Rok szkolny 2015/2016

 

 

 

Wakacje

Rozpoczęły się wakacje. Uczniowie pożegnali się ze szkołą. Każdy ze świadectwem udał się do domu, aby po trudach związanych z nauką - odpocząć i nabrać sił do pracy w nowym roku szkolnym.

Apelujemy o rozwagę podczas letniego wypoczynku. Dotyczy to przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zabaw, kąpieli w jeziorze, morzu, poruszania się po ulicy.

 

 

 


Czas podsumowań

 

Koniec roku szkolnego jest bardzo dobrą okazją do podsumowań wyników nauczania naszych uczniów. Przedstawiamy:

 

     - najwyższe średnie ocen ...tutaj

     - średnia ocen wg klas ...tutaj

     - świadectwa z wyróżnieniem ...tutaj

 


Systematyczność popłaca

 

Czerwiec to miesiąc podsumowań, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. W czerwcu podsumowany został również rok oszczędzania w SKO. Zgodnie ze szkolnym regulaminem SKO na koniec roku szkolnego opiekun SKO wyróżnia dzieci, które w danym roku szkolnym systematycznie oszczędzały pieniążki na książeczkach. Ważny podkreślenia jest fakt, że wyróżnione zostają dzieci, które systematycznie oszczędzały, nie zaś te które dokonały najwięcej wpłat.

                                                                   ...czytaj dalej

 


Mali kibice

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn to czas wielkiego kibicowania. Atmosfera dopingowania zapanowała również w klasie 1d i 3d. Uczniowie przypomnieli sobie zasady gry fair play oraz wykonali biało- czerwone czapki, które stały się nieodłącznym atrybutem małych kibiców.

 

 

 

 

 

 


Nowy Tomyśl nie ma przed nami tajemnic

 

W piękny niedzielny poranek, 19 czerwca 2016r., dzielna grupa uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami, wstawiła się na starcie rajdu turystycznego z okazji 230-lecia Nowego Tomyśla. Wszyscy miłośnicy regionalnych pieszych przechadzek byli bardzo spragnieni przygód i nie mogli doczekać się ostatniej wyprawy w tym roku szkolnym. Piękna pogoda i zaplanowana trasa pełna atrakcji sprawiały, że ten rajd należał do jednych z najciekawszych. Trasa miała wakacyjny charakter, ponieważ spacerowaliśmy ulicami Nowego Tomyśla, z każdym przebytym metrem przyswajaliśmy miejskie legendy i odkrywaliśmy informacje zapisane na kartach historii tego pięknego wielkopolskiego miasta.

                                                           ...czytaj dalej

 

                         Zakończenie roku szkolnego

 

    Godz. 8.00 - klasy IV, V
    Godz. 9. 00 - klasy III
    Godz. 10.30 - klasy 0, I, II
    Godz. 12.00 - klasy VI

 

Przywozy i odwozy:
Przywóz rano wg planu na godz. 8.00 - klasy IV, V
Przywóz 0,I,II , III - godz. 8.15 / w Szamotułach/
        Piotrkówko ok. 7.55
        Mutowo ok. 8.05

 Przywóz ok. 11.30 kl. VI
        Odwóz ok.10.45 - KL. IV, V
        Piotrkówko ok. 10.55
        Mutowo ok. 11.00
        Śmiłowo ok. 11.15
 Odwóz ok. 11.15 - kl. 0,I,II,III
        Piotrkówko ok. 11.20
        Mutowo ok. 11.25
        Śmiłowo, Twardowo, Grabówiec ok. 11.35

Wszystkie podane godziny przywozu i odwozu są czasem przybliżonym.
Odwóz kl.VI we własnym zakresie

 

II Gminny Konkurs Flażoletowy

 

W dniu 20.06.2016r. w Szkole Podstawowej w Pamiątkowie odbył się II Gminny Konkurs Flażoletowy. Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w następujących kategoriach: klasy I-III kategoria zespoły - III miejsce zdobyli Dominika Lisek, Anna Jędrzejczak z klasy 2c i Sebastian Szymkowiak z klasy IID, klasy IV -VI kategoria soliści - jury nie wyłoniło laureata, ponieważ był tylko jeden uczestnik tej kategorii - Bartek Wilk z klasy VIb uhonorowany został wyróżnieniem. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

                              ...zobacz zdjęcia


Wyjazd na Lednicę Dzieci

 

W dniu 11 czerwca 2016 r. dzieci z naszej szkoły pojechały na ogólnopolskie spotkanie - Lednicę Dzieci. Była to doskonała okazja, aby promem popłynąć na wyspę Ostrów Lednicki, gdzie prawdopodobnie 1050  lat temu odbył się Chrzest księcia Mieszka I. Było to dla nas wielkie wrażenie być w tym miejscu właśnie w Roku Jubileuszu Chrztu Polski.

                                                      ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Zajęcia z tenisa ziemnego

 

Zapraszamy uczniów, którzy chcą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z tenisa ziemnego, które prowadzone są w naszej szkole oraz Gimnazjum na Rynku. Chętnych prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji i oddanie jej w sekretariacie szkoły lub przesłanie na stronę SZAT.

                                                                                 ...deklaracja zgłoszenia

 

 

 

 


"Ogień na scenie"

 

Kolejny bardzo udany występ uczniów z naszej szkoły podczas Dni Szamotuł. Na scenie w Parku Zamkowym zaprezentowały swój taniec „Figlaki”. Na scenie było widać zaangażowanie i zadowolone twarze. Brawa dla wszystkich!

                                                              ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Szkoła na rolkach

 

Pierwsze dni czerwca to w naszej szkole dni szaleństw na rolkach, łyżworolkach, fiszkach, rowerach, wrotkach i deskorolkach. Na boisku szkolnym powstał tor przeszkód który uczniowie mogli pokonać najlepiej i najszybciej jak tylko umieli. Wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia miały na celu rozpowszechnienie jazdy na rolkach jako prostej i przyjemnej formy rekreacji wśród dzieci w ramach akcji „Turystyka + Rekreacja to jest Atrakcja”.

                                 ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Wiktoria Stanke wyróżniona

 

W piątek, 20 maja o godz.10:00 we Wronkach, odbył się Finał XIII edycji Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu szamotulskiego "O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę". Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. Po zapoznaniu się z nadesłanymi tekstami jury w składzie: Iwona Smarsz - v-ce dyr. Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Stanisław Szwarc - Członek Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno - Literackiego w Krakowie oraz Jerzy Grupiński - członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu przyznało nagrody i wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do Wiktorii Stanke - uczennicy kl. VIb z naszej szkoły.

                                                      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Koncert galowy

 

W dniu 9 czerwca 2016 roku w szamotulskim kinie „Halszka” odbył się Koncert Galowy Artystycznych Spotkań Młodych Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły. Nagrodzeni podczas wcześniejszych konkursów recytatorzy prezentowali przygotowane teksty. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Panek (kl.Vb), Wiktoria Stanke (kl. VIa), Adrianna Fricz (kl. VIb), Zofia Metler (kl. IVd), Marcelina Jank (kl. IIIa) i Szymon Kaczmarek (kl. VIa). Koncert trwał prawie dwie godziny, ale warto było posłuchać tak wspaniałych recytacji, którym przysłuchiwali się licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i gminy Szamotuły. Po części artystycznej nauczyciele z poszczególnych szkół otrzymali podziękowanie za wspieranie rozwoju artystycznego uczniów. Nagrody wręczono również najlepszym recytatorom. Gratulujemy!

 

 


Artystyczne prezentacje

 

Tegoroczne Dni Szamotuł pełne były atrakcji. Nie mogło oczywiście zabraknąć występów naszych zdolnych uczniów. Na scenie swoje talenty zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego, pierwszoklasiści, zespół flażoletowy, grupy taneczne „Figlaki” oraz „Tercja”. Gratulujemy wszystkim artystom wspaniałych prezentacji!

                                                            ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Wizyta przyszłych pierwszoklasistów

 

Do naszej szkoły zostali zaproszeni bardzo mili goście- przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Członkowie zespołu „Tercja” zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny, w którym ukazali świat pełen tajemnic. Można je poznać, zdobywając w naszej szkole klucze do wiedzy. Nasi goście mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne oraz rozwiązać kilka zagadek związanych z nauką. W nagrodę otrzymali klucze, które pozwolą im od września zgłębiać tajniki wiedzy i rozwijać swoje zainteresowania.

                                                    ...zobacz zdjęcia

 


Radosna wiosna

 

Zanim rozpocznie się kalendarzowe lato, pragniemy zdać krótką relację z przebiegu wiosennych działań edukacji wczesnoszkolnej. Jest co opowiadać, gdyż w marcu, kwietniu i maju pracowaliśmy pod hasłem „Radosna wiosna”.

                                                             ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Sukces Franka

 

W niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Dopiewie odbył się Otwarty Turniej Karate WKF HAYASHI CUP 2016. Uczeń klasy 3e Franek Zieliński wywalczył złoty medal w swojej kategorii KATA zółte pasy chłopcy 2006. To kolejny sukces sportowy Franka, zawodnika Szamotulskiego Klubu Karate. Gratulujemy!

 

 

 

 

 


Wędkarski sukces Nadii

 

Nadia Kacprzak, uczennica klasy 2f,  zajęła III miejsce w zawodach wędkarskich pod nazwą „Dzień Dziecka z wędką” , w kategorii do 11 lat. Zawody odbyły się w dniu 29 maja br. nad Jeziórkiem Szamotulskim. Organizatorem było Koło PZW Szamotuły Miasto. Nadii gratulujemy i życzymy dalszych udanych połowów!

 

 

 

 

 

 


Wizyta w księgarni


Niedawno byliśmy w księgarni „Matras”. Przemili sprzedawcy pozwolili nam obejrzeć różne książki, gry, zabawki edukacyjne, artykuły szkolne i płyty. Nauczyli  nas też obsługiwać komputer do szukania potrzebnych pozycji książkowych. Dowiedzieliśmy się, że można rezerwować książki. Dla naszych rodziców jest ekspres do kawy i herbaty. Uczyliśmy się go sami obsługiwać. Wiemy, że artykuły i książki są podzielone na różne działy: dziecięcy, dla dorosłych, kryminalny itp. Jest też specjalny dział z książkami przecenionymi nawet do 5zł. W tej księgarni są także specjalne bramki antykradzieżowe, które alarmują, kiedy ktoś próbuje coś zabrać bez uregulowania rachunku. I jeszcze ciekawostka- można tam też kupić owsiane ciastka z dodatkami. To była bardzo ciekawa lekcja.

                                                                                                                                                 Zuzia i Marysia z klasy 3a

                                                                                                                                ...zobacz zdjęcia


Przedsięwzięcie wolontariuszy

 

Wielkoduchy, czyli program rozwoju wolontariatu, skupia w naszej szkole liczną grupę uczniów, którzy podejmują działania w wielu obszarach. Ich ostatnią inicjatywą było uatrakcyjnienie Dnia Dziecka. Otóż wolontariusze malowali farbami do ciała swoje młodsze koleżanki i kolegów. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

                                                                       ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


Mam talent!

 

W dniu 25 maja 2016 r. w świetlicy odbył się Szkolny Przegląd Talentów, gdzie dzieci miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami takimi jak: śpiew, gra na instrumentach muzycznych, pokaz ćwiczeń z piłką, recytacja wierszy, czytanie własnego opowiadania, pokaz iluzji oraz taniec.  

                                             ...czytaj dalej                   

 

 

 

 


Dzień Dziecka

 

Dzisiaj w naszej szkole było bardzo wesoło. Dzieci miały swoje święto - Dzień Dziecka. Na lekcjach, mimo zbliżającego się końca roku szkolnego, było spokojnie bez odpytywania i zadawania zadań domowych. Rano pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek złożyła uczniom życzenia z okazji ich święta, a wychowawcy wręczyli ufundowane przez Radę Rodziców słodycze i soki. Dla uczniów były zaplanowane zabawy na boisku szkolnym, ale nie dopisała pogoda, dlatego impreza odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 


V Festiwal Piosenki

 

W dniu 19.05.2016r. w Szkole Podstawowej w Baborowie odbył się V Festiwal Piosenki. Uczestnikami konkursu były dzieci ze szkół podstawowych gminy Szamotuły. Jury przyznawało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali Daria Panek z klasy VB z piosenką pt. "Autostopem", Barbara Kuźniak z klasy IVB zaprezentowała piosenkę pt. "Dni, których nie znamy" i Karol Kuźniak z klasy VIB wykonał piosenkę pt. "Zimny drań". Karol Kuźniak otrzymał III nagrodę, Basia Kuźniak wyróżnienie. Gratulujemy!

                                                                 ...zobacz zdjęcia


Mikrofon dla każdego

 

W dniu 10.05. 2016r w świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Łąkowej odbyło się kolejne już spotkanie z piosenką pod hasłem 'Mikrofon dla każdego". W konkursie udział wzięli uczniowie z gminy Szamotuły. Daria Panek z klasy VB zdobyła II nagrodę, Katarzyna Malinowska z klasy VA otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                   ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Spotkanie z Piosenka Religijną

 

W dniu 07.05.2016 r. w Zespole Szkół w Otorowie odbyło się I konkursowe spotkanie z piosenka religijną.Myślą przewodnią spotkania były słowa siostry Urszuli Ledóchowskiej "Trzeba umieć pokazać ludziom, że pobożność nie czyni nas mrukami". Począwszy od 8 grudnia 2015 roku w Kościele katolickim rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjum prezentowali różnorodne utwory religijne mówiące o bożym miłosierdziu. Jury przyznawało nagrody w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły wokalno-instrumentalne w każdej z grup wiekowych. W kategorii soliści naszą szkołę reprezentowała Joanna Piotrowska z klasy IVa, w kategorii zespoły reprezentowali nas Barbara Kuźniak z klasy IVb i Karol Kuźniak z klasy VIb. Basia i Karol zajęli II miejsce. Gratulujemy!

                                                     ...zobacz zdjęcia

 


Bokserska walka pokazowa Oskara

 

W dniu 21.05.2016 r Pan Włodzimierz Rzadkiewicz, prezes Fundacji Wielkopolski Boks zaprosił Oskara Łuczak, ucznia klasy 3e, do otwarcia walką pokazową Międzynarodowego Meczu Bokserskiego Juniorów Polska-Norwegia. Oskar trenuje od września 2015 r. pod okiem Trenera Mariusza Koperskiego w Szamotulskim Klubie Szamotuły Boxing Team.
Gratulujemy!

                                        ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


XVI Festiwal Piosenki Niemieckiej "Sing mit"

 

Już po raz szesnasty, dnia 12 maja 2016 roku, w kinie Halszka, odbył się

Festiwal Piosenki Niemieckiej ,,Sing mit”. Festiwal został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego z SP 3 w Szamotułach: p. Beatę Krupską i p. Annę Halamską, które  od 16 lat działają  w  Zespole Samokształceniowym Nauczycieli Języka Niemieckiego Powiatu Szamotulskiego. Współorganizatorami festiwalu byli Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Kultury Zamek Górków.

                                                            ...czytaj dalej

 

 

 

 


 

Zaproszenie I

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców

wraz z dziećmi,

które z dniem  1 września 2016 r.

rozpoczną naukę w klasie I

na spotkanie połączone

ze zwiedzaniem szkoły i niespodzianką.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br.

o godz. 17.00  w sali gimnastycznej.

                              

                                  Dyrektor szkoły

                                 Krystyna Tecław-Dziubek

 

Zaproszenie II

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci,

które z dniem  1 września 2016 r.

rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne

w Grabówcu na zebranie dotyczące

wyprawki przedszkolaka.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br.

o godz.18.00 w świetlicy szkolnej.

Dzieci zapraszamy na Drzwi Otwarte do Grabówca

w dniu 10 czerwca 2016 r. od godz.9.00 do 13.00

 

                                    Dyrektor szkoły

                                      Krystyna Tecław-Dziubek

 

 

„Twórczość nieskrępowana” w naszej szkole

W sobotę, 14 maja br. o godzinie 9.00 do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w terenu Miasta i Gminy Szamotuły, by wziąć udział  w konkursie plastycznym „Twórczość nieskrępowana”. Uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Inicjatorami konkursu byli nauczyciele plastyki z naszej szkoły: Pani Anna Kłaczkiewicz i Pan Artur Hejna.

                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Dlaczego warto dbać o środowisko?


W dniach 4 i 13 maja uczniowie klas szóstych wzięli udział w projekcie „Dlaczego warto dbać o środowisko". Projekt łączy naukę języka angielskiego z propagowaniem postaw proekologicznych. Zajęcia przeprowadziły uczennice klasy I Technikum Ochrony Środowiska z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach przy wsparciu koordynatorek projektu pań: Martyny Kustoń i Arlety Danielewicz.

                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 


Zawody pływackie

 

Dnia 12 maja na pływalni w Szamotułach odbyły się zawody pływackie udział w nich wzięli uczniowie klas III. Naszą szkołę reprezentowało aż 45 uczniów! Rywalizowano indywidualnie - 25 metrów stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Weronika Popowska. Gratulujemy!

                                              ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 

 


Rajd Rowerowy – TURYSTYKA + REKREACJA TO JEST ATRAKCJA!

 

W sobotę 14.05.2016r.  w piękny słoneczny dzień miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli z boiska szkolnego w trasę rajdu, która przebiegała przez kilka miejscowości Gminy Szamotuły. Pomimo, że długość trasy liczyła ok. 25 km wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do domów. Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą dla uczestników rajdu zostało przygotowane  ognisko w miejscowości Baborówko.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

                                                ...zobacz zdjęcia

 

 

 


Wielki sukces Sebastiana

 

Uczeń klasy 5a - Sebastian Półtorak - w dniach 1-7 maja brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwach Polski Juniorów) rozgrywanych w Olecku i zajął 8 miejsce w grupie do lat 12, a 4 miejsce w swoim roczniku 2005. Tym samym Sebastian wywalczył sobie powołanie do reprezentacji kraju, powołanie do Młodzieżowej Akademii Szachowej Polskiego Związku Szachowego oraz został uprawniony do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Juniorów. Od 16 maja przebywa na tygodniowym zgrupowaniu kadry narodowej w Drzonkowie.

Naszemu uczniowi bardzo gratulujemy sukcesu!

 

 

 


Kolejne ,,spotkanie” z księdzem Janem Twardowskim

 

W dniu 26 kwietnia br. odbyło się trzecie już ,,spotkanie” z ks. Janem Twardowskim i jego poezją. Tym razem uczestnicy wieczornicy ,,Kiedy Bóg drzwi zamyka-to otwiera okno” zaprezentowali program słowno-muzyczny swoim krewnym: rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom i rodzeństwu. Chcieli, aby również ich najbliżsi poczuli niezwykłą atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu. Rzeczywiście, okoliczności, takie jak: późna godzina, sakralne rekwizyty, płonące świece, obecność ks. kanonika Mariusza Marciniaka, siostry Elizy oraz katechetek, stworzyły podniosły nastrój. Rodzice, wpatrzeni w swe pociechy, nie ukrywali wzruszeń, a dzieci, choć nieco stremowane obecnością tak wymagającej publiczności, niezwykle sugestywnie przekazywały głębokie myśli płynące ze strof księdza Jana.

                                                                                                                 ...zobacz zdjęcia


V Ogólnopolskie InO w nieznane

 

W dniu 9 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w organizowanej na terenie Łękna V Ogólnopolskiej Imprezie na Orientacje. Celem wyjazdu było sprawdzenie umiejętności poruszania się w terenie, doskonalenie pracy z mapą i kompasem, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

 


Kartka dla Oskara

 

W kwietniu społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Kartka dla Oskara”. Przedsięwzięcie miało na celu pomoc w zrealizowaniu marzenia chłopca- zebrania jak największej ilości kartek urodzinowych. Oskarek to dzielny  i wesoły chłopiec, który jest po przeszczepie nerki i zmaga się z wieloma chorobami. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić mu niespodziankę i wywołać uśmiech na jego twarzy. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie i udział w akcji!

 

 

 

 


Sprzątaj po swoim pupilu

 

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w ciekawej, zabawnej i pouczającej akcji pod nazwą „Posprzątaj po swoim pupilu”, zorganizowanej przez Wydział Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły. Akcja została przeprowadzona w dniu 20 kwietnia br., w ramach obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie, niczym najlepsi detektywi, uważnie szukali „wstydliwych śladów” po pieskach w parku przy placu Sienkiewicza, a następnie Panie z Urzędu spryskiwały zlokalizowane miejsce jaskrawą farbą.

                                                                       ...czytaj dalej

 

 


Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Hasło tegorocznego święta – „Palący temat – niska emisja!” - było inspiracją dla uczniów, którzy wykonali wiele plakatów obrazujących problem zanieczyszczenia powietrza gazami i pyłami wydobywającymi się z gospodarstw domowych, zakładów przemysłowych czy samochodów.

                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 


Odwiedziny w Zespole Szkół nr 1

 

W dniu 13 kwietnia uczniowie naszej szkoły zwiedzali Zespół Szkół nr 1 im. Piotra Skargi w Szamotułach. Brali udział w lekcjach oraz pokazach lekcji wf w sali gimnastycznej. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom Zespołu Szkół za zaproszenie, a sądząc po rozmowach z uczniami i ich aktywności na zajęciach sądzimy, że był to bardzo dobrze spędzony czas.

                                                   ...zobacz galerię

 

 

 

 


V Turniej FIFA

 

W dniu 5 kwietnia po zakończeniu Sprawdzianu Szóstoklasisty, z inicjatywy Pana Wojciecha Kulika już po raz piąty w naszej szkole odbył się Turniej FIFA na konsoli Play Station, gdzie po raz kolejny liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. W turnieju wzięły udział klasy: 4E, 5B, 6A, 6B, 6D. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, a końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce klasa 4E, II miejsce klasa 6A, III miejsce klasa 6D, IV miejsce klasa 5B, V miejsce klasa 6B. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy już za rok.

                                                       …zobacz galerię

 


Wśród greckich bogów

 

22 kwietnia, podczas obchodów  Święta Ziemi, klasy piąte zaprezentowały etiudy teatralne, realizując tym samym kolejne zadanie całorocznego projektu edukacji czytelniczej „Jaśnie Pani Książka”. Pokazane scenki były swobodną interpretacją następujących mitów greckich: „Prometeusza”(kl.5a),”Demeter i Kory”(kl.5b, „Syzyfa”(kl.5c) oraz „Dedala i  Ikara”(kl.5d). Jury (p. Agnieszka Masłowska, p. Katarzyna Góral, p. Anna Bekasiak) przyznało: pierwsze miejsce klasie 5a, drugie klasie 5c i trzecie ex aequo klasie 5b i 5d. Ogłaszając wyniki ,przewodnicząca jury p. Agnieszka Masłowska zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny przedstawionych scenek teatralnych i duże zaangażowanie występujących aktorów. Gratulujemy!

                                                    ...zobacz galerię


Jak dobrze mieć Przyjaciół

 

O tym, jak ważni są prawdziwi przyjaciele i ich codzienna pomoc, Szkoła Podstawowa nr 3  w Szamotułach miała okazję przekonać się już wielokrotnie. Ze strony Rodziców naszych uczniów oraz różnych firm i instytucji spotyka nas wiele dobroci i serdeczności.  Z własnej inicjatywy dostarczają do szkoły pomoce dydaktyczne, materiały papiernicze, kalendarze do klas i sprzęt komputerowy. Jedną z takich życzliwych firm jest LIDL z siedzibą w Tarnowie Podgórnym, dzięki któremu w styczniu br. szkoła wzbogaciła się o 26 sztuk i-Padów.

                                                                 ...czytaj dalej

 


Święto Konstytucji 3 Maja

 

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Odczytano również główne postanowienia ówczesnej konstytucji. Dodatkowym elementem uroczystości było przyozdobienie ubrań papierowymi,

biało-czerwonymi flagami na znak radości i dumy narodowej.

                                         ...zobacz galerię

 

 


Dni wolne

 

Informujemy, że dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych, świetlica pracuje wg planu od 6.30 do 17.30.  Wszystkie dzieci potrzebujące w tym dniu opieki, będą miały ją zapewnioną przez szkołę.

 

 

 


Muzyczna niespodzianka

 

W dniu 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji muzyki. Odwiedzili nas nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach. Swoją wizytę uświetnili wspaniałymi występami. Zagrali dla uczniów znane utwory na instrumentach dętych, jednocześnie ciekawie o nich opowiadając. Spotkanie z muzyką miało na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia nauki gry na instrumentach muzycznych. Występ bardzo się wszystkim podobał.

 

 

 

 


Wiosenny rajd małych wędrowców

 

W niedzielę 24 kwietnia 2016, nasza dzielna rajdowa załoga, udała się na pieszą wędrówkę po regionie szamotulskim. Tym razem turystyczny szlak wiódł drogą Świętego Jakuba z Oporowa, gdzie dojechaliśmy autobusem, do Nowej Wsi koło Wronek. Choć było wietrznie i chłodno, 5 kilometrowa wyprawa przysparzała nam mnóstwo radości i satysfakcji.

                                                         ...czytaj dalej

 

 


Konkurs wiedzy czytelniczej

 

W dniach 14 i 21 kwietnia br. odbyły się w naszej szkole konkursy wiedzy w ramach całorocznego projektu edukacji czytelniczej Jaśnie Pani Książka. Wyniki poszczególnych konkursów można zobaczyć ...tutaj

 

 

 

 

 

 


Wiosna w sadzie

 

Dnia 15.04. 2016 r. uczniowie kółka przyrodniczego EKOLUDKI wybrali się na wycieczkę do sadu pana Szymańskiego. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew owocowych, dowiedzieli się o zasadach ich szczepienia, odczytywali kwasowość gleby.

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Podsumowanie zbiórki baterii

 

Uczniowie naszej szkoły systematycznie angażują się w różne akcje związane

z ochroną środowiska. Jedną z nich jest zbiórka baterii. Przedstawiamy

podsumowanie tej akcji ...tutaj

 

 

 


Zabawy figurami geometrycznymi

 

W trzecim tygodniu marca klasy Ib, Ie i IIId wzięły udział w międzyszkolnym projekcie matematycznym „Zabawy figurami geometrycznymi”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 21 w Poznaniu. Celem projektu było holistyczne, wielokierunkowe doskonalenie umiejętności przy zastosowaniu gier i zabaw matematycznych.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wycieczka klasy Ig i IIId

 

W ciepłą, słoneczną środę 13.kwietnia 2016r. klasa Ig i IIId wybrały się na wycieczkę do Poznania. Pobyt w Poznaniu rozpoczął się od obejrzenia pomnika patrona naszej szkoły, po czym uczniowie udali się do pobliskiego parku imienia Adama Mickiewicza, gdzie został zorganizowany piknik w otoczeniu pięknej zieleni.

                                                         ...czytaj dalej

 

 

 


Wierszowanie skrzatów

 

W dniu 12.04.2016 r. odbyły się szkolne eliminacje klas I – III do konkursu recytatorskiego „Wierszowanie skrzatów”. W tym roku konkurs poświęcony był popularyzacji poezji Agnieszki Frączek. Dzieci prezentowały teksty o różnorodnej tematyce. Wszyscy byli zwycięzcami, każdy zaprezentował się z jak najlepszej strony. Interpretacji i dobrego humoru było co niemiara. Jury w składzie: Ilona Górecka, Maria Chmiel oraz Joanna Wojciechowska, po wysłuchaniu 18 utworów postanowiło przyznać nagrody: Hannie Michalak z klasy 1a, Laurze Wiśniewskiej z klasy 1b, Kamilowi Worach z klasy 1f, Michalinie Tymie z klasy 1g, a także Marcelinie Jank z klasy 3a. Wszystkim serdecznie gratulujemy, i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


Recytatorzy znów stanęli na wysokości zadania

 

W dn. 6.04.2016r. grupa uczniów z naszej szkoły udała się po raz ostatni w tym roku szkolnym na konkurs recytatorski. Podczas Artystycznych Spotkań Recytatorów MiG Szamotuły zorganizowanych w Szamotulskim Ośrodku Kultury zaprezentowali przygotowane podczas zajęć kółka recytatorskiego teksty poetyckie i prozatorskie. Panowie Andrzej Ciborski i Piotr Dehr zasiadający w jury docenili piękno prezentacji i nagrodzili wszystkich uczniów naszej szkoły.

                                      ...czytaj dalej

 

 


Fotograf w naszej szkole

W dniu 12 kwietnia br. (wtorek) naszą szkołę odwiedzi fotograf. Będzie można wykonać różnego rodzaju zdjęcia, między innymi:

       - zdjęcia klasowe

       - zdjęcia legitymacyjne

O zwrócenie szczególnej uwagi prosimy uczniów klas 4 i 6. Uczniowie klas 6 będą potrzebowali zdjęcia do gimnazjum, natomiast uczniowie klas 4 muszą mieć aktualne zdjęcia do wyrobienia karty rowerowej. Cennik zdjęć wywieszony jest w szkole, na parterze przy gabinecie ksero. Zdjęcia będzie można robić od godziny 9.00.


I... po sprawdzianie

 

I już po sprawdzianie. Sześć lat nauki, setki rozwiązanych zadań, wiele napisanych wypracowań, systematycznie odrabianych zadań domowych, licznych wypowiedzi, aktywności na lekcji i... już szóstoklasiści mają za sobą najważniejszy w szkole podstawowej sprawdzian. We wtorek, 5 kwietnia, uczniom klas szóstych dopisywał dobry humor, ale też towarzyszyło duże napięcie. Wszyscy chcieli jak najlepiej napisać test. Oto zdjęcia pokazujące komisyjne otwarcie sejfu z arkuszami sprawdzianu, migawki z sal egzaminacyjnych i relaks podczas przerwy: 

        - zdjęcia ze sprawdzianu ...tutaj

        - zdjęcia z przerwy ...tutaj

 


Najładniejsze palmy i pisanki wielkanocne

 

W dniu 20 marca 2016 r. odbył się XV Pokaz Stołów Wielkanocnych, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursu na najładniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. W kategorii najładniejsza palma wyróżnieni zostali Roksana Nykaza z klasy VB i Mikołaj Nykaza z klasy VIB, w kategorii najładniejsza pisanka wyróżnienie otrzymał Mikołaj Nykaza. Gratulujemy.

Zdjęcia ...tutaj

 

 

 

 


Sukcesy Miłosza

 

Uczeń klasy 6b - Miłosz Orlik - systematycznie odnosi sukcesy w karate. Ostatnio były to: Legnica Cuprum Cup międzynarodowy turniej karate miejsce 3 kumite indywidualne -55kg 12-13 lat, Śrem IX Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym miejsce 2 kata indywidualne Młodzików 2003/2002, miejsce 3 kumite drużynowe Młodzików 2003/2002, miejsce 1 FUKU-GO Młodzików 2003/2002, Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF Murowana Goślina miejsce 2 Kumite indywidualne 2003 -55kg, Środa Wielkopolska XXII Turniej Karate Dragon CUP miejsce 3 Kata indywidualne młodzików 2003 i X Okręgowy turniej karate Oborniki Wielkopolskie miejsce 3 kumite indywidualne 2003 -55kg.

Miłoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia ...tutaj


Sprawdzian szóstoklasistów

 

Dzisiaj - 5 kwietnia - sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie z najstarszego rocznika piszą bardzo ważny sprawdzian. Przystąpienie do niego będzie warunkować ukończenie szkoły podstawowej. Z powodu tak ważnego wydarzenia, cała społeczność uczniowska, nauczyciele i rodzice trzymają kciuki za szóstoklasistów. Życzymy im powodzenia!

 

 

 


Komunikat dla rodziców dzieci kandydatów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017

 

Komisja rekrutacyjna informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski, zostały przyjęte do klasy pierwszej.

 

 

 


Wielkanoc

 

 

Z okazji Świąt składamy moc serdecznych, pachnących wiosną życzeń zdrowia, pogody w sercu oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Wszystkim uczniom życzymy, aby wolny czas spędzili w radosnej atmosferze i pamiętali o zachowaniu bezpieczeństwa.

 

 

 


Wiosna powitana na szlaku w Ostrorogu

    

W sobotę, 19 marca odbył się XVII Rajd Na Powitanie Wiosny. Trasę z Szamotuł, przez Gałowo, Ostrolesie, Jastrowo, Rudki, Rudki Huby, aż do Ostroroga pokonało 20 osób. Tym razem było słonecznie i prawie bezwietrznie, pogoda wręcz idealna do wędrowania oraz zabaw na świeżym powietrzu.

                                                               ...czytaj dalej

 

 


Wiosennym galopem przez Europę

 

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły w bardzo ciekawy sposób powitali wiosnę. Przygotowali i przedstawili w sali gimnastycznej projekt pod hasłem "Wiosennym galopem przez Europę". Dzieci miały możliwość  zaprezentowania swoich talentów artystycznych. Grały utwory kompozytorów europejskich na instrumentach muzycznych takich jak gitara, skrzypce, pianino, flażolety, a nawet sierszenki. Śpiewali piosenki wykonawców polskich, niemieckich oraz angielskich. Wszystkim bardzo podobały się występy młodych artystów.

 

 


Mali Odkrywcy z klasy Ig

 

W dniu 3 marca br. uczniowie klasy Ig zamienili się w małych chemików i odkrywców. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni  pani Joanny Wojciechowskiej wykonywali niezwykłe eksperymenty i doświadczenia związane z powietrzem i badaniem przyrody. Na zajęciach nie zabrakło balonów, octu, sody oczyszczonej, wagi z wieszaka na odzież i wielu innych pomocy, które wykorzystane zostały do przeprowadzenia doświadczeń.

                                                          ...czytaj dalej

       


Sukces Weroniki

 

Weronika Fabiś, uczennica klasy IV c, wzięła udział w konkursie plastycznym "Chwała Bohaterom - Powstanie Wielkopolskie oczami najmłodszych" zorganizowanym przez Kibolski Klub Dyskusyjny. Praca uczennicy naszej szkoły została wyróżniona i poddana głosowaniu drogą internetową. Dzięki dużej ilości "polubień" Weronika otrzymała II Nagrodę Publiczności. Gratulujemy!

 

 

 


Dzień Kobiet

 

Miłym wydarzeniem, w dniu 8 marca, był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy obdarowali je kwiatami i słodkimi upominkami.  Odbyła się również uroczystość, podczas której uczniowie klasy 6c pokazali pełne humoru przedstawienie.

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj

 

 

 


Sukces Sebastiana

 

W sobotę 27 lutego Sebastian Półtorak uczeń klasy 5b ponownie odniósł sukces, zajął I miejsce w IV Turnieju Szachowym "SZACHY W SZKOLE" w kategorii do lat 12 rozgrywanym w Poznaniu. Tym samym zagwarantował sobie kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na zaproszenie posłanki Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Poniżej został załączony link z nagrania telewizji WTK.

                         http://wtkplay.pl/video-id-23930-szach_i_mat

                                              Gratulujemy!


Niezwykłe spotkanie

W dniu 17 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny: ,,Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno”, poświęcony życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego, w niezwykłym miejscu – Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych -  prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Szamotułach. Ta ,,poetycka podróż” w świat uczuć i przemyśleń księdza powstała w ramach całorocznego projektu edukacji czytelniczej: ,,Jaśnie Pani Książka”, którego autorkami są Anna Bekasiak i Ewa Lewicka.

                                                                                                     ...czytaj dalej


Planeta Energii

  

Klasy I b i II b wzięły udział w programie edukacyjnym Planeta Energii realizowanym w formie ogólnopolskiego konkursu, którego organizatorem jest Grupa Energa. Uczniowie mieli szansę odkryć fascynujący świat energii elektrycznej, rozwinąć naukowe myślenie, wrażliwość ekologiczną i poznać zasady bezpiecznego i  rozsądnego jej użytkowania.

                                                             ...czytaj dalej

 

 

 


Rewelacyjny występ recytatorów naszej szkoły

 

W dniu 24 lutego 2016 r.  w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się Zimowy Turniej Artystycznych Spotkań Recytatorów, do którego przystąpili uczniowie  z siedmiu szkół miasta i gminy Szamotuły. Naszą szkołę reprezentowało 5 recytatorów, którzy przepięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie fragmenty prozy. Jury doceniło ich starania i ... wszyscy zostali nagrodzeni!

                                                           ...czytaj dalej


Zimowe inspiracje

 

Choć pogoda tej zimy była zmienna i nie pozwalała na wiele śniegowych szaleństw, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, wbrew pochmurnej aurze, z uśmiechami na twarzach zmierzali się z zadaniami w ramach kolejnego projektu działań. Miesiące grudzień, styczeń i luty upłynęły pod hasłem „Zimowe inspiracje”.

                                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 


List Pani Minister Anny Zalewskiej

Prosimy o zapoznanie się z treścią listu skierowanego do dyrektorów publicznych przedszkoli oraz szkół z oddziałami przedszkolnymi (do wiadomości rodziców) podpisanego przez Panią Annę Zalewską - Minister Edukacji Narodowej. Treść listu ...tutaj


Podziękowanie ze schroniska w Przyborówku

 

 

Podziękowanie dla Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 za zorganizowanie zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt i przekazanie w dniu 24.02.2016r. do naszego schroniska. Wierzymy, że zaangażowanie w akcję charytatywną kształtuje w dzieciach wiarę, że nawet małymi działaniami mogą mieć Oni wpływ na duże wydarzenia i losy zwierząt.

Dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w kolejnych inicjatywach społecznych. 

 


Wyjazd na lodowisko

 

W dniu 10 lutego, zaraz po lekcjach uczniowie klas  V i VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko Misiałek do Tarnowa Podgórnego. Wchodząc na lodowisko nie wszyscy wiedzieli czego się spodziewać. Niektórzy nigdy nie jeździli na łyżwach, inni jeździli, ale bardzo dawno temu. Okazało się, że nasi uczniowie potrafią fantastycznie poruszać się na lodzie. Było dużo śmiechu, radości oraz upadków.

Z dumą możemy powiedzieć, że wszyscy uczniowie zdobyli nową sprawność i nauczyli się jeździć na łyżwach. Cali i zdrowi, choć nieco wyczerpani wrócili do domów.

 


I miejsce Marceliny Jank

 

 Dnia 9 lutego 2016 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiersze śmieszne i pocieszne” organizowany przez Spółdzielnię Lokatorsko – Własnościową z Szamotuł i Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Fricz, Wiktoria Stanke i Marcelina Jank. Wszystkie dziewczynki mówiły przepięknie, ale to Marcelina została zauważona przez jury i otrzymała I miejsce. Gratulujemy!

 

 


Podsumowanie działań PTTK w roku szkolnym 2014/2015

 

W dniu 13 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Dyrektor Krystyną Tecław – Dziubek oraz Panią Katarzyną Rolewską uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu działań szamotulskiego oddziału PTTK. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum

im. ks. kan. M. Maciejewskiego w Pniewach.

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Noc Biologów

 

Tuż przed feriami uczniowie klasy 6b oraz 4a wzięli udział w odbywającej się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza NOCY BIOLGÓW. Jest to cykliczna impreza, która ma na celu rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży oraz zapoznanie ich z aparaturą i metodami badawczymi, którymi posługują się biolodzy.

                                 ...czytaj dalej

 

 


Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

  • Deklaracja o  kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dotyczy dzieci urodzonych w 2010 roku, które w bieżącym roku szkolnym uczęszczają do oddziałów przedszkolnych w Grabówcu ...tutaj


Wzory wniosków o kontynuację nauki w klasie pierwszej i drugiej w roku szkolnym 2016/2017

  • Druk wniosku o kontynuację nauki w klasie pierwszej w roku szkolnym 2016/2017- dotyczy dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole z dniem 1 września 2015 r. jako sześciolatki ...tutaj

  • Druk wniosku o kontynuację nauki w klasie drugiej w roku szkolnym 2016/2017- dotyczy dzieci urodzonych w I połowie 2008 r., uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy drugiej ...tutaj


Uczta dla ducha

 

W dniu 16 grudnia 2015 r., w cudownej aurze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia ,odbyła się w naszej szkole( w ramach projektu ,,Jaśnie Pani Książka”) wieczornica pt. ,,Kiedy Bóg drzwi zamyka-to otwiera okno”, poświęcona poecie, księdzu, niezwykłemu człowiekowi - Janowi Twardowskiemu.   

                                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Ferie zimowe

 

 

Od poniedziałku 18.01. do niedzieli 31.01.2016 r. uczniowie naszej szkoły mają ferie zimowe. Życzymy im wspaniałego odpoczynku i nabrania sił do pracy w drugim półroczu. Chcemy również przypomnieć o zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności podczas zabaw zimowych, wyjazdów i pobytu w domu.

 

 

 

 


Podsumowanie I półrocza

 

Niedawno było rozpoczęcie roku szkolnego, a tymczasem jesteśmy już na półmetku. Jest to dobry moment do podsumowań. Uczniowie naszej szkoły bardzo ciężko pracowali, aby otrzymać wysokie oceny. Systematycznie się uczyli, brali udział w różnych konkursach, popisywali się swoimi zdolnościami artystycznymi i sportowymi. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w ocenach śródrocznych. Niektórzy otrzymali wysokie noty w nauce i zachowaniu, a inni mają jeszcze pięć miesięcy, aby się poprawić. Ze względu na wysoką średnią w nauce i wzorowe zachowanie uczniowie zostali wyróżnieni na naszej stronie.

                                                      Lista wyróżnionych ...tutaj


Wycieczka do wodociągów

 

W dniu 11 stycznia 2016r. klasy III d i I g udały się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szamotułach. Uczniowie  mieli okazję zobaczyć z bliska studnię głębinową oraz mogli przyjrzeć się pracy ogromnych, kilkumetrowych filtrów podczas procesu oczyszczania wody „surowej (podziemnej. Klasy zwiedziły także sterownię, czyli miejsce nadzoru pracy urządzeń i pomp dostarczających wodę do okolicznych kranów.

Dzięki tej wycieczce wszyscy przypomnieli sobie, jak cennym darem jest woda i że należy ją oszczędzać.

 


Pomoc dla Krzysia

 

Zwracamy się z olbrzymią prośbą do rodziców, dziadków, znajomych oraz krewnych uczniów naszej szkoły, aby przekazali 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Pomóżmy Krzysiowi - przesympatycznemu chłopcu, który ze względu na ciężki stan zdrowia nie może uczyć się w naszej szkole a uczestniczy tylko w zajęciach indywidualnych prowadzonych w domu. Krzysiu wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji, które związane są z dużymi kosztami.

 

     Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny Bartek z dopiskiem "Krzysiu" KRS 0000077671

 

 


Wreszcie spadł śnieg

 

Od kilku dni na dworze jest biało. Wreszcie spadł śnieg. Stał się on dla uczniów naszej szkoły wielką frajdą. Na lekcjach wychowania fizycznego dzieci wykonywały ćwiczenia bawiąc się sankami, rzucając śnieżkami do celu, a na przerwach lepiły bałwany i budowały fortece. Mamy nadzieję, że pogoda sprzyjająca opadom śniegu utrzyma się do zimowych ferii.  

 

 

 

 


Terminy dostaw mleka w II semestrze

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2015/16 dostawy mleka będą się odbywały według podanego harmonogramu ...tutaj

 

 

 


Świąteczne spotkanie


W dniu 17 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie świąteczne przygotowane przez uczniów klasy II b dla swoich rodziców i rodzeństwa. Dzieci zaprezentowały bożonarodzeniowe przedstawienie, złożyły życzenia i wręczyły swoim najbliższym wykonane przez siebie podarunki. W szkole rozbrzmiewał dźwięk kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczniów i pięknie zagranych przez Mariannę. Świąteczne melodie, dekoracje i miłe słowa wprowadziły wszystkich w cudowny nastrój.  Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania tradycji i było miłym wstępem do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

                                                  Zobacz galerię ...tutaj


II miejsce we współzawodnictwie sportowo-turystycznym

 

W dniu 11.12.2015r w Zespole Szkół nr 3 odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród za wkład w zajęcie II miejsca we współzawodnictwie sportowo-turystycznym powiatów o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz udział we współzawodnictwie sportowo-turystycznym gmin powiatu szamotulskiego o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego w 2015 roku. Do sukcesu przyczyniły się osiągnięte wysokie wyniki w biegach przełajowych w Ostrzeszowie uczennicy Marta Paś. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


„Hokus pokus, czary-mary dobrze znamy chemiczne wywary”

 

W piątek 18 grudnia wszyscy drugoklasiści szamotulskiej „Trójki” otrzymali wyjątkowe zaproszenia na nietuzinkową, bo magiczną, lekcję chemii. To nie pierwsza okazja do edukacyjnej integracji maluchów ze znacznie starszymi kolegami ze szkoły naprzeciwko, ponieważ nie dalej jak dwa tygodnie temu braliśmy udział w "mikołajkowych szaleństwach”, czyli zabawach ruchowych zorganizowanych przez uczniów popularnego szamotulskiego „Rolnika”.

                                                      ...czytaj dalej

 

 

 


Pierwszy wieczór filmowy za nami

W piątkowy wieczór, 11 grudnia, wielu uczniów klas II - VI postanowiło powrócić do szkoły. To wszystko za sprawą Mikołajkowego Wieczoru Filmowego. Był on świetną okazją do wprawienia się w świąteczny nastrój i zintegrowania się poza szkolnymi ławkami. Uczestnicy wspaniale się bawili oglądając Krainę lodu. Nie zabrakło również popcornu i coli. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się spędzić tak przyjemnie piątkowy wieczór.

 

 


Wielkie brawa dla aktorów

 

W dniu 10.12.2015r. Szamotulski Ośrodek Kultury po raz szesnasty zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki. Wzięły w nim udział nasze dwa szkolne zespoły teatralne. „Teatralni rozbójnicy”, prowadzony przez p. Natalię Olejnik, zaprezentował wspaniałą inscenizację  p.t.„Dziewczynka z zapałkami”. Zespół „Tercja” pod kierunkiem p. Iwony Krychowiak, przedstawił autorski spektakl zatytułowany „Ja i moje Boże Narodzenie”.

                                                                   ...czytaj dalej

           

 

 

 

 


Boże Narodzenie

 

Jest taki wyjątkowy wieczór wśród grudniowych dni, gdy pierwsza gwiazda zalśni na niebie, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna - noc Bożego Narodzenia. Niech te Święta przyniosą nam wiele dobrych chwil, a nasze rodziny napełni  spokojem i radością.

 

Życzymy wszystkim uczniom, aby okres świętowania nie pozbawił ich zdrowego rozsądku i wolny czas spędzili odpowiedzialnie i bezpiecznie.


Od kasztana do bałwana

 

Nowy rok szkolny przyniósł nowe wyzwania dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego. Realizowali oni mini projekty klasowe, które zostały spięte w klamry tematyczne. Wrzesień upłynął pod hasłem „Grzeczny i bezpieczny”. Odbyły się akcje profilaktyczne z udziałem policji, straży pożarnej i straży miejskiej.

                                                    ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Matematyka jest wszędzie

 

Na lekcjach przyrody realizuje się tematy z takich przedmiotów jak: biologia, geografia, fizyka, chemia. Oprócz tego na każdym kroku stosowane są różne działania matematyczne. Bardzo często uczniowie mówią, że to przecież lekcja przyrody, a nie matematyki. A jednak ta zależność jest bardzo ścisła.

                                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Bartek znowu zadziwia

 

Bartosz Wilk w dniach 5 i 6 grudnia uczestniczył w XXXV Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego w Ciechanowcu. Wzięli w nim udział instrumentaliści z całej Polski oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy i Słowacji. Uczestnicy konkursu rywalizowali grając na ligawkach, trombitach, bazunach, rogach i kilkudziesięciu innych instrumentach pasterskich. Bartek jako reprezentant Kapeli Dudziarskiej Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły" zagrał na sierszenkach oraz przebierce z ustnikiem. W swojej kategorii ("inne instrumenty pasterskie dzieci") zajął piękne 3. miejsce wśród trzynastu uczestników z kategorii. Patronat nad konkursem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Galeria zdjęć ...tutaj


Ruch to zdrowie- przypominamy uczniom podwórkowe zabawy

 

W  czwartek  26.11.2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły dzieci z klas 4-6 uczestniczyły w zajęciach w ramach Akcji Turystyka +Rekreacja to jest  atrakcja podczas których poznały zabawy podwórkowe z dawnych lat. Dużo radości, wspólna zabawa i sportowa rywalizacja  -tak w skrócie można opisać  czwartkowe popołudnie.  Uczniowie podjęli  się nie codziennych wyzwań jak ”rzut beretem”, „rzut podkową” czy „sadzenie ziemniaków”.

 

 

 

 

 


Drugi dzień rekolekcji adwentowych

 

Drugi dzień rekolekcji przebiegał w trzech grupach. Wszystkie klasy miały najpierw zajęcia w salach lekcyjnych, a później szły do kościoła na naukę rekolekcyjną. Tylko klasy pierwsze miały spotkanie z księdzem Jackiem w sali gimnastycznej. Zadania plastyczne, które uczniowie mieli do wykonania, były związane z odkrywaniem Przykazań Bożych jako formy pomocy człowiekowi kroczącemu drogą do Nieba. Młodsze dzieci przedstawiały kadry filmu z ich życia zawierające dobre uczynki. Na koniec, jak w dniu poprzednim, ksiądz Jacek przeprowadził bardzo ciekawą naukę w kościele.

                               Galeria zdjęć ...tutaj

 

 


Pierwszy dzień rekolekcji adwentowych

 

Początek grudnia to czas, w którym zaczyna się adwent, a więc okres oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jednym ze sposobów dobrego przygotowania się na przyjście Jezusa są rekolekcje adwentowe. Uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli w nich udział. W szkole, po zapoznaniu się z przypowieścią o „Miłosiernym Samarytaninie”, wykonali w grupach tematyczny komiks odnoszący się do czasów współczesnych. Po tych zajęciach udali się do kościoła, gdzie ks. Jacek z Lubonia przekazał społeczności uczniowskiej naukę o miłosierdziu. Przekaz został urozmaicony filmem, zabawą z pacynką i improwizowanym przedstawieniem, w którym aktorami byli uczniowie.

                                                   Galeria zdjęć ...tutaj 


Wystawa prac dzieci ze świetlicy szkolnej

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mobilizują naszych uczniów do artystycznej twórczości. Dzieci podczas pobytu w świetlicy szkolnej systematycznie, stosując różne techniki i materiały, wykonują prace plastyczno – techniczne. Efekty ich wysiłku można zobaczyć na wystawie zorganizowanej na parterze naszej szkoły.

 

 

 

 

 


Mikołajki i Mikołaje na świątecznym szlaku

 

W sobotę 5 grudnia, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w X Rajdzie Mikołajkowym. Dla naszych małych miłośników pieszych wędrówek to już niemal tradycja, ponieważ reprezentacja szamotulskiej „Trójki” uczestniczy w tej imprezie za każdym razem. Atmosfera była świąteczna, dzieci maszerowały z czapkami Św. Mikołaja na głowie, a na mecie „zasypane” zostały nagrodami. Wyróżnić należy wszystkie dzieci z naszej szkoły, bowiem wygraliśmy konkurs na projekt odznaki rajdowej na przyszły rajd mikołajkowy.

                                                    ...czytaj dalej

 

 

 


Mikołajkowe szaleństwa dla drugoklasistów

 

Jak dobrze mieć przyjaznego sąsiada, przekonali się 30 listopada br. wszyscy uczniowie klas drugich z naszej szkoły. Mowa o nietypowej akcji, jaką po raz kolejny zorganizował dla naszych uczniów Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica, czyli sąsiedzi z naprzeciwka. W sali gimnastycznej przygotowano dla nas "Mikołajkowe szaleństwa", a były to gry i zabawy sprawnościowe, nauka tańca, aerobik oraz zabawy ruchowe z piosenką. Zwycięzcami zostali wszyscy drugoklasiści, a każda klasa otrzymała  piękny, pamiątkowy dyplom.

                                        ...czytaj dalej

 

 


Rekolekcje adwentowe

 

 

W dniach od 9 grudnia do 11 grudnia 2015 roku odbędą się rekolekcje adwentowe. Harmonogram rekolekcji ...tutaj

 

 

 

 


Pasowanie na czytelnika

 

Co roku w bibliotece obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Tradycyjnie w tym czasie odbywa się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Również w tym roku dzieci poznawały bibliotekę, księgozbiór, zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Uczniowie potrafili powiedzieć  jak należy postępować z książką, aby zawsze była śliczna i wyglądała jak nowa. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i dbać o książki. Zaprezentowali również swoje talenty poprzez recytacje wierszy, śpiewanie piosenek i taniec. Uczniowie otrzymali Karty Czytelnika i dokonali pierwszych wypożyczeń. Małym czytelnikom życzymy, aby pokochali książki i często odwiedzali bibliotekę.


Sukcesy Bartka

 

Bartek Wilk jest uczniem klasy 6b. Od ponad czterech lat jest członkiem Zespołu Folklorystycznego Szamotuły, a od trzech lat należy do Kapeli Dudziarskiej. Jako członek zespołu występuje na licznych koncertach i festiwalach prezentując tańce Szamotulskie  „Wesele Szamotulskie” oraz Śląskie i Wielkopolskie. Ostatnio, w październiku tego roku, był uczestnikiem międzynarodowego festiwalu w Pradze. Koncertuje również z Kapelą Dudziarską, gdzie gra na instrumentach: przebierka z ustnikiem i sierszanki. Na tych ostatnich zdobył 2 miejsce na 46. Turnieju Dudziarskim w Kościanie we wrześniu tego roku. Za kilka dni jedzie na Festiwal Instrumentów Pasterskich do Ciechanowca. Życzymy Bartkowi sukcesów.
                                                                                    
Galeria zdjęć ...tutaj

 


Dzień Patrona

 

W dniu 26 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły Adamowi Mickiewiczowi. Uczniowie klasy 3d, 3e i 1g przygotowali między innymi scenkę na podstawie bajki "Przyjaciele", wzmianki z życia polskiego wieszcza, "rapowaną" inwokację z epopei narodowej "Pan Tadeusz", piosenki i wiersze. Młodzieży szkolnej bardzo podobały się występy małych artystów, dlatego nagrodzili ich gromkimi brawami.

 

 

 

 


Projekt edukacyjny z okazji Dnia Niepodległości

 

Dzień Niepodległości w naszej szkole przebiegał zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Uczniowie klas IV -VI wzięli udział w projekcie edukacyjnym, którego podsumowanie odbyło się 10 listopada. Poszczególne klasy przygotowały prezentacje komputerowe o Józefie Piłsudskim, albumy o nowoczesnych Szamotułach, piosenki patriotyczne, konkurs historyczny, wystawę prac, okolicznościowe kartki i wiele innych. Wszystkim ten sposób świętowania bardzo się podobał.

                                                    Galeria zdjęć ...tutaj

 

 

 


Przegląd Pieśni Patriotycznej

 

W dniu 23.11.2015 r. odbył się III Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu szamotulskiego. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom artystyczny. Jury powołane przez Organizatora przyznało nagrody w dwóch kategoriach - soliści i zespoły. Uczennica naszej szkoły Barbara Kuźniak z klasy IVB w kategorii soliści, zajęła II miejsce.

                                                                                     Gratulujemy!

 

 


Wspomnienie z Dnia Edukacji Narodowej

 

W dniu 14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Została ona została przygotowana przez uczniów klasy III a i chór szkolny.  Część artystyczna przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze. Szczególnie podobała się, zaproszonym w tym dniu, emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły.

                                         Galeria zdjęć ...tutaj

 

 

 

 


Rajd Niepodległości zawsze z  nami

 

Od przeszło dziesięciu już lat nasza szkoła uczestniczy w Rajdzie Niepodległości. I tak też było i w tym roku. W dniu 14 listopada 2015r. grupa ponad 50 uczestników wzięła udział  w XXI Rajdzie  Niepodległości. Start był przed SP3, a meta tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 2. Trasa wiodła przez Pioszczychy, ulicę Wojska Polskiego, ulicę Dworcową i Rynek.

                                                          ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Święto Niepodległości

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 2015 roku to 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po123 latach niewoli. Dziś w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające tę datę. Najpopularniejsze miały miejsce w stolicy na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów

 

W dniu 28 października 2015 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy (z trzech zaplanowanych na ten rok szkolny) konkurs recytatorski, w którym wzięło udział siedem szkół z terenu miasta i gminy Szamotuły. Łącznie prawie 40 uczniów.  Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Fricz, Marcelina Jank, Szymon Kaczmarek, Zofia Metler, Daria Panek i Wiktoria Stanke. Recytatorzy prezentowali teksty poetyckie. Wśród nagrodzonych znalazły się:

     - Wiktoria Stanke z kl. VIa - Nagroda Pedagogiczna

     - Daria Panek z kl. Vb - Nagroda Jury

     - Adrianna Fricz z kl. VIb - Nagroda Jury

                                                                                                                                   Gratulujemy!


Wychowanie patriotyczne w klasie 2f

 

Uczniowie klasy IIf, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kostrzyńskiej, dokonali  podsumowania międzyprzedmiotowego projektu : "Śladami historii". Przez cały tydzień dzieci zbierały ciekawe materiały, uczyły się wierszy patriotycznych, słuchały opowieści o bohaterach walk o niepodległość, na plastyce wykonywały w grupie pracę tematyczną . Nie brakowało im ciekawych pomysłów łącznie z  wykorzystaniem swojej wiedzy o różnych technikach plastycznych. Podczas wykonywania zadań uczniowie słuchali pieśni patriotycznych. Na koniec urządzili wystawę.

                                    Zobacz zdjęcia ...tutaj

 


Apel Poległych przy grobach Powstańców Wielkopolskich

 

W dniu 30 października br. o godzinie 12.00  poczet sztandarowy oraz uczniowie klas V a i V b  naszej szkoły uczestniczyli w Apelu Poległych przy kwaterze Powstańców Wielkopolskich na szamotulskim cmentarzu.  Apel ten od kilku lat organizowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły dla uczczenia pamięci polskich patriotów, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

 

 


XII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Siatkówkę

 

W dniach 24 – 25 października 2015 roku w hali OSiR w Opalenicy oraz Grodziskiej Hali Sportowej 2a odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłkę Siatkową o Puchar Posła Jakuba Rutnickiego. Wystartowało 10 drużyn. Powiat szamotulski reprezentowali również nauczyciele naszej szkoły: Monika Maksymowicz oraz Wojciech Kulik.

                                          ...czytaj dalej

 

 


Święci  są wśród nas…

„Taki duży, taki mały może świętym być” – tak 30 października śpiewały dzieci z naszej szkoły, które przyjęły zaproszenie, aby choć przez chwilę stać się jednym ze świętych. Wcielając się w święte postacie uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat ich życia, a nam przypomnieli, że dobro i świętość zwycięża. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, za co każdy został nagrodzony.

                                                                                        ...czytaj dalej

 

 

 


Wszystkich Świętych

 

Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma.

 

Wspominają drogie imiona,

zasłaniają lampki przed wiatrem,

dla tych bliskich wieńce zielone

i bukiety jesienne pełne kwiatów.

                             "Święto Zmarłych" - Bechler H.


Wizyta w piekarni

 

W dniu 5 października uczniowie klasy IIIe udali się do szamotulskiej piekarni "ADAS". Tam Pan Zbyszek wraz z piekarzami cierpliwie objaśniał im każdy etap powstawanie pieczywa. Od tej pory o produkcji bułeczek i chlebka wiedzą już prawie wszystko. Na koniec dzieci zostały poczęstowane cieplutkimi pizzerkami i słociutkimi babaczkami. To była „pyszna” lekcja.

                                                                 Zobacz zdjęcia ...tutaj

 

 

 

 


Uczniowie klas trzecich z wizytą w bazie lotnictwa

 

W dniu 01.10.2015 r. uczniowie kl. III b i III e naszej szkoły gościli w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Dla zdecydowanej większości uczniów był to pierwszy, tak bliski kontakt z najnowocześniejszym sprzętem bojowym w Siłach Powietrznych. Uczniowie mogli oglądać w tym dniu wszystko to, co najnowocześniejsze i najciekawsze w bazie lotniczej.

                                                               ...czytaj dalej

 

 

 

 


Kartka urodzinowa dla Oleńki Ziętarskiej

 

W dniu 22 października nasza szkoła włączyła się do akcji „Kartka urodzinowa dla Oleńki Ziętarskiej”. Ola jest 9-letnią dziewczynką, która dwa lata temu miała przeszczep szpiku kostnego. Z okazji zbliżających się 10 urodzin Oli, Drużyna Szpiku pragnie zaskoczyć ją rekordową ilością kartek urodzinowych,  a my - uczniowie i nauczyciele postanowiliśmy w tym pomóc. Do wsparcia tej akcji zgłosiło się aż 15 klas wraz z wychowawcami,  a efektem tej współpracy jest powstanie  ponad 300 sztuk przepięknych i niepowtarzalnych kartek urodzinowych. 15 listopada 2015 roku Ola zostanie obdarowana pracami stworzonymi m.in. przez  uczniów naszej szkoły. Za udział w akcji i wsparcie serdecznie dziękujemy w imieniu Oli i własnym.

Zobacz galerię ...tutaj


Pani Maria Krzyżaniak odchodzi na emeryturę

 

Z dniem 22 października na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Maria Krzyżaniak, która w szkolnej stołówce przez wiele lat przygotowywała  dla naszych uczniów pyszne obiady i herbatę. Pani Maria przepracowała łącznie 42 lata, w tym 34 lata w naszej szkole.

                                                                            ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


List od mamy Sebastiana Półtoraka

Dzień dobry, wspólnie z Sebastianem zapraszamy całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 na Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach. Zawody zaczynają się w niedzielę 25 października. W piątek będziemy już relacjonować na bieżąco prosto z Grecji na stronie: http://sebastian.redoctober.pl . Jednocześnie zapraszamy do głosowania nad naszym projektem Budżetu Obywatelskiego 2016 "Szachy plenerowe" w parku przy Placu Sienkieiwcza w Szamotułach: http://www.szamotuly.pl/files/file/Budzet-Obywatelski-2016/Szachy-plenerowe-w-Szamotulach-park-przy-Placu-Sienkiewicza.pdf https://szamotuly.zetwibo.pl/voting/welcome
                                                                                                                   Z poważaniem:
                                                                                                       Magdalena Łysiak-Półtorak


Upominki dla pierwszaków od Banku Spółdzielczego Duszniki

 

W dniu 13 października br. wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przez Bank Spółdzielczy Duszniki Oddział w Szamotułach. Niespodzianki wręczyła Pani Karolina Jarysz.  Dodatkowo każdy uczeń otrzymał książeczkę oszczędnościową z wkładem 10 zł. Warto dodać, że Bank Spółdzielczy od wielu lat wspiera wiele inicjatyw szkolnych i   zawsze wychodzi naprzeciw naszym prośbom. Dziękujemy!

                                                       Zobacz zdjęcia ...tutaj


Pasowanie na ucznia

 

 

W dniu 14.10.2015 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Choć za oknem było szaro i ponuro, w sali gimnastycznej można było spotkać rozpromienione i szczęśliwe dzieci. Dla wszystkich klas pierwszych Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowym świętem, właśnie w tym dniu stały się pełnoprawnymi uczniami.

                                                                  ...czytaj dalej

 

       

zobacz galerię ...tutaj  i ...tutaj

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

Życzymy wszystkim pracownikom oświaty sukcesów zawodowych i osobistych, a nauczycielom satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą, radości z odkrywania ich talentów i uzdolnień, twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań oraz dumy z sukcesów wychowanków. Niech będą one dla nich dodatkową nagrodą, motywacją do pracy i dalszych działań podejmowanych na rzecz rozwoju edukacji.

 

 

 


Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2015/16

 

Nasza szkoła co roku bierze udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych i to z sukcesami.  Również w tym roku uzdolnieni uczniowie przystąpią do konkursów z języka angielskiego, języka polskiego, matematyki i przyrody. Już pod koniec listopada wezmą udział w etapie szkolnym.

Terminy poszczególnych etapów oraz koordynatorów szkolnych

          można poznać  ...tutaj

 

 


Relacja z rajdów rowerowych

 

W dniu 12 i 26 września w ramach AKCJI PRZYRODA + REKREACJA TO JEST ATRAKCJA! uczniowie klas V i VI uczestniczyli w rajdach rowerowych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli z boiska szkolnego o godzinie 9.00 rano. Trasy rajdu przebiegały przez kilka miejscowości Gminy Szamotuły i liczyły ok. 30km.

                                     ...czytaj dalej

 


Informacja dla rodziców uczniów klas III

 

Informujemy, że ustalony został dodatkowy termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Wnioski można składać do dnia 31 października 2015 r.


Komunikat

 

Uprzejmie informujemy, że na stronie BIP-u szkoły została dodana zakładka "Ubezpieczenie uczniów w roku szkolnym 2015/2016"


Dyskoteka

 

W czwartek 8 października od godziny 16.30 do 19.00 odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez SU dla klas IV – VI. Cena wstępu 3 złote. Zgodnie z ustaleniami SU z P. Dyrektor informujemy, że dzień po dyskotece jest dniem bez odpytywania, pisania kartkówek i sprawdzianów. Życzymy udanej zabawy!

 

 


Konkurs plastyczny

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Moja nauczycielka, mój nauczyciel" dla uczniów klas I-III i IV-VI. Szczegóły ...tutaj

 

 

 

 


Uczniowie naszej szkoły powitali jesień

 

W dniu 26 września 2015r. liczna grupa uczniów z naszej szkoły wraz z całymi rodzinami dzielnie wstawiła się z samego rana na starcie rajdu, skąd dwa autobusy zawiozły 88-osobową grupę rządną przygód i przemarszów blisko natury do Baborowa. Nasza szkolna wyprawa została zorganizowana w ramach XXXVI Wielkopolskiego Zlotu Turystów na powitanie jesienie i Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej 2015. Grupa miłośników pieszych wędrówek z naszej szkoły, składała się głównie z uczniów klas 1-3, a szczególnie cieszyła oko, obecność najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy brały udział w szkolnym rajdzie i było to dla nich niezapomniane przeżycie.

                                                 ...czytaj dalej

 


Powitanie jesieni przez klasy IV

 

Dnia 23 września uczniowie klas IV naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie na Powitanie Jesieni. Wyjście odbyło się pod hasłem, trwającej w naszej szkole akcji „Przyroda + Rekreacja to jest Atrakcja”. W tym dniu klasy IV wraz z wychowawcami wyruszyły na ścieżkę rekreacyjno – edukacyjną „Pioszczychy”. Na poszczególnych etapach ścieżki na uczniów czekały zadania z zakresu przyrody, matematyki czy języka polskiego. Uczniowie musieli wykazać się dużą spostrzegawczością i wiedzą, a także systematycznie zapoznawać się z planszami opisującymi gatunki roślin i zwierząt występującymi w okolicy. Wszyscy poradzili sobie doskonale i na koniec mogli cieszyć się specjalnie przygotowaną dla nich niespodzianką – ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


"Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

Ks. J. Twardowski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pani WANDY TOMKOWIAK

emerytowanej nauczycielki naszej szkoły,

wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży,

wspaniałego, ciepłego i oddanego społeczności uczniowskiej pedagoga.

Rodzinie Zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia.

                                                Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

                         Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza

                                                                       w Szamotułach


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole to ważne święto zostało poprzedzone wielodniowymi przygotowaniami. Były to zabawy matematyczne, tabliczkowa zgadywanka, konkurs plastyczny oraz eliminacje, których celem było wyłonienie Mistrza Tabliczki Mnożenia. Został nim uczeń klasy 5b - Michał Gostyński.

                                           ...zobacz zdjęcia

 

 

 

 


Turnus profilaktyczny  w Rogoźnie

 

W dniach od 14 do 18 września, uczniowie klas VI d i Oliwka z klasy III e, uczestniczyli w turnusie w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży  w Rogoźnie. Pod opieką fachowców wzięli udział w ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki nikotynizmu, alkoholizmu, uzależnień od komputera. Odbyli także bloki dotyczące wzmacniania zainteresowania nauką, budujące poczucie więzi w grupie, komunikacji  międzyludzkiej.

                                       ...czytaj dalej

 

 

 


Uczniowie TRÓJKI zdominowali AJCHLER CUP 2015

 

Już po raz 15 odbył się na szamotulskich kortach tenisowych turniej o puchar radnego Sejmiku Wojewódzkiego Wielkopolskiego pana Zbigniewa Ajchlera. W kategorii skrzaty, czyli do 12-tego roku życia, zwyciężył uczeń klasy VIB Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach  Jan Chałupka.  Natomiast uczennica klasy VI b Adrianna Fricz zajęła III miejsce w tym samym Turnieju w kategorii SKRZATKI. 

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                         ...czytaj dalej

 

 

 


Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

 

W piątek 18.09.2015 roku w naszej szkole odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016. Uczniowie klas IV – VI  udali się na boisko „Orlika”, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor Krystyna Tecław – Dziubek, życząc wszystkim satysfakcji z osiągania doskonałych wyników w rywalizacji międzyklasowej. Rywalizację wspierali licznie zgromadzeni uczniowie szkoły wraz z wychowawcami.

 

 

 

 


Sprzątanie Świata

 

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Nasza placówka bardzo aktywnie włączyła się do tej akcji. Uczniowie klas IV- VI udali się w wyznaczone rejony i zaopatrzeni w ochronne rękawice i worki na śmieci ochoczo zabrali się za porządkowanie terenu wokół szkoły.

                                                                              zobacz zdjęcia ...tutaj

 


Komunikat

               Szanowni Państwo,

Rodzice/Opiekunowie uczniów klas I-IV oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych!


         Państwa dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach tenisa ziemnego w ramach Szamotulskiej Akademii Tenisa. Trwa nabór na w/w zajęcia, które odbywać się będą 1 x w tygodniu, po zajęciach lekcyjnych lub w soboty. Szczegóły podane zostaną po dokonaniu naboru.
          Zgłoszenia można przesyłać w formie skanu bezpośrednio do organizatora lub oddawać w sekretariacie szkoły. Termin naboru - do 25 września 2015 r.
                                      Zapraszamy dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu!
                                                                                            Z poważaniem
                                                                                  Krystyna Tecław-Dziubek
                                                                                                                                 dyrektor szkoły

Do pobrania:

  -formularz SZAT ...tutaj

  -list ...tutaj


Owoce i warzywa w szkole

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu "Owoce i warzywa w szkole". Programem zostali objęci uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, których rodzice/prawni opiekunowie podpisali deklarację. W ramach programu uczniowie będą otrzymywać bezpłatnie porcje warzyw i owoców. Poniżej podajemy terminy dostaw owoców i warzyw w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.

                                                                          Życzymy smacznego!

Terminy dostaw owoców i warzyw w I półroczu ...tutaj


Are you ready?

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w comiesięcznym etapie I szkolnego konkursu ENGLISH MASTER. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Wystarczy odpowiedzieć na 10 pytań, przesłać nam mailowo odpowiedzi (prosimy oczywiście podać imię i nazwisko) na adres englishmaster@op.pl  i sprawdzać regularnie gazetkę na parterze z aktualizowaną na bieżąco klasyfikacją. Pamiętajcie, to WY chcecie SIEBIE sprawdzić, a nie wiedzę waszych rodziców czy rodzeństwa. Będziemy co miesiąc wrzucać do naszej zakładki J.ANGIELSKI 10 zadań (a może i więcej) i czekać na wasze odpowiedzi i MAILE (pamiętajcie, mamy XXI wiek, a my potrafimy się posługiwać komputerami i wiemy, że Internet to nie jest zupa).

                                                                                              Wasi kochani angliści

 


Klasy I

W tym roku szkolnym mamy rekordową liczbę pierwszoklasistów. Zostali oni przydzieleni do siedmiu oddziałów. Ich zdjęcia możesz zobaczyć ...tutaj

          

 

 

 

 


Zabrzmiał pierwszy dzwonek

 

Już od rana w szkole gwar i hałas. To uczniowie wrócili po wakacjach do szkoły. Wszyscy wypoczęci i uśmiechnięci. Każda grupa wiekowa została bardzo uroczyście powitana przez panią dyrektor Krystynę Tecław-Dziubek i zastępców dyrektora szkoły panią Agnieszkę Masłowską i Beatę Krupską. Podczas porannego spotkania z młodzieżą szkolną wzięli udział przewodniczący Rady MiG pan Marian Płachecki i przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady MiG - pan Bartłomiej Idkowiak. Wszyscy życzyli uczniom wielu sukcesów edukacyjnych, ale zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo w szkole i poza nią.

 

List Prezesa Rady Ministrów Ewy Kopacz ...tutaj

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka ...tutaj

 

Galeria zdjęć z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego ...tutaj


Dowozy w roku szkolnym 2015/2016

 

 

   Podajemy dowozy  na nowy rok szkolny ...tutaj

 

 

 

 


Komunikat

 

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w szkole dostępne są listy z przydziałem dzieci do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.


Dowozy dzieci w dniu 1 września

      PRZYWÓZ / klas 0-VI/ - opiekun p. I. Pytel
MUTOWO 7.20
TWARDOWO 7.05
PIOTRKÓWKO 7.10
ŚMIŁOWO - 7.30

      ODWÓZ klas 0-VI opiekun p. I. Pytel ok.11.00

MUTOWO -11.10
TWARDOWO 11.25
PIOTRKÓWKO 11.15
ŚMIŁOWO 11.35


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

godzina   8.00 - klasy IV, V i VI

godzina   9.00 - oddziały przedszkolne, klasy II i III

godzina 10.00 - klasy I

 

 


Wyprawka szkolna - dofinansowanie

 

Procedura realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2015r. „Wyprawka szkolna” w Gminie Szamotuły ...tutaj

 

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016 ...tutaj

 

 

 


Dopalacze - gdzie szukać pomocy?

 

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

                                                        ... zobacz tutaj


Czas podsumowań

 

 

Nadszedł czas podsumowania ciężkiej pracy uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym wielu naszych wychowanków osiągnęło  bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Nazwiska uczniów z wysoką średnią można zobaczyć ...tutaj

 

 

 


Podręczniki

 

Zestaw podręczników obowiązujący w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016 ...tutaj

 

 

 

 

 


Klasy szóste - podsumowanie

 

Stało się już tradycją, że podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas szóstych, nagradzani są najlepsi pod względem nauki i zachowania, a także osiągający najwyższe laury sportowe uczniowie. Nie zapominamy też o Rodzicach zaangażowanych w życie szkoły. Pełną listę wyróżnionych osób podajemy ...tutaj

 

 

 


Komunikat

 

Na stronie szkolnego bipu: www.sp3szamotuly.szkolnybip.pl (link w nagłówku strony), w zakładce Ogłoszenia, zostały zamieszczone nowe oferty pracy.

 


Wakacje

Nadeszły tak bardzo oczekiwane przez uczniów wakacje. Jest to czas zabaw, wyjazdów, wycieczek. Życzymy wszystkim miłego odpoczynku, ale przestrzegamy też przed niebezpieczeństwami jakie grożą nam, jeśli nie jesteśmy ostrożni i nie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa!