Rok szkolny 2013/2014


 

Godziny zakończenia roku szkolnego 2013/14

 

  godz.   8.00 - klasy II, IV, V

  godz.   9.00 - klasa III

  godz. 10.30 - klasa I i oddziały przedszkolne

  godz. 12.00 - pożegnanie klas VI

 

 Uwaga! Zmiana planu dowozów. Prosimy śledzić zmiany! (ostatnia zmiana 25.06. godz.20.00)

Plan dowozów i odwozów w dniu 27 czerwca ...tutaj


Park Wilczy w Stobnicy

 

Dnia 21 czerwca 2014 r. pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzinami i wychowawczynią odwiedzili Park Wilczy w Stobnicy. Wycieczka była niezwykłym wydarzeniem i sporą dawką emocji dla niejednego z nas. Okazałe dzikie  wilki, bobry, pawie i inne wolno żyjące ptaki przestały być tylko tematem opowieści, postaciami z bajek i filmów.

                                           ...czytaj dalej


Kiermasz podręczników używanych

 

W środę 25 czerwca w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędzie się w naszej szkole kiermasz podręczników. Zainteresowanych kupnem lub sprzedażą serdecznie zapraszamy!

 

 

 


Zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2014/15

 

W związku z koniecznością zakupu książek i zeszytów ćwiczeń, podajemy informację o zestawie podręczników, który będzie obowiązywał w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015.

                       Zestaw podręczników ...tutaj

 

 


Uczniowie z najwyższą średnią ocen rocznych

 

Nadszedł czas podsumowania ciężkiej pracy uczniów naszej szkoły. Po obliczeniu średniej ocen rocznych każdego z uczniów okazało się, że wielu naszych wychowanków ma bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Nazwiska uczniów z wysoką średnią można zobaczyć ...tutaj

 

 

 

 


Sukces Jasia Chałupki

 

W dniach 21-22.06.2014 roku w Opalenicy odbywał się Otwarty Wojewódzki Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii Skrzaty. W pierwszym dniu uczeń klasy IV B Jan Chałupka po dwóch przegranych meczach trafił do czteroosobowej grupy walczącej o miejsca 9-12. Drugi dzień był szczęśliwszy dla Jasia, gdyż w pierwszym pojedynku pokonał 6:2, 6:2 Sebastiana Rudnickiego z SKT Szczecin, następnie 6:0, 6:0 Śniadeckiego Łukasza z NKT Nowy Tomyśl i 6:0, 6:0 Hugo Kwśniewicza z Angie Puszczykowo. Zwyciężając swą grupę Jan Chałupka zdobył 9  miejsce.


Leśnym szlakiem

 

Pierwszoklasiści korzystając z pięknej pogody wzięli udział w pieszym rajdzie do Piotrkówka.  Trasa była nie lada wyzwaniem, gdyż dziecięce nóżki, by dotrzeć do celu musiały pokonać ponad siedmiokilometrową trasę.

                                                       ... czytaj dalej

 

 

 


Sukces trzecioklasistów

Uczennice klas trzecich odniosły znaczący sukces w VII Gminnym Konkursie Literackim "Jestem Młodym Pisarzem", organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Szamotułach. I miejsce zdobyła Gabrysia Soloch z klasy 3a, III miejsce Marta Sołtysiak z klasy 3c, a wyróżnienie Wiktoria Szostak z klasy 3b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Sukces Macieja

 

W dniu 5 czerwca 2014 r. uczeń klasy 4c Maciej Zaraś  zdobył I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych w biegu na 60 m na poznańskiej Olimpii.
Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


Turniej szachowy

 

  W turnieju szachowym z okazji Dni Szamotuł, który odbył się w dniu 7/06/2014 w kategorii Junior 3 pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły
   1. Stanisław Paprocki
   2. Sebastian Półtorak
   3. Antoni Paprocki

Gratulujemy!

 


Gala Recytatorska

 

W dniu 4 czerwca 2014 roku zostały podsumowane Artystyczne Spotkania Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły. Najlepsi recytatorzy prezentowali przygotowane przez siebie teksty przed licznie zgromadzoną w szamotulskim kinie publicznością, a następnie odebrali z rąk p. Macieja Adamskiego - dyrektora ZEAS w Szamotułach i p. Macieja Chałupki -przewodniczącego Komisji Oświaty, nagrody książkowe i dyplomy.

                                       ...czytaj dalej

 

 

 


XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Niemieckiej „Sing mit”

 

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Niemieckiej "Sing mit", który odbył się 21 maja 2014 r. w kinie Halszka. Uczniowie z klasy III b Mikołaj Majchrzak i Jakub Majchrzak zajęli drugie miejsce w kategorii klas I-III. Klasy IV-VI reprezentowała Martyna Tyl oraz tancerki Klaudia Brzoska, Oliwia Kłos i Julia Palacz z klasy Vc.

Brawo!

 

 

 


Marta Piechota laureatem konkursu plastycznego

 

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy 2e, Marta Piechota została laureatem konkursu plastycznego w ramach projektu" Mam dziecko - pracuję". Konkurs zorganizowany został przez Starostę Szamotulskiego, był elementem kampanii informacyjnej mającej na celu budowę wizerunku Powiatu Szamotulskiego przyjaznego rodzicom i dzieciom.

                                                   ...czytaj dalej

 


Akademia Sparty - rekrutacja

 

Od 1 września 2014 r. w naszej szkole odbywać się będą bezpłatne zajęcia gry w piłkę nożną dla chętnych chłopców z klas IV - VI w ramach Akademii Sparty. Zajęcia będą prowadzone przez pana Piotra Góreckiego, w dwóch grupach treningowych po 90 minut dla każdej grupy, w piątki po lekcjach,  na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach i boisku ORLIK. Koordynatorem zajęć jest pan Marian Kurowski – trener piłki nożnej. Wszystkich  chłopców z naszej szkoły, którzy lubią kopać piłkę, serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach. Zgłoszenia wraz z informacją o stanie zdrowia można pobrać ze strony internetowej szkoły lub u pana Piotra Góreckiego (gabinet WF). Termin składania zgłoszeń: do 20.06.2014 r.

                                                                      Zgłoszenie i informacja o stanie zdrowia ...tutaj


Szachiści bez zmian – zawsze wysoko

 

Kolejne rozgrywki szachowe, zakończone sukcesem naszych uczniów.

W dniu 1 czerwca 2014 r.  w Poznaniu z okazji DNIA DZIECKA zorganizowany został turniej szachowy. Wzięli w nim udział również nasi szachiści. Spisali się na medal:

  - Staś Paprocki z klasy 3b zajął II miejsce,

  - Sebastian Półtorak z klasy 3a zajął III miejsce,

  - Antek Paprocki z klasy 2c zajął miejsce w 3 dziesiątce.

Chłopcy kolejny już raz udowodnili, że w szachach są naprawdę dobrzy. Mimo młodego wieku mają na swoim koncie wiele osiągnięć.

Gratulujemy i życzymy samych zwycięstw na szachownicy!


Otrzymujemy tytuł "Szkoły w ruchu"

 

Nasza szkoła wzięła udział akcji "Ćwiczyć każdy może" Osiągnięcia zgłoszone w ramach tej akcji zostały zaakceptowane i  otrzymujemy tytuł „Szkoły w Ruchu”! Taki tytuł przyznaje się placówkom, które podejmują działania na rzecz aktywności fizycznej w wielu obszarach. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

 


Mikrofon dla każdego

 

W dniu 20.05.2014 odbył się konkurs piosenki "Mikrofon dla każdego", w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Szamotułach. Jury konkursu przyznało 2 wyróżnienia i pierwszą nagrodę. Miejsce I zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Stachowiak z klasy VC, wyróżnienie otrzymała Marta Kurczewska z klasy VB. Gratulujemy!

 

 

 


III Festiwal Piosenki Polskiej

 

W dniu 21.05.2014r. w Szkole Podstawowej w Baborowie odbył się III Festiwal Piosenki Polskiej. W festiwalu udział wzięli uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe z gminy Szamotuły.

                                                       ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej PCK

 

W dniu 19 maja br.  w Leśnictwie Dąbrowa gm. Pniewy odbył się  XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej PCK.  Drużyna naszej szkoły w składzie : Patrycja Dekiert (6d), Paulina Oleksy (6a) i Julia Pittner (6d) zajęła III miejsce, po wielomiesięcznych przygotowaniach pod kierunkiem pani Jolanty Wiśniewskiej.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


Roztańczona niedziela

 

Niedzielę 25.05 nasi pierwszoklasiści będą długo wspominać, bowiem zostali zaproszeni do udziału w XIV Festiwalu Tańca w Kaźmierzu. Mieli okazję zaprezentować swój taniec na prawdziwej scenie! Pierwszoklasiści swój występ zadedykowali swoim mamom w przeddzień ich święta.

                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dzień Dziecka

 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły spełnienia marzeń, dobrych stopni i dni, które będą wypełniały tylko same piękne i radosne chwile.

 

 

 

 


List Rzecznika Praw Dziecka

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka, to jeden z najpiękniejszych dni, to dzień zabaw i radości ze wspólnie spędzanego czasu. Jest to też czas, w którym trzeba pamiętać o ważnej i wyjątkowej roli obojga rodziców. Takiej treści list napisał Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak - do Rodziców, Opiekunów i Wychowawców z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

                                                                   ...cały list tutaj

 

 


Zaproszenie na festyn "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

 

W dniu 6 czerwca w godz.10.00 - 13.00 w Grabówcu w ramach Drzwi Otwartych oddziały przedszkolne organizują dla dzieci, które rozpoczną edukację przedszkolną od września 2014 roku, festyn pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Organizatorzy serdecznie zapraszają przyszłorocznych przedszkolaków wraz z rodzicami.

 

 

 


Konkurs Macmillan Primary School Tournament

 

W dniu 8 maja nasi uczniowie: Dominika Golon, Julia Pittner, Jakub Świątek oraz Aleksander Korman wybrali się na organizowany przez wydawnictwo Macmillan konkurs języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament do Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu.

                                              ...czytaj dalej

 

 

 

 


Natalia Adamska w finale

 

Natalia Adamska, uczennica klasy VI c, w dniach od 10 do 11 maja 2014 r. na Politechnice Wrocławskiej brała udział w finale krajowym XXVIII MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW W GRACH MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH.  Natalia rywalizowała z  zawodnikami z całej Polski. 

Serdecznie gratulujemy !

 

 

 


Marta Bukowska wyróżniona w Konkursie Literackim

 

W piątek, 23 maja o godz.10:00 we Wronkach, odbył się Finał XI edycji Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu szamotulskiego "O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę". Po zapoznaniu się z nadesłanymi tekstami jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do Marty Bukowskiej - uczennicy kl. VI b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

                                               ...czytaj dalej

 


Julia Rzepecka laureatem XVIII Lednickiej Wiosny Poetyckiej

 

Z inicjatywy poetki i dziennikarki Stanisławy Łowińskiej, już po raz osiemnasty, na Lednicy, w Muzeum Pierwszych Piastów, odbyła się impreza dedykowana przede wszystkim młodym poetom. W gronie laureatów znalazła się również uczennica naszej szkoły - Julia Rzepecka

 

                                                  ...czytaj więcej

 

 

 


Uwaga, komunikat!

 

Od 1 września 2014 r. w naszej szkole prowadzone będą bezpłatne zajęcia gry w piłkę nożną dla chętnych chłopców z klas IV-VI w ramach Akademii Sparty. Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w w/w zajęciach zapraszam na zebranie informacyjne prowadzone przez koordynatora zajęć Pana Mariana Kurowskiego, które odbędzie 2 czerwca 2014 r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej.

 

 


Podsumowanie zbiórki makulatury i baterii

 

Zostały podsumowane wyniki zbiórki makulatury i baterii w II semestrze roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie spisali się bardzo dobrze. Z chęcią wzięli udział w zorganizowanej w szkole akcji.

Wyniki zbiórki podajemy ...tutaj

 

 

 

 


Pierwszaki upinały sukienkę Halszki w Muzeum

 

Na zaproszenie Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach w miesiącu maju br.  wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji muzealnej „Halszka i jej legenda”, podczas której  zapoznali się z historią życia i legendą Czarnej Księżniczki. Przebywali też w komnacie Halszki znajdującej się w Baszcie, gdzie dowiedzieli się, jak mieszkała i czym zajmowała się legendarna postać.  

                                           ...czytaj dalej

 

 


Zajęcia plastyczne z artystą plastykiem

 

Dzień  16 maja 2014 r. uczniowie klasy IIIc z pewnością zapamiętają na bardzo długo. Wtedy bowiem zajęcia plastyczne poprowadził artysta plastyk Pan Jarosław Kałużyński, tata jednego z uczniów tejże klasy - Jasia. Warto dodać, że Pan Jarosław jest rodowitym szamotulaninem.

                              ...czytaj dalej

 

 

 


Wyróżnienie dla Dawida Niechciałkowskiego

 

W dniu 18 maja 2014 r. w kinie Halszka w Szamotułach odbyły się eliminacje konkursu organizowanego przez Szamotulski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły "Szamotuły- miejsce dla talentów". Swoje umiejętności recytatorskie podczas konkursu zaprezentował Dawid Niechciałkowski, uczeń klasy VIb naszej szkoły. Talent Dawida został doceniony przez jury, zdobył bowiem wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 


Pierwszy krok pływacki

 

W dniu 15 maja 2014 r. 43 uczniów reprezentowało naszą szkołę w zawodach „Pierwszy krok pływacki” dla dzieci klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły.

Okazało się, że w naszej szkole są talenty pływackie.

   - II miejsce- Antoni Brodzik kl. III b

   - III miejsce- Michał Gostyński kl. III b

Gratulujemy !

                                                Zobacz zdjęcia ...tutaj

 


Kolejne triumfy Miłosza

 

Miłosz Orlik, uczeń klasy 4d, od kilku lat konsekwentnie, z wielką pasją i zaangażowaniem rozwija swe umiejętności karate. W dniu 11 maja 2014 r., Miłosz wziął udział w VI Otwartym Turnieju Karate "Szamotuły Cup 2014", uzyskując bardzo dobre wyniki:

   - I miejsce Kumite indywidualne chłopców

   - II miejsce Kata indywidualne chłopców

   - III miejsce Kata drużynowe chłopców

                                                               Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 


Konkurs "Kolory wolności"

 

W związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w konkursie „Kolory wolności”  Kancelaria Sejmu RP informuje, że termin zgłoszeń do udziału w konkursie został przedłużony do 19 maja 2014 r. Konkurs „Kolory wolności” - to konkurs plastyczny pod patronatem Marszałka Sejmu Pani Ewy Kopacz, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów zagadnieniami związanymi z wydarzeniami sprzed 25 lat - przełomowymi wyborami do Sejmu w 1989 r.

                                                                                                          Więcej informacji ...tutaj


Uczniowie „Trójki” poznają tajniki marszów na orientację

 

W ramach projektu „Sami trafimy nad Samę! Młodzieżowa Liga InO”, zakwalifikowani uczniowie z klas IIIb, IIIc i IVb,  biorą udział w dwudniowych warsztatach szkoleniowych, a także  w dniu 17 maja  wezmą udział we wspólnej imprezie na orientację, promującej walory turystyczne regionu Dolina Samy.

                                                                   ...czytaj dalej

 

 

 


Składamy kondolencje

 

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci emerytowanego pracownika  naszej szkoły śp. Sabiny Turkowiak.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 


Diagnoza umiejętności matematycznych

 

W dniu 20 maja 2014 r. o godzinie 10.45 wszyscy uczniowie klas piątych przystąpią w naszej szkole do badania kompetencji matematycznych uczniów klas V. Badanie trwa 45 minut i organizowane jest przez Instytut Badań Edukacyjnych.

                                                        Więcej informacji ...tutaj

 

 


Wszyscy równi – prawa człowieka oczami dziecka

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Wszyscy równi – prawa człowieka oczami dziecka”. Celem konkursu jest promocja praw i wolności chronionych Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz zwiększenie zainteresowania uczniów wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie.

                                                       Więcej informacji ...tutaj


Tajemnicze zaproszenie

 

Dnia 23 kwietnia 2014 r. klasa Ic wraz z Panią Dyrektor Krystyną Tecław-Dziubek otrzymała zaproszenie do Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Idziego Świtały w Szamotułach. Autorem dość tajemniczego zaproszenia byli Państwo Anna i Marian Szoć - dziadkowie jednego z uczniów.
                                              
   ...czytaj dalej

 

 

 


Wizyta małych artystów z przedszkola

 

W dniu 30 kwietnia 2014 r. grupa dzieci z Przedszkola "Miś" w Szamotułach wraz z wychowawczynią panią Joanną Soloch odwiedziła naszą szkołę. Dzieci zaprezentowały starszym kolegom i koleżankom tańce szamotulskie i piosenki z naszego regionu. Mali artyści byli przebrani w szamotulskie stroje ludowe. Program artystyczny w wykonaniu grupy tanecznej bardzo wszystkim się podobał. Życzymy przedszkolakom oraz pani Joannie Soloch wielu sukcesów.

                                                Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


Gościnnie w Szkole Specjalnej

 

Dzień Patrona to wyjątkowe święto dla każdej szkoły. Staje się ono jeszcze bardziej uroczyste, gdy obchodzi się je w towarzystwie gości. W dniu 7 kwietnia nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez uczniów Szkoły Specjalnej im. Jana Brzechwy do obejrzenia inscenizacji opartej na utworach tego znanego wierszopisarza. Wspólne przedstawienie nauczycieli i uczniów było jak zwykle cudowne. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że teatr to wspaniała zabawa nie tylko dla aktorów, ale również dla widzów.

                                                 Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


Wędkarskie sukcesy uczniów naszej szkoły

 

Dnia 27 kwietnia 2014 r. Koło Miejsko- Gminne "SUM" zorganizowało zawody wędkarskie nad jeziorem w Głuchowie, rozpoczynające kolejny sezon. Miło nam poinformować, że w zawodach tych wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, odnosząc spore sukcesy: Daniel Stróżniak z klasy 6b  w kategorii JUNIOR zajął I miejsce, zaś siostra Daniela, Oktawia Stróżniak z klasy 3c, zajęła II miejsce w powyższej kategorii. Danielowi i Oktawii serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów wędkarskich, a także medalowych ryb.

 

 

 

 


Wielkanocne warsztaty artystyczne

 

Wielkanoc to wyjątkowy czas. Dla naszych uczniów wiąże się on z poznaniem zwyczajów i obrzędów oraz wykonywaniem ozdób  świątecznych. W tym roku pierwszaki miały okazję uczestniczenia w kilku wspaniałych warsztatach artystycznych, które były zorganizowane w kilku miejscach- w Gospodarstwie Agroturystycznym Kids Farm w Przecławiu, w Bibliotece Publicznej w Szamotułach oraz w bibliotece szkolnej.

                                  ...czytaj dalej


Wycieczka do Wadowic

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem "Wielki Papież i Święty Człowiek" uczniowie klasy IV c i VI d uczestniczyli w wycieczce do Wadowic. Mieli tam okazję zobaczyć dom, w którym mieszkał papież Jan Paweł II. Obecnie w tym budynku znajduje się muzeum poświęcone Papieżowi. Młodzież odwiedziła też kościół, do którego w dzieciństwie chodził papież, a pod pomnikiem Jana Pawła II - zrobili sobie zdjęcie.

 

 


Mistrzostwa Europy w Rugby

 

W dniu 12.04. na szamotulskim stadionie miało miejsce niecodzienne wydarzenie- Mistrzostwa Europy w Rugby. Nasi uczniowie nie mogli przegapić takiej okazji! Uzbrojeni w trąbki, chorągiewki, transparenty, grzechotki, gwizdki ruszyli ze swoimi nauczycielami na stadion. Przybyli również rodzice, którzy z dużym zaciekawieniem poznawali zasady gry.

                                          ...czytaj dalej

 

 


Święto Trzeciego Maja

 

Dziś przypada 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ona właśnie była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. W dniu 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Od kwietnia 1990 roku, święto 3 Maja jest świętem narodowym.

 

 


Dni wolne

 

W naszej szkole dni od 1maja do 4 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Dzień 2 maja został odpracowany 26 kwietnia.

 

 

 

 


Uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

 

W dniu 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona polskim świętom majowym, a mianowicie: Świętu Pracy – które obchodzimy 1 maja, Świętu Flagi Polskiej – które obchodzimy 2 maja i wreszcie Świętu Trzeciego Maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Uczniowie przedstawili historię powstania Świąt, deklamowali wiersze, a chór szkolny zaśpiewał okolicznościowe piosenki.

 

 


List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

 

Podobnie jak w latach ubiegłych 2 maja w całym kraju obchodzić będziemy święto Dnia Flagi RP. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w projekcie, którego celem jest przybliżenie historii i tradycji symboli narodowych.

                                       Cały list ...tutaj

 

 


Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

 

Kościół katolicki ma dwóch nowych świętych. To papież-Polak Jan Paweł II oraz jeden z jego poprzedników - Jan XXIII. W dniu 27 kwietnia w Watykanie odbyła się msza kanonizacyjna, odprawiona przez papieża Franciszka. Społeczność uczniowska naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele -cieszą się i są dumni, że mamy Świętego Papieża - Polaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konkursy w ramach realizacji projektu edukacyjnego

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem "Wielki Papież i Święty Człowiek" zorganizowano w naszej szkole szereg konkursów. Były to konkursy plastyczne oraz na temat wiedzy pt. „Jan Paweł II – Papież z Polski” jak i na najładniejszą gazetkę o Janie Pawle II.

                                      Wyniki podajemy ...tutaj

 

 


Papieski Rajd Turystyczny

 

W sobotę 26 kwietnia odbył się pieszo-rowerowy „Papieski Rajd Turystyczny” z metą w Szkole Podstawowej nr 3. Tak duże przedsięwzięcie miało bardzo duże znaczenie dla społeczności szkolnej. Głównym celem rajdu było propagowanie zdrowego stylu życia w postaci aktywnej formy wypoczynku – tak bliskiej papieżowi Janowi Pawłowi II. Właśnie w taki sposób postanowiono uczcić pamięć Papieża – Polaka w przeddzień Jego Kanonizacji.  

                              ...czytaj dalej

 

 

 


Koncert "Z Wadowic do nieba"

 

W dniu 25 kwietnia odbył się w Szamotulskiej Kolegiacie uroczysty koncert z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Był to montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Z Wadowic do nieba” w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. Podczas występów widownia często się wzruszała, ale też na twarzach oglądających gościł uśmiech. Za tę całą moc wrażeń, artyści z naszej szkoły otrzymywali gromkie brawa, a zakończenie koncertu zostało zwieńczone owacją na stojąco.

                                  ...czytaj dalej

 

 


Projekt edukacyjny „WIELKI PAPIEŻ I ŚWIĘTY CZŁOWIEK”

W naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny pod hasłem „WIELKI PAPIEŻ I ŚWIĘTY CZŁOWIEK”. Projekt ten składa się z  powiązanych ze sobą różnorodnych działań, realizowanych w ciągu wielu dni  na terenie szkoły, miasta i kraju. Jego celem jest przybliżenie postaci Papieża Polaka w ramach przygotowań do kanonizacji. Kierowany jest do dzieci, nauczycieli i rodziców.

                                                  Cały projekt ...tutaj

 

 


Zaproszenie

Z okazji kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

im. Adama Mickiewicza w Szamotułach

serdecznie zaprasza

Uczniów  wraz z Rodzicami, Dziadkami i Rodzeństwem

na koncert słowno- muzyczny   "Z Wadowic do nieba"

w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.

Koncert odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. o godzinie 17.00

w Szamotulskiej Kolegiacie.

 


Gazetki klasowe o Janie Pawle II

 

W związku z realizacją projektu edukacyjnego „WIELKI PAPIEŻ I ŚWIĘTY CZŁOWIEK”, każda klasa wykonała gazetkę w swojej sali lekcyjnej. Pomysłów na jej wykonanie było bardzo dużo. Nasi uczniowie ochoczo zabrali się do dzieła, a efekty ich pracy można zobaczyć …tutaj

 

 

 

 

 

 

 


Turystyczny Rajd Papieski

 

Serdecznie zapraszamy społeczność uczniowską "Trójki" na pieszo-rowerowy "Turystyczny Rajd Papieski", który odbędzie się 26 kwietnia 2014r. z metą w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

                                         Szczegóły ...tutaj

 

 

 


Zaproszenie do współudziału w wystawie

 

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II zamierzamy zorganizować w szkole wystawę tematyczną. Prosimy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły o wzbogacenie ekspozycji przez wypożyczenie pamiątek i wszystkiego, co jest związane z naszym papieżem Janem Pawłem II. Eksponaty można przynosić do biblioteki szkolnej do 17 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia wystawy.


Wierszowanie Skrzatów

 

W dniu 16 kwietnia 2014 r. najmłodsi recytatorzy ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły wzięli udział w konkursie „Wierszowanie Skrzatów” zorganizowanym przez Szamotulski Ośrodek Kultury. W tym roku dzieci prezentowały wiersze Doroty Gellner. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i każda z nich odniosła sukces. Gratulujemy!

 

  - Antonina Piechota kl. II a - II miejsce

  - Daria Panek kl. III b - III miejsce

  - Julia Borzych kl. III a - wyróżnienie


Sebastian Półtorak nie zwalnia

 

Bardzo miło nam poinformować, ze uczeń naszej szkoły, zdolny młody szachista, Sebastian Półtorak z klasy III a, sięgnął po kolejny triumf. Nasz uczeń zdobył III miejsce w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w Szachach w kategorii wiekowej C 15. Warto dodać, że Sebastian ma dopiero 9 lat, a na swoim koncie ma już wiele znacznych sukcesów szachowych. Życzymy kolejnych udanych występów szachowych.

 

 

 

 

 

 


          Wielkanoc

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.                                                                                                                 Jan Paweł II

                                                                                                 

Z okazji Świąt składamy moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń zdrowia, pogody w sercu oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Wszystkim uczniom życzymy, aby wolny czas spędzili w radosnej atmosferze i pamiętali o zachowaniu bezpieczeństwa.


XIII Pokaz Stołów Wielkanocnych

 

Dnia 13.04.2014r. podczas XIII Pokazu Stołów Wielkanocnych odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu na "Najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną". Organizatorem konkursu, którego głównym celem było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji roku obrzędowego był Szamotulski Ośrodek Kultury.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


Szymon Kaczmarek zdobywcą II miejsca

 

W dniu 14.04.2014 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs recytatorski. Pan Piotr Dehr i pan Andrzej Ciborski - jurorzy - po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyróżnili 13 osób. W tej grupie znalazło się czworo uczniów z naszej szkoły, którzy uczęszczają na kółko recytatorskie.

                                              ...czytaj dalej

 

 

 

 


Odwiedziny w Bibliotece Publicznej w Szamotułach


Specjalnie dla uczniów klasy 1c zorganizowano tzw. lekcję biblioteczną. Pani, która pracuje na co dzień w bibliotece, zapoznała dzieci z budynkiem, który wszystkich zaskoczył swoją wielkością oraz ilością pomieszczeń wyposażonych w regały uginające się pod ciężarem książek.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Zaproszenie

Z okazji kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

im. Adama Mickiewicza w Szamotułach

serdecznie zaprasza

Uczniów  wraz z Rodzicami, Dziadkami i Rodzeństwem

na koncert słowno- muzyczny   "Z Wadowic do nieba"

w wykonaniu dzieci z naszej szkoły.

Koncert odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. o godzinie 17.00

w Szamotulskiej Kolegiacie.

 


Fotograf w naszej szkole

 

W dniu 29 kwietnia br. od godziny 9.00 naszą szkołę odwiedzi fotograf. Będzie można wykonać różnego rodzaju zdjęcia, między innymi:

     - zdjęcia klasowe

     - zdjęcia legitymacyjne

O zwrócenie szczególnej uwagi prosimy uczniów klas 4 i 6. Uczniowie klas 6 będą potrzebowali zdjęcia do gimnazjum, natomiast uczniowie klas 4 muszą mieć aktualne zdjęcia do wyrobienia karty rowerowej. Cennik zdjęć wywieszony jest w szkole, na parterze przy głównych drzwiach wejściowych.


Sukces Stasia

 

W niedzielę 23 marca 2014 r. Staś Paprocki z klasy III b brał udział w Zawodach Szachowych organizowanych pod patronatem europosłanki Sidonii Jędrzejewskiej. Na prawie 70 zawodników zajął bardzo wysokie 4 miejsce zdobywając 5,5 pkt/7.

 

 

 

 


Plebiscyt na najpopularniejszą szkołę w Szamotułach

W związku z ogłoszeniem plebiscytu na najsympatyczniejszą i najpopularniejszą szkołę w Szamotułach, zachęcamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli na oddawanie głosów na naszą szkołę. Plebiscyt został ogłoszony przez portal szamotuly.naszemiasto,pl i będzie trwał do 23 kwietnia. Należy pamiętać, że tylko z jednego komputera w określonej sieci można dziennie oddać 5 głosów. Szczegółowy adres plebiscytu: http://szamotuly.naszemiasto.pl/plebiscyt/najpopularniejsza-szkola-w-szamotulach-rozpoczynamy-plebiscyt,8858,t,id.html


Lubimy konkursy

Bierzemy udział w różnych konkursach, do których zachęca nas nasza pani. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły ogłosiła konkurs WIOSENNE RYMOWANIE. Napisaliśmy wierszyki i rymowanki o wiośnie. Niektóre z naszych prac zostały nagrodzone. Z całą klasą poszliśmy odebrać nagrody i dyplomy. Nasi koledzy zajęli:

    - II miejsce Krzysztof Chudy

    - III miejsce Albert Rusin

    - wyróżnienie zdobyła Gosia Piechota.

    - dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Kajetan

       Idkowiak,Adrianna Wysocka, i Michał Grążka.

Zawsze cieszymy się z sukcesów naszych koleżanek i kolegów - uczniowie klasy II b.                                              


Mali artyści

 

W dniu 31 marca 2014 r.  odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  z cyklu „Wierszowanie Skrzatów”. Udział wzięło 13 uczniów z klas

I -III. Mali artyści prezentowali wiersze Doroty Gellner. Jury zadziwił bardzo wysoki poziom recytacji. Do etapu gminnego zakwalifikowały się: Antonina Piechota IIa, Julia Borzych IIIa i Daria Panek IIIb.

Trzymamy kciuki za dziewczynki!

 

 

 

 


Turniej FIFA

 

W dniu 1.04.2014  o godzinie 12:00 miał miejsce „III Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły” w grę FIFA 2014 na konsoli PS3. Turniej organizowany co roku przez pana Wojciecha Kulika cieszy się coraz to większą popularnością. W tegorocznej edycji wystartowało dziewięć klas IV-VI, które zostały podzielone na 2 grupy.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


Wycieczka do Poznania oficjalnym autokarem LECHA POZNAŃ

 

W dniu 20.03.2014 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Poznania. Nie była to zwykła podróż, ponieważ młodzież miała okazję poruszać się po stolicy Wielkopolski oficjalnym autokarem zawodników LECHA POZNAŃ.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Wizyta w piekarni

 

Uczniowie klasy pierwszej udali się do szamotulskiej piekarni "ADAS". Tam zapoznali się z etapami produkcji pieczywa, a także mieli okazję samodzielnie wyprodukować pieczywo. Dzieciom ta lekcja w terenie bardzo się podobała.

                                                        ...czytaj dalej

         

 

 

 

 


Uff... i już po sprawdzianie

 

Uczniowie z szóstych klas odetchnęli z ulgą. Bardzo ciężko pracowali, aby jak najlepiej napisać sprawdzian, a teraz już mają go za sobą. Sprawdzian trwał 60 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten mógł zostać przedłużony o maksymalnie 30 minut). Większość naszych szóstoklasistów była zgodna, że sprawdzian nie był trudny.

Migawki z oczekiwania na sprawdzian ...tutaj

Arkusz sprawdzianu ...tutaj

 


Sprawdzian szóstoklasisty

 

Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. W naszej szkole będą dzisiaj (tj. 1 kwietnia) pisać sprawdzian uczniowie czterech klas szóstych. Za nich wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

 

 


Już jutro - 1 kwietnia - sprawdzian szóstoklasisty

 

W przeddzień jednego z najważniejszych sprawdzianów na etapie szkoły podstawowej, życzymy wszystkim naszym uczniom z klas szóstych, spokoju, cierpliwości, wyciszenia, a chcącym jeszcze utrwalić zdobytą wiedzę, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej OKE w Poznaniu, aby prześledzić arkusze z poprzednich lat

                                  ...https://www.oke.poznan.pl/cms,42,arkusze.htm

Również do uczniów klas szóstych przesłał życzenia Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

                                  ...czytaj tutaj

                                 


Zuzanna Osyda laureatem

Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

 

W dniu 25.03.2014 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty wręczyli zaświadczenia i nagrody najzdolniejszym uczniom, laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród tych osób znalazła się nasza uczennica Zuzanna Osyda.

                                                              ...czytaj dalej

 

 

 


Turniej wiedzy pożarniczej

 

W dniu 21.03.2014 odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla gminnego w Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. W kategorii szkół podstawowych startowało 14 zawodników. Nasi przedstawicie wypadli dobrze. Najlepiej zaprezentował się Kamil Kaliszan z klasy V zajmując trzecie miejsce. Skład naszego zespołu: Kamil Kaliszan, Antoni Chołdrych, Adam Olszewski.

 

 

 

 


Mali turyści powitali wiosnę na szlaku

 

Dnia 22 marca 2014r. dzielna grupa 28 śmiałków wraz z opiekunami i rodzicami wstawiła się z samego rana pod naszą szkołą, by razem przeżyć niezapomniane emocje podczas XV Rajdu Pieszo-Rowerowego z metą w Zespole Szkół w Ostrorogu. 15-kilometrowa trasa, na której mogliśmy podziwiać rodzące się do życia wiosenne krajobrazy.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Koncert Talentów

 

Dzień 21 marca był w naszej szkole bardzo radosny. Uczniowie brali udział  w zabawach i konkursach na świeżym powietrzu. Jednak najważniejszym punktem programu dnia był Koncert Talentów. Uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Śpiewali ulubione piosenki, grali na instrumentach muzycznych, tańczyli, a nawet pokazywali ćwiczenia akrobatyczne.

                                                 ...czytaj dalej

 

 


21 marca - pierwszy dzień wiosny

 

W związku z wyjątkowością dnia 21 marca, w naszej szkole został on ogłoszony Dniem Talentów. Uczniowie biorą udział w różnego rodzaju występach i konkursach, dlatego nastąpiła zmiana w planie. Harmonogram pracy szkoły na ten dzień można zobaczyć ...tutaj

 

 

 

 


Kangur Matematyczny

 

Informujemy, że w dniu 20 marca 2014r. (czwartek) o godzinie 8.00 odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

 

Pamiętajmy!

 - test należy wypełniać długopisem z czarnym wkładem, do wypełniania karty odpowiedzi nie używać flamastrów, nie wolno używać korektora, niedokładne zaznaczenie pola odpowiedzi powoduje brak odczytu przez czytnik i stratę punktów.

 

 


Rugby w Szamotułach

 

W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Rugby w Polsce, dnia 11.03.2014r do Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach przyjechał trener rugby pan Tomasz Kapustka.

                                                 ...czytaj dalej           

 

 

 

 

 

 


Puchar Starosty dla Nas

 

W minioną sobotę, tj. 8.03.2014 r. w hali Nałęcz odbył się III Noworoczny Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej o Puchar Starosty Szamotulskiego. Zgłosiło się 6 drużyn, a rozgrywki przebiegały w systemie „każdy z każdym”.

                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dzień Kobiet

 

Piątek 7 marca należał do niecodziennych dni w szkole. We wszystkich klasach chłopcy wręczyli swoim wychowawczyniom oraz koleżankom kwiaty i upominki. Klasa III b przygotowała uroczysty apel, którego uzupełnieniem były piosenki wykonane przez chór szkolny.

                                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Akcja "Cegiełka"

 

Podziękowanie "Za dar serca" przesyła naszej szkole Stowarzyszenie Społeczne na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach za sprzedaż cegiełek.

 

 

 

 

 

 

 

 


Sukces Franka Spychały

 

Franciszek Spychała, uczeń klasy 5b, reprezentował naszą szkołę  w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym dla szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, zorganizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Franek miał nie lada zadanie. Musiał opanować cały materiał z przyrody zawarty w podstawie programowej dla szkoły podstawowej, a także wiele dodatkowych, szczegółowych zagadnień.  Mimo, że jest dopiero uczniem klasy piątej, sprostał wyzwaniu na medal, bowiem tylko jeden punkt dzielił go od sięgnięcia po najwyższy laur. Cieszymy się bardzo z sukcesu ucznia i gratulujemy wspaniałego wyniku. Franek uzyskał zaszczytny tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

Nauczycielem przygotowującym Franka do konkursu była Pani Danuta Kordeczka.

 

 


Obwód Szkoły Podstawowej nr 3

Chcemy wszystkich zainteresowanych poinformować, które miejscowości oraz ulice należą do obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

                                                                                           Aktualna lista ...tutaj

 


Sukcesy naszego ucznia w turniejach karate

 

Miłosz Orlik, uczeń klasy 4d, trenuje karate już od kilku lat.

8 marca 2014 r. wziął udział w TURNIEJU KARATE „MOSINA CUP 2014” O PUCHAR BURMISTRZA GMINY MOSINA. W poszczególnych kategoriach Miłosz zajął bardzo wysokie noty.

                                                                        ...czytaj dalej

                                               

                                                                     

 

 

 

 


Karnawałowy zawrót głowy

 

Jest takich kilka dni w roku, kiedy nogi same rwą się do tańca. To czas karnawału. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły bawili się na zorganizowanych przez siebie balikach. Każdą z klas dzieci ustroiły wykonanymi samodzielnie ozdobami. Ilość kolorowych i lśniących elementów przyprawiała uczestników o karnawałowy zawrót głowy.

                                                       ...czytaj dalej

 

 

 

 


Sukcesy naszego ucznia w tenisie ziemnym

Uczeń klasy 4b Jan Chałupka po tygodniu zmagań zdobył w ostatni dzień ferii zimowych pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego w Tenisie Ziemnym. Używając terminologii piłkarskiej warto nadmienić, iż w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014 Jan Chałupka ustrzelił hattrica, zdobywając Puchar Burmistrza MiG Szamotuły pana Włodzimierza Kaczmarka, Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego pana Pawła Kowzana oraz Puchar Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pana Zbigniewa Ajchlera.

 


Dzień Kobiet

 

Dla Ciebie dziś kwiaty i uśmiechy,
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk, dużo radości.

 

 

 

 


Sukcesy pływackie uczennic naszej szkoły

 

W dniu 26 lutego 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu o Puchar Starosty Szamotulskiego.

Brały w nich udział uczennice naszej szkoły, osiągając spore sukcesy.  I tak:

·         - Aleksandra Biniak z klasy 4 b zdobyła I miejsce w stylu dowolnym

·         - Wiktoria Florkiewicz z klasy 4b zdobyła I miejsce w stylu grzbietowym

·         - Zuzanna Til z klasy 4 b zdobyła I miejsce w stylu klasycznym oraz III

             miejsce w stylu dowolnym.

Dziewczyny startowały w kategorii wiekowej-rocznik 2003 i młodsi. Na co dzień trenują w Pływackim Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym ORKA.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


Dokumenty do pobrania

 

Dla rodziców/opiekunów prawnych dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego lub I klasy - dokumenty do pobrania:

 

Klasa I

 • Zasady rekrutacji do klasy I zawarte w Statucie Szkoły ...tutaj

 • Oświadczenie rodzica dziecka przyjętego do klasy pierwszej ...tutaj

 • Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej dziecka spoza obwodu szkoły ...tutaj

 • Zgłoszenie do klasy pierwszej dziecka z obwodu szkoły ...tutaj

Oddziały przedszkolne:

 • Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego ...tutaj

 • Oświadczenie rodzica dziecka przyjętego do oddziału przedszkolnego ...tutaj

 • Regulamin rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych ...tutaj

 • Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego ...tutaj


Zaproszenie na zebranie informacyjne

 

   - dla Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci urodzonych

       w 2007 roku oraz I półroczu 2008 roku ...tutaj

   - dla Rodziców/Opiekunów prawnych dzieci urodzonych

     w 2009 roku oraz w II półroczu 2008 roku ...tutaj

 

 

 


Nagroda Jury dla Dawida Niechciałkowskiego

 

Dnia 26.02.2014 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury po raz kolejny odbył się konkurs recytatorski. Podczas Artystycznych Spotkań Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na kółko recytatorskie.

                                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


I Halowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym

 

W dniach od 10 lutego 2014 r. do 14 lutego 2014 r. w Szamotułach odbywały się „I Halowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym Dzieci i Młodzieży”. W kategorii dzieci od 9 do 12 lat startowali uczniowie naszej szkoły z klasy 4b – Jan Chałupka i Marcel Gajzler. Jaś zajął pierwsze miejsce natomiast Marcel wysokie III miejsce. Godny podkreślania jest fakt, że Marcel jest członkiem Młodzieżowego Klubu Tenisowego w Szamotułach dopiero od roku i przyszło mu się zmierzyć z kolegami tenisistami mającymi na swoim koncie wiele sukcesów .

Chłopakom życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów.

 


Nasi nauczyciele grają wybitnie w siatkówkę

 

Dnia 31.01.2014r część grona pedagogicznego spędziła aktywnie czas promując piłkę siatkową. O godzinie 19:30 rozpoczął się III Turniej Nocny o Puchar Dyrektora Jacka Kucnerowicz w Siatkówce. Bierzmy przykład z nauczycieli i spędzajmy aktywnie wolny czas!

                                                         ...czytaj dalej

 

 


Podsumowanie osiągnięć uczniów za I półrocze

 

Pierwszy semestr roku szkolnego 2013/14 przeszedł juz do historii, dlatego czas na podsumowania sukcesów edukacyjnych naszych uczniów:

 

      - uczniowie z najwyższą średnią ocen za I półrocze i wzorową

         oceną zachowania ...tutaj

    - Klasy z najwyższą średnią ocen ...tutaj

 

 


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

 

Dnia 27.01.2014r odbyły się Finały Wojewódzkie XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych szachach w Zbąszyniu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli dobre jedenaste miejsce. Gratulujemy!

                                                            ... czytaj dalej

                           

 

 

 

 


Uwaga!

Dwie zmiany od 17 lutego 2014r.:

 

     - zmiana rozkładu dzwonków, a co za tym idzie, różne

        godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych lekcji ...tutaj    

   

     - zmiany w planie lekcji (w odnośniku "Plan lekcji"

        oraz w e-dzienniku)

 

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami i po koleżeńsku poinformowanie innych uczniów o nowym planie lekcji.

 


Zimowe Igrzyska Olimpijskie otwarte

 

W dniu 7 lutego 2013 roku zostały otwarte Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Nasi uczniowie są wielkimi kibicami sportów zimowych.  Wszyscy liczą na to, że polscy zawodnicy przywiozą medale. Zainteresowanie zimową olimpiadą dało już znać wcześniej, kiedy to w salach lekcyjnych przygotowano okolicznościowe gazetki. Będziemy śledzić poczynania sportowców i trzymać za nich kciuki.

 

 


Kartki dla Nikoli

 

Mała Nikola mieszka w Swarzędzu. Od 3 lat choruje na nowotwór złośliwy neuroblastoma IV stopnia. Mimo operacji i chemioterapii ciągle dzielnie walczy z przerzutami. Dziewczynka jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dnia 6 lutego Nikola będzie obchodzić swoje 6 urodziny. Jej marzeniem jest dostać z tej okazji jak najwięcej kartek z życzeniami. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami postanowili spełnić marzenie Nikoli. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do przygotowania kartek dla dziewczynki. Były to piękne kartki, z życzeniami prosto z serca płynącymi. W piątek pan Michał wysłał cały karton kartek do Swarzędza. W sumie było ich 475. Mamy nadzieję, że dotrą do Nikoli jeszcze przed jej urodzinami. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do tej szlachetnej akcji.

 


Zimą lekcja w-f nie tylko w sali gimnastycznej

 

Styczeń to czas zabaw na śniegu. W tym Roku dopisały nam warunki pogodowe. Dlaczego lekcja w-f ma się kojarzyć w okresie zimowym wyłącznie z salą gimnastyczną? Można wyjść na boisko, zorganizować ciekawe zabawy i zaangażować uczniów. Proponujemy ciekawe wyścigi związane z poruszaniem się na sankach. Szkoła nie potrzebuje mieć sanek, wystarczy ogłosić na wcześniejszej lekcji by cała grupa przyniosła potrzebny sprzęt. Lekcja zawierała omówienie zasad bezpieczeństwa na śniegu i lodzie oraz przedstawienie zabaw, które można zorganizować z innymi. Uważamy, że to był świetny pomysł na pokazanie sposobu spędzenia wolnego czasu w śnieżne ferie! Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach gorąco pozdrawia!

                                                                                                                  ...zobacz galerię

 


 

Z wizytą u naszych kolegów

 

W grudniu i w styczniu pierwszoklasiści naszej szkoły mieli okazję, by podziwiać talenty teatralne i  muzyczne uczniów ze Szkoły Specjalnej im. Jana Brzechwy w Szamotułach. Była to forma podziękowania za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci specjalnej troski.

                                                      ...czytaj dalej

 

 

 

 


Podsumowanie zbiórki makulatury i baterii

Uczniowie naszej szkoły ochoczo biorą udział we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach związanych z ekologią i ochroną środowiska. Aktywnie przyłączyli się do zbiórki makulatury i zużytych baterii. Podsumowanie ich poczynań można zobaczyć ...tutaj

 

 


Ferie zimowe

 

Od dnia 3 lutego do 16 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły będą mieli ferie zimowe. Jest to czas odpoczynku i nabrania sił do pracy w drugim semestrze. Wielu z uczniów będzie spędzać ten czas w domu wykorzystując wolne na spotkania z kolegami i koleżankami, czytanie książek, zabawy na dworze. Są też dzieci, które wyjadą do rodziny, na narty, zimowiska. Wszystkich uczniów przestrzegamy przed niebezpieczeństwami oraz zagrożeniami związanymi z zimowymi zabawami i życzymy wspaniałego wypoczynku!

 

 


1% dla Wiktora

 

Zwracamy się z olbrzymią prośbą do rodziców, dziadków, znajomych oraz krewnych uczniów naszej szkoły, aby przekazali 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Pomóżmy Wiktorowi - przesympatycznemu chłopcu, uczniowi naszej szkoły.

                                                ... więcej informacji tutaj

 

 


 

Awans do wojewódzkich konkursów przedmiotowych

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje naszych uczniów dostało się do finału wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Są to konkursy, gdzie z przyrody zakwalifikował się Franciszek Spychała z klasy 5b, a z języka polskiego uczennica klasy 6a Zuzanna Osyda.

                                              ... czytaj dalej

 

 


Zabawa w gotowanie

 

W pięknym, zimowym, przedświątecznym czasie, a dokładnie 10.12.2013 r. klasa 1c uczestniczyła w pieczeniu naleśników. To niecodzienne zaproszenie pierwszaki otrzymały od właściciela lokalu gastronomicznego "Adamina Miłek" - Pana Mirosława Miłka.

                           ... czytaj dalej

 

 

 

 

          


Drużynowe Mistrzostwa w Szachach

 

Dnia 14 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Szachach, zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska. Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce, co dało awans do Finału Wojewódzkiego XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w drużynowych szachach.

Skład reprezentacji: s

    - Kurczewska Marta,

    - Paprocki Antoni,

    - Paprocki Stanisław,

    - Półtorak Sebastian.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 


Trójka likwiduje kolejne bariery architektoniczne

 

Pod koniec grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach zrealizowana została ważna inwestycja- zamontowane zostały nowe, bardzo estetyczne drzwi wejściowe do szkoły. Inwestycja ta jest kolejnym etapem likwidacji barier architektonicznych.

                                 ... czytaj dalej

 

 

 


Uczniowie „Trójki” nagrodzeni w gminnym konkursie

 

 

Dnia 27 grudnia 2013 r. w Hali „Wacław”, tuż przed koncertem świątecznym Arki Noego, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Pan Włodzimierz Kaczmarek wręczył nagrody laureatom konkursu „Tradycje w mojej rodzinie”. Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, natomiast klas IV-VI  przedstawić tradycje swojej rodziny w formie literackiej. Jesteśmy niezwykle dumni, że wśród laureatów  znalazło się aż czterech uczniów naszej szkoły.   

                                              ...czytaj dalej                  

 

 


Kolędowanie Flażolecistów "Śladami Trzech Króli"

 

 

Dnia 11 stycznia 2014r. grupa flażoletowa działająca w naszej szkole uczestniczyła w XVIII Kolędowaniu Flażolecistów "Śladami Trzech Króli" w Katedrze Poznańskiej. Do Poznania przyjechało prawie 1,5 tysiąca dzieci z całej Polski. Kolędowanie "Śladami Trzech Króli" połączone było z nabożeństwem, które poprowadził J.E. Ks. Arcybiskup Damian Bryl. 

 

 

 

 


Konkurs plastyczny

 

 

Dnia 13 grudnia 2013r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Chełmie rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustrujemy bajki Adama Mickiewicza". Uczeń naszej szkoły Oliwier Kwiatkowski z klasy IV c uzyskał miano laureata tego konkursu. Gratulujemy.

 

 

 

 


Ważna informacja

Uprzejmie informujemy, że "Drzwi otwarte" odbędą się 7 stycznia 2014 r. (wtorek) w godzinach od 17.30 do 18.30.


VIII Rajd Mikołajkowy

 

Dnia 8 grudnia wierna grupa wędrowców z naszej szkoły, którym niestraszne są mrozy i zawieje śnieżne, udała się na VIII Rajd Mikołajkowy. Tym razem trasa wiodła przez różne zakamarki Wronek, także te szczególnie naznaczone historią XX wieku. Dzięki temu rajdowi, przenieśliśmy się niczym wehikułem czasu, do wydarzeń sprzed prawie stu lat.

                             ...czytaj dalej

 

 

 

 


Rekolekcje adwentowe

 

Trzy ostatnie dni przed przerwą świąteczną były w naszej szkole czasem poświęconym duchowemu przygotowaniu na przyjście Jezusa na świat. Były to rekolekcje adwentowe. Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w organizację i przygotowania do tych dni.

                              ...czytaj dalej

 

 

 


Wyróżnienie dla Dawida

 

Starostwo Powiatowe ogłasza co roku Powiatowy Konkurs Ekologiczny zapraszając do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W roku 2013 uczestniczyło w imprezie prawie sto osób.  Bardzo cieszymy się z wyróżnienia w konkursie plastycznym, jakie otrzymał uczeń naszej szkoły – Dawid Spychaj z klasy 5a.

 

 

 

 


Sukcesy Sebastiana

 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Sebastian Półtorak, jako reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 8 w szachach. Zawody odbyły się 28 września 2013 r. w miejscowości Butva w Czarnogórze. Sebastian zajął tam 43. Miejsce na 88 zawodników. Również możemy być dumni  z naszego ucznia, który brał udział w XX Drużynowych Mistrzostwach Domów Kultury w szachach i zajął tam II miejsce.

 

 

                            


                   Życzenia świąteczne

 

    Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia

    chcemy życzyć wszystkim uczniom, ich rodzicom,

     nauczycielom oraz pracownikom administracji,

  aby wszystkie chwile spędzone w rodzinnym gronie

             były radosne i spokojne,

a każdy dzień Nowego Roku był pełen szczęścia i nadziei.

 

Uwaga!

Wszystkim uczniom przypominamy, że czas wolny podczas przerwy świątecznej ma służyć zabawie i wypoczynkowi, dlatego pamiętajmy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas pobytu w domu, u rodziny, w górach i innych miejscach.


Ważna informacja

Uprzejmie informujemy, że "Drzwi otwarte" odbędą się 7 stycznia 2014 r. (wtorek) w godzinach od 17.30 do 18.30.


Młodości, ty nad poziomy wylatuj

 

Wtorek 26 listopada 2013 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień  Patrona – Adama Mickiewicza.  W tym roku apel był zwieńczeniem projektu pod tytułem „Młodości, ty nad poziomy wylatuj!” Autorki przedsięwzięcia, p. Anna Bekasiak i p. E. Górna  postanowiły nawiązać do twórczości absolwentów, by w ten sposób powiązać „pętlą czasu”, jak pisała absolwentka naszej szkoły z roku 1998 Agnieszka Fricz, to, co dawne z tym, co obecne. 

W sali gimnastycznej słyszeliśmy więc wiersze naszych starszych kolegów i koleżanek oraz podziwialiśmy przedstawienia oparte na ich scenariuszach.

                                                                                              ...czytaj dalej


Wizyta w schronisku dla zwierząt

 

W dniu 9 grudnia 2013 roku uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do "Przytuliska u Wandy" w Przyborówku. Celem odwiedzin było przekazanie przebywającym tam psom:  karmy, zabawek i koców, które uczniowie całej szkoły długo zbierali. Dzieci były bardzo podekscytowane wcielając się w rolę Świętych Mikołajów. Z wielkim zaangażowaniem składały przywiezione dary na ręce pracowników schroniska, którzy z wielką uprzejmością i uśmiechem przyjęli małych gości.

                                            ...czytaj dalej

 


Apel z okazji Święta Niepodległości

 

W piątek 8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości.  Była to uroczystość bardzo podniosła i wzruszająca. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie historię zaborów, zrywów powstańczych, walki o polskość oraz okoliczności, w których doszło do odzyskania przez Polskę niepodległości. Piękną narrację i recytacje wierszy przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem pani Jolanty Wiśniewskiej.

Zdjęcia z uroczystości w odnośniku "Galeria".

 

 


Pierwszaki u strażaków

 

W dniu18 listopada uczniowie klas pierwszych odbyli wycieczkę do Straży Pożarnej. Dowódca zmiany- aspirant sztab. Tomasz Kruszona zaprezentował maluchom sprzęt strażacki, opowiedział o ich przeznaczeniu przy gaszeniu pożarów i ratowaniu ludzi. Cierpliwie odpowiadał  na wiele pytań dociekliwych pierwszaków.

                                           ...czytaj dalej

 

 


We wtorek Dzień Patrona

We wtorek wielkie święto w naszej szkole. Nastąpi podsumowanie kilkudniowych przygotowań zespołowych i indywidualnych uczniów związanych z postacią Adama Mickiewicza. W związku z tym zostanie zmieniony plan lekcji, a zajęcia będą przebiegały zgodnie z podanym harmonogramem.

                                                  ...pobierz

 

 

 


Góra Grosza

Rusza ogólnopolska akcja „Góra Grosza”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego proszą, abyśmy wspólne włączyli się do niej po raz kolejny. Na pewno każdy gdzieś gromadzi niezbyt lubiane groszówki. Poszperajcie więc w szufladach, pudełkach oraz dawno nieużywanych kieszeniach. Może uda nam się usypać  Górę Grosza. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla  najbardziej potrzebujących dzieci.

 

 


Zimowa wędrówka z wieloma nagrodami

 

W sobotę, 16 listopada 2013 r., liczna grupa ponad 50 miłośników rajdów z naszej szkoły pokonała 7-kilometrową trasę ze Szczuczyna, przez Grabówiec, do Piotrkówek oraz z powrotem do Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Wszystkim uczestnikom dopisywały humory i nikt nie narzekał na typową już zimową aurę.

                                            ...czytaj dalej

 

 

 

 


Spotkanie z sierżantem Pyrkiem

 

W czwartek 7 listopada odbyło się  uroczyste podsumowanie  konkursu plastycznego dla uczniów klas  pierwszych pt. „Z sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”. Celem  konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w drodze do i ze szkoły. Jest on organizowany już od 9 lat.

                                            ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dodatkowy dyżur psychologa szkolnego


Uprzejmie informujemy, że dodatkowy dyżur psychologa szkolnego p. Agnieszki Palatyńskiej odbędzie się w środę 20 listopada 2013 r. w godz. od 18.00 do 19.00, w gabinecie na I piętrze (obok gabinetu higienistki).

 

 

 

 


Szkoła Współpracy - ogólnopolski, systemowy projekt MEN

 

Nasza Szkoła została zakwalifikowana do projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Jest to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Będzie realizowany do 2015 r.

                                                           ...czytaj dalej

 


Konkurs na ciekawy różaniec

 

Na początku października został ogłoszony konkurs, w którym uczniowie mieli wykonać z dowolnych materiałów różańce. Jego celem było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów uczniów naszej szkoły. Pomysłowość i oryginalność wykonania prac była godna podziwu. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za  duże zaangażowanie przy wykonaniu różańców. Wyróżnionych zostało siedem osób. Nagrody zostaną wręczone podczas apelu porządkowego w listopadzie.

 

 

 


Narodowe Święto Niepodległości


Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych mają miejsce w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego. W samo południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbywa się uroczysta zmiana warty. W całym kraju organizowane są patriotyczne przemarsze, spotkania, msze św., a w szkołach uroczyste akademie.

 

 


Wszystkich Świętych

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

                        (Hanna Łochocka)


WOLONTARIUSZE OTWARTEGO SERCA

 

Lubisz pomagać? Chcesz czuć się potrzebny? Masz trochę wolnego czasu?

Mamy dla Ciebie propozycję!

Grupa wolontaryjna "Wolontariusze otwartego serca" zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne (nowy nabór).

Czekamy na Was 7.11.2013r. (czwartek) od 14:30 do 15:30 w świetlicy. Zapraszamy!

 

 


VI Powiatowy Amatorski Konkurs Gwarowy rozstrzygnięty

 

Dn. 10.10.2013 roku w szamotulskim kinie „Halszka” odbył się VI Amatorski Konkurs Gwarowy „Godejcie po naszymu”. Impreza została zorganizowana przez Szamotulski Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Szamotułach. Konkurs miał na celu popularyzację gwary szamotulskiej i wielkopolskiej, a skierowany był do uczniów gimnazjów oraz klas V i VI ze szkół podstawowych.

                                           ...czytaj dalej

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów rozpoczęte

 

W dniu 23 października 2013 roku w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs recytatorski dla uczniów MiG Szamotuły, w którym wystartowało siedem szkół. Uczniowie prezentowali wybrany przez siebie wiersz.

                                                   ...czytaj dalej

 

 

 


"...bo jak Pani nie ma z nami, nawet lizak traci smak"

 

Dnia 14 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzieci z klasy 3C i chóru szkolnego pięknie i artystycznie podziękowały wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud, jaki wkładają w kształcenie maluchów i funkcjonowanie szkoły.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 


Uwaga

W celu ułatwienia kontaktu, zostaje udostępniony bezpośredni e-mail do dyrektora szkoły:

                              dyrektor.sp3_szam@o2.pl

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie listów pocztą elektroniczną.

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. Prosimy również przyjąć najserdeczniejsze podziękowania za trud kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży.

 

 

 

 


Uczymy się razem żyć-odkrywamy nowe horyzonty

 

Dnia 4 października, w piątek, klasa 3c uczestniczyła w nietypowym spotkaniu z aktorami teatrów poznańskich, które dotyczyło poznania życia dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Uczymy się razem żyć-odkrywamy nowe horyzonty", współfinansowanego ze środków PFRONu, będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

                                            ...czytaj dalej

 

 

 


 

Osobliwości znalezione w bibliotece

 

Z inicjatywy bibliotekarki - pani Ewy Lewickiej - została zorganizowana wystawa pod tytułem "Osobliwości znalezione w bibliotece". Eksponatami tej wystawy są książki, czasopisma, atlasy, które są "perełkami" ze względu na swój wiek i rok wydania. Zostały one przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Ekspozycja będzie do obejrzenia przez cały październik w bibliotece szkolnej.

 

 


"Jedna klasa - jedna paczka"

 

Tegoroczna "Kampania Walki z Głodem" przebiega pod hasłem "Jedna klasa - jedna paczka". W dniach 1-11 października zostanie przeprowadzona w naszej szkole zbiórka żywności (cukier, mąka, ryż, kasza, olej, makaron, itp.). Z zebranych darów będą przygotowane paczki z żywnością dla najbardziej potrzebujących rodzin. Nad przebiegiem akcji czuwać będzie pani Małgorzata Makowska - opiekun Szkolnego Koła PCK. LICZYMY NA WASZĄ POMOC!

 

 


Przywitaliśmy jesień w Wartosławiu

 

W słoneczny niedzielny poranek, 29 września 2013r., odbył się rajd "Na Powitanie Jesieni" do Wartosławia. Na starcie naszej pieszej wędrówki zjawiły się 22 osoby. Małym podróżnikom dopisała pogoda, bo choć termometry wskazywały tylko kilkanaście stopni, promienie słońca rozgrzewały uczestników.

 

 

 

 

 


Święto Pieczonego Ziemniaka i coś jeszcze ...

 

W poniedziałek 23 października br.  klasy czwarte naszej szkoły już po raz trzynasty obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Po wielkich przygotowaniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do pobliskiego Szczuczyna, aby uroczyście świętować. Impreza szkolna pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka i coś jeszcze…” ma na celu m.in. integrację dzieci klas IV, aktywne spędzanie czasu wolnego, zapoznanie uczniów z historią i znaczeniem ziemniaka, poznanie różnych nazw ludowych ziemniaka, wzbudzanie zainteresowań obrzędami ludowymi, rozwijanie wyobraźni, estetyki, twórczego myślenia i samodzielności w zdobywaniu wiedzy i działaniu (konkursy) oraz wdrażanie do kreatywnej pracy w zespole.

                                                                                                   ...czytaj dalej

 


Dzień Chłopca

 

Wszystkim Chłopakom, tym dużym i tym małym, składamy serdeczne życzenia. Wiadomo, że często z nich niezłe urwisy. Lubią piłkę nożną, samochody, wojsko i superbohaterów. Marzą, żeby zostać policjantami, strażakami, żołnierzami czy mechanikami! Czasem się wygłupiają i zaczepiają dziewczyny, ale przecież są fajnymi i miłymi kolegami, bez których życie w szkole byłoby nudne i nieciekawe.

 

 

 


Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014:

 

 • 26 listopada 2013 r. - Święto Patrona Szkoły,

 • 2 stycznia 2014 r.,

 • 3 stycznia 2014 r.,

 • 21 marca 2014 r. – Dzień Talentów,

 • 1 kwietnia 2014 r. – sprawdzian klas VI,

 • 2 maja 2014 r.

Powyższe dni zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Rodziców, Radę Pedagogiczną i Samorząd Uczniowski.

Ponadto dniem wolnym będzie piątek, 20 czerwca 20 14 r., ale zostanie odpracowany w dniu 7 czerwca 2014 r. podczas Święta Szkoły.

 


Inauguracja Roku Sportowego 2013/2014

 

    W dniu 19 września 2013 r., na terenie Orlika, odbyły się biegi sztafetowe inaugurujące sportową rywalizację klas o Puchar Dyrektora Szkoły. Każdą klasę reprezentowało 10 zawodników (5 dziewcząt i 5 chłopców).

 

 

 

 

 


Akademia Siatkówki w Szamotułach

 

W najbliższą sobotę tj. 28 września 2013 r. w hali Nałęcz około godziny 17.00 odbędzie się inauguracja Akademii Siatkówki w Szamotułach. Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 3 również tam będzie! Od roku szkolnego 2013/2014 nasza szkoła podjęła ryzyko i zaczęła realizację projektu "Minisiatkówka dla najmłodszych". Trzymamy kciuki i życzymy dużo sukcesów.

 

 

 

 


Sprzątanie Świata

 

"Sprzątanie Świata" jest międzynarodową kampanią, która odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. Sprzątanie świata polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w tę akcję. Po krótkiej prelekcji przedstawionej przez radiowęzeł, ruszyli porządkować najbliższą okolicę.

 

 

 

 


Antek Pietrzak powołany do reprezentacji Akademii Reissa

 

Uczeń klasy IIc, Antek Pietrzak został powołany do reprezentacji Akademii Reissa (rocznik 2006). Chłopiec reprezentuje klub na pozycji napastnika w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Drużyna ma już za sobą pierwszą kolejkę rozgrywek w której odniosła zwycięstwo.

Antkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju piłkarskiego talentu.

 

 


Loteria fantowa

 

Została ponownie uruchomiona loteria fantowa będąca kontynuacją tej ze "Święta Szkoły". W dniach 9 -11 września będą sprzedawane losy w cenie 5 złotych. Uzyskane z loterii pieniądze będą przeznaczone na pokrycie pozostałych kosztów monitoringu, który działa już od pierwszego września. Zapraszamy do zakupów.

Regulamin loterii fantowej ...tutaj

 

 


Zabrzmiał pierwszy dzwonek

 

Dzisiaj, 2 września, po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek. Nawoływał on uczniów do stawienia się na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, gdzie zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Krystynę Tecław-Dziubek oraz zaproszonych gości. Najpierw były to klasy od II do VI, a później klasy I i oddziały przedszkolne. Dla tych ostatnich były to bardzo ważne chwile, ponieważ dzieci zostały przydzielone do określonych zespołów klasowych i poznały nowe panie. Zdjęcia z uroczystości zostaną zamieszczone w odnosniku "Galeria".

 

 


"Trójka" gotowa na przyjęcie uczniów

 

Jak co roku, wakacje  w naszej szkole mijały pod znakiem mniejszych i większych remontów oraz inwestycji. Kiedy dzieci udały się na zasłużony po całym roku pracy odpoczynek, w szkole nastał czas prac, bowiem dla pracowników obsługi okres wakacji jest zawsze okresem wzmożonych prac remontowych. To jedyny taki czas w roku, gdzie można wykonać większe remonty. Dotyczy to zarówno budynku szkoły w Szamotułach, jak i w  Grabówcu.

                                                        ...czytaj dalej                     

 

 

 


List Minister Sportu i Turystyki

 

Troska o zdrowie dzieci, a co za tym idzie, podniesienie sprawności fizycznej skłoniło Panią Minister Sportu i Turystyki - Joannę Muchę - do napisania listu, z którego treścią można zapoznać się ...tutaj

 

 

 

 

 


List Rzecznika Praw Dziecka

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2013/2014  Rzecznik Praw Dziecka wystosował do uczniów list, z którego treścią można zapoznać się             ...tutaj


Godziny rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014

 

   - klasy II-VI - godz. 8.00 (boisko szkolne)

   - klasy I - godz.9.00 (boisko szkolne)

   - oddziały przedszkolne - godz.9.00 (boisko szkolne)