy swoich starszych kolegów.

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dzień Matki w klasie Va

Uczniowie kl. Va  wraz  z wychowawczynią  p. D.Kordeczką zaprosili mamy na spotkanie z okazji Dnia Matki. W pierwszej części przedstawienia zaprezentowali to, czego nauczyli się podczas zajęć kółka teatralnego prowadzonego przez  p.K.Topolską. Druga część to wiersze, piosenki, życzenia dla mam. Podczas słuchania nastrojowej piosenki  Violetty  Villas   „ Mamo”  uczniowie rozdawali  laurki oraz kwiaty, a w oczach mam pojawiły się łzy wzruszenia.

 

 


Występ uczniów z kółka teatralnego "Teatrałki"

 

W dniu 16 maja dzieci z przedszkola „Słoneczko” miały okazję poznać tajemnice teatru. Odbyło się to za sprawą młodych aktorów z kółka teatralnego TEATRAŁKI, prowadzonego przez panią Krystynę Topolską, nauczycielkę języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3. 

                                                            ...czytaj dalej

 


Zajęcia terenowe z przyrody z Jeżowozem

 

W dniu 5 czerwca 2012 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły  wraz z  nauczycielkami przyrody – paniami Danutą  Kordeczką i Jolantą Wiśniewską uczestniczyli w zajęciach terenowych prowadzonych przez panie: Julitę Majewską i Martę Georgiew  na terenie basenu odkrytego na Piaszczychach. 

                                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne,                                         

które odbędzie  12 czerwca 2012 r. w sali gimnastycznej                                    

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach

  • godzina 1600- dzieci do oddziału przedszkolnego („0”)

  • godzina 1700- dzieci do klasy pierwszej

Spotkanie połączone będzie z występami artystycznymi  oraz zwiedzaniem szkoły.


Dyskoteka!

 

 

Dnia 14 czerwca 2012 r. od godziny 16.30 do godziny 19.00 - odbędzie się DYSKOTEKA dla klas IV-VI. Wstęp kosztuje 2 złote. Wszystkich chętnych zapraszamy!

 

 

 


Gratulacje dla Małgosi

 

Dnia 5 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, w którym uczennica klasy VI b Małgorzata Międza zajęła II miejsce!  

                                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Nasza szkoła podczas Dni Szamotuł

 

Chociaż pogoda nie sprzyjała, udało nam się rozgonić na chwilę sobotnie chmury podczas Dni Szamotuł. Uczyniły to występy artystyczne naszych uczniów.

                                                         ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Sebastian podczas Mistrzostw Polski w szachach

 

W dniach 28-29 kwietnia 2012 roku w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Przedszkolaków, w których wystartowało łącznie 174 najmłodszych adeptów tej królewskiej gry, reprezentujących niemal każdy region naszego kraju. Uczeń naszej szkoły - Sebastian Półtorak - Również tam startował.

                                                   ...czytaj dalej

 

 


Sukces Natalii Adamskiej

 

Natalia Adamska, uczennica klasy IV c została laureatką  pierwszej edycji "Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - Matematyczna Siłownia Umysłowa" zorganizowanego przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. I miejsce w Kategorii Znak Zodiaku to ogromy sukces naszej uczennicy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Wieści ze szlaku

 

W wietrzny sobotni poranek, 2 czerwca 2012 roku, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na rajd pieszy z okazji 600-lecia Ostroroga. Trasa była im już znana, choć tym razem meta trochę dłuższa – liczyła bowiem 12km. Meta usytuowana była nad jeziorem Mormin.

                                                                  ...czytaj dalej

 

 

 


Wycieczka do Poznania

Dnia 23.05.2012 roku, klasy IC i IIB wybrały się na wycieczkę autokarową do stolicy Wielkopolski – Poznania. Najpierw uczniowie byli w Teatrze Muzycznym, później w Palmiarni.


II miejsce Żaklin Lehmann w Turnieju Poetyckim

 

Żaklin z klasy V d została zaproszona przez organizatorów Lednickiej Wiosny Poetyckiej   na Finał Turnieju Poetyckiego „O Koronę Wierzbową”, zorganizowanego w ramach XVI Lednickiej Wiosny Poetyckiej Pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Okazało się , że uczennica naszej szkoły sięgnęła po najwyższe laury-zajęła bowiem II miejsce.

                                                                            ...czytaj dalej

 


Święto szkoły

                               Harmonogram imprezy

16.00-16.10 - rozpoczęcie imprezy

16.10-17.10 - "Turniej Skakanki"/klasy I-VI, oddziały przedszkolne - malowanie kredą na boisku/

17.10-18.00 - występy uczniów, grochówka, pikniki klasowe

ok. 18.00 - podsumowanie wyników "Turnieju skakanki"

ok. 18.10 - próba śpiewu hymnu na EURO 2012

ok. 18.15 - mecz - "Złota Drużyna ORLIKA" kontra OJCOWIE

ok.19.00 - zakończenie imprezy

 

Na boisku będą dostępne stanowiska rekreacyjne: sportowe, malowanie twarzy, ozdabianie balonów, rysowanie węglem, a na parterze - wystawa prac uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

                                                           ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZICAMI!


Zapraszamy na "Święto szkoły"

 

W piątek, dnia 1 czerwca 2012 r., w godzinach od 1600 do 1900 nasza szkoła będzie obchodzić swoje Święto połączone z obchodami Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami i Rodzeństwem do wspólnej zabawy. W programie mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a także smaczna grochówka dla każdego.

Lekcje w tym dniu będą odbywać się według planu, jednak będą skrócone.

Harmonogram zajęć w dniu 1.06.12r. ...tutaj

 


Gminny Konkurs Literacki

 

 

Małgorzata Krzyżaniak z klasy III b została laureatką Gminnego Konkursu Literackiego „Jestem młodym pisarzem”! Gratulujemy Małgosi i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                         ...czytaj dalej

 


Konkurs Ekologiczny

 

Dnia 21.05.12r. drużyna w składzie: Małgorzata Międza kl.VIb, Weronika Kaczmarek kl.VIc, Mikołaj Grzebinoga kl.VIa zdobyła II miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Dąbrowie - Nadleśnictwo Pniewy. Organizatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Szamotułach. Uczestnicy pisali test z wiedzy ekologicznej, a potem udali się w teren, aby wykorzystać swoje wiadomości w praktyce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Danuta Kordeczka.

