Rok szkolny 2014/2015

 

Czas podsumowań

 

 

Nadszedł czas podsumowania ciężkiej pracy uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym wielu naszych wychowanków osiągnęło  bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Nazwiska uczniów z wysoką średnią można zobaczyć ...tutaj

 

 


Bezpieczne wakacje

 

W poniedziałek 22 czerwca na boisku szkolnym pojawiły się wozy strażackie, policyjne oraz pogotowie ratunkowe. Zagościli u nas przedstawiciele służb mundurowych: strażacy, policjanci, straż miejska oraz ratownicy medyczni. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa podczas wakacji.

 

 

 


Zbiórka baterii

 

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce baterii. Wyniki indywidualne i poszczególnych klas ... zobacz tutaj

 

 

 

 

 


Kangur 2015 - wyniki

 

W dniu 19 marca 2015 roku 25104 uczniów z całej Wielkopolski przystąpiło do rywalizacji w ramach  XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY’. Z naszej szkoły wzięło udział 129 uczniów. W zmaganiach umysłów ścisłych liczyła  się wiedza oraz bystrość i spryt pomagające rozwikłać najbardziej skomplikowane zadania.

                                            ...zobacz wyniki

 

 

 

 


Zestaw podręczników 2015/2016

 

W nowym roku szkolnym 2015/2016 będzie obowiązywał następujący zestaw podręczników ...tutaj

 

 


Kiermasz używanych podręczników (do kl. III, V, VI)

 

  -  poniedziałek od godz. 13.00 - 16.00,

  -  wtorek - przerwa o godz. 12.25

             - przerwa o godz. 13.30

 

 


Młodości! Orla twych lotów potęga!

 

W dniu 11 czerwca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza kolejny raz zaprezentowali swoje talenty. Tym razem koncert odbył się w auli Gimnazjum  nr 1. Zaproszeni goście mogli podziwiać zdolności muzyczne, recytatorskie i poetyckie naszych małych artystów. 

                                                 ...czytaj dalej  

 

 

 

 

 


Sukces Ani

 

Mamy w szkole wiele dzieci, które mają różne zainteresowania. Dzięki swoim pasjom osiągają sukcesy. Do takich osób należy uczennica Anna Jędrzejczak z klasy Ic, finalistka i laureatka konkursu ''Szamotuły miejsce dla talentów 2015''.

 

 

 

 

 


Bal szóstoklasistów

 

W poniedziałek, 15 czerwca, został zorganizowany bal szóstoklasistów. Rozpoczął się on pięknie odtańczonym polonezem. Później uczniowie udali się do sali, aby w rytm muzyki przygotowanej przez didżeja, zatańczyć ulubione kawałki. Wielkim powodzeniem cieszyła się "Belgijka". W przerwach między tańcami, młodzież korzystała ze stołu szwedzkiego, przygotowanego przez swoich rodziców. Bal był bardzo udany i na pewno uczniom na długo zostanie w pamięci.

                                             zobacz galerię zdjęć ...tutaj                          

 

                

 


                                                                                                                  Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza. 

                                                                                                                                                             Paul Claudel

             Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

                       PANA STEFANA KRAWCZYKA

                 nauczyciela naszej szkoły w latach 1961-1972.

  Pan Stefan Krawczyk ma szczególne miejsce w historii  szkoły-

                jest kompozytorem muzyki do hymnu szkolnego.

         Hymn ten od 1973 roku towarzyszy wszystkim ważnym

                                 uroczystościom szkolnym.

               

                                                               Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

                                           Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

                                             Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza

                                                  w Szamotułach

 Hymn szkoły ...tutaj


Zaproszenie

 

Zaproszenie dla dzieci, rozpoczynających od 1 września 2015 roku przygotowanie przedszkolne, i ich rodziców na piknik do Grabówca ...tutaj

 

 

 

 

 


       Informatory

 

Dla przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych zostały przygotowane krótkie informatory. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.

  • Informator dla przyszłych uczniów klas pierwszych ...tutaj

  • Informator dla przyszłych zerówkowiczów ...tutaj

 

 


Dzień Dziecka z Afryką

 

Uczniowie klasy II c celebrowali swoje święto w egzotycznej atmosferze. Dzieci spotkały się ze Stanisławem Wadeckim - największym polskim znawcą Równikowej Afryki. Ciekawostki  o życiu w Kongo i Ugandzie zainspirowały młodych słuchaczy do wielu przemyśleń oraz pytań dotyczących życia w innej kulturze. Największą atrakcją okazały się  być warsztaty gry na afrykańskich bębnach. Taniec i śpiew zbliżają. Tak było i tym razem. Wyluzowani, roztańczeni Panowie z Afryki zaprosili nas do swojego rodzinnego miasta - Ugandy. Kto wie, może kiedyś?

                                   ...czytaj dalej

                                               ...zobacz film

 


Niespodzianki z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka był niezwykle bogaty dla uczniów naszej szkoły. W połowie maja, dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły, na boisku szkolnym powstało piękne boisko do piłki plażowej. Nowy obiekt wzbudził zachwyt nie tylko uczniów, ale również nauczycieli i rodziców. To jednak nie koniec miłych prezentów. Dzięki pozytywnej opinii Rady Rodziców mogliśmy zakupić na boisko szkolne aż 15 nowych, solidnych ławek, z których część, na życzenie uczniów, została zamontowana w cieniu, pod drzewami.

                                             ...czytaj dalej

 


Sukces uczniów naszej szkoły w VIII Gminnym Konkursie Literackim

W dniu 2 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Literackiego dla uczniów klas III. Organizatorami konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Szamotułach oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces.

                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Uwaga! Komunikaty!

 

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi (które z dniem 1 września 2015 roku rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne) na spotkanie - 2 czerwca o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej.

 

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi (które z dniem 1 września 2015 roku rozpoczną rozpoczną naukę w klasie pierwszej) na spotkanie - 2 czerwca o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

 


Dzień Dziecka w naszej szkole

 

Dzień 1 czerwca był w naszej szkole bardzo wesoły. Powodem takiej radości były gry i zabawy  zorganizowane na boisku szkolnym z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się: turniej skakanki, zawody sportowe, rozgrywki na na boisku do plażowej piłki siatkowej,   malowanie twarzy, stoisko fitness oraz tor przeszkód na wesoło. W trakcie zabaw, uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Podczas uroczystego podsumowania rywalizacji, zostali udekorowani zwycięzcy poszczególnych konkurencji.

                                             ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


Festiwal Piosenki Niemieckiej "Sing mit”

 

W dniu 14. maja 2015 r. odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Niemieckiej ,,Sing mit”, w którym wzięło udział 42 uczniów ze szkół podstawowych. Pomimo iż konkurencja była duża, to jednak jubileuszowy festiwal okazał się bardzo szczęśliwy dla uczennic reprezentujących naszą szkołę. Maria Halamska z kl. IV d śpiewając piękną kołysankę pt. ,,Schlaf Anne”, zdobyła I miejsce wśród uczestników klas IV- VI, a pierwszoklasistki: Dobrochna Trynka,  Julia Kwatera i Zuzanna Komora wykonując piosenkę ,,Spiel mit mir”, zdobyły III miejsce w grupie uczniów klas 0- III. Gratulujemy!

                               ...zobacz zdjęcia

 


Konkurs ekologiczny

 

Dnia 25 maja 2015 r. w Dąbrowie gm. Pniewy odbył się XXII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej organizowany przez PCK-Oddział Szamotuły. Drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Białasik, Jarosław Romańczuk i Franciszek Spychała z kl. 6 b zajęła IV miejsce. Drużynę przygotowywała pani Danuta Kordeczka. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testami dotyczącymi ekologii oraz wykonać szereg zadań w terenie. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze na łonie natury. Zakończył się słodkim poczęstunkiem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

                                ...zobacz zdjęcia

 

 


IV turniej FIFA 2015

 

W dniu 1.04.2015 o godzinie 14:00 rozpoczął się w naszej szkole IV TURNIEJ FIFA 2015 NA PS3 o Puchar Dyrektora SP3 organizowany przez Pana Wojciecha Kulika. Na turniej przybyło około 60 uczniów wraz z rodzeństwem i znajomymi :)

                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Sukces Julki

 

Julia Zajas,  uczennica klasy 2a, zajęła I miejsce w Towarzyskich Zawodach w Woltyżerce Sportowej zorganizowanych przez Ośrodek Jeździecki Pałac  Baborówko  w kategorii 4T.

                                                ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


Grupa Żabek podbija kosmos

 

Poznając ciekawostki na temat kosmosu, grupa Żabek skonstruowała rakietę marzeń, którą w specjalnie przygotowanych skafandrach poleciała na księżyc. Tam czekała ich niesamowita przygoda... Mieli okazję poznać i porozmawiać z zielonymi ufoludkami, mieszkańcami księżyca, którzy pokazali im najciekawsze kratery. Pełni wrażeń wróciliśmy na Ziemię.

                                                  ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Zajęcia chemiczne w Grabówcu

 

W dniu 24.04 w Grabówcu odwiedził dzieci niezwykły gość. Był nim tata jednego z naszych uczniów, który przeprowadził dla dzieci eksperymenty chemiczne. Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem brały w nich udział.

                                                   ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Z energią zmieńmy źródła

 

Data 22 kwietnia jest bardzo istotna w kalendarzu każdego przyrodnika. Tego dnia w ponad 190 krajach na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Również nasza szkoła nie pozostała obojętna na problemy planety, na której żyjemy.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


Święto Konstytucji 3 Maja

 

Dzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele znaczących wówczas tez, m.in. zrównano mieszczan i szlachtę, zapewniono ochronę chłopom, swobodę wyznania, powołano dwuizbowy parlament i zniesiono liberum veto. W okresie burzliwych dziejów Polski pojawiło się łącznie kilkanaście wersji konstytucji – ostatnia, obowiązująca obecnie, została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku, a następnie zatwierdzona przez ogólnonarodowe referendum 25 maja tego samego roku.

 

 


Akademia z okazji Święta Konstytucji

 

29 kwietnia, był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole.  Uczniowie, ubrani w stroje galowe, uczestniczyli w akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W bardzo obrazowy sposób, przy akompaniamencie chóru i pięknej recytacji wierszy, uczniowie z klasy 5a przypomnieli wydarzenia związane z uchwaleniem (3 maja 1791 roku) pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

 

 

 

 

 


Sukces Skrzatów!

 

W dniu 22 kwietnia 2015 r. najmłodsi recytatorzy ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły wzięli udział w konkursie „Wierszowanie Skrzatów” zorganizowanym przez Szamotulski Ośrodek Kultury. W tym roku dzieci prezentowały wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniowie naszej szkoły odnieśli spektakularny sukces zajmując czołowe miejsca:

- I miejsce Kacper Kroschel Ib

- II miejsce Antonina Piechota IIIa

- III miejsce Marcelina Jank IIa

- wyróżnienie Michał Bręczewski IIc

- wyróżnienie Amelia Rybarczyk IIe

Gratulujemy!

 

 


Wierszowanie Skrzatów

 

W dniu 14 kwietnia 2015 r. w nasze szkole odbył się konkurs recytatorski wierszy K.I. Gałczyńskiego z cyklu „Wierszowanie Skrzatów”. Jury w składzie p. Ilona Górecka i Maria Chmiel wyłoniło pięcioro uczniów,  którzy będą reprezentowali szkołę w konkursie gminnym. Są to: Kacper Kroschel Ib, Marcelina Jank IIa, Michał Bręczewski IIc, Amelia Rybarczyk IIe i Antonina Piechota IIIa.

Trzymamy kciuki!

 

 

 


IV Ogólnopolskie InO w nieznane

 

W dniu 11 kwietnia piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w organizowanej na terenie Łękna IV Ogólnopolskiej Imprezie Na Orientacje. Celem wyjazdu było sprawdzenie umiejętności poruszania się w terenie, doskonalenie pracy z mapą i kompasem, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

                          ... czytaj dalej

 

 

 

 


Oddziały przedszkolne obchodzą Dzień Teatru

W piątek 27 marca w dniu Teatru oddziały przedszkolne gościły teatr „Duet”, który przedstawił pełne radości i humoru przedstawienie pt. „Pszczółka Kaja”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w sztuce, dzięki której zdobyły wiele wiadomości na temat życia owadów na łące.

                           ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


Zajączek w Grabówcu

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z oddziałów przedszkolnych w Grabówcu wykonały szereg prac plastycznych o tematyce świątecznej. Ponadto zorganizowano konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę świąteczną a 1 kwietnia dzieci odwiedził specjalny gość - wielkanocny zajączek, który mimo deszczu przygotował dla wszystkich słodkie niespodzianki.

                          ...zobacz zdjęcia                                

 

 

 

 


Wielkanoc

 

Niech zbliżające się Święta Wielkanocne, spędzone w gronie najbliższych, przyniosą uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły wiele radości, ciepła i optymizmu.

Przypominamy również, że czas wolny powinniśmy spędzać przyjemnie, ale cały czas pamiętać o bezpieczeństwie.

 

 

 


No... i po sprawdzianie

 

Uczniowie, którzy pisali sprawdzian szóstoklasisty, stwierdzili, że przygotowane przez CKE zadania w arkuszu testowym, nie były zbyt trudne. Mają nadzieję, że ich sześcioletnia praca zostanie zwieńczona sukcesem.

Arkusz - część pierwsza - matematyka i język polski ...tutaj

A oto parę zdjęć przedstawiających:

  - komisyjne otwieranie paczek z arkuszami

     testowymi ...tutaj

  - w oczekiwaniu na sprawdzian ...tutaj

 


Dzisiaj sprawdzian szóstoklasisty

 

To nie prima aprilis, dzisiaj - 1 kwietnia - sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie najstarszych roczników piszą sprawdzian, do którego przystąpienie będzie warunkować ukończenie szkoły podstawowej. Z powodu tak ważnego wydarzenia, cała społeczność uczniowska, nauczyciele i rodzice trzymają kciuki za szóstoklasistów. Życzymy im powodzenia!

Do życzeń dołącza się dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  - dr Marcin Smolik ...czytaj tutaj

 


Podsumowanie projektu edukacyjnego "Liczydełko"

 

W piątek 20 marca 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego "Liczydełko". Projekt edukacyjny "Liczydełko" realizowany był w okresie od września do marca. Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych dzieci z klas 0-III. Główną ideą projektu było uzmysłowienie dzieciom, że matematyka to nie tylko rodzaj zajęć przedmiotowych w szkole, ale sfera życia. Dzięki zdobyciu wiedzy i praktycznych umiejętności matematycznych dzieci będą mogły radzić sobie w życiu oraz świetnie się bawić. Koordynatorami projektu były nauczycielki: Iwona Krychowiak, Patrycja Łowigus oraz Jagoda Dłużewska.

                   ...zobacz zdjęcia


Brązowy medal Miłosza podczas Pucharu Świata

 

Przez dwa dni 7 i 8 marca w Łodzi ponad 1000 zawodników z kilkunastu krajów Europy i Afryki rywalizowało ze sobą podczas XI Puchar Świata Harasuto "Karate WKF” . W zawodach tych brali udział również zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate: Agnieszka Kałek Smolarek i Miłosz Orlik. Miłosz wraz z kolegami z wielkopolskiej kadry WKF wywalczył brązowy medal w konkurencji kata drużynowego. Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 


 

Turystyczne powitanie wiosny

 

W dniu 21 marca 2015 roku przepiękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na starcie XVI Rajdu na Powitanie Wiosny, stawiło się 28 uśmiechniętych piechurów w różnym wieku. Trasa rajdu wiodła z Dobrojewa do Ostroroga. Szlakiem świętego Jakuba poprowadził nas sam prezes Oddziału PTTK Szamotuły, pan Paweł Mordal.

                              ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Franciszek Spychała laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

 

W dniu 18 marca 2015 r. w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu Wicewojewoda Wielkopolski pani Dorota Kinal oraz Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Walkowiak wręczyły zaświadczenia i nagrody najzdolniejszym uczniom, laureatom konkursów przedmiotowych  organizowanych dla szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Wystawa w bibliotece

 

W bibliotece szkolnej zorganizowana jest wystawa oryginalnych wycinanek kurpiowskich. Papierowe Leluje, Gwiazdy i Wyklejanki zostały ,,wyczarowane” przy pomocy ostrych nożyczek przez kurpiowską artystkę ludową. Oprócz podziwiania wycinanek można zdobyć wiedzę o tradycjach wykonywania tych papierowych ozdób na terenie Polski. Można też samodzielnie wykonać własną wycinankę stylizowaną na Kurpie. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy, która potrwa do Wielkanocy.

 

 


Wielki sukces Sebastiana

 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Sebastian Półtorak – w finale Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 zajął 4. miejsce. Żeby zakwalifikować się do finałów trzeba było przebyć długą drogę od kwalifikacji z Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski poprzez Finały Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostwa Międzywojewódzkie. Sebastianowi udało się to bez trudu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 


Dzień Kobiet w naszej szkole

 

W poniedziałek 9 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Został przygotowany przez klasę 4A. Występom towarzyszył chór szkolny. Chłopcy złożyli życzenia oraz obdarowali wszystkie Panie i dziewczynki ręcznie wykonanymi kwiatami. W tym dniu nie zabrakło w naszej szkole życzeń, kwiatów oraz drobnych upominków składanych płci pięknej.

                              ...zobacz zdjęcia

 

 


Wojewódzki Konkurs na Lalkę Teatralną

 

W dniu 19 marca w Trzciance odbyło się podsumowanie i oficjalne wręczenie nagród III Wojewódzkiego Konkursu na Lalkę Teatralną. Szczególne gratulacje należą się finalistom konkursu: I miejsce: Mikołaj Wespa - oddział przedszkolny w Grabówcu ( grupa Żabki )

wyróżnienie: Matylda Metler - oddział przedszkolny w Grabówcu ( grupa Żabki ), Wojciech Bielawski - oddział przedszkolny w Grabówcu ( Żabki ), Karolina Lehmann - klasa Vd.

Podsumowanie konkursu uczcił występ grupy teatralnej która zaprezentowała przedstawienie dla dzieci pt. "Trzy razy królewna, trzy razy smok". Gratulujemy!

                               ...zobacz zdjęcia

 


Powitanie wiosny w Kids Farm

 

W dniu 16 marca Biedroneczki i Żabki udały się na wycieczkę do Kids Farm w Przecławiu. Na miejscu na dzieci czekali gospodarze, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Najpierw dzieci poznały życie i zwyczaje zwierząt gospodarskich, po czym następnie udały się na warsztaty wielkanocne podczas których wykonały piękne wianki. Na koniec na dzieci czekała ogromna niespodzianka. Przedszkolaki szukały wielkanocnych jaj... zabawa była świetna! Dzieci z nowymi wiadomościami i doświadczeniami wróciły zadowolone do domu.

                                  ...zobacz zdjęcia

 


Zaćmienie Słońca

 

W dniu 20 marca w naszej szkole świętowano przyjście wiosny. Uczniowie nałożyli na siebie kolorowe stroje oraz różnobarwne ozdoby. Dodatkową atrakcją tego dnia, między godziną 10.00 a 12.00, było częściowe zaćmienie Słońca. Większość klas obserwowała niebo przez ciemne szkiełka.  Nauczyciele wytłumaczyli uczniom przyczynę i skutek zaistniałego zjawiska. Wzbudziło ono niesamowitą ciekawość i zainteresowanie.

                            ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Już niedługo sprawdzian szóstoklasisty

 

W związku ze zbliżającym się terminem (1 kwietnia) sprawdzianu szóstoklasistów, prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi egzaminu w odnośniku "Sprawdzian szóstoklasisty". Zostały tam również zamieszczone materiały powtórkowe przygotowane przez WSiP, jako trening przed sprawdzianem.

 

 

 


Turniej karate

 

Uczeń klasy IIe Franek Zieliński brał udział w Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży MOSINA CUP 2015, które odbyły się 14.03.2015 w Mosinie. W turnieju rywalizowało ponad 300 zawodników z kilkudziesięciu klubów woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Franek rywalizował w konkurencji dla początkujących zawodników KIHON CHŁOPCY 2006 i zdobył brązowy medal. Sam udział w zawodach był dużym wyróżnieniem wśród innych członków Klubu, a zdobycie medalu potęguje satysfakcję sportową. Mam nadzieję, że to dopiero początek sportowych sukcesów Franka.

 

 


Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Straż Miejską w Szamotułach. Tematyka konkursu dotyczyła bezpiecznych ferii zimowych. Za piękne prace oddziały przedszkolne otrzymały  kamizelki odblaskowe. Panowie zorganizowali też pogadankę dla dzieci  o tym jak bezpiecznie spędzać czas w okresie ferii zimowych. 

                               ...czytaj dalej

 

 

 

 


Uwaga! Konkurs!

 

Przy Tobie nuda nie grozi nikomu? Pomysłami na zabawę możesz sypać jak z rękawa? Jesteś uwielbianym przez kolegów organizatorem zabaw w szkole i na podwórku? Ten konkurs jest dla Ciebie!

                                ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Zimowe zabawy "zerówki"

 

Już wiosna za pasem, a nasi najmłodsi uczniowie wspominają jeszcze zabawy na śniegu. Wprawdzie w tym roku niewiele mieliśmy okazji zobaczyć śnieg, ale gdy już spadł, zabawa była na całego.

                           ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


Bal karnawałowy

 

W piątek 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Sala balowa przystrojona była balonami, serpentyną oraz kolorowymi ozdobami. Wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów kultowych bajek i filmów. Wszyscy świetnie sie bawili przy dźwiękach znanych przebojów. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Nie zabrakło również konkursów, które urozmaicały zabawę. 

                                     ...zobacz zdjęcia

 

 


Zabawa karnawałowa w "zerówce"

 

Ostatnie dni karnawału dzieci z zerówki spędziły na przygotowaniach do balu. Wykonały całe mnóstwo gadżetów związanych z zabawą. Na bal przyszły przebrane za księżniczki, rycerzy, kowbojów, postaci z bajek.

                      ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


„Łatwiej zapobiegać niż leczyć”

 

W środę 4 marca czniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach profilaktycznych z elementami muzyki. Prowadzący Andrzej Piasecki mówił o efektach uzależnienia od alkoholu. Na spotkaniu wykorzystano też "alkogogle" - okulary pokazujące świat, który widzi człowiek będący pod wpływem alkoholu. Przyjemnym przerywnikiem w warsztatach był koncert zespołu ,,Telepathia". Wydarzenie łączyło przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy świetnie się bawili, ale też dowiedzieli się w jaki sposób alkohol wpływa na człowieka.

                              ...czytaj dalej


Akcja H2O

 

Nasza szkoła bierze udział we wspieranej przez Ministerstwo Środowiska Akcji H2O. Nadrzędnym celem programu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie oszczędzania zasobów wody. Dzięki tej akcji uczniowie klasy 4a uczestniczyli w specjalnie przygotowanej lekcji przyrody, w trakcie której zrozumieli konieczność racjonalnego wykorzystywania wody, prześledzili cykl jej  obiegu w przyrodzie, nauczyli się rozróżniać stany skupienia wody, a także zaproponowali działania służące ochronie ekosystemów wodnych. Na lekcji dzieci z chęcią wykorzystywały materiały otrzymane w ramach akcji H2O – zestaw mikroskopowy oraz planszę edukacyjną.

                             ...zobacz zdjęcia


Wielki sukces ucznia kl. VIb – Franciszka Spychały

 

W dniu 13.02.2015 r. w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Zakwalifikowało się do niego tylko 12 uczniów z całego województwa wielkopolskiego. W gronie finalistów znalazł się Franciszek Spychała z kl. VIb, co już było dużym osiągnięciem. W dniu 16.02.2015 r. ogłoszono wynik finałowego testu. Okazało się, że nasz uczeń, którego przygotowywała p. D. Kordeczka, poradził sobie z nim doskonale i osiągnął największy sukces – tytuł laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Gratulujemy Frankowi i p. Kordeczce.

                              ...zobacz zdjęcia

 


Dzień Chorego - niespodzianki dla dzieci w szpitalu

 

11 lutego obchodzono Światowy Dzień Chorego w związku z tym dzieci z oddziałów przedszkolnych  przygotowały prezent dla chorych dzieci przebywających w Szamotulskim Szpitalu. Paczki wypełnione były po brzegi przyniesionymi wcześniej artykułami papierniczymi, grami, puzzlami, pluszowymi zabawkami. Mamy nadzieję że choć troszkę umilimy czas chorym dzieciom i sprawimy że na ich twarzach pojawi się uśmiech . 

                      ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Zaproszenia dla rodziców/opiekunów

 

   - dzieci urodzonych w 2010 roku na zebranie informacyjne dotyczące

       obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego ...tutaj

 

   - dzieci urodzonych w 2009 r. oraz w II półroczu 2008 r., które z dniem

       1.09.2015 r. rozpoczną obowiązkową naukę w klasie PIERWSZEJ na zebranie

        informacyjne ...tutaj

 

 

 


Ferie zimowe

W dniu 16 lutego rozpoczęły się ferie zimowe. Będą one trwały dwa tygodnie do 1 marca. Jest to okres wypoczynku dla uczniów i czas, aby nabrać sił do pracy w drugim semestrze. Okres wolny od nauki sprzyja licznym grom, zabawom, ale musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Starajmy się tak zaplanować wolny czas, żeby nie stwarzać sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu i życiu. Bawmy się rozsądnie i z rozmysłem. 

 

 

 


Kiermasz walentynkowy

 

W naszej szkole zorganizowano kiermasz walentynkowy. Do zakupienia były liczne ozdoby, kartki walentynkowe oraz dekoracje wykonane przez nauczycieli, wolontariuszy i dzieci.

                                          ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 


Daria Panek wyróżniona

 

Po raz kolejny w dn. 22.01.2015 r. w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Szamotułach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy poeci piszą dla dzieci". Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Niechciałkowska z kl. IVc, Szymon Kaczmarek z kl. Va i Daria Panek z kl. IVb. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody. Wyróżnienie zdobyła Daria Panek za tekst "Ala ma kota" Elizy Rozdoby. Gratulujemy!

 

 

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów

 

W dn. 4.01.2015 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Szamotuły. Tym razem dzieci prezentowały fragment prozy. Jury (p.Piotr Dehr i p.Andrzej Ciborski) przyznało nagrody najlepszym recytatorom. Z naszej szkoły otrzymały je następujące osoby:

     - Daria Panek z klasy IVb - Nagroda Jury

     - Wiktoria Stanke z klasy Va - Wyróżnienie Jury

     - Amelia Pyc z klasy Va - Nagroda Pedagogiczna

                                     ...zobacz zdjęcia


Podziękowanie

 

Zarząd, członkowie oraz podopieczni Stowarzyszenia Społecznego na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach, z okazji 20-lecia swojej działalności, składają podziękowanie Szkole Podstawowej nr 3 za życzliwość, wsparcie i pomoc.

 

 

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

 

W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych Biedroneczek i Żabek z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały dla swych bliskich wyjątkową niespodziankę. Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni do szamotulskiego kina Halszka, gdzie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu swoich ukochanych wnuków. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Po przedstawieniu dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki a na zakończenie wszyscy obejrzeli świąteczny film.

                                           ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Aktualności w biuletynie informacji publicznej

 

Na stronie szkolnego bipu: www.sp3szamotuly.szkolnybip.pl (link w nagłówku strony), w zakładce Ogłoszenia, zostały zamieszczone oferty pracy na stanowiska:

 

     - Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i zajęć technicznych

     - Konserwator

 


„TUMSKA PRZYGODA” – wycieczka do Poznania

 

Przerwa świąteczna dla niektórych uczniów okazała się w tym roku niezwykle łaskawa.  W chwili, kiedy wszyscy wrócili do swoich zajęć, uczniowie klasy II b i II c naszej szkoły odpoczywali o jeden dzień dłużej, uczestnicząc w wycieczce do Poznania, której celem było poznanie historii Ostrowa Tumskiego oraz wykonanie zdjęć konkursowych. W atmosferze świątecznej, która udzielała się nie tylko uczniom, ale i zaproszonym gościom w osobach pani dyrektor Krystyny Tecław-Dziubek oraz Pana doktora Łukasza Pospiesznego, mali odkrywcy pod okiem wychowawczyń wyruszyli w poszukiwaniu przygody.

                                 ...czytaj dalej

 

 


Mistrzostwa Drużynowe Powiatu w Szachach

 

Dnia 14.01.2015r w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Drużynowe Powiatu w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Szostak, Antoni Paprocki, Stanisław Paprocki oraz Sebastian Półtorak. Po uklasyfikowaniu się na pierwszym miejscu, drużyna będzie walczyć o kolejne zwycięstwo już na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

                                     ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


1% dla Wiktora

 

Zwracamy się z olbrzymią prośbą do rodziców, dziadków, znajomych oraz krewnych uczniów naszej szkoły, aby przekazali 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Pomóżmy Wiktorowi - przesympatycznemu chłopcu, uczniowi naszej szkoły.

                                                ... więcej informacji tutaj

 

 


„TUMSKA PRZYGODA”- warsztaty fotograficzne

 

Za nami kolejny etap przygotowujący dzieci do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Po zapoznaniu się uczniów z zawodem archeologa na warsztatach archeologicznych, przyszedł czas na kolejne niezwykłe spotkanie z niezwykłą osobą. Tym razem dzieci z  klasy II b oraz II c wzięły udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Pana Stanisława Malasa – znanego fotografa z Szamotuł.

                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

 

W dniu 9 stycznia odbył się w Poznaniu etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy 6b: Franciszek Spychała oraz Jarosław Romańczuk, pod opieką nauczyciela przyrody pani Danuty Kordeczki. Franciszek, jako jeden z niewielu uczestników, uzyskał wymaganą liczbę punktów i w lutym, weźmie udział w etapie wojewódzkim. Obu uczniom oraz pani Danucie Kordeczce gratulujemy.

 

 


„TUMSKA PRZYGODA”- warsztaty archeologiczne

 

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu ogłosiło konkurs, którego  „… głównym celem  jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w poznanie miejsc i obiektów związanych z życiem i działalnością Józefa Kostrzewskiego oraz ich dokumentalna i artystyczna rejestracja dokonana okiem młodego pasjonata sztuki fotograficznej”.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 


Przegląd Teatrów Dziecięcych

 

W dniach 10 i 11.12.2014r. w kinie „Halszka” odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę „Czarnej Książniczki”. Dziewięć zespołów z powiatu szamotulskiego miało okazję, by zaprezentować swoje inscenizacje. Nie mogło zabraknąć i naszych małych aktorów z zespołu teatralno- tanecznego „Tercja”.

                                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 


Miłośnicy książki

 

W grudniu spotykali się miłośnicy książek, aby porozmawiać i poznawać tradycje nadchodzącego Bożego Narodzenia.  Wszystkich bardzo zainteresowała historia Mikołaja i elfów opowiedziana w kolorowej bajce ,,Moja pierwsza książka na Święta”.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


Ib w Bikerlandzie

 

Uczniowie klasy I b do dziś wspominają klasowe mikołajki, które spędzili w centrum sportowo-rekreacyjnym Bikerland w Szamotułach. Dzieci odwiedził Św. Mikołaj. Były zabawy, dyskoteka i słodki poczęstunek. Wszyscy wrócili zadowoleni.

                                                   ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Jeszcze o mikołajkach

 

Z okazji Mikołajek 5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do manufaktury słodyczy „Słodkie czary-mary” w Poznaniu. Obserwowały proces powstawania różnych słodkości. Następnie same wykonały piękne lizaki, które wraz w upominkami pozostawionymi przez Św. Mikołaja zabrały do domów. Po krótkim spacerze udaliśmy się do autobusu, szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wracaliśmy do Szamotuł.

                                                 ...zobacz zdjęcia

 

 

 


 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy z serca najserdeczniejsze życzenia radosnych i spokojnych Świąt.

Życzymy wielu pięknych wzruszeń przy wigilijnym stole i rodzinnej atmosfery. Oby w tych magicznych dniach chwile spędzone w gronie najbliższych były pełne miłości i wzajemnej życzliwości, a w całym nadchodzącym 2015 roku nie opuszczała Was pomyślność, a optymizm i pogoda ducha

wypełniały każdy dzień.

 

 


Podziękowanie dla rodziców, dzieci i nauczycieli

Za przekazanie pięknych koszulek dla dzieci z Domu Dziecka podziękowanie otrzymują rodzice, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły ...tutaj


Podziękowanie dla wolontariatu "Wielkoduchy"

Za okazane serce i przekazane dary świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach, serdeczne podziękowanie i życzenia świąteczne otrzymuje działający w naszej szkole wolontariat "Wielkoduchy"...tutaj


Tak minęły rekolekcje adwentowe

 

Adwent jest porą oczekiwania na narodziny Jezusa. W tym czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Trwały one od 17 grudnia do 19 grudnia. Nauki pięknie i obrazowo poprowadziły siostra Anna Jarosz oraz siostra Barbara Zdunek  ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera.

                      ...czytaj dalej

 

 

 

 


Rekolekcje adwentowe

 

W dniach od 17.12. do 19.12. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych.  W tym bardzo ważnym czasie oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa młodzież będzie brała udział w naukach rekolekcyjnych, jasełkach, we Mszy św., a także będzie organizowała wigilie klasowe.

Harmonogram trzydniowych rekolekcji ...tutaj

 

 

 


Od patyka do koszyka

 

W dniu 6 grudnia 2014 r., w piękny mikołajkowy dzień, grupa 106 uczniów naszej szkoły wyjechała do Nowego Tomyśla i Paproci w ramach projektu unijnego: „Od patyka do koszyka - historia dalsza i bliższa wikliniarstwa w regionie LGD KOLD”, który był współfinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie małych projektów.

                                              ...czytaj dalej

 

 

 


Mikołajkowe szaleństwa

 

Jak dobrze mieć przyjaznego sąsiada, przekonali się wszyscy uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły. Mowa o nietypowej akcji, jaką zorganizował dla nas Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, czyli sąsiedzi z przeciwka. Dyrektor Zygmunt Sługocki oraz jego Zastępca Arkadiusz Majer, a także nauczyciele Panie Julita Knutowicz i Izabela Dubiel oraz Panowie Bartosz Świst i Zdzisław Kostrzyński powitali nas serdecznie w murach, w których na co dzień uczy się sporo absolwentów naszej szkoły.

                                              ...czytaj dalej

 

 

 


Dzień Pluszowego Misia

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

                                               ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Mikołajkowy Turniej Karate

 

Mikołajkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży odbył się w Kostrzynie Wielkopolskim 6 grudnia 2014 r. Brał w nim udział uczeń naszej szkoły, Miłosz Orlik, uzyskując świetne wyniki:
   - I miejsce w konkurencji KUMITE CHŁOPCÓW rocznik 2003
   - II miejsce w konkurencji KATA CHŁOPCÓW rocznik 2003 i 2004
   - III miejsce w konkurencji TOR PRZESZKÓD

 

 

 

 

 

 


Nocne oczekiwanie na Mikołaja

 

Z 5 na 6 grudnia grupa "Żabek" oczekwiała przyjścia Świętego Mikołaja. W związku z tym jakże ważnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci odbyły się, wspólnie z rodzicami, warsztaty robienia ozdób świątecznych i pieczenia pierników. Następnie dzieci pożegnały swoich rodziców, zjadły kolację, ubrały piżamki, uszykowały mleko i pierniki dla specjalnego gościa- Św. Mikołaja i poszły spać. Po przespanej nocy "Żabki" znalazły ślady Św. Mikołaja, list z zadaniami i prezenty w butach. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domów.   

                                            ...zobacz zdjęcia

 


Dzieci listy piszą ...po angielsku

 

My, uczniowie klasy IIb, dołożyliśmy wszelkich starań, żeby pod choinką znalazły się wymarzone prezenty. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Jeśli nawet nasze listy do Świętego zagubią się wśród innych narodowości, elfy zrozumieją - napisaliśmy po angielsku. Do sukcesu przybliża nas też to, że jednego z pomocników znamy osobiście. Pozostało tylko najtrudniejsze... być grzecznym... chociaż do Świąt. 

 

 

 


Mikołajki w Bikerlandzie


Dużo niespodzianek i słodki poczęstunek zorganizował dla dzieci z klasy 1F Święty Mikołaj. Wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło zabaw sportowych oraz wspaniałej dyskoteki w rytmie największych przebojów. Szkoda tylko, że Mikołaj odwiedzi nas dopiero za rok, Musimy być grzeczni!

                            ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Siatkarki w naszej szkole

 

Dwa tygodnie temu rozpoczęło się współzawodnictwo rocznika 2002 w piłce siatkowej. Z naszej szkoły uczennice trenujące w „UKS Szamotulanin” biorą udział w rozgrywkach WZPS, jak również jeżdżą na turnieje. Są to: Amelia Lewandowska, Sandra Szymaniak, Paulina Nowakowska, Wiktoria Kawaler.  Życzymy im jak najbardziej udanego sezonu!

 

 

 

 


Historia Wojtka-niedźwiedzia, który został żołnierzem

 

Z okazji Światowego Dnia pluszowego Misia uczniowie klasy 1f zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, aby poznać historię naszego, polskiego bohaterskiego misia. Jest nim niedźwiedź Wojtek, który z żołnierzami 2 Korpusu Polskiego przeszedł szlak bojowy z Iranu, przez Włochy, aż dotarł do Szkocji.

                                         ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Kolejne sukcesy naszych szachistów

 

W dniu 22 listopada, nasi czwartoklasiści, Stanisław Paprocki i Sebastian Półtorak wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów do lat 10, które odbywały się w Kostrzyniu. Chłopcy odnieśli duży sukces. Sebastian zajął 2., a Stasiu 4. miejsce na 52 uczestników! Dzień później młodzi szachiści zdeklasowali swoich rywali na Festiwalu Szachowym im. H. Grafki, odbywającym się w Szamotulskim Ośrodku Kultury. Tym razem Stasiu zajął 1., a Sebastian 2. miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

 

 


Mikołajki w naszej szkole

 

Dzisiaj w szkole było bardzo radośnie. Mikołajkową atmosferę stworzyli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Zachęcili wszystkie dzieci do założenia czerwonych, mikołajkowych czapek. Nie brakowało też słodkości, którymi zostali obdarowani wszyscy uczniowie szkoły.

 

 

 

 

 

 


Komunikat

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że istnieje możliwość zorganizowania na terenie szkoły zajęć opiekuńczo- wychowawczych dla Państwa dzieci w okresie zimowej przerwy świątecznej, w dniach  od 22 grudnia 2014r. do 31 grudnia 2014 r. oraz podczas dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno- wychowawczych, które przypadają w naszej szkole 2 i 5 stycznia 2015 r.

Jeżeli Państwo, ze względu na pracę zawodową, nie możecie sami zapewnić opieki dziecku  w w/w dniach, uprzejmie proszę o przekazanie informacji wychowawcy klasy  do dnia 15 grudnia 2014 r.

 

                                                                             Z poważaniem

                                                                         Krystyna Tecław- Dziubek

                                                                             dyrektor szkoły


Cenna inicjatywa rodziców,  uczniów i nauczycieli

 

W dniu 10 listopada 2014 r. boisko szkolne zamieniło się w prawdziwy plac malarski. Dzięki pomysłom uczniów naszej szkoły, przy akceptacji nauczycieli i rodziców, na pozbruku namalowane zostały trwałą farbą plansze do gier wielkogabarytowych. Wybór właśnie tego zadania do wykonania w ramach projektu „Szkoła Współpracy”, został dokonany drogą demokratyczną, poprzez głosowanie we wszystkich klasach.

                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Z Sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły

W poniedziałek 17 listopada odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów klas  pierwszych  pt. „Z sierżantem Pyrkiem bezpieczna droga do szkoły”. Celem  konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w drodze do i ze szkoły.

                                        ... czytaj dalej

 

 

 


XX Rajd Niepodległości za nami

 

W dniu 15 listopada 2014r. grupa ponad 80 uczestników wzięła udział  w XX Rajdzie  Niepodległości. Tym razem trasa licząca ponad 10 km, metę miała w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Jak zawsze, nie zabrakło na finiszu nagród dla naszych najlepszych uczniów.

                                          ... czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


       

Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” otrzymał kolejne dofinansowanie

Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” otrzymał kolejne dofinansowanie ze środków unijnych na realizację projektu: „Od patyka do koszyka - historia dalsza i bliższa wikliniarstwa w regionie LGD KOLD”. Dzięki pozyskanym środkom finansowym dla 106 uczniów klas III naszej szkoły zostanie zorganizowana impreza weekendowa w Nowym Tomyślu i Paproci.  

                                                                                                          ... czytaj dalej


Kolejne laury dla Miłosza

Z inicjatywy Kórnickiego Klubu Karate zorganizowany został w dniu 16 listopada 2014 r. II Otwarty Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kórnika Raven Cup 2014. W powyższym turnieju brał udział uczeń klasy 5d, Miłosz Orlik, uzyskując bardzo wysokie noty:
- I miejsce w konkurencji kata pomarańczowe pasy i wyżej 2003 rocznik
- II miejsce w konkurencji kumite chłopców 2003 rocznik + 40 kg
- II miejsce w konkurencji tor przeszkód 2003 rocznik
Gratulujemy Miłoszowi dobrych wyników, jednocześnie życząc kolejnych sukcesów w następnych turniejach karate.

 

 

 


Dowody w sprawie

 

Małym uczestnikom projektu edukacyjnego „LICZYDEŁKO” wciąż mało wrażeń matematycznych. Spotkanie matematyki poza ławkami szkolnymi nie wystarczyło! Dzieci zaczęły zbierać materialne dowody na obecność królowej nauk w otaczającym ich świecie.

Pozostałe informacje i zdjęcia w nowej zakładce ...Projekty 2014/15

 

 

 


Sukcesy Sebastiana

 

Uczeń naszej szkoły - Sebastian Półtorak - 25 października brał udział w Poznaniu w zawodach szachowych rozgrywanych do lat 18, gdzie zajął bardzo wysokie 2 miejsce. Ponadto 11 listopada wystartował w turnieju rozgrywanym w Świdnicy, gdzie wygrał swoją grupę wiekową.

Gratulujemy i życzmy Sebastianowi dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 


Kartonowe angielskie miasteczko

 

Czasem nauczyciele sprawdzają, czy współczesne dzieci chcą bawić się tak, jak oni sami przed laty. Tym razem odpowiedź brzmiała: Oh yes! Klasy trzecie przekonały się, że przegląd mieszkania w poszukiwaniu kartonów i kartoników nie tylko uporządkuje nieco szafy, ale również przyczyni się do kilku godzin dobrej zabawy. A że przy tym pani Patrycja przemyciła takie angielskie treści jak stosunki przestrzenne, kierunki, nazwy budynków i miejsc w mieście... no cóż, jakoś nie zwróciło to niczyjej uwagi.

                                                            ...czytaj dalej

 

 

 


Nowości biblioteczne - czasopisma

 

W listopadowym numerze czasopisma ,,Życie Szkoły” polecamy artykuł pt. "Magiczne kwadraty-rozwijamy matematyczne zainteresowania dzieci” oraz wiele jesiennych inspiracji plastycznych. Zachęcamy gorąco nauczycieli do korzystania z czasopism prenumerowanych w bibliotece, takich jak ,,Biblioteka w Szkole” (ciekawe scenariusze lekcji i imprez okolicznościowych) oraz ,,Życie Szkoły” (scenariusze lekcji i imprez dla uczniów klas I-III).

Zapraszamy do biblioteki.

 

 


Obchody  Święta Niepodległości w dniu 11 listopada

 

W dniu 11 listopada w naszym  mieście odbyły się kolejne  uroczystości  z okazji  Święta Niepodległości, z udziałem władz miasta i powiatu. O godzinie  10.30 w  Bazylice Mniejszej odprawiona została Msza św. w  intencji Ojczyzny. Po Mszy św. delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy głazie z tablicą pamiątkową, znajdującym się przy Kolegiacie, na którym  umieszczony jest  napis: „Polsko! Gdzie są ich groby, gdzie ich nie ma, Ty wiesz najlepiej i Bóg wie na niebie". Jest to cytat z "Pacierza za zmarłych", którego użył Jan Paweł II podczas homilii w 1979 roku na Placu Zwycięstwa w Warszawie. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy z naszej szkoły.

                                              ...zobacz zdjęcia


Dzień Niepodległości

 

Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości i do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938.Święto obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL-u IX kadencji w 1989 r. pod zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości.

 


Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

 

W dniu 9  listopada  poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tym patriotycznym święcie.

 

 


Apel z okazji Dnia Niepodległości

 

W dniu 7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy piątej i szóstej opowiedzieli burzliwe dzieje naszej Ojczyzny. Opowieści były przeplatane śpiewem patriotycznych piosenek w wykonaniu chóru szkolnego. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i bogatsi o wiedzę dotyczącą naszego kraju.

                                             ...zobacz galerię

 

 

 


Zaproszenie do udziału w konkursie

 

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły serdecznie zaprasza wszystkich uczniów  do udziału w konkursie „Portrety Rodzinne”.

Uchwyć chwile spędzone z Twoją rodziną na fotografii w jednej z konkursowych kategorii: "Lubię to": czyli rodzinna „słit focia” - zabawne zdjęcie rodziny zrobione z ręki osoby, która znajduje się na zdjęciu, „Rodzinne pasje”– zdjęcie przedstawiające hobby, zainteresowania i wspólne zabawy całej rodziny, "Moja wielka wielopokoleniowa rodzina": zdjęcia przedstawiające fotografie najmłodszych z rodzicami, dziadkami i pradziadkami ...

Regulamin konkursu ...tutaj


Sukcesy na polu artystycznym

 

Pierwszy tydzień listopada przyniósł naszej szkole sukcesy na polu artystycznym. Aleksandra Niechciałkowska i Sandra Sękowska zostały wyróżnione w konkursach plastycznych. Oli i Sandrze serdecznie gratulujemy.

                    ...czytaj dalej

 

 

 

 


Angielskie karaoke

 

W dniu 30.10.2014 w naszej szkole, w sali numer 2 odbył się konkurs karaoke piosenek anglojęzycznych dla uczniów klas 4-6, organizowany przez panią Milenę Wołyńską i pana Wojciecha Kulika. Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn/solistów. Miejsca I-III zajęli:

       I. Aleksandra Brach

       II. Klaudia Szymańska, Zuzanna Til

       III. Mikołaj Majchrzak, Jakub Majchrzak

Zabawa była znakomita, uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnej edycji, a ta odbędzie się już w grudniu przy przeglądzie piosenek o tematyce świątecznej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

                                 ...zobacz zdjęcia

 


Chwila zadumy przed Świętem Zmarłych 

 

W czwartek  30 października uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły udali się na cmentarz, aby w uroczysty sposób uczcić pamięć tych, którzy zasłużyli się dla Ojczyzny. Po uroczystości na cmentarzu uczniowie poszczególnych klas udali się w wyznaczone wcześniej miejsca upamiętniające Polaków zasłużonych dla Polski. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze.

                                                        ...czytaj dalej

 

 

 


Ratownicy medyczni w naszej szkole

 

W dniach 27 i 28 października br. uczniowie klas I-III brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Organizatorem i pomysłodawcą szkolenia był Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały informacji na temat zawodu ratownika medycznego.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 


   

Zaproszenie do udziału w projekcie

Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” zaprasza uczniów klas IV-VI oraz ich rodziców/prawnych opiekunów  do aktywnego udziału w projekcie:

 „Aktywizacja uczniów i rodziców klas IV-VI poprzez różnorodne formy aktywności ruchowo-zdrowotnej”,  współfinansowanym  ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie małych projektów”.

                                                                                                             ...czytaj dalej

 

Artystyczne Spotkania Młodych Recytatorów Miasta i Gminy rozpoczęte!

 

W dniu 29.10.2014 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs recytatorski, w którym wzięło udział sześć szkół. Jak zawsze uczestnicy byli oceniani przez profesjonalistów - pana Andrzeja Ciborskiego i pana Piotra Dehra.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Jak co roku w październiku w bibliotece obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku jego głównym hasłem był cytat z twórczości znanego pisarza Umberto Eco: "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Nasza biblioteka szkolna przygotowała szereg przedsięwzięć, aby uatrakcyjnić i wzbogacić obchody.

                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Pamiętamy...

 

   Płoną świeczek szeregi,
   Płoną świeczek tysiące,
   Powiewają płomyki
   Zamyślone i drżące.

   Więc płomykiem jak dłonią,
   Dłonią ciepłą i jasną,
   Pozdrawiamy tych wszystkich,
   Których życie już zgasło.

 

                         Hanna Łochocka "Płoną świeczki"


 

Uczniowie powitali jesień

 

W co prawda jesienny pod względem kalendarzowej pory roku, lecz jeszcze letni, jeśli chodzi o aurę dzień, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w rajdzie  „Na powitanie jesieni”. W XXXV Wielkopolskim Zlocie Turystów udział wzięło ponad 70 małych miłośników pieszych wędrówek wraz z rodzicami.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Gdzie ta matematyka?

 

Od kiedy gościmy w naszej szkole Pana Liczydełko, we wszystkim odnajdujemy matematykę. Zrozumieliśmy, że jest ona nie tylko w naszych zeszytach i ćwiczeniach. Ona jest dookoła nas. Nasze Panie chcąc nam ułatwić jej poszukiwanie zabierają nas na spacery i ciekawe wycieczki.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 


XI Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Siatkówce

 

W dniach 18 - 19 października 2014 roku w hali OSiR w Opalenicy oraz Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się XI Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłkę Siatkową o Puchar Posła Jakuba Rutnickiego. Turniej rozgrywany był na dwóch obiektach przez dwa dni. Drużyna powiatu szamotulskiego, w skład której wchodzili nauczyciele z naszej szkoły: Jagoda Dłużewska, Monika Maksymowicz oraz Wojciech Kulik, wywalczyła historyczne 2 miejsce, ulegając w wielkim finale drużynie nauczycielom z Kalisza.

Serdecznie gratulujemy.

                                ...zobacz galerię

 


Kolejny sukces Miłosza

 

Miłosz Orlik, uczeń klasy 5d, wziął udział w VIII OKRĘGOWYM TURNIEJU KARATE O PUCHAR BURMISTRZA OBORNIKI zajmując wysokie III miejsce, zarówno w kategorii KATA oraz KUMITE.
Gratulujemy kolejnych osiągnięć!

 

 

 

 

 


Desery przedszkolaków

 

Oddziały przedszkolne w Grabówcu przygotowały wspólnie z wychowawczyniami jakże zdrowe i pyszne desery owocowe. Ile było frajdy w poznawaniu owoców, ich dotykaniu, próbowaniu trudno określić słowami. Przedszkolaki oprócz przygotowania pysznych deserów bawiły się owocami tworząc zbiory, przeliczając dary jesieni w postaci owoców, śpiewały piosenki, rozwiązywały owocowe zagadki jak również wykonały mnóstwo prac plastycznych o w/w tematyce.

                      ...zobacz galerię

 

 

 

 


Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z pojedynczymi  przypadkami wszawicy na terenie szkół i przedszkoli prosimy wszystkich rodziców o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zapobiegania wszawicy. Na parterze szkoły dostępne są również ulotki dla rodziców  i dzieci.

Procedury postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w naszej szkole ...tutaj

Informacje dotyczace zapobiegania wszawicy ...tutaj      i ...tutaj


Pasowanie na Przedszkolaka

 

W dniu 13 października w Grabówcu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W obecności pani dyrektor oraz wychowawców grup dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje umiejętności.  Było to śpiewanie piosenek, recytacja wierszy, rozwiązywanie jesiennych zagadek czy wykonanie prac, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.  Ten egzamin został zaliczony na „szóstkę”. Po nim dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek  wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. W prezencie dzieci otrzymały opaski i koszulki z nazwą grupy.

                                    ... zobacz zdjęcia

 


„Trójka” w programie „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno -profilaktycznego „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”, opracowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.  Program skierowany jest do uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i będzie realizowany w ścisłej współpracy z Komendą Powiatową  Policji  Szamotułach.

                                                   ... czytaj dalej

 

 

 


Informacja o konkursie bibliotecznym

 

Szkolna bibliotekarka, pani Ewa Lewicka, ogłasza konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów. Tematyką konkursu są bajki.

                            ... szczegóły konkursu

 

 

 

 

 


Wiktoria Stanke wyróżniona w konkursie gwarowym

 

W dniu 9.10.2014 roku w szamotulskim kinie „Halszka” odbył się VII Amatorski Konkurs Gwarowy „Godejma po naszymu”. Impreza zorganizowana przez Szamotulski Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Szamotułach miała na celu popularyzację gwary szamotulskiej i wielkopolskiej, a skierowana była do uczniów gimnazjów oraz klas V i VI ze szkół podstawowych.

                                               ...czytaj dalej

 

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty. Ten dzień jest szczególną okazją , by serdecznie podziękować za przekazywanie uczniom niewyczerpanego bogactwa wiedzy, za wskazywanie autentycznych wartości, naukę szacunku i tolerancji. Życzymy, aby praca stanowiła dla Państwa źródło satysfakcji, poczucia dobrze spełnionej misji, a wdzięczność uczniów wynagradzała trudy niełatwej pracy.

 

 


Pasowanie na ucznia

 

Dzień 13 października był jednym z najważniejszych w życiu najmłodszych dzieci w naszej szkole. Otóż, pierwszoklasiści, w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz wychowawców zostali „pasowani na uczniów”.

                                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Witamy Panią Jesień

 

Klasy II B i II C w poszukiwaniu Pani Jesieni wybrały się do Kids Farm w Przecławiu. Na miejscu na dzieci czekali gospodarze farmy, którzy  serdecznym powitaniem zaprosili wszystkich do wspólnego spędzenia czasu. Najpierw  mali goście odwiedzili zwierzęta, z którymi mieli okazję zapoznać się  już w zeszłym roku, a następnie przystąpili do wykonywania specjalnie dla nich przygotowanych zadań. 

                                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

 

Zgodnie z zaplanowanymi dniami wolnymi na rok szkolny 2014/15, informujemy, że dzień 13 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie przychodzą do szkoły według ustalonego harmonogramu

                                                             ...zobacz tutaj

 

 


Informacja dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III

W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" w I półroczu dzieci otrzymają owoce i warzywa 22 razy, w następujących terminach:

-   7, 10, 15, 17, 21, 24, 28, 31 października;

-   4, 7, 18, 21, 25, 28 listopada;

-   2, 5, 9, 12, 15, 16 grudnia;

dwie dostawy- termin zostanie podany przez dostawcę później.

 


„Liczydełko” - matematyczna maszyna ruszyła

 

We wrześniu 2014 r. w progach naszej szkoły pojawił się bohater innowacyjnego przedsięwzięcia matematycznego, który będzie u nas gościem do marca 2015 r. Pan Liczydełko, którego imieniem nazwano cały projekt edukacyjny, ma za zadanie zaprzyjaźnić dzieci z matematyką głównie dzięki działaniom praktycznym.

                                                                   ...czytaj dalej

 

 


Przez żołądek do serca

 

Jak uczcić Dzień Chłopca? Dziewczynki z klasy 2a skorzystały z mądrego przysłowia- „Przez żołądek do serca” i przygotowały swoim kolegom śniadanko. Chłopcy składali zamówienia zgodnie ze swoimi preferencjami kulinarnymi. W tym dniu klasa wyjeżdżała na basen, więc oczywiście kanapki były robione również  na wynos! Palce lizać…

                                           ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Lekcja angielskiego z mąką i wodą? Czemu nie!

 

We wrześniu uczniowie klas drugich mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji języka angielskiego. W ciekawy i zabawny sposób nauczyli się nowych słów związanych tematycznie z kuchnią.

                               ...czytaj dalej

 

 

 

 


Rekordowa frekwencja na rajdzie, który połączył pokolenia

W sobotni poranek, 20 września 2014r., odbyła się piesza wyprawa zatytułowana „Turystyka łączy pokolenia” - Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna, zorganizowana przez PTTK oddział w Szamotułach, we współpracy ze Szkołą Podstawową w Nojewie. Podczas rajdu nie zabrakło również uczniów i rodziców naszej szkoły.

                                               ...czytaj dalej

 

 


Niecodzienni goście w Urzędzie Miasta i Gminy w Szamotułach

 

Dnia 29 września uczniowie klasy Ib odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w naszym mieście. Dzieci miały okazję spotkać się z Panem Burmistrzem, zobaczyć jak wygląda praca urzędników i dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w urzędzie. Na uczniów czekał w sali sesyjnej słodki poczęstunek i upominki.

Dziękujemy za miłe przyjęcie!

                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Turniej z okazji 95-lecia LO w Szamotułach

 

W dniu 30.09.2014 w hali Nałęcz odbył się turniej w piłkę siatkową z okazji 95 rocznicy założenia Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach. Nasi nauczyciele wraz z sympatykami liceum odnieśli zwycięstwo zajmując I miejsce na 10 startujących drużyn.

Gratulujemy!

                                                 ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 

 


 

Nasi uczniowie w Turystycznych Marszach na Orientację

 

Dnia 26 września 2014 r., 24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XV Otwartych Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Turystycznych Marszach na Orientację. Mistrzostwa odbyły się w okolicach Wronek.

                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


„Trójka” w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”

 

Dzieciństwo bez próchnicy" to nowa, skrócona nazwa projektu, którego celem jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów. Celem jest również wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

 

 


Powitanie jesieni

 

W dniu 26 września przedszkolaki z Grabówca powitały Panią Jesień. Z tej okazji zorganizowano zabawy muzyczne na świeżym powietrzu oraz ognisko. Ogromną atrakcją okazały się przygotowane przez dzieci jesienne kapelusze, których wystawę można obejrzeć w naszej szkole.

                                                     ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Przedszkolaki w sadzie

 

W dniu 25 września grupa Żabek i Biedronek odwiedziła sad w Otorowie, gdzie w ciekawy sposób zapoznano ich z etapami powstawania soku, a co najważniejsze mieli okazję spróbować wielu odmian jabłek. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola z pełnymi koszami owoców, z których to później przygotowywały kompoty i przetwory.

                                                     ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


Projekt edukacyjny "Rower"

 

Od 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w realizacji projektu edukacyjnego "Rower". W ramach zajęć Żabki, Biedroneczki i Motyle zorganizowały kącik małego rowerzysty. Gościły komendanta Straży Miejskiej, który wręczył dzieciom odblaski, wykonały wiele prac o tematyce rowerowej i zaprosiły mamy rowerzystki, które w ciekawy sposób opowiedziały o swojej pasji podróżowania rowerem.

                                                         ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Szachiści wystartowali

 

Stasiu Paprocki, uczeń klasy 4b, 21 września 2014 r. w Pniewach wziął udział w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego w Szachach Szybkich i zajął bardzo wysokie II miejsce wśród uczestników spoza powiatu szamotulskiego (kategoria do lat 12). Do grona naszych szkolnych szachistów dołączył Franek Paprocki (uczeń klasy 1b), który wziął również udział w powyższych mistrzostwach. Warto podkreślić, że był najmłodszym uczestnikiem.
Gratulujemy!


Pierwszaki żegnają lato

 

W dniu 22 września br. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szamotułach zostali zaproszeni przez prezesa pana Krzysztofa Wojnę do ogródków działkowych przy ul. Zamkowej, gdzie czekało na nich mnóstwo niespodzianek.Tak zorganizowana impreza, dzięki której dzieci uzyskały dużą porcję wiedzy, spotkały ciekawych ludzi i wesoło się bawiły, warta jest kontynuowania w przyszłym roku. Na pewno nasza szkoła skorzysta z każdego zaproszenia.

                                                                  ...czytaj dalej

 

 


Co zmieniło się w nasze szkole podczas wakacji?

 

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów i możliwość nabrania sił do dalszej pracy w nowym roku szkolnym. Mimo nieobecności dzieci szkoła tętniła życiem. Działo się w niej bardzo wiele. A co, ...

                                                        ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Wycieczka klas czwartych do lasu

 

Dnia 23.09.2014r. odbyła się wycieczka klas IV do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Dąbrowie Nadleśnictwo Pniewy. Uczniowie pod opieką wychowawców i rodziców uczestniczyli w zajęciach ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNEJ prowadzonych przez pana leśniczego oraz wypełniali karty pracy przygotowane przez panią Danutę Kordeczkę. Zajęcia korelowały wiadomości i umiejętności z takich przedmiotów jak: przyroda, język polski, język niemiecki, matematyka, historia. Realizowały również projekty szkolne dotyczące współpracy z rodzicami  i  Wydziałem Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.

                                                                  ...czytaj dalej

 


Wielki sukces siatkarzy

 

Dzisiaj, 21 września, polska, męska drużyna zdobyła pierwsze miejsce i została mistrzem świata w piłce siatkowej. Jest to wielki sukces "biało-czerwonych". GRATULUJEMY! Na pewno z tego zwycięstwa cieszą się uczniowie, gdyż jest to dyscyplina sportu, którą uprawia się w naszej szkole odnosząc sukcesy.

                                                                      

 

 

 

 


Zajęcia pozalekcyjne

 

Bardzo prosimy zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych. Lista zajęć oraz dzień, godzina i miejsce, w których się odbywają, jest zamieszczona obok w odnośniku "Zajęcia pozalekcyjne".

 

 

 

 

 


Sprzątanie Świata

 

W piątek, 19 września, uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji "Sprzątanie Świata". Poszczególne klasy otrzymały worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe i zgodnie z opracowanym przez nauczycieli przyrody harmonogramem, ochoczo przystąpili do porządkowania ulic znajdujących się w pobliżu naszej szkoły.

 

 

 


Wspólne zabawy

 

Korzystając z pięknej pogody, klasy Ib i If zorganizowały wspólne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję do poznania nowych koleżanek i kolegów. Sprawiło im to wiele przyjemności. Już wyraziły chęć wspólnej zabawy w przyszłości.

 

 

 

 

 


Pierwszaki aklimatyzują się w szkole

 

Dzieci z klasy If już od kilku dni uczęszczają do szkoły i bardzo ją polubiły. Wszyscy chętnie pracują i pomagają sobie nawzajem. Są ciekawe wszystkiego, co dzieje się w klasie, ale także poza nią.

 

 

 

 

 


Sukces karateki Miłosza

 

Miłosz Orlik, uczeń klasy 5d, wziął udział 19 lipca 2014 r. w turnieju karate (kategoria: Kata indywidualna chłopców), plasując się na wysokim III miejscu. Miłosz systematycznie bierze udział w różnych turniejach karate, odnosząc liczne sukcesy. Gratulujemy!

 

 

 


Sukcesy uczniów w tenisie ziemnym

 

W dniach od 1 do 7 września 2014 r. na kortach tenisowych przy basenie letnim odbyły się Mistrzostwa Szamotuł w Tenisie Ziemnym  do lat 18 o Puchar Burmistrza  Miasta i Gminy Szamotuły. W kategorii Skrzaty czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Jakub Jędrzejczak z klasy 5b, a trzecie miejsce Marcel Gajzler z klasy 5b. Gratulujemy!

 

 

 


Rozpoczęcie roku sportowego

 

W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego roku sportowego. Inauguracja tego ważnego wydarzenia była zarazem rozpoczęciem cyklu zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły. Sztafety mieszane z poszczególnych klas wzięły udział w biegu przełajowym na szkolnym "Orliku".

Zawody, przy pięknej pogodzie, przebiegały w bardzo miłej atmosferze i dużych emocjach.

 


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

 

Dzisiaj, 1 września, uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2014/15. O godzinie ósmej rano spotkali się uczniowie klas 4-6, o dziewiątej oddziały przedszkolne i uczniowie klas 2-3. Godzina dziesiąta została „zarezerwowana” dla pierwszoklasistów. Dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do sali gimnastycznej, gdzie przywitała je Pani Dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek oraz Pan Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek. Mali uczestnicy spotkania zostali przydzieleni do właściwych zespołów klasowych i udali się do sal wraz ze swoimi nowymi nauczycielami.

                                                     ...czytaj dalej


List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Walkowiak przesyła list do uczniów, dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodziców, z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Treść listu ...tutaj


List Rzecznika Praw Dziecka

Stało się już tradycją, że Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak- składa życzenia uczniom w nowym roku szkolnym. List z życzeniami ...tutaj


Plan dowozów w roku szkolnym 2014/15

Plan obowiązujący od 2 września 2014r. ...tutaj


Godziny rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15

 

   

         - godz. 8.00 - klasy IV, V i VI

         - godz. 9.00 - oddziały przedszkolne, klasy II i III

         - godz.10.00 - klasy I

 

Dowozy w dniu 1 września ...tutaj


Msza Święta odbędzie się 4 września (czwartek) o godzinie 9.00.

 


Plany lekcji w roku szkolnym 2014/15

W związku z posiadaniem przez uczniów i ich rodziców dostępu do e-dziennika, informujemy, że w najbliższym czasie plany lekcji dla poszczególnych klas zostaną umieszczone w dzienniku elektronicznym.

Uczniowie klas pierwszych nie posiadają jeszcze kont w e-dzienniku, dlatego plany lekcji znajdują się:

Przynależność uczniów do poszczególnych klas będzie można sprawdzić na listach wywieszonych w szkole już od poniedziałku 25 sierpnia.

 


Dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/15

 

W związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów: wz E. Bieńkowską Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych - został ustalony termin składania wniosków w szkołach w Gminie Szamotuły.

Szczegółowe informacje w tej sprawie: