Rok szkolny 2012/13


 

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

 • godzina  800 - klasy IV-V

 • godzina  900 - klasa III

 • godzina 1030 - oddziały przedszkolne oraz klasy I i II

 • godzina 1200 - klasa VI


Ruszył program "Wyprawka szkolna"

Ruszył rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”. Ze szczegółami programu można sie zapoznać ...tutaj.

Wnioski o dofinansowanie podręczników będą dostępne w późniejszym terminie i zostaną umieszczone na stronie www naszej szkoły.

 


Tak minęło Święto Szkoły

 

Sobota 8 czerwca 2013r. była Świętem Szkoły obchodzonym w naszej placówce pod hasłem „Trójka odkrywa talenty”. Tego dnia boisko szkolne zapełniły dzieci i młodzież szkolna wraz z rodzicami, opiekunami, rodzeństwem, dziadkami oraz grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy szkoły. Już od paru lat szamotulska „Trójka” nosi miano „Szkoły  Odkrywców Talentów”. Przyznanie takiego certyfikatu zobowiązuje, dlatego cała społeczność szkolna intensywnie pracuje, aby podołać wyzwaniom związanym z odkrywaniem i promowaniem talentów. Podsumowaniem tych działań było tegoroczne „Święto Szkoły”.

                                                       ...czytaj dalej


Podręczniki obowiązujące w szkole

w roku szkolnym 2013/2014

 

   ... pobierz tutaj

 

 

 


Kiermasz używanych  podręczników

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach  informuje, że kiermasz używanych  podręczników odbędzie się 27 czerwca 2013 r. (czwartek)  w godzinach od 16.00 do 17.00

 

 

 


Spotkanie informacyjne

dla rodziców, opiekunów oraz przyszłorocznych uczniów "zerówki" i pierwszej klasy

                                                              

                                                                                      ...czytaj dalej


XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Niemieckiej „Sing mit”

 

W tegorocznym, XIII już Powiatowym Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Sing mit” wzięło udział 33 uczniów z 8 szkół podstawowych naszego powiatu. Organizatorami  festiwalu był Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Języka Niemieckiego pod kierownictwem   pani Beaty Krupskiej i pani  Anny Halamskiej – nauczycielek  języka niemieckiego z szamotulskiej „Trójki”; Fundacja Kultury Zamek Górków oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Festiwal odbył się 15 maja 2013 roku w kinie „Halszka”, gdzie dzieci prezentowały przygotowane przez siebie piosenki.

                                                                                                             

                                                                        ...czytaj dalej


My też tam byliśmy

 

Nie mogło nas zabraknąć podczas obchodów Dni Szamotuł, zwłaszcza że w tym roku odbywały się one pod hasłem Ulicznego Festiwalu Osobliwości. Nasi uczniowie i dzieci z „zeróweczek” miały okazję, by zaprezentować szerszej publiczności swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne. Ich występy były nie tylko wielkim przeżyciem dla nich samych, ale też (sądząc po gorących oklaskach) dla licznie zgromadzonych widzów.

Wielkie brawa należą się rodzicom, którzy zadbali o stroje estradowe dla małych artystów!


 

Podsumowanie zbiórki baterii i makulatury

 

 

                                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Już w sobotę 8 czerwca ... Święto Szkoły

Poniżej znajduje się zaproszenie na Święto Szkoły pod nazwą "Trójka odkrywa talenty". Została tam zamieszczona informacja o loterii fantowej  z nagrodami. Jako impreza dochodowa odbywać się ona będzie zgodnie z regulaminem, którego treść przedstawiamy    ...tutaj

Również w sobotę będzie kursował autobus szkolny, aby mieszkający w okolicznych miejscowościach uczniowie naszej szkoły (wraz z  rodzicami lub opiekunami), mogli wziąć udział w imprezie. Harmonogram dowozów podajemy    ...tutaj 

 

 
 

                               Zaproszenie

 

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3

im. Adama Mickiewicza w Szamotułach

 we współpracy z Radą Rodziców

serdecznie zapraszają

Rodziców, Opiekunów i Uczniów naszej szkoły

na Święto Szkoły pod nazwą „Trójka odkrywa talenty”

w dniu 8 czerwca 2013 r. w godzinach od 1000 do 1300.

W programie m.in. występy uzdolnionych uczniów, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami

oraz pyszna grochówka.

Dochód z loterii zostanie przeznaczony na zainstalowanie

w szkole monitoringu,

celem poprawy bezpieczeństwa uczniów.

 
 

Dzień Dziecka

 

W poniedziałek, 3 czerwca, już na pierwszej lekcji Pani Dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek złożyła wszystkim uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Poinformowała również dziatwę naszej szkoły o obchodach tej szczególnej uroczystości. Odbędzie się ona 8 czerwca podczas Święta Szkoły. Wtedy też uczniowie otrzymają niespodzianki.

 

 
 

Reaguj, masz prawo

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ, MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy. Poniżej przesyłamy link do materiałów promujących kampanię. Link do materiałów: http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=2405 . Zachęcamy również do polubienia fanpage kampanii:  www.facebook.com/ReagujMaszPrawo oraz odwiedzenie strony: www.jakreagowac.pl


List Rzecznika Praw Dziecka do Rodziców

 

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ, MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf


Międzynarodowy Konkursy Gier Matematycznych i Logicznych

 

Natalia Adamska, uczennica klasy V c, w dniach od 11-12 maja 2013r. na Politechnice Wrocławskiej brała udział w finale etapu krajowego XXVII Międzynarodowego Konkursu Gier Matematycznych i Logicznych w kategorii C1. Godny uwagi jest fakt, że Natalka rywalizowała z najlepszymi zawodnikami z całej Polski,  uczęszczającymi do klasy starszej, czyli szóstej. To kolejny matematyczny sukces Natalii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ulubionej dziedzinie nauki.

 

 

 


II Festiwal Piosenki

 

Dnia 16. 05. 2013r. odbył się II Festiwal Piosenki zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Baborowie. W festiwalu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły. Uczennica naszej szkoły Maria Kłaczkiewicz z klasy VIB zajęła I miejsce. Gratulujemy!

 

 

 


Srebrna Wrona i cztery wyróżnienia w konkursie literackim

 

W X Konkursie Literackim dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę, zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, brało udział 163 uczestników, którzy musieli zmierzyć się z trudnym, ale bardzo interesującym tematem: „Ja- za 30 lat”. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces. Gratulujemy!

                                                         ...czytaj dalej

 

 


List Rzecznika Praw Dziecka

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci, Marek Michalak zapowiedział kampanię edukacyjną Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Jej celem jest promocja telefonu zaufania wśród najmłodszych, uczulenie dzieci na to, że nikt nie ma prawa łamać ich podstawowych, zagwarantowanych w konwencji praw oraz  uświadomienie im, gdzie mogą szukać pomocy w razie pojawienia się problemu.