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów podsumowane

 

W dniu 17.05.2012 roku zostały podsumowane Artystyczne Spotkania Młodych Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły. Najlepsi recytatorzy zaprezentowali przygotowane przez siebie teksty przed licznie zgromadzoną publicznością w auli Gimnazjum nr 1, a następnie odebrali z rąk zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły pana Janusza Stanke nagrody książkowe i dyplomy.

                                                                 ...czytaj dalej

 

 

 


Marta Bukowska wyróżniona

 

W dniu 30 kwietnia 2012 roku odbyło się posiedzenie jury IX Konkursu Literackiego dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego O ZŁOTĄ, SREBRNĄ I BRĄZOWĄ WRONĘ – 2012. Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiono wyróżnić m.in. uczennicę naszej szkoły – Martę Bukowską.

                                                                 ...czytaj dalej

 

 

 


"Sing mit" i kolejny sukces

 

Z radością zawiadamiamy, że w zorganizowanym przez nauczycielki naszej szkoły, panie: Annę Halamską i Beatę Krupską XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Niemieckiej ,,Sing mit”, nasza uczennica Marysia Kłaczkiewicz z klasy Vb zajęła I miejsce.

                                                                   ...czytaj dalej

 

 

 


Gminny Konkurs Pływacki

 

W dniu 17 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w Gminnym Konkursie Pływackim. Konkurencja była duża , bo 116 zawodników i zawodniczek walczyło o wygraną . Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

                                                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Rajd do Chełmna

 

W sobotni poranek skąpany w słońcu, choć nieco wietrzny, 22 kwietnia 2012r., uczniowie naszej szkoły dzielnie wstawili się przy szkolnym przystanku, by z uśmiechem na twarzy pokonywać kilometry podczas kolejnego rajdu.Trasa licząca 8 km wiodła przez Lubosinę i Konin, a meta zorganizowana była w Chełmnie.

                                                                         ...czytaj dalej

 

 


Wycieczka Puszczykowo-Rogalin-Kórnik

 

 

Dnia 25 kwietnia 2012 roku odbyła się wycieczka sponsorowana przez Urząd Miasta i Gminy – Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV- VI należący do kół przyrodniczych prowadzonych przez panie Danutę Kordeczkę i Jolantę Wiśniewską. Trasa wycieczki obejmowała Puszczykowo – Rogalin – Kórnik.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 


Dzień Ziemi

 

22 kwietnia obchodzony jest w Polsce od 1990 roku jako Dzień Ziemi. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. Główny cel to dążenie do wspierania inicjatyw promujących nowe technologie związane z energią odnawialną. Z tej okazji uczniowie klas IV- VI pisali test z wiedzy ekologicznej.

                                               ...czytaj dalej

 

 


Rejonowy Konkurs Wiedzy Religijnej

 

 

W dniu 24 kwietnia w Rejonowym Konkursie Wiedzy Religijnej, który odbył się w Przyborowie, naszą szkołę reprezentowali: Dawid Niechciałkowski z klasy IV b, Kinga Adamska z klasy IV c oraz Florentyna Fietz i Zofia Biedna z klasy V d. Kinga Adamska, jako najmłodsza uczestniczka konkursu, otrzymała III wyróżnienie oraz Florentyna Fietz - II wyróżnienie.

 

 


Święto Konstytucji 3 Maja

Opowiedz nam, moja Ojczyzno,
jak matka dzieciom ciekawym,
o latach znaczonych blizną,
na wiekach chwały i sławy.
                    Wytłumacz nam, tak jak umiesz,
                    skąd czerwień i biel sztandarów,
                    nich ludzie żyją tu w dumie,
                    że taki wydał ich naród!
                                             A jeśli wielka historia
                                             i dla nas ma trochę miejsca,
                                             bądź z wiernych mi najwierniejsza
                                             i mnie weź sobie do serca!

(J. Szczepkowski "Opowiedz nam Ojczyzno")


Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Burmistrza”

 

 

W sobotę 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach odbył się finał Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Burmistrza”. W zabawie uczestniczyło 21 uczniów klas szóstych z 11 szkół powiatu szamotulskiego.            

                                                                            ...czytaj dalej

 

 

                                                                                                   


Mrówki i pszczoły na placu zabaw

 

Tego jeszcze nie było w naszej szkole! Pszczoły, mrówki, roboty…, a to za sprawą konkursu ortograficznego. Zespół teatralno- taneczny „Tercja” pod kierunkiem p. Iwony Krychowiak zaprezentował gościom premierową inscenizację zatytułowaną „Poczłowieczyć się”. Uczniowie z klasy II a próbowali przekonać ich, że czasami warto doświadczyć zamian w swoim życiu, by się przekonać o jego wartości i wyjątkowości. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Zdjęcia w odnośniku "Galeria" - Konkurs Ortograficzny

 

 


Olimpiada umiejętności „Tropiciele”

 

 

Olimpiada umiejętności „Tropiciele” to pierwszy ogólnopolski program dla uczniów klas trzecich organizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

                                                                               ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wierszowanie Skrzatów

 

 

W Szamotulskim Ośrodku Kultury 12 kwietnia odbyło się Wierszowanie Skrzatów. 24 uczestników z całej gminy recytowało wiersze Danuty Wawiłow. Laureatem został uczeń naszej szkoły Jakub Jordanek z klasy 3a. Jury uhonorowało także wyróżnieniem Martę Sołtysiak i Bruna Starostę z 3b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 


Grand prix dla Dawida Niechciałkowskiego

 

W dniu 18.04.2011 roku po raz ostatni w tym sezonie odbył się w Szamotulskim Ośrodku Kultury konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły.

                                                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 


Akcja Skarpetki

 

Od dnia 26 marca do 4 kwietnia 2012r. w naszej szkole trwała „Akcja Skarpetki”. Uczniowie oraz nauczyciele przynosili do szkoły ładne, nowe skarpetki. Nad sprawnością przebiegu akcji czuwała nauczycielka pani Julia Albert. Dzięki dobroci i determinacji społeczności szkolnej udało się uzbierać górę skarpetek i sprawić radość potrzebującym dzieciom. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

 

 

 


Szkolny Festiwal Piosenki Niemieckiej ,,Sing mit"

 

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Festiwalu Piosenki Niemieckiej ,,Sing mit", który odbędzie się 23.kwietnia 2012r. o godz. 14.30, w sali nr 24. Laureaci etapu szkolnego, będą reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do p. B.Krupskiej i p. A.Halamskiej.

 

 

 


PERŁA z naszej „Trójki”

 

W  XXXI Wojewódzkim Turnieju Białych Piór, organizowanym pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w tym roku wzięło udział 186 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów woj. wielkopolskiego. Jedną z „pereł” okazała się uczennica naszej „Trójki” – Żaklin Lehmann z klasy Vc, która zdobyła II nagrodę za wiersz pt. „Radość i Rozpacz”.

                                                                ...czytaj dalej

 

 


Wieści ze szlaku

 

 

W promienne, sobotnie przedpołudnie, 24 marca 2012 r., uczniowie naszej szkoły wyruszyli na rajd pieszy do Ostroroga, przez Śmiłowo, Jastrowo i Rudki. Naszym milusińskim towarzyszyli i służyli pomocą przez całą wędrówkę rodzice, którzy licznie zameldowali się na starcie rajdu.

                                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 


 

 

Spokojnych, radosnych

Świąt Wielkiej Nocy
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia.
Niech świąteczna atmosfera sprzyja wypoczynkowi
i zacieśnieniu więzi z Rodziną i Przyjaciółmi.


Szóstoklasisto!

Zapoznaj się z arkuszem sprawdzianu, z którym musiałeś się zmierzyć i sprawdź się jeszcze raz. Odpowiedzi na pytania na stronie OKE jeszcze nie ma. Gdy tylko się pojawią, zostaną umieszczone w naszym serwisie.

                                                                                         Arkusz ...pobierz


Sprawdzian szóstoklasisty już dzisiaj!

 

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 9, ok. 375 tys. uczniów szkół podstawowych z całej Polski przystąpi do sprawdzianu szóstoklasisty. To pierwszy poważny egzamin w ich szkolnej karierze. Również uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję popisać się swoją wiedzą. Trzymamy za nich kciuki, a odpowiedzi na pytania testowe postaramy się zamieścić na naszej stronie, gdy tylko zostaną ujawnione przez CKE.

 

 


Sprawdzian już 3 kwietnia

 

W tym roku uczniowie szóstej klasy będą pisać sprawdzian we wtorek 3 kwietnia. Zostało niewiele czasu, ale proponujemy jeszcze poćwiczyć. Poniżej zostały zamieszczone testy z poprzednich lat wraz z kluczem odpowiedzi i schematem punktowania.

Szóstoklasisto! Sprawdź się sam!                  ...tutaj

 

 

 


Rekolekcje wielkopostne

 

Rekolekcje wielkopostne odbędą się od 26 marca do 28 marca, czyli od poniedziałku do środy.

Szczegółowy harmonogram:                                      ...tutaj

 

 

 

 

 


Pierwszy Dzień Wiosny z „Deutsch-Wagen-Tour”

     W tym roku przywitaliśmy wiosnę  wraz   panią Justyną Wichłacz  - lektorką „Deutsch-Wagen-Tour”, która przybyła do nas, aby promować język niemiecki. Z tej okazji  nauczycielki języka niemieckiego pani Beata Krupska i pani Anna Halamska, przygotowały projekt pod hasłem „ Der Frühling ist schon da!”. Wszyscy uczniowie od trzech tygodni przygotowywali się do nadejścia wiosny i realizacji zadań projektowych.

                                                                          ...czytaj dalej


I m-ce w Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt

 

 

W dniu 21 marca 2012r. w Kaźmierzu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły, po zaciętym meczu finałowym, zajęła I miejsce. Informacje o turnieju i składzie zwycięskiej drużyny w odnośniku "Sport".

 

 

 


Sukces  Patrycji

     Uczennica klasy VIa Patrycja Magdziarz została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Pierwsze zmagania konkursowe rozpoczęły się 9 grudnia 2011 r., kiedy to odbył się etap szkolny. Patrycja poradziła w sobie nim doskonale i zdobyła wystarczająca ilość punktów, aby wystartować jako jedyna z naszej szkoły w etapie rejonowym.

       3 lutego 2012 r. w Poznaniu spotkali się najlepsi matematycy w etapie rejonowym. Emocji było mnóstwo: nerwy i niepokój, ale po paru dniach wielka radość, gdyż okazało się, że znów sukces. Uzyskany wynik otworzył drzwi do ostatniego już etapu, wojewódzkiego.

      10 marca w Poznaniu pojawili się najlepsi z najlepszych. Tutaj poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Nie udało się co prawda uzyskać tytułu laureata, ale bardzo cieszymy się, że Patrycja została finalistką konkursu. Jej wysiłek i trud włożony w przygotowania został tym samym wynagrodzony.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Pilnie potrzebna krew dla Marysi

 

   Grupa i ilość dowolna, miejsce oddania dowolne, jedyna rzecz to uzyskanie z punktu krwiodawstwa kartki, że krew jest potrzebna dla: Maria Just zam. Śmiłowo 16; 64-500 Szamotuły; leży na nefrologii w poznańskim szpitalu na ul. Szpitalnej. Maria choruje na przewlekłe idiopatyczne zapalenie kłębuszków nerwowych, 20% kłębuszków ma już bezpowrotnie obumarłych, walka jest o resztę.

   Krew jest potrzebna, aby wyodrębnić osocze i poddać dziecko zabiegowi jego wymiany plasmaforeza w uproszczeniu dializa. Dziennie ma wymieniane 2,5 litra osocza. Zabieg jest kosztowny, jeden 4000 pln, a nie tylko Maria choruje. Honorowi dawcy krwi mogą przeznaczyć Marii oddaną krew. Prośba jest poważna i pilna, łatwa także do zweryfikowania. Apeluję do serc wrażliwych ludzi.

                                                   Pozdrawiam i dziękuję Marcin Just (ojciec) tel. 501 556466

 

    Marysia jest absolwentką naszej szkoły, dlatego jej zdrowie jest dla nas bardzo ważne. Prosimy ludzi "dobrej woli " o pomoc.


Zapisy dzieci sześcioletnich

Zapisy dzieci sześcioletnich do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w roku szkolnym 2012/2013 - informacja w odnośniku "Dla rodziców".


Zapisy dzieci pięcioletnich

Zapisy dzieci pięcioletnich do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2012/2013 - informacja w odnośniku "Dla rodziców".


Kolejny sukces Sebastiana

 

 

Uczeń naszej szkoły - Sebastian Półtorak -  w dniu 18 lutego wziął udział w II Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Pleszewa, gdzie w rozgrywkach zajął I miejsce. Również w V Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Ostrowie Wielkopolskim, który odbył się 26 lutego, odniósł sukces i ponownie zajął I miejsce.

                                                              ...czytaj dalej

 

 

 


Świętowaliśmy "Dzień Kobiet"

 

8 marca tradycyjnie jest w naszej szkole dniem wyjątkowym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. Od rana były kwiaty, słodycze i życzenia. Później uczniowie klasy IV b, którzy zostali przygotowani przez wychowawcę pana Mirosława Tomkowiaka, przedstawili bardzo interesujący i humorystyczny program artystyczny o kobietach. Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek przekonywały, że miłe życzenia zdrowia, szczęścia, radości sprawiły wszystkim wiele przyjemności.

 


Zakończenie akcji Fundacji "Dzieci dla Ziemi"

 

W miniony piątek, tj. 9 marca 2012r. odbyła się w naszej szkole zbiórka odzieży używanej pod patronatem Fundacji Dzieci dla Ziemi.  Uczniowie przynosili do szkoły używane rzeczy w specjalnych workach dostarczonych przez fundację. Zbiórkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zebraliśmy w sumie 790,93 kg. Najwięcej odzieży dostarczył oddział przedszkolny 04, którego wychowawczynią jest pani Ewa Lewicka.

Zwycięzca zostanie nagrodzony przez Fundację kwotą 150 zł .

 


Awans do finału wojewódzkiego

 

 

Dnia 7 marca 2012 roku odbył się w Poznaniu Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza oraz Polskich Romantyków – Śmiełów 2012. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Vb – Maria Kłaczkiewicz, która zdobyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

                                                                 ...czytaj dalej

 

 


Dzień Kobiet

 

Dla Ciebie dziś kwiaty i uśmiechy,
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk, dużo radości.

 

 


 

KINDER CUP SPORT 2012 

 

 

Dnia 04.03.2012r w hali SP nr 2 w Pile rozegrano turniej eliminacyjny Mistrzostw Wielkopolski w Mini Piłce Siatkowej KINDER CUP SPORT 2012  w kategorii dwójek (rocznik 2001) i trójek (rocznik 2000). W turnieju brały udział uczennice z naszej szkoły.

                                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Zbiórka odzieży używanej

 

 

 

Informujemy, że nasza szkoła organizuje, przy współudziale fundacji „Dzieci dla Ziemi”, jednodniową zbiórkę odzieży używanej.

Zbiórka odbędzie się dnia 9 marca 2012 r. w godzinach od 1000 do 1400.

Prosimy o przynoszenie rzeczy tylko w tym dniu.

 

 

 


Turniej FIFA 2012

 

 

W pierwszym tygodniu ferii, 17 lutego, odbył się w naszej szkole I Turniej o Puchar Dyrektora SP3 w grę FIFA 2012 na konsoli PlayStation. Turniej został rozegrany pomiędzy klasami piątymi.

                                      ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Zakończenie Konkursu ECOSCHOOL

 

 

Z dniem 31 stycznia 2012 r. dobiegł końca konkurs ekologiczny dla uczniów o nazwie ECOSCHOOL.

Nasza szkoła brała udział w konkursie. Polegał on na segregowaniu zużytych atramentów i tonerów.

                              ...czytaj dalej

 

 

 


Bezpieczna Zima Pierwszaków

  

 

W czwartek 9 lutego  2012r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych w ramach akcji „Bezpieczna Zima Pierwszaków”. Akcja Bezpieczna zima pierwszaków jest organizowana  już od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem  uczniów i szkół. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

                                      ...czytaj dalej

 

 


Ferie 2012 na sportowo

 

Jak co roku Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” zorganizował w naszej szkole  zajęcia sportowe, które odbywały się pod czujnym okiem pani Jolanty Wiśniewskiej, Małgorzaty Dyzert oraz Piotra Góreckiego. Przez pierwsze trzy dni królowały dziewczyny, które grały w piłkę koszykową, rzucankę siatkarską, dwa ognie, a w przerwach pomiędzy rozgrywkami mogły grać w tenisa stołowego. W dwa ostatnie dni dominowali chłopcy, którzy rozegrali turniej piłki koszykowej oraz halowy turniej piłki nożnej.

                                                             ...zdjęcia patrz "Galeria"

 


II miejsce w Turnieju Unihokeja

 

 

 

W dniu 07.02.2012 w hali Wacław w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Unihokeju.

                                                                   ...czytaj w odnośniku "Sport"

 

 

 


Ferie zimowe

 

 

Od poniedziałku 13 lutego do 25 lutego uczniowie naszej szkoły mają ferie zimowe. Jest to czas wolny, który można wykorzystać na wypoczynek i nabranie sił do dalszej pracy. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych zwłaszcza w pobliżu ulicy. Życzymy samych przyjemności podczas wakacji.

 

 

 


Piękny występ recytatorów „Trójki”

 

 

W środę 8.02.2012 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny konkurs recytatorski. Wśród nagrodzonych znalazły się aż cztery osoby z naszej szkoły.

                                    ...czytaj dalej

 

                                                                       


Walentynki

 

 

Dnia 7.02.2012r.( wtorek) od godz. 16.30 - 19.00 odbędzie się dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VI. Wstęp 2 zł.

Dnia 10 lutego w godz. 10.30- 11.45 (na parterze) przedstawiciele Samorządu Szkolnego będą sprzedawali kartki walentynkowe. Koszt kartki 50 gr.

 

 

 


Już po zabawie karnawałowej zorganizowanej przez RR

 

Dnia 4 lutego 2012 r. w Restauracji Millenium odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły.  W zabawie wzięły udział  64 osoby. Pozytywne nastawienie uczestników oraz szampańskie nastroje spowodowały, iż była to  udana impreza.

                                                                                     ...czytaj dalej

 

 


Czarodziejski bal

 

 

W dniu 27 stycznia klasa III C wraz z wychowawcą Panią Jolantą Konieczną zorganizowała bal karnawałowy pod hasłem: "Czarodzieje i czarownice". Podczas hucznej zabawy dzieci prezentowały swoje piękne kostiumy i wykazały się zręcznością przy czarodziejskich zadaniach oraz konkursach. 

                                                                        ...zobacz zdjęcia

 


Balik karnawałowy w świetlicy

 

 

Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej, miały w dniu 1 lutego balik karnawałowy. Od godziny 15.00 do 16.30 trwała zabawa, gdzie w takt muzyki, poprzebierani uczniowie wspaniale sie bawili.

Galeria zdjęć w odnośniku "Świetlica".

 

 

 

 


Zerówka obchodzi Dzień Babci i Dziadka

 

 

Już tradycją stały się uroczystości związane z  obchodami Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy "02" przygotowały wspaniały program artystyczny i zaprezentowały go dla swoich kochanych Dziadków. Pierwszego lutego Muchomorki zaśpiewały, zatańczyły i odegrały scenki teatralne dla kochanych gości. Przy słodkim poczęstunku  Dziadkowie odbierali setki całusów i mnóstwo upominków.

 

 


Mikołaj w "zerówce"

 

 

Podczas wigilii klasowej odwiedził nas Mikołaj. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, a on rozdał prezenty. Dziewczynki poczęstowały naszego gościa ciasteczkami w podziękowaniu za prezenty. Po jego wyjściu rozpoczęło się rozpakowywanie podarunków i konsumpcja słodyczy.

 


Uroczyste oddanie windy w naszej szkole

 

 

 

Dnia 31 stycznia 2012 r.  w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie-uroczyste otwarcie platformy dla niepełnosprawnych. Był to bardzo wyjątkowy dzień dla naszej szkoły.

                                                                        ...czytaj dalej

 

 


1% dla Wiktora

Możesz przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego "Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą" i pomóc w ten sposób uczniowi naszej szkoły - Wiktorowi.

                                                                                         ...szczegóły tutaj


Sukcesy naszych uczennic z UKS „Szamotulanin”

 

W dniach 17-18 grudnia w Wałczu odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt, w którym wystąpiło 36 zespołów z 19 klubów. Podopieczne Karoliny Kowalczyk z UKS „Szamotulanin” również wzięły udział w tych rozgrywkach. Jest nam tym bardziej miło, że należą do niego dwie uczennice naszej szkoły Julia Gierczyńska z kl. VA oraz Klaudia Golon z kl. VB.

                                                                             ...czytaj dalej

 

 


Zakończenie akcji "Góra Grosza"

XII edycja akcji „Góra Grosza” została zakończona. Środki zebrali członkowie Samorządu Uczniowskiego. W ramach przedsięwzięcia uzyskano kwotę 225,63zł , która zostanie wykorzystana na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci i rodzinnych domów dziecka. Patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej.


Sportowy sukces nauczycieli z "Trójki"

 

W sobotę 21 stycznia w Hali Nałęcz odbył się I Turniej Noworoczny Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Powiatu Szamotulskiego o Puchar Starosty Szamotulskiego Pawła Kowzana. W  turnieju brały udział drużyny z całego powiatu  -  Wronek, Ostroroga , Otorowa, Gaju Małego oraz Szamotuł. Nasza nauczycielska reprezentacja zajęła III miejsce i otrzymała puchar z rąk Starosty Szamotulskiego  -  Pawła Kowzana.

                                                                            ...czytaj dalej

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

 

„Jasełka dla Babci i Dziadka”, pod takim hasłem uczniowie oddziału przedszkolnego 01, zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców, mali artyści przedstawili Jasełkę.

 

 


II miejsce Szymona Kaczmarka

 

 

 

We wtorek 17.01.2012 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiersze Marii Konopnickiej”. W tym roku uczeń naszej szkoły – Szymon Kaczmarek – zdobył II miejsce! Gratulujemy!

                                                                             ...czytaj dalej

 

 

 


Uwaga Rodzice!

   Dnia 4 lutego 2012 roku w Restauracji Millenium odbędzie się zabawa karnawałowa.

                                                                                           ...szczegóły tutaj


Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas refleksji, przebaczania, okazywania troski najbliższym oraz spełniania marzeń.

Niech tegoroczne Święta rozpocznie niepowtarzalny Wigilijny Wieczór, ucichnie gwar i zgiełk otaczającego świata, a przy wigilijnym stole zapanuje ciepła, rodzinna atmosfera pełna miłości i życzliwości.

Życzymy Wszystkim, aby Nowy Rok - 2012 był szczęśliwy, wypełniony radością, spokojem i dobrymi myślami.


Wigilie klasowe

 

 

Tradycją w naszej szkole są "Wigilie klasowe". Zostały one zorganizowane w ostatnim dniu nauki przed świętami.

                                                    ...czytaj dalej

 

 

 


Szkolne kolędowanie

 

 

My jesteśmy kolędnicy. Przybywamy wprost z ulicy, gdzie mróz tęgi trzyma mocno, by wam szopkę noworoczną, nowoczesną szopkę szkolną tu przedstawić, jeśli wolno…”

Z takimi słowami kolędnicy z zespołu teatralnego „Tercja” wkroczyli hałaśliwie do sal lekcyjnych, sekretariatu, świetlicy szkolnej, kuchni, biblioteki, by...

                                                      ...czytaj dalej

 


Uwaga Rodzice! Ważne informacje!

 

    Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo uczniów, nasza szkoła postanowiła wdrożyć SYSTEM FREKWENCJI I POSTĘPÓW W NAUCE, który umożliwi Państwu bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce dzieci.

                                                                                                 ...czytaj dalej


Rajd Mikołajkowy

 

W sobotę, dnia 3 grudnia 2011 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szóstym Rajdzie Mikołajkowym. Punktem startowym było wejście do naszej kochanej „Trójki”, a meta dla strudzonych daleką podróżą wędrowców wyznaczona została w Brodziszewie, w tamtejszej szkole podstawowej.

                                

                                                         ...czytaj dalej

 

 


Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez OPS

 

Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach oraz SZOK. W dniu 9 grudnia 2011 r. w hali "Wacław" miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Szamotuły pt.: "To naprawdę super gratka mieć taką babcię i takiego dziadka".

                                                      ...czytaj dalej
 


Etap szkolny Konkursu Matematycznego

 

W piątek, 9 grudnia 2011 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów z klas piątych i szóstych. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Partycja Magdziarz z klasy VI a. Gratulujemy Patrycji i mocno trzymamy kciuki, aby powtórzyła swój sukces w dniu 3 lutego 2012 r.!
 

 


Podsumowanie konkursu  plastycznego

 

W piątek 9 grudnia odbyło się  uroczyste podsumowanie  konkursu plastycznego dla uczniów klas pierwszych  pt. „Z sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”. 

Celem  konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w drodze do i ze szkoły

 Jest on organizowany już od 8 lat.

                                                                     ...czytaj dalej

 


Mikołaje w szkole


Stało się już tradycją w naszej szkole, że 6 grudnia świętujemy Mikołajki. W tym roku każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymali po lizaku. Nad sprawnym przebiegiem tego miłego dzieciom święta czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 


Etap szkolny Konkursu Humanistycznego

 

Dnia 2 grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Startowało 22uczniów.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się : Jan Błażewicz i Weronika Kaczmarek  z klasy VI c. Uczniów  do  konkursu przygotowywała pani Anna Bekasiak.  Jasiowi i Weronice gratulujemy i życzymy powodzenia

 


Występ małych aktorów

 

 

Uczniowie z klasy II a w ramach XII Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych o Statuetkę Czarnej Księżniczki zaprezentowali przedstawienie „Co to jest dobro?”. Talent uczniów został doceniony przez profesjonalne jury, bowiem otrzymali oni zbiorową nagrodę aktorską - dyplom i maskotkę.

                                                  ...czytaj dalej

 


Talent plastyczny Wiktorii doceniony

 

 

Nasza szkoła jest  dumna z sukcesu uczennicy klasy III b Wiktorii Białasik. Talent Wiktorii doceniła Pani Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci,  zamieszczając kilka  rysunków w książce pt.: „O tym, jak Jan Paweł II został błogosławionym”.

                                                                             ...czytaj dalej

 

 

 


Kiermasz Świąteczny 2011

 

 

W tym roku w dniach 2.12. - 5.12. po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Impreza ta cieszy się niezwykłym powodzeniem od swojej premiery w 2001 r. do dnia dzisiejszego.

                                                                    ...czytaj dalej

 

 

 


Etap szkolny Konkursu Przyrodniczego

 

 

W dniu 1 grudnia odbył się etap szkolny I Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Szkól Podstawowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Maria Kłaczkiewicz z kl. V b i Małgorzata Międza z kl. VI b.

 

 

 


Andrzejkowe wróżby

 

 

Kto z nas nie lubi wróżb, przepowiedni, magii? Kto nie jest ciekawy przyszłości? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły próbowali sobie odpowiedzieć podczas zabaw andrzejkowych, gdzie królowały: wróżby, przepowiednie, magia i taniec.

                                                                      ...czytaj dalej

 

 

 


Savoir-vivre w naszej szkole

 

 

Jesienią nie tylko liście zmieniają barwy, ale również zmieniają się zachowania naszych uczniów. Próbujemy to zmienić i to za sprawą projektu edukacyjnego pod nazwą „Potyczki kulturalne”. Impreza ta już od wielu lat jest integralną częścią programu wychowawczego naszej szkoły, a w tym roku odbyła się pod hasłem „Wiem, jak się zachować podczas szkolnej przerwy”.

                                                                           ...czytaj dalej

 


Pasowanie na Przedszkolaka w 03

 

 

17 listopada 2011 roku odbyło się pasowanie na przedszkolaka III oddziału przedszkolnego - grupy Wiewióreczki. Dzieci przygotowały program artystyczny o tematyce jesiennej, wraz z hymnem grupowym (piosenka pt.: "Wiewióreczka"), oraz inscenizację do wiersza J.Brzechwy "Na straganie". Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy.

 

 


Święto Patrona Szkoły

 

 

Nasza szkoła nosi imię  Adama Mickiewicza. Co roku czcimy pamięć w rocznicę śmierci tego wielkiego polskiego poety. Nie było inaczej i w tym roku. Uczniowie klasy V a, IV b, III a oraz chór szkolny przygotowali wspaniałe przedstawienia mające na celu przybliżenie życia i twórczości naszego Patrona.

                                                 (zdjęcia w odnośniku "Galeria")

 


Sukcesy szachistów

 

 

Nasza szkoła może się poszczycić uczniami, którzy fascynują się grą w szachy i odnoszą sukcesy w konkursach. Są nimi Natalia Adamska z klasy IV c oraz Sebastian Półtorak z klasy I a.

                                                                                               ...czytaj dalej

 

 


Góra Grosza

Po raz dwunasty organizowana jest akcja Góra Grosza.
Od 21 listopada do 2 grudnia, w każdą przerwę przy sklepiku, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego będą zbierać do puszek pieniążki. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Do tej pory udało się zebrać 18.409 762,78 zł. Nie bądźmy obojętni na los innych i wesprzyjmy tę akcję.

 


Zaproszenie od Marszałka Województwa Wielkopolskiego

 

 

W dniu 07.11.2011 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego pan  Marka Woźniaka odbyło się spotkanie z zespołami, które zakwalifikowały się do finału krajowego piłkarskiego turnieju o puchar Premiera Donalda Tuska.

                                                                             ...czytaj dalej

 

 


Przystępujemy do konkursu ecoschool

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu ecoschool (puste tonery i atramenty). Jest to kontynuacja dotychczas podejmowanych przez nas działań związanych z ochroną środowiska. Dyrektor zgłosił do udziału wszystkie klasy 0-6. Zwycięska klasa otrzyma nagrody. (Regulamin)

                                                                                                                       ...czytaj dalej


Pasowanie na Przedszkolaka

 

Dziewiątego listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci jednego z oddziałów przedszkolnych. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice. Dzieci przygotowały program artystyczny, pt: "Dom pod Grzybkiem'' nawiązujący do jesiennych nastrojów. W miłej atmosferze  minęło popołudnie. Rodzice uważnie obserwowali popisy sceniczne swoich pociech, a na koniec dzieci  otrzymały dyplomy nadające im tytuł "Muchomorków".

 


XVII Rajd Niepodległości z metą w SP3

 

10-11 listopada odbył się XVII Rajd Niepodległości z metą w naszej szkole. Była to impreza turystyczno-krajoznawcza, która miała na celu uczczenie 93 rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego, poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Szamotulskiej oraz popularyzację idei ochrony przyrody i zabytków.

                                                                          ...czytaj dalej

 


Świętowaliśmy Dzień Niepodległości

 

 

 

Piątek był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. Świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie pojawili się w szkole ubrani w stroje galowe i mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Odbyła się też uroczysta akademia.

                                                                            ...czytaj dalej

 

 


Święto Niepodległości

 

A jak ciebie kto zapyta:

Kto ty taki, skąd ty rodem?

Mów, żeś z tego łanu żyta,

Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,

Co Piastowską chatą była,

Żeś z tej ziemi, której kwiaty

Gorzka rosa wykarmiła.

                                      (rozmowa matki z dzieckiem) – wiersz „ Polak mały”


Artystyczne spotkania recytatorów rozpoczęte

 

 

 

Dnia 26 października 2011 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury miał miejsce pierwszy w tym roku (z cyklu Artystycznych Spotkań Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły) konkurs recytatorski.

                                                                              ...czytaj dalej

 

 

 


Konkurs na efektowny różaniec zakończony

 

 

Październik jest Miesiącem Różańca, dlatego uczniowie naszej szkoły ochoczo wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie na Najciekawszy i Najpiękniejszy Różaniec.

                                                                               ...czytaj dalej

 

 

 


Wszystkich Świętych

 

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

                                   Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"

 


Chwila zadumy przed Świętem Zmarłych

 

 

 

W piątek 28 października uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły udali się na cmentarz, aby w uroczysty sposób uczcić pamięć tych, którzy zasłużyli się dla Ojczyzny.

                                                                          ...czytaj dalej

 

 

 


Odwiedzamy groby

 

 

 

Jest już tradycją w naszej szkole odwiedzanie grobów zmarłych. Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami udają się na cmentarz. Tam najczęściej pojawiają się przy grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Wspomnieniom tamtych czasów towarzyszy sprzątanie grobów i zapalanie zniczy.  

 

 


Komunikat - zmiany w rozkładzie dowozów!

 

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w rozkładzie jazdy autobusu szkolnego. Szczegóły w odnośniku ...Plan lekcji


Komunikat dla rodziców

 

Zaproszenie na Zabawę Andrzejkową organizowaną przez Radę Rodziców. Szczegóły w odnośniku ...Rada Rodziców.


Sukces Sebastiana Półtoraka

 

 

Uczeń naszej szkoły Sebastian Półtorak zajął III miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 7 w szachach. Należy nadmienić, że nie jest to pierwszy sukces Sebastiana w tej trudnej dyscyplinie sportowej. Cała społeczność uczniowska i nauczyciele składają gratulacje i życzą dalszych sukcesów.
 

 


Konkurs Gwarowy „Godejma po naszymu”

 

 

 

12.10.2011 roku w kinie „Halszka” w Szamotułach odbył się po raz kolejny konkurs gwarowy. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Kłaczkiewicz i Marianna Wesołek (obie z klasy Vb).

 

                                                                                 ...czytaj dalej


Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Dzień Edukacji Narodowej był bardzo uroczystym Świętem w naszej szkole. Już od rana zgromadziły się dzieci z klas pierwszych, aby wziąć udział w „Pasowaniu na ucznia”. W południe odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział wszyscy obecnie zatrudnieni oraz emerytowani pracownicy szkoły.

                                                                             ...czytaj dalej

                                                                              


 
 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

dziękujemy wszystkim nauczycielom,

wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty

za ich wychowawczy i dydaktyczny trud,

równocześnie życzymy wytrwałości, zdrowia i szczęścia

zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Niech zaangażowanie w pracę przynosi Państwu satysfakcję

i radość na co dzień.

 

 
 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

serdecznie zapraszają

Emerytowanych Pracowników

Szkoły Podstawowej nr 3

im. Adama Mickiewicza w Szamotułach

na uroczystą akademię z okazji

„Dnia Edukacji Narodowej”,

która odbędzie się 

14 października 2011 r. o godz.1030

(sala gimnastyczna – świetlica szkolna)

 
 

Zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły

 

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły mgr Włodzimierz Kaczmarek zaprasza wszystkich obecnych oraz emerytowanych pracowników oświaty z na koncert Krystyny Giżowskiej ...tutaj

 


Zlot Turystów „Na Powitanie Jesieni” z finiszem w Pniewach

 

W niedzielę dnia 2 października 2011r. odbył się XXXII Wielkopolski Zlot Turystów „Na Powitanie Jesieni” z finiszem w Pniewach. Grupa stu osób, z czego połowę stanowili rodzice, autobusami wczesnym rankiem udali się do Pniew. Najliczniejsze części naszej grupy stanowili uczniowie i rodzice z klas Ic i IIb. Podróżnicy na czele z Klubem Turystycznym pokonywali siedmiokilometrową trasę wzdłuż rezerwatu Kani Rudej.

 

                                                                                           ...czytaj dalej


Wielki sukces w ogólnopolskim finale II Turnieju Orlika

W wielkim finale w hali Torwar w Warszawie10 najlepszych zespołów zagrało o pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii chłopców młodszych zwyciężył zespół UKS 3 Szamotuły, który po wyrównanym meczu pokonał 1:0 Dobre Miasto i zajął I miejsce. Puchar oraz medale wręczał zwycięzcom Premier Donald Tusk.

                                                                                                              ...czytaj dalej


Lekcje poza szkołą

 

 

Uczniowie naszej szkoły nie tylko zdobywają wiedzę w salach lekcyjnych, ale również podczas wycieczek. We wrześniu uczniowie z klas młodszych udali się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz do Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu.

                                                                                                                                                                                                                                                                        ...czytaj dalej

 


Oficjalne rozpoczęcie roku sportowego

 

W dniu 28 września 2011r.na terenie Orlika odbyła się Inauguracja Sportowego Roku 2011/2012 dla klas IV-VI. Wszystkich uczniów powitała pani dyrektor Krystyna Tecław- Dziubek. Po krótkiej rozgrzewce reprezentanci klas (5 dziewczynek i 5 chłopców), rozpoczęli sztafetowe biegi . Pozostali uczniowie, wraz z wychowawcami, kibicowali swoim zawodnikom. Po biegach wszystkie sztafety otrzymały od pani dyrektor dyplomy.

 


Finał Wojewódzki zakończony

 

W dniu 26.09.2011 w Poznaniu odbył się finałowy turniej piłki nożnej, do którego zakwalifikowało się sześć drużyn z całej Wielkopolski. Zwycięstwo dało nam awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie.

                                                                                                                                 patrz zakładka Sport


Na powitanie jesieni – „Święto Pieczonego Ziemniaka”

 

 

23 września klasy czwarte naszej szkoły wraz z wychowawcami już po raz jedenasty obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie miło spędzili czas biorąc udział w przygotowanych przez nauczycieli przyrody różnych zabawach, quizach i konkurencjach. Zdjęcia z imprezy w zakładce Galeria.

                                                                                                              ...czytaj dalej

 


Awans do półfinału wojewódzkiego

 

W dniu 15.09.2011 na terenie Orlika w Pniewach  odbył się turniej piłkarski dla klas szóstych i pierwszych gimnazjum. Mimo, że nasza drużyna była młodsza, pokonaliśmy gimnazjalistów.

                                                                                               patrz zakładka Sport


Udział w akcji Sprzątanie Świata

 

W piątek 16 września uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Lasy to życie - chrońmy je".                                                                               ...czytaj dalej

 


Sukces dziewcząt w Wągrowcu

 

W dniu 15 września dziewczęta rozegrały kolejny mecz w ramach eliminacji wojewódzkich w piłce nożnej dziewcząt w Wągrowcu. Zajęły II miejsce.                                                                                                           patrz zakładka Sport

 


Udany wyjazd do Międzychodu

 

 

W dniu 14.09.2011 w Międzychodzie odbył się ćwierćfinał województwa wielkopolskiego w piłce nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze i wygrali wszystkie mecze. Królem strzelców został Patryk Judkowiak, który zdobył aż pięć bramek!

                                                                                               patrz zakładka Sport

 


Sukcesy chłopców na ORLIKU

Chłopcy odnieśli sukces w eliminacjach gminnych II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W dwóch kategoriach wiekowych zajęli I miejsca.                                                  patrz zakładka Sport

 


II Turniej Orlika

Dziewczęta z naszej szkoły odniosły wielki sukces w eliminacjach gminnych II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zajęły I miejsce.                                              patrz zakładka Sport


Zabrzmiał pierwszy dzwonek!

 

Tak, to już koniec wakacji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 definitywnie pożegnali ten radosny czas. Wypoczęci, pełni wrażeń z zapasem energii przybyli do szkoły, aby najbliższe dziesięć miesięcy przeznaczyć na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. ...czytaj dalej

 

 


Uwaga!

Aktualny plan obowiązujący od 1 września 2011 roku w odnośniku Plan lekcji

(bardzo prosimy o systematyczne sprawdzanie aktualizacji planów lekcji, ponieważ mogą zaistnieć drobne zmiany)


Wakacyjne zajęcia rekreacyjno – sportowe w naszej szkole

 

    

 

W dniach 27.06 – 01.07.2011 w  naszej szkole odbywały się zajęcia rekreacyjno – sportowe, na które uczęszczało 26 osób ...czytaj dalej

Galeria zdjęć (zobacz)

 

 


Życzenia wakacyjne

    Życzymy uczniom i ich rodzicom, aby były to wymarzone wakacje, pełne słońca, pięknych przygód i niezapomnianych wrażeń, a nauczycielom, aby nadchodzące wakacje były czasem wytchnienia i efektywnego wypoczynku, który pozwoli nabrać sił i dostarczy zapału na kolejny rok szkolny.

    Kierujemy również list Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall do uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, pracowników oraz przyjaciół polskiej oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011 ...tutaj