                                                                                   ...czytaj dalej

 

 


Zaproszenie

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach serdecznie zaprasza młodzież szkolną do wzięcia udziału w pokazie resuscytacji krążeniowo- oddechowej  z możliwością praktycznego wykonania masażu na fantomach. Pokaz odbędzie się 1 czerwca 2013 r. podczas „Dni Szamotuł” na stoisku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach.

                                                           ...załącznik tutaj

 

 


Konkurs recytacji wierszy Juliana Tuwima      

     

 

Dnia 6 maja 2013 r. w naszej szkoły odbył się Konkurs recytacji wierszy Juliana Tuwima dla klas  I- III. Mali artyści zaprezentowali się naprawdę wspaniale.

                                                         ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Puchar Polski Młodzików do lat 8 w Szachach

 

 

W dniach od 2- 5 maja 2013 r. w Poroninie najmłodsi szachiści walczyli w zmaganiach o Puchar Polski Młodzików do lat 8. W tych dniach do Poronina zjechali się mali szachiści z całej Polski. W turnieju tym brał udział również uczeń naszej szkoły, Sebastian Półtorak z klasy II a.  Sebastian zakończył grę zajmując bardzo wysokie 4 miejsce. W Pucharze Polski Młodzików, w grupie wiekowej Sebastiana udział brało 87 zawodników.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


Dawid Niechciałkowski zdobywcą I miejsca

29.04.2013 r. odbył się w Szamotulskim Ośrodku Kultury (ostatni w tym roku szkolnym) konkurs recytatorski. Uczniowie prezentowali fragment prozy lub wiersz. Doskonale wypadli uczniowie naszej szkoły. Dawid Niechciałkowski z kl. Vb zdobył I Nagrodę Jury, Maria Kłaczkiewicz z kl. VIb - III Nagrodę Jury, a Julia Pittner z kl. Vd Nagrodę Pedagogiczną. Gratulujemy młodym recytatorom i już dziś w ich imieniu zapraszamy na GALĘ RECYTATORSKĄ, która odbędzie się 23.05.2013 roku w kinie "Halszka".

 

 


Dzień Ziemi w Trójce  

            

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. W naszej szkole w tym dniu na lekcjach wyświetlano filmy o tematyce ekologicznej, układano krzyżówki oraz pisano listy dla Ziemi. Zorganizowano także wystawę plakatów i rzeźb wykonanych z surowców wtórnych. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością w tym temacie.

                                                              ...czytaj dalej

 

 


Święto Konstytucji 3 Maja

 

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1971 r. Był to pierwszy taki dokument w Europie a drugi na świecie. Rocznicę świętuje się w całej Polsce poprzez organizowanie różnych rekonstrukcji historycznych, uroczystych akademii oraz wydarzeń patriotycznych.

 

 

 

 


Rozpoczął się długi weekend majowy

 

Ze względu na dwa święta państwowe przypadające: 1 maja  (Międzynarodowe Święto Pracy) oraz 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja), w naszej szkole nie ma zajęć dydaktycznych od 1.05. do 5.05. 2013 r. Rozpoczyna się tak zwany długi weekend majowy. Jest to okres spędzania wolnego czasu, podczas którego korzystamy z uroków wiosny. Naszym uczniom życzymy dużo słońca i przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw, rajdów, wyjazdów.

 


Zaproszenie dla Rodziców i Opiekunów klas III

 

                       Przeczytaj całe zaproszenie ...tutaj

                    

 

 

 

 

 


 

Finał Konfrontacji Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

 

Dnia 18 kwietnia odbył się Finał Konfrontacji Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Województwa Wielkopolskiego w Suchym Lesie pod nazwą „Dzień Dobry Sztuko”. Nasz szkolny zespół „Tercja” wygrał eliminacje i miał przyjemność uczestniczyć w imprezie.

                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 


Język angielski dla klas I i II również w internecie!

 

Zachęcam do korzystania ze strony internetowej przygotowanej specjalnie dla uczniów korzystających z podręczników Treetops http://elt.oup.com/student/treetopsfunzone/?cc=pl&selLanguage=pl Wystarczy wybrać odpowiedni poziom i do dzieła. 

 Drodzy Rodzice! Ta strona jest świetnym pomysłem na dobre wykorzystanie wolnego czasu Waszych Dzieci. Wasze Pociechy mogą bawić się i uczyć jednocześnie.

                                                                           ...czytaj dalej

 


Wieści ze szlaku

 

W niedzielę 21 kwietnia, w słoneczną aurę, grupa 60 uczniów, rodziców i nauczycieli zebrała się na przystanku przy Szkole Podstawowej nr 3, by uczestniczyć w XXXVIII Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym po Regionie Szamotulskim. W naszej wyprawie uczestniczyło tak wielu, że musieliśmy podzielić się na dwie grupy.

                                                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Samorząd Uczniowski zaprasza na dyskotekę

 

Dnia 25 kwietnia 20013r. od godz.16.30 do 19.00 odbędzie się dyskoteka dla uczniów klas IV -VI. Wstęp 2 zł
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 


Wierszowanie skrzatów

 

W dniu 17 kwietnia 2013 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury w Szamotułach odbył się konkurs WIERSZOWANIE SKRZATÓW z tekstami Ludwika Jerzego Kerna. Konkurs ten  skierowany był do najmłodszych recytatorów ze  szkół podstawowych.

Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyli:

 - Katarzyna Malinowska- klasa IIa

 - Daria Panek- klasa IIb

 - Szymon Kaczmarek- klasa IIIa

Wszyscy nasi reprezentanci  otrzymali nagrody, godnie reprezentując swoją szkołę.

Małym „skrzatom” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

 


Konkurs na pisankę i palmą wielkanocną

 

Dnia 24 marca 2013r. podczas XII Pokazu Stołów Wielkanocnych, rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Uczeń naszej szkoły Jędrzej Borowczak z klasy VIB zdobył III miejsce w kategorii pisanek szkół podstawowych.
Gratulujemy.

 

 

 


Drodzy Szóstoklasiści!


   Już w najbliższy czwartek, 4 kwietnia, czeka Was pierwszy w życiu egzamin - sprawdzian szóstoklasisty. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście podczas nauki w szkole, pomogą Wam sprostać temu trudnemu zadaniu. Życzymy wszystkim
powodzenia, skupienia, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości.

                                           Trzymamy kciuki!


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

 

W dniu 26 marca 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców szczebla powiatowego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy Ie – Oliwia Szulc, która zdobyła III miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Starosty Powiatu Szamotulskiego - Pawła Kowzana, Komendanta Powiatowego PSP - st. kpt. Ireneusza Persa oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Romana Muchy. 

Zobacz zdjęcie ...tutaj

 


Kolorowe pisanki

 

Dnia 27 marca 2013 roku odbyło  się podsumowanie kolejnego konkursu  zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. Tym razem dzieci przygotowywały kolorowe pisanki. W kategorii dzieci klas I-III szkoły podstawowej nagrody otrzymali: Gabriela Krusicka oraz Kacper Piechota z klasy Ie. Pozostałe dzieci z klasy Ie otrzymały dyplomy za pięknie wykonane pisanki.

Uczniom składamy serdeczne gratulacje!

Zobacz zdjęcie ...tutaj

 

 


Wielkanoc

 

Święta Wielkanocne to czas odradzającego się życia, duchowej przemiany i powrotu wiosennej energii. To chwile pełne refleksji, które nastrajają optymizmem, nadzieją i pogodą ducha.
W czasie tych szczególnych Świąt życzymy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, radosnych, pełnych ciepła chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w dniach wolnych od nauki w szkole.


Ale się zadziało…

 

Szkolny zespół teatralno- taneczny „Tercja”, prowadzony przez Iwonę Krychowiak, zgłosił chęć udziału w Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Dzień Dobry Sztuko 2013. Organizowany jest on przez Poznańską Fundację Artystyczną oraz Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

                                           ...czytaj dalej

 

 

 

 


Sprawdzian już niedługo

 

Dokładnie w czwartek 4 kwietnia uczniowie klas VI będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami zawartymi w sprawdzianie szóstoklasisty. Warto wspomnieć, że jest to jeden z pierwszych tak ważnych sprawdzianów w życiu uczniów szkół podstawowych. Jest on obowiązkowy, ale jego wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły, jednak może mieć wpływ przy naborze do gimnazjum.

Warto sobie przećwiczyć testy z lat ubiegłych, które znajdziecie...

                                                       ...tutaj

 

 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

W dniu 22.03.2013 odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego w Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. znakomicie spisał się Konrad Niedzielski, który w kategorii szkół podstawowych zdobył I miejsce i będzie reprezentował gminę w etapie powiatowym.

                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 


Kolejne udane występy szachowe uczniów naszej szkoły

 

Uczniowie naszej szkoły 17 marca 2013 r. w Poznaniu wzięli udział w turniejach szachowych, zajmując wysokie lokaty. Przedstawiamy poniżej ich osiągnięcia. Sebastian Półtorak, uczeń klasy IIa podczas turnieju  Przyszli Mistrzowie rocznik 1995 i młodsi zajął I miejsce.

W Turnieju Młode Talenty rocznik 2002 i młodsi startowali : Stanisław i Antoni Paproccy.  Staś, uczeń klasy II b  zajął  V miejsce, zaś Antek (klasa Ic) miejsce XXIV.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych!

 

 

 

 


Nasze siatkarki III w województwie

 

Finał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych odbył się 19 marca 2013r w szamotulskiej hali „Nałęcz”. Rywalizowało łącznie osiem najlepszych zespołów Wielkopolski. Dziewczęta przyjechały z Turku, Wrześni, Gostynia, Piły, Kalisza oraz dwóch szkół poznańskich. Drużyna z naszej szkoły zajęła wysokie III miejsce.

     ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Rekrutacja dzieci urodzonych w 2007 i 2008 roku

do oddziału przedszkolnego lub szkoły

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza

w Szamotułach

   zaprasza   rodziców wraz z dziećmi do zapisu

w dniach od 18-22 marca 2013r  od godziny 800 do 1600do kancelarii szkoły

        Proszę o zabranie z sobą nr PESEL dziecka

W w/w dniach prosimy również o przybycie do szkoły rodziców/opiekunów prawnych dzieci, które obowiązek szkolny będą realizowały w przedszkolu, innej szkole lub przebywają za granicą.

Telefon kontaktowy 61-29-217-54

 

Druk do pobrania  ...pobierz


Kot w butach

 

Uczniowie klasy II b postanowili spróbować swoich sił na scenie. Z wielkim zaangażowaniem przygotowali przedstawienie pt. „Kot w butach”. Występ z zachwytem obejrzeli 20.02.2013 r.  Babcie i Dziadkowie z okazji ich święta. Natomiast 12.03.2013 r. aktorzy na moment zamienili Przedszkole nr 4 im. Janka Wędrowniczka w teatr.

                                                       ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wiosna, ach to ty

 

W mroźny i śnieżny poranek, w sobotę 16 marca 2013r., dziesięcioro dzielnych uczestników wstawiło się na starcie rajdu z okazji powitania wiosny. Niestety, wielu uczniów się rozchorowało podczas zapisów, dlatego grupa nie była zbyt liczna. Mimo to, atmosfera była wyśmienita i dzielnie wspieraliśmy się na szlaku.

                                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 


Siatkarki w finale wojewódzkim

 

Dzień 5 marca 2013r okazał się dla naszych siatkarek bardzo szczęśliwy. W tym dniu w hali „Nałęcz” odbyły się rejonowe rozgrywki w piłce siatkowej. Po raz pierwszy dziewczęta z naszej szkoły  wygrały mistrzostwa rejonowe w piłce siatkowej i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.

                                                        ...czytaj dalej
 

 


 

 


Komunikat dla dziewczyn

 

W dniu 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, każda dziewczyna może sobie pomalować i przyozdobić  paznokcie. Zachęcamy wszystkie "małe kobietki" do jedynej w swoim rodzaju artystycznej zabawy.

                                                                                                             Samorząd Uczniowski

 

 

 


Artystyczne spotkania recytatorów

W dn. 27.02.2013 odbył się kolejny konkurs recytatorski w ramach Artystycznych Spotkań Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły. W jury zasiadali: Adrzej Ciborski i Piotr Dehr, którzy przyznali nagrody najlepszym recytatorom. W gronie tym znalazło się aż troje reprezentantów naszej szkoły. Są to: Maria Kłaczkiewicz z klasy VIb – Nagroda Jury, Dawid Niechciałkowski z klasy Vb – Nagroda Jury i Antonina Kołodziejska z klasy Vb – Nagroda Pedagogiczna. Gratulujemy!

 


Ogłoszenie

W dniach od 4 do 9 marca 2013r. odbędzie się zbiórka książek, które zostaną przekazane na rzecz szkoły w Grabówcu. Książki prosimy przynosić do sali nr27 w siatkach foliowych, w których również powinna znajdować się kartka z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Osoba , która przyniesie najwięcej książek, zostanie nagrodzona.

                                                                                                   Samorząd Uczniowski

 

 


I miejsce Kuby

 

Uczeń klasy 2 B Kuba Majchrzak zajął I miejsce w konkurencji Kata indywidualne oraz III miejsce w konkurencji Fantomy (rocznik 2004) podczas  Noworocznego Turnieju Karate WKF DYNAMIC CUP, który odbył się  16 lutego br. w  Murowanej Goślinie. Jakub startował z ramienia Szamotulskiego Klubu Karate.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 


Sukces Sebastiana

 

Miło nam poinformować, ze Sebastian Półtorak uczeń klasy 2A wraz ze swoją drużyną UMKS Na Pięterku II Poznań, zdobył I miejsce podczas III Rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Rozgrywki odbyły się w Kaliszu w dwóch sesjach:  9-10  lutego oraz 16-17 lutego br.

Gratulujemy!

 

 

 

 


Portret kota

 

Dnia 19 lutego 2013 roku odbyło  się podsumowanie kolejnego konkursu  zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. Tym razem dzieci przygotowywały portret kota. W kategorii dzieci klas I-III szkoły podstawowej II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Emilia Ślugaj z klasy II a. Wyróżnienie otrzymały: Gabriela Krusicka oraz Julia Żarczyńska z klasy I e.

Dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje!

 

 

 

 

 


Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt

 

W dniu 21lutego 2013 roku w hali "Wacław" w Szamotułach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Nasza drużyna zagrała wspaniale. Wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce.

 

 

 

 

 

 


Maska karnawałowa

 

Dnia 8 lutego 2013 roku odbyło  się podsumowanie konkursu na maskę karnawałową, zorganizowanego przez Grupę Jakkolwiek i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. Jest nam niezmiernie miło, że wśród wszystkich wyróżnionych prac znalazły się cztery autorstwa naszych uczniów.

                                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 


Walentynki

 
 

 

    O! gdzie miłość stawia siatki,
   Nie figlujcie, moje dziatki!
   Bo z miłością figlów nie ma:
   Jak was złapie, to zatrzyma!

                   (Aleksander Fredro)
                
                                 

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę zakochanym, życzymy w dniu ich święta spełnienia marzeń i szczęścia.

                                                         Samorząd Uczniowski

 
 

Komunikat Samorządu Uczniowskiego

 

Informujemy, że w czwartek 14 lutego 2013 r.

w czasie 1, 2, 3 i 4 przerwy na parterze naszej szkoły

będzie czynna

POCZTA WALENTYNKOWA.

Koszt kartki- 0,30 zł

 

 


I miejsce koszykarek

 

W dniu 31 stycznia 2013r.w Kaźmierzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze uczennice zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do  rejonowych rozgrywek w dniu 25 marca 2013r. w Rogoźnie.

                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Powiatowy Turniej Szachowy 

 

W dniu 06.02.2013 w Liceum w Szamotułach odbyły  się Drużynowe Mistrzostwa Powiatowe w Szachach, w których startowali nasi zawodnicy. Mimo młodego wieku dzielnie rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami. Ostatecznie nasz zespół zajął trzecie miejsce.

                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka w kl. Ib

 

Dnia 5 lutego 2013 r. uczniowie klasy 1 B zaprosili swoje babcie i dziadków na klasową uroczystość. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze. Po występie odbył się konkurs dla babć i dziadków, który sprawił wszystkim dużo radości. Dzieci wręczyły upominki zaproszonym gościom, po czym był poczęstunek i wspólne biesiadowanie.

                                          ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


1% dla Wiktora

 

Wiktor Hancyk jest uczniem naszej szkoły. Uczęszcza do IV klasy. Bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego ze wskazaniem na Wiktora.

                                                                              ...zobacz szczegóły

 

 

 

 

 


Trójka po feriach

 

Nie ma wątpliwości, że okres wakacji letnich jest lepszym czasem do remontów w szkole niż ferie zimowe. Mimo wszystko  postanowiliśmy wykorzystać 2 tygodnie ferii  na przeprowadzenie ważnych prac remontowych. Dzięki pracowitości i zaangażowaniu konserwatorów naszej szkoły: pana Henryka Leji i pana Michała Kornobisa, we współpracy z Aresztem Śledczym w Szamotułach całkowicie odnowiona została sala nr 33 oraz wymalowany korytarz prowadzący do sali gimnastycznej wraz z szatnią dziewcząt.

                                                 ...czytaj dalej

 

 


Wyróżnienie dla Julki

 

Dnia 31.01.2013 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Bajki Ignacego Krasickiego" organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko - Własnościową z Szamotuł i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Filia nr 1 Szamotuły. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Kurczewska z kl. IVb, Antonina Kołodziejska z kl. Vb i Julia Pittner z kl. Vd. Wszystkie dziewczynki mówiły przepięknie, ale to Julka została zauważona przez jury i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu miasta Szamotuły oraz uczniowie ze szkoły w Kaźmierzu i Sierakowie.

 

 


Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2012/13

 

Jesteśmy już na półmetku roku szkolnego 2012/2013. Uczniowie naszej szkoły bardzo ciężko pracowali na swoje śródroczne oceny. Wielu z nich otrzymało najwyższą średnią ocen (od 5,0) oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania za I półrocze.

                                                                  ...czytaj dalej

 

 

 


Podsumowanie zbiórki makulatury

 

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Od kilku lat aktywnie uczestniczą w zbiórce makulatury. Dzięki tym działaniom odnoszą sukcesy zarówno zespołowo jak i indywidualnie. W pierwszym półroczu zebrano razem 2 952,5 kg tego surowca wtórnego.

                                             ...czytaj dalej

 

 


II Turniej FIFA na konsoli PS3

 

We wtorek 15 stycznia 2013 odbył się drugi turniej FIFA o puchar Dyrektora Szkoły SP3 na konsoli PS3. Tym razem do rywalizacji stanęło 6 klas: 5C, 5D, 6A, 6B,6C ,6D. Oprócz zawodników, na turniej przybyła duża grupa kibiców. Dla uczestników nie zabrakło oczywiście przekąsek i napojów. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Ostatecznie, zwycięzcami całego turnieju okazali się uczniowie klasy 5C, II miejsce zajęła klasa 6A, a III miejsce klasa 6B. Organizatorem imprezy był nauczyciel pan Wojciech Kulik.

Zdjęcia w odnośniku "Galeria".

 


Ferie zimowe

Ferie zimowe rozpoczynają się w poniedziałek 14 stycznia i potrwają do piątku 25 stycznia. Życzymy wszystkim uczniom miłego i przyjemnego odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas umożliwi wszystkim pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

 


Bezpieczna zima pierwszaków

 

W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów  plastycznych w ramach akcji  „Bezpieczna zima pierwszaków”, która organizowana jest już od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem  pierwszoklasistów ze szkół podstawowych całego powiatu szamotulskiego. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, a nasza szkoła, jak co roku, pełni rolę gospodarza uroczystości.

                                     ...czytaj dalej

 


Góra grosza

 

Po raz trzynasty organizowana jest akcja Góra Grosza. Od 27 listopada do 7 grudnia, w każdą przerwę, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zbierali do puszek pieniążki. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Udało się zebrać 259,20zł (15,3 kg). Na pochwałę zasługuje Kałużyński Jan z IIc .Przyniósł do szkoły całą puszkę pieniążków, które zbierał przez cały rok. Nie byliśmy obojętni na los innych.

 


Kareoke w języku angielskim

 

W czwartek 20 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs piosenki karaoke w języku angielskim. Uczniowie rywalizowali w dwóch rundach, z podkładem muzycznym i słowami oraz tylko z podkładem muzycznym. 

                                                           ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wolontariat szkolny

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wolontariat szkolny „Wolontariusze Otwartego Serca” zorganizował akcje świąteczną „Podziel się przyborami szkolnymi” skierowaną dla dzieci potrzebujących. Akcja zakończyła się sukcesem. Zebrane przybory szkolne zostały przekazane potrzebującym dzieciom. Serdecznie dziękujemy!

 


Wesołych Świąt   

 

Niech te szczególne święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

ale w pokoju serca

i cieple ludzkiej życzliwości.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem prosimy przyjąć życzenia spełnienia wszystkich marzeń

oraz pokładanych w nim oczekiwań.

      


Piękny dzień wigilii klasowych w naszej szkole

 

Dnia 21 grudnia 2012 r. wszystkie klasy obchodziły wigilie klasowe. W tym dniu oprócz wigilii z wychowawcami, dzieci uczestniczyły w warsztatach ozdób choinkowych. W tym też wyjątkowym dniu klasy VI a i VI b zorganizowały konkurs na najdłuższy łańcuch świąteczny.

                          ...czytaj dalej

 

 

 


Laureaci gminnych konkursów

 

Nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch gminnych konkursów, w których nasi uczniowie odnieśli sukcesy. Pierwszy to konkurs na „Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową”, drugi „Rodzinne hobby” naszych uczniów. Obok prezentujemy nagrodzoną szopkę Gabrysi Soloch.

                                           ...czytaj dalej

                                                                      

 

 

 


Rekolekcje adwentowe

 

Adwent  jest okresem przypominającym oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa. Wymownym symbolem tego okresu jest wieniec i świeca adwentowa. Jest to również czas przygotowania naszych serc  na narodziny Dzieciątka Jezus przez rekolekcje. W naszej szkole odbędą się one w terminie od 19 do 21 grudnia 2012 roku.

Podajemy szczegółowy harmonogram rekolekcji adwentowych w naszej szkole …tutaj

 


Sukces Patryka Pikusy

 

W dniu 8 grudnia 2012 r. w Kórniku odbył się I turniej bramkarski  Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej Krzysztofa Kotorowskiego- bramkarza Lecha Poznań. Celem rozgrywek jest popularyzacja gry na pozycji bramkarza oraz poszukiwanie nowych talentów bramkarskich na miarę patrona Akademii, Krzysztofa Kotorowskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że  w najstarszej kategorii wiekowej 11-12 lat główną nagrodę  wywalczył uczeń klasy 5c, Patryk Pikusa. W nagrodę Patryk otrzymał bluzę bramkarską, w której Krzysztof Kotorowski bronił w meczach podczas rozgrywek w Lidze Europejskiej. Patryk na co dzień trenuje w Szamotulskiej Szkole Piłki Nożnej. Zapewne niewiele osób wie, że wraz z kolegami ze swojej klasy, a także klasy: 5a, 5b i 6a, awansowali do grupy mistrzowskiej młodzików WZPN.

 

 


Warsztaty artystyczne w School Of Form

Uczennice kółka plastycznego pod opieką Pani Jolanty Koniecznej wzięły udział w warsztatach artystycznych w School Of Form w Poznaniu w sobotę 8 grudnia. Warsztaty połączone były z kiermaszem świątecznym, na którym studenci zapoznali dzieci z nowatorskimi sposobami wykonywania prezentów. Dzieci bardzo żywiołowo i entuzjastycznie podejmowały wszystkie zadania przygotowane przez artystów. Efektem ich działań było powstanie wielu ciekawych prac.

Przy okazji uczennice miło i efektywnie spędziły wolny czas.

 

 


Mikołaje w szkole

 

Stało się już tradycją w naszej szkole, że 6 grudnia świętujemy Mikołajki. W tym roku każdy uczeń i pracownik szkoły z tej okazji otrzymał słodki upominek- mandarynkę. Nad sprawnym przebiegiem tego miłego dzieciom święta czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Zdjęcia w odnośniku "Galeria".

 

 

 

 


Worek prezentów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

 

Hojny „Święty Mikołaj” zawitał do nas 14 grudnia. Pani Beata Brambor, specjalista ds. ruchu drogowego, w imieniu Pana Aleksandra Kowalewicza, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, przekazała naszym najmłodszym dzieciom uczęszczającym do oddziałów przedszkolnych w Grabówcu zestaw „Autochodzik”.

                                 ...czytaj dalej

 

 


Bezpiecznie zimą

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno – informacyjne  „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”.
Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronach internetowych:


Jesteśmy świetnymi aktorami

 

To, że w naszej szkole mamy uczniów z talentami aktorskimi, wiemy nie od dziś. Jednak jest nam szczególnie miło, gdy zostaje to dostrzeżone przez profesjonalnych aktorów z Teatru Poznańskiego. Miało to miejsce 5 grudnia podczas XIII Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych o Statuetkę Czarnej Księżniczki.

                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Mrozy niestraszne naszym małym turystom

 

W bardzo mroźny sobotni poranek zapaleni miłośnicy pieszych wędrówek stawili się przed naszą szkołą, by zdobywać kolejne szlaki w naszym regionie. Tym razem trasa wiodła do Zespołu Szkół w Gaju Małym. Jednak by dotrzeć na metę i posilić się gorącą grochówką, należało przebyć niełatwą drogę w polu o długości 3,5 km.

                                      ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Radość dawania jest wielka

 

Szkolne Koło PCK, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, zorganizowało  zbiórkę słodyczy, przyborów szkolnych i zabawek. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią dzielić się z innymi. Dzięki ich pomocy zostaną przygotowane paczki pod choinkę dla najuboższych rodzin. Uwierzcie, że przyjemnie jest sprawiać radość innym.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA” serdecznie dziękuję i życzę pełnych ciepła i miłości świąt.

                                                   Opiekun Szkolnego Koła PCK

                                                         Małgorzata Makowska

 

 


W hołdzie Patronowi

 

W tym roku w dniu Patrona naszej szkoły- Adama Mickiewicza- czciliśmy nie tylko 167. rocznicę jego śmierci, ale także dwustulecie świata przedstawionego największego dzieła poety – „Pana Tadeusza”. Z tej też okazji, idąc śladami wybitnych osobistości z Prezydentem Rzeczypospolitej na czele, zorganizowaliśmy apel, podczas którego zaproszeni goście i nauczyciele czytali dzieciom wybrane fragmenty „Pana Tadeusza”. Uroczystość odbyła się w dniu 29 listopada w sali gimnastycznej, której wystrój stanowiły m. in. obrazy nawiązujące do opisów przyrody w „Panu Tadeuszu”, popiersie Patrona, mini gabinet ze stylowym fotelem i stolikiem oraz cytat z epopei.

                                    ...czytaj dalej


Zapach świąt

 

W środę, 28 listopada, po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole „Kiermasz świąteczny”. Zapachniało świętami i magicznym klimatem z nimi związanym.  Za niewielkie pieniądze można było nabyć prezent pod choinkę dla rodziców, dziadków, rodzeństwa.

                                                       ...czytaj dalej

 

 

 

 


O zaletach windy w szkole

 

Platforma dla niepełnosprawnych w naszej szkole funkcjonuje od 31 stycznia 2012 roku. Jest wyjątkowo przydatnym urządzeniem. Jej zalety doceniają przede wszystkim dzieci niepełnosprawne, ich rodzice i wychowawcy, ale też uczniowie, którzy od czasu do czasu mają złamane nogi lub ręce. O tym, jakie zamiany w codziennym funkcjonowaniu tych osób dokonały się dzięki zainstalowaniu windy świadczą ich krótkie wypowiedzi.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Kolejne sukcesy sportowe uczniów

 

Szachy i karate to niewątpliwie dziedziny sportu, w których wielu uczniów naszej czuje się bardzo dobrze. Tym bardziej miło jest nam poinformować o ich kolejnych sukcesach. Słowa uznania należą się Jakubowi Majchrzakowi, uczniowi klasy 2 B, który trenuje karate w Szamotulskim Klubie Karate. Dumni jesteśmy także z Sebastiana Półtoraka z klasy 2 A, który podczas XV Festiwalu Szachowego im. H. Grafki, organizowanego przez Szamotulski Ośrodek Kultury,  zajął godne II miejsce.

                                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wyróżnienia w konkursie plastycznym

 

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Tacy sami- w szkole i na podwórku” w ramach kampanii społecznej: „Uczymy się razem żyć- dzieciaki z podwórka”, zorganizowanym przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych. Zadaniem dzieci było przedstawienie, w jaki sposób postrzegają niepełnosprawnych rówieśników.

                                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 


"Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy"

 

W dniu 14 listopada br. oddziały przedszkolne zorganizowały w Grabówcu przedstawienie słowno-muzyczne pt.: "Dbamy o nasze zdrowie", na które zaprosiły przedstawicieli Sanepidu. Dzieci zaprezentowały scenki teatralne oraz piosenki, w których odgrywały role zdrowej żywności, przyborów toaletowych i higienicznych. Była to realizacja projektu informacyjno – edukacyjnego pod hasłem "Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy".

                                                 ...czytaj dalej

 


"Z sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły"

 

W piątek 16 listopada odbyło się  uroczyste podsumowanie  konkursu plastycznego, skierowanego dla uczniów klas pierwszych  pt. „Z sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”.  Celem  konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w drodze do i ze szkoły. Konkurs organizowany jest w naszej szkole już od 8 lat z inicjatywy pedagoga, pani Agnieszki Masłowskiej.

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 


"Bądź pozdrowiony gościu nasz"

 

W dniu 19 listopada, w ramach wizytacji kanonicznej, gościł w murach naszej szkoły Jego Ekscelencja ksiądz biskup - Zdzisław Fortuniak. Towarzyszył mu  proboszcz naszej parafii - ksiądz Mariusz Marciniak. To było wielkie święto dla grona pedagogicznego i uczniów. Chór szkolny na wejście znakomitego gościa zaśpiewał pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Następnie z wielkim przejęciem i wzruszeniem uczniowie oraz pani dyrektor przywitali oczekiwanego Gościa. Wszyscy w skupieniu wysłuchali jego słów. Na koniec biskup udzielił błogosławieństwa i spotkał się z pracownikami. Mądre słowa dostojnego Gościa zapadły głęboko w pamięć słuchaczy, dodały otuchy i stanowią zachętę do dalszej owocnej pracy. (zdjęcia w odnośniku "Galeria")


Konkurs na najładniejszy różaniec

 

W październiku klasy I-III brały udział w konkursie na wykonanie najciekawszego różańca. Pomysłów nie brakowało. Materiały wykorzystane do prac to kasztany, jarzębina rodzynki, chrupki koraliki i inne. W konkursie I miejsce zajęła Wiktoria Perz z klasy II a, II miejsce zajęła Emilia Kaczmarek z klasy II d, III miejsce zajęła Gabriela Soloch z klasy II a. Wyróżnienia otrzymały Monika i Maria Groblewskie.

 

 

 


Zbiórka dla potrzebujących zwierzątek

 

Zima to bardzo trudny czas dla zwierząt przebywających w schroniskach. Niezbędna jest pomoc ludzi o wielkim sercu, czyli takich jak Ty!

Jeśli jesteś wrażliwy na los naszych czworonożnych przyjaciół, to z pewnością zainteresuje Cię  organizowana w naszej szkole zbiórka. Trwa ona od 1 listopada do 10 grudnia.

Szczegółowe informacje w rubryce Samorządu Szkolnego.

 


Karate w wykonaniu Miłosza

 

Karate jest sztuką walki stworzoną przez mieszkańców Okinawy jako metoda samoobrony bez użycia broni.  Miłosz Orlik, uczeń klasy III d, tę niełatwą sztukę walki zgłębił perfekcyjnie. Chłopiec trenuje tę sztukę walki już  od 3 lat. Na swoim koncie ma bardzo wiele sukcesów.

                                                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów rozpoczęte

 

Szamotulski Ośrodek Kultury po raz pierwszy w tym roku szkolnym zaprosił wszystkie szkoły powiatu szamotulskiego do udziału w kolejnej edycji Artystycznych Spotkań Recytatorów.

                                                       ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Warsztaty z Markiem i Tolą

 

Dnia 5 listopada br. uczniowie klasy 3b i 3 c naszej szkoły wzięli udział w  warsztatach edukacji włączającej pt. „Tacy sami- w szkole i na podwórku” w ramach kampanii społecznej: „Uczymy się razem żyć- dzieciaki z podwórka”, zorganizowanych przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych.

                                                  

                                                      ...czytaj dalej

 

                                                                                                                                

 


 
    Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.
 
                                                                               Danuta Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli"  
 

Redaktorzy „Trójki” na warsztatach dziennikarskich w Poznaniu

 

W piątek 26 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach uczestniczyli w warsztatach Junior Media dla redaktorów szkolnych gazetek, zorganizowanych przez redakcję '"Głosu Wielkopolskiego". Kongres odbył się w poznańskim kinie „Rialto”, którego sala wypełniona była po brzegi młodymi adeptami sztuki dziennikarskiej i ich opiekunami. Naszą szkołę reprezentowały: Olga Borowczak, Anna Rudzińska oraz Zuzanna Wieczorek – wszystkie z klasy IVa. 

                                                            ...czytaj dalej

 


Chwila zadumy przed "Świętem Zmarłych"

 

We wtorek 30 października młodzież z naszej szkoły udała się na cmentarz, aby w uroczysty sposób uczcić pamięć tych, którzy zasłużyli się dla Ojczyzny.  Przy grobach żołnierzy poległych za Ojczyznę uczniowie wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr1. Ta podniosła uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Szamotuły,  zaproszeni goście oraz poczty sztandarowe, była wspaniałą lekcją historii dla naszych uczniów.

 


Ogólnopolski  projekt TVP S.A.  w "Trójce"

 

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w wyjątkowym, ogólnopolskim  projekcie TVP S.A.  pt.: „Internetowy Teatr TV”. Czujemy się bardzo zaszczyceni, że znaleźliśmy się w grupie 8 wielkopolskich szkół, którym  TVP S.A. zaproponowała  bezpłatne  obejrzenie za pośrednictwem Internetu transmisji na żywo spektaklu teatralnego pt.:  „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” z Teatru  im. J.Słowackiego w Krakowie. Była to pierwsza taka transmisja w Polsce.

                                                                    ...czytaj dalej

 


Podsumowanie akcji „Dzieci dla Ziemi”

 

18 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka odzieży używanej, organizowana  przy współudziale fundacji „Dzieci dla Ziemi”. Od rana szkoła została zapełniona  workami z rzeczami. Dzieci bardzo poważnie podeszły do akcji i przyniosły duże ilości odzieży.

Ogólnie zebraliśmy 1427,3 kg. Zwyciężyła klasa 5 A, która  zebrała  187,7 kg. Zwycięska klasa otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł. Na wyróżnienie zasługuje również klasa 2 A, która zebrała 118,4 kg.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za przyłączenie się do akcji, natomiast klasie 5 A serdecznie gratulujemy.

 


Zaproszenie na rajd

 

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na XVIII Rajd Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2012 r. z metą w Gimnazjum  nr 1 w Szamotułach. Koszt 9 zł. Rodzice- połowa kwoty. Członkowie PTTK 6 zł.

Wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do 5 listopada 2012 r. (poniedziałek) u wychowawców lub p.Sujak, p.Schmidt, p.Szymańskiej, p.Piątkowskiej.

 

 


Odkrywcy Zielonej Energii -  konkurs dla klas IV-VI

 

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w wojewódzkim konkursie edukacyjnym z zakresu odnawialnych źródeł energii- OZE- Odkrywcy Zielonej Energii- realizowanym przy wykorzystaniu platformy e-learningowej.

Szczegóły w zakładce "Odkrywamy talenty".

 

 

 


Medale KEN dla nauczycieli "Trójki"

 

24 października br. w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu odbyła się uroczystość odznaczenia Medalami za Długoletnią Służbę, Krzyżami Zasługi oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej 460 wielkopolskich nauczycieli i pracowników oświaty. Jesteśmy bardzo dumni, że wśród odznaczonych znalazło się aż czterech nauczycieli naszej szkoły.

                                                                    ...czytaj dalej

 


Sukcesy uczniów w szachowych rozgrywkach

21 października 2012 r w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Przedszkolaków (rocznik 2005 i młodsi). Rozpiera nas duma, ponieważ I miejsce, a jednocześnie tytuł mistrza w tej kategorii zdobył uczeń klasy IIa naszej szkoły - Sebastian Półtorak.

                                                                      ...czytaj dalej

 

 

 

 


Cyfryzacja telewizji

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, w porozumieniu z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, zwróciło się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o planowanej od 7 listopada 2012 r. do 23 lipca 2013 r. operacji wyłączania nadajników naziemnej telewizji analogowej w związku z przejściem na nadawanie w standardzie cyfrowym. Pełna informacja w liście Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - Pani Elżbiety Walkowiak.

                                                                                ...zobacz tutaj

                                                                                ...prezentacja


Pasowanie na Ucznia

Dnia 11 października 2012 r. w naszej szkole miała miejsce piękna uroczystość Pasowania na Ucznia. W poczet uczniów przyjętych zostało 106 pierwszoklasistów. Dzieciom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice, wychowawcy, dyrekcja oraz zaproszeni goście - pani Izabela Lesicka reprezentująca Bank Spółdzielczy Duszniki i pan Damian Przewoźny- przewodniczący Rady Rodziców.

Zdjęcia w odnośniku "Galeria"

                                                                          ...czytaj dalej


Rowery i nie tylko dla „Trójki”

 

W środę 17 października 2012 r. naszą szkołę odwiedził bardzo miły i oczekiwany gość - Pan Marek Szykor- starszy specjalista  ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. Pan Marek przywiózł naszym uczniom niezwykle cenny sprzęt i pomoce dydaktyczne do zajęć wychowania komunikacyjnego, które mają na celu lepiej przygotować dzieci do egzaminu na kartę rowerową, a co za tym idzie,  do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym.

                                                                    ...czytaj dalej


„Czerwony Kapturek” w „ Trójce”

 

We wtorek 16 października zawitali do naszej szkoły wyjątkowi goście. Byli to Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szamotuł, którzy zaprosili uczniów klas I-III na barwne i dynamiczne przedstawienie zatytułowane „Czerwony Kapturek”.

                                                               ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dyskoteka

W dniu 18 października 2012r odbędzie się dyskoteka zorganizowana przez SU dla klas IV – VI. Koszt wstępu 2 złote.

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

 

 

 

 

 

 


Sukces Antka i Stasia w „królewskiej grze”

 

Staś i Antek Paproccy to kolejni uczniowie naszej szkoły, którzy we wrześniu br. odnieśli znaczący sukces w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Słopanowie. Obaj chłopcy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych- Antek w grupie najmłodszych, a Staś w grupie średniozaawansowanej. Mimo młodego wieku (Stasiu jest uczniem klasy II b, a Antek w tym roku szkolnym rozpoczął naukę w klasie I c), można już śmiało powiedzieć, że chłopcy są bardzo dobrze zapowiadającymi się szachistami, a w przyszłości zapewne jeszcze nie raz o nich usłyszymy. Nasi mistrzowie są na tyle skromni, że dopiero teraz pochwalili się odniesionym sukcesem. Chłopcy, jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów w przygodzie z „królewską grą”.

 

 

 


Witaj Jesieni - wieści ze szlaku

 

W ostatni wrześniowy dzień grupa ponad siedemdziesięciu osób, w tym liczna reprezentacja rodziców, z samego rana wyruszyła na pieszy rajd do Baborówka. Miłośnikom pieszych wędrówek dopisała pogoda, bowiem nie jedna buzia uśmiechała się do promieni słońca.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

dziękujemy wszystkim nauczycielom,

wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty

za ich wychowawczy i dydaktyczny trud,

równocześnie życzymy wytrwałości, zdrowia i szczęścia

zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Niech zaangażowanie w pracę przynosi Państwu satysfakcję

i radość na co dzień.


Harmonogram zajęć w dniu 12.10. 2012 r.

Wszystkie zajęcia wg planu –lekcje skrócone

 • 4l  akademia  - 1e,1d,1c,2d,2c, 3b,3d,3c, 4a,4b,  4c,4d, 0-4,

 • 5l akademia – 6a,6b,6c,6d,5a,5b,5c,5d,  3a,2a,2b,1a,1b

Lekcja

Czas trwania

Przerwy

1 lekcja

8.00- 8.30

5 minut

2 lekcja

8.35- 9.05

10 minut

3 lekcja

9.15- 9.45

15 minut / śniadaniowa/

4 lekcja

10.00-10.30

10 minut

5 lekcja

10.40- 11.10

15  minut / obiadowa/

6 lekcja

11.25- 11.55

15 minut /obiadowa/

7 lekcja

12.10-12.45

5 minut

8 lekcja

12.50 -13.20

5 minut

 

Przywóz wszystkich wg planu.

Odwóz:

Klasy: 1e,1d,2d,3c- odwóz godz. 11.00

Klasy: ,2c, 4d,4c,5d,5c,6c,6d – godz.14.15

O- wg planu o 14.15


Sztafetowe Biegi Przełajowe

 

Dnia 3 października 2012 r. na terenie Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. Szczegółowe informacje w odnośniku "Sport".

 

 

 

 

 


Zbiórka odzieży używanej

 

Informujemy, że nasza szkoła organizuje, przy współudziale fundacji „Dzieci dla Ziemi”, jednodniową zbiórkę odzieży używanej.
Zbiórka odbędzie się dnia 18 października 2012 r. w godzinach od 800 do 1200.
Szczegółowe informacje uczniowie otrzymają od wychowawców.

 

 

 


Sukces Huberta  w tenisie ziemnym

 

Prezentujemy sylwetkę kolejnego ucznia naszej szkoły, z osiągnięć którego jesteśmy bardzo dumni. Hubert Golon, bo o nim mowa, jest uczniem klasy IIa. Specjalnością i zamiłowaniem Huberta jest tenis ziemny. Swoją pasję rozwija w Młodzieżowym Klubie Tenisowym w Szamotułach. We wrześniu br. chłopiec zajął II miejsce podczas I Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Proboszcza Parafii św. Ap. Piotra i Pawła oraz Burmistrza Miasta Obrzycka. Warto podkreślić, że to nie pierwszy sukces Huberta w tym roku. Uczeń podczas ferii zimowych, w miesiącu lutym, brał udział w turnieju „Szkrabów” i zajął wysoką trzecią lokatę.

 

 

 

 

 

 


Szachowy sukces Sebastiana  

 

Uczeń naszej, Sebastian Półtorak z klasy 2 a, zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Słopanowie. Turniej odbył się  23 września 2012 r. To nie pierwszy sukces szachowy Sebastiana. Chłopiec regularnie bierze udział w różnych turniejach i zajmuje bardzo wysokie lokaty.

Sebastianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 


Święto Pieczonego Ziemniaka i coś jeszcze ...

 

 

W poniedziałek 24 października br.  klasy czwarte naszej szkoły już po raz dwunasty obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Po wielkich przygotowaniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pobliskiego Szczuczyna, aby uroczyście świętować.

                                                            ...czytaj dalej

 

 


Pierwszaki poznają zasady ruchu drogowego

 

Tradycyjnie jak co roku, dnia 21 września br. uczniowie wszystkich klas pierwszych wzięli udział w akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”, realizowanej w ramach  Szkolnego Programu Profilaktyki. Celem akcji jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci, a także przeciwdziałanie zagrożeniom komunikacyjnym.

                                                              ...czytaj dalej      

                                               

 

 

 


Dni wolne od zajęć dydaktycznych w 2012/13    

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala następujące dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013:

 • 2 listopada 2012 r. (piątek)

 • 4 kwietnia 2013 r. (czwartek) – Sprawdzian klas VI

 • 2 maja 2013 r. (czwartek)

 • 31 maja 2013 r. (piątek) – Święto Szkoły


Kolejny wielki sukces naszych chłopców

 

Dnia 22 września 2012 r. na terenie boiska piłkarskiego w Czarnkowie odbył się ćwierćfinał wojewódzki  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, które były na czele we wcześniejszych eliminacjach w swoich rejonach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Więcej informacji w odnośniku "Sport".

 

 

 

 


Zaproszenie

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach oraz działająca przy niej Grupa „Radość Pieska” zapraszają uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 na happening pod hasłem: „BĄDŹ  BRATEM - NIE KATEM” organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „ZERWIJMY ŁAŃCUCHY”, który odbędzie się w niedzielę 23 września w godz. 10.00- 13.00 przy Kolegiacie Szamotulskiej.

 

 


Komunikat Samorządu szkolnego

 

Informujemy, że 25 września 2012 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci z klas IV-VI proszeni są o pobranie kart z poparciem swojej kandydatury u pań: Violetty Dobak lub Małgorzaty Dyzert w dniu 17 września 2012 r. od godziny 10.00. Warunkiem startowania w wyborach jest odpowiednia ocena z zachowania (dobra, bardzo dobra lub celująca). Plakaty wyborcze promujące swoją kandydaturę prosimy przekazywać do Pani Woźnej.

                                                                       Samorząd Szkolny

 

 


Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do porządkowania najbliższej okolicy.  Odbyły się również pogadanki z młodzieżą o potrzebie ograniczania produkcji odpadów oraz ich segregacji.

 

 


III miejsce Jana Chałupki w XIII Turnieju Tenisowym Ajchler Cup

 

 

Uczeń naszej szkoły, Jan Chałupka z klasy 3 b, zajął wysokie III miejsce w XIII turnieju Tenisowym Ajchler Cup, w kategorii dzieci do lat 10. Turniej odbywał się w dniach od 7-9 września 2012 r. w Szamotułach.          

Jasiowi gratulujemy i życzymy dalszych tenisowych sukcesów!

 

 

 


Komunikat dla rodziców

 

Dotyczy dofinansowania zakupu podręczników w klasach I-IV

 • dodatkowy III termin składania wniosków - do 5 października 2012r.

 • zmianą kryteriów dochodowych

 •                                                                                                               ...czytaj dalej


Już zabrzmiał pierwszy dzwonek

 

Dzisiaj w naszej szkole po raz pierwszy w nowym roku szkolnym 2012/12 -zabrzmiał pierwszy dzwonek. Najpierw zadźwięczał on dla uczniów klas II-VI, a później dla uczniów "zerówek" i klas I.

                                                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Nowy rok szkolny 2012/2013

 

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2012/13 listy do uczniów i nauczycieli skierowali:

 • Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak ... pobierz

 • Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Wachowiak ... pobierz

 • Minister Edukacji Narodowej - Krystyna Szumilas ...pobierz

 

 


Komunikat w sprawie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas I-IV

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr3 w Szamotułach informuje, że można nadal składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników w klasach  I-IV. Wnioski mogą składać też rodzice uczniów , którzy przekroczyli kryterium dochodowe, a są rodziną wielodzietną.

Uwaga ! dofinansowanie może być wypłacone po załączeniu do wniosku dowodu zakupu podręczników.

Informacja o dofinansowaniu zakupu podręczników dla uczniów w  klasach I-IV ...tutaj

Wniosek o dofinansowaniu podręczników ...tutaj


Plan lekcji

W odnośniku "Plan lekcji" zostały zamieszczone plany lekcji obowiązujące w roku szkolnym 2012/2013 oraz plan dowozów uczniów korzystających z autobusu szkolnego.


Trójka przed pierwszym dzwonkiem

 

Okres wakacji był bardzo pracowitym czasem dla naszej szkoły, gdyż lipiec i sierpień to jedyne miesiące, kiedy można wykonać większe inwestycje  i remonty. Zaraz po tym, jak dzieci i nauczyciele zakończyli rok szkolny, by udać się na zasłużony odpoczynek, w szkole zaczął się intensywny okres remontów i prac, a tym samym wielkich zmian. 

                                                               ...czytaj dalej

 

 


Wycieczka do Berlina i Tropical Islands

 

 

Informacja dla uczestników wycieczki do Berlina

i Tropical Islands w dniu 5 października 2012r.

                                                                ...czytaj dalej

 


Informatory

Dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych zostały przygotowane informatory, z którymi mogą zapoznać się uczniowie i ich rodzice: