Rok szkolny 2016/2017

 

 

 

Wakacje

 

Wreszcie nastał czas relaksu, zabawy, odpoczynku, dlatego życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom miłego spędzenia wakacji, słonecznej pogody i wielu wrażeń. Przestrzegamy jednak wychowanków naszej szkoły, aby rozważnie podejmowali decyzje dotyczące letnich zabaw i zawsze pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

 


Zakończenie roku szkolnego

 

 

   8.00  – oddziały przedszkolne (sala gimnastyczna)

   9.00  – klasy IV-VI (boisko szkolne)

  10.00 – klasy I-II (boisko)

  11.00 – klasy III (sala gimnastyczna)

 

 

 

 


Ciekawa lekcja historii

 

We wtorek 20 czerwca uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni do Zespołu Szkól nr 2 na wystawę „Śladami szamotulskich Żydów”. Było to bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie. Młodzież miała okazję prześledzić losy ludzi różnych religii, a zwłaszcza Żydów, zamieszkujących w przeszłości w Szamotułach. Prezentacja, zgromadzone dokumenty, eksponaty, prace uczniów oraz pięknie opowiedziana historia przez autorkę wystawy panią Krystynę Wargułę, wzbudziła u słuchaczy niesamowite zainteresowanie.

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj

 

 

 


Kiermasz podręczników

 

W środę 21 czerwca  na dużych przerwach (godz. 12.25 i godz. 13.30) będzie przeprowadzony kiermasz używanych podręczników (język niemiecki, religia).

 

 

 

 


W świecie języka polskiego 

           

Szkolny projekt „W świecie języka polskiego” realizowany w klasach II i III dobiega końca. Uczniowie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i kreatywności przez cały rok szkolny rozwijali swoje umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej. Wykonali wiele zadań wykazując się pomysłowością, a wielu z nich odkryło własne talenty.

                                             ...czytaj dalej

 

 


Pani Dietetyk w szkole

 

Bardzo miło było nam gościć 30 maja w naszej szkole Panią dietetyk Annę Wachowiak, która została zaproszona przez nauczycieli wychowania fizycznego do współpracy w ramach programu „Trzymaj Formę”. Pani Ania przeprowadziła prelekcję dotyczącą zdrowego żywienia i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania i dyskutowali na tematy poruszone przez Panią dietetyk.

 

 

 


Sukces Sebastiana we Flensburgu

 

Sebastian Półtorak uczeń klasy 6a podczas tygodniowego pobytu we Flensburgu od 29.05. do 03.06. 2017 r. zajął dwukrotnie I miejsce zarówno w Turnieju Par jak i w Turnieju Szachowym Juniorów do lat 18. Ponadto zajął 3 miejsce w Turnieju Open Blitz. Największym sukcesem było uzyskanie remisu w symultanie szachowej z IM Georgios Souleidis.

 

 


Konkurs plastyczny "Pomocna dłoń"

 

W dniu 25.05.2017r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Pomocna Dłoń". Celem konkursu było zainteresowanie uczniów ideą wolontariatu, rozbudzenie postaw altruistycznych, prospołecznych oraz wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV - VI z naszej szkoły. Jury przyznało nagrody następującym uczniom:

     - I miejsce Maciej Tomala z klasy IVE

     - II miejsce Amalia Majerowicz z klasy IVA

     - III miejsce Dominik Grendel z klasy VB

     - wyróżnienie Nicola Romańczuk z klasy VD

 


Mamy tytuł Mistrza Polski

 

Dnia 29.05.2017 r. zostały ogłoszone przez firmę REBA Organizację Odzysku S.A  wyniki ogólnopolskiej zbiórki baterii  drugiej edycji konkursu „Edukujemy-Pomagamy”. Nasza szkoła uzyskała tytuł „Mistrza Polski – Wolontariusza o najmocniej bijącym sercu bateryjnym”.
Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom składa serdeczne podziękowania koordynator działań ekologicznych – Danuta Kordeczka.

Kliknij na obrazek, aby powiększyć.

 


Zaproszenie na Próbę Bicia Rekordu Guinnessa

 

W imieniu Stowarzyszenia Nasz Fyrtel przekazujemy zaproszenie:
„Próba Bicia Rekordu Guinnessa w malowaniu obrazków kredą na asfalcie !!! Malujemy obrazki o wymiarze 150x100 !!! Do namalowania .... dużo obrazków :)  Kredę i świetną zabawę zapewniamy:).
Termin: 17 czerwca godz. 10.00 Szamotuły ul. Leśna (przy lasku).”

Plakat w załączeniu reklamowy ...tutaj
Z poważaniem
Damian Dubiel - Stowarzyszenie Nasz Fyrtel.

 

+


Twórczość Nieskrępowana     

 

W sobotę 13.05.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Twórczość nieskrępowana”. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Szamotuły. Łącznie działania plastyczne podjęło 16 uczniów z klas IV-VI, wyłonionych  drogą wewnątrzszkolnych eliminacji. Konkurs jest innowacją pedagogiczną, wpisaną do rejestru Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Jego innowacyjność polega na wykonywaniu przez uczestników pracy plastycznej na oczach widzów i jury. 

                                          ...czytaj dalej

 

 

 


Dzień Dziecka w naszej szkole

 

Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął pod hasłem „Matematyka nie kończy się w szkole”. W bardzo przyjemny sposób zostało połączone świętowanie z nauką. Wspólne spotkanie było też okazją, aby złożyć społeczności uczniowskiej życzenia. Pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek  życzyła dzieciom radości, pogody ducha, uśmiechu na co dzień. Również serdeczne życzenia przekazała pani wicedyrektor Beata Krupska, która jednocześnie dokonała otwarcia cyklicznego turnieju na „Króla skakanki” wykonując pierwszy skok.

 

 

 


,,Jak nie czytam, jak czytam”

W czwartek 1 czerwca o godz. 10.00 nasza szkoła weźmie udział w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” i podejmie próbę bicia rekordu czytania w jednym momencie.

,,Jak nie czytam, jak czytam” - jest to ogólnopolska akcja masowego czytania, promująca czytelnictwo i biblioteki szkolne. W ubiegłym roku w całej Polsce czytało 432 608 osób.

Pobijemy ten rekord!

W dniu 1 czerwca każdy przynosi do szkoły książkę i o godz. 10.00 przystępujemy do czytania.

 


Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

 

Dnia 22.05.2017 r.  w Nadleśnictwie Dąbrowa gm. Pniewy odbył się  XXIV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej zorganizowany przez Rejonowy Zarząd  PCK  w Szamotułach. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Julia Czerwińska -  klasa Va, Zofia Metler -  klasa Vd  i Sebastian Półtorak -  klasa VIa  zdobyła  III  miejsce. Uczestnicy rozwiązywali  testy dotyczące wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i z ochrony środowiska. Potem uczniowie udali się w teren, aby wykorzystać swoje wiadomości w praktyce. Musieli wykonać szereg zadań na łonie przyrody. Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy odpoczywali przy ognisku jedząc pyszne pączki i pieczone kiełbaski. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.  

                                                                                                          


Spotkanie z Piosenką Religijną

 

W sobotę 27.05.2017r. w Zespole Szkół w Otorowie odbyło się II Spotkanie z Piosenką Religijną. W konkursie udział brały zespoły wokalno-instrumentalne i solości. W kategorii solistów naszą szkolę reprezentowała Barbara Kuźniak z klasy VB, która wykonała piosenkę zatytułowaną "List do Boga" natomiast w kategorii  zespołów reprezentacja naszej szkoły w składzie Joanna Piotrowska z klasy VA- śpiew, Antonina Piechota z klasy VA- śpiew i Barbara Kuźniak z klasy VB - skrzypce, piosenką pt. "Mario czy Ty wiesz" wywalczyła III nagrodę. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 


Mikrofon dla każdego

 

W dniu 17.05.2017r. w Spółdzielni Mieszkaniowej w Szamotułach odbył się kolejny już raz konkurs wokalny "Mikrofon dla każdego". W konkursie naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic Gabriela Soloch z klasy VIA, Katarzyna Malinowska z klasy VIA, Zofia Kamza z klasy VID, Daria Panek z klasy VIB i Amelia Jęczmyszek z klasy IVE. Jury uhonorowało nagrodami aż dwie reprezentantki naszej szkoły, II nagrodę otrzymała Daria Panek, III nagrodę zdobyła Zofia Kamza. Gratulujemy!

 

 


Festiwal Piosenki Polskiej

 

W dniu 18.05.2017 r. odbył się 6 Festiwal Piosenki Polskiej w Szkole Podstawowej w Baborowie, w którym udział wzięli uczniowie klas I-VI szkół gminnych. Nasza szkołę reprezentowały, w kategorii klas I-III Anna Jędrzejczak z klasy III C w piosence pt. "Proszę słoni", w kategorii klas IV-VI Amelia Majerowicz z klasy IVA, która przy własnym akompaniamencie gitary wykonała piosenkę pt. "Dryfy" Kasi Popowskiej oraz  uczennica klasy VB Barbara Kuźniak,  która wykonała piosenkę zespołu Blue Cafe pt. "Czas nie będzie na nas czekał", za którą jury festiwalu przyznało Basi I nagrodę! Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 


Wieś Koźlaków nie kryje przed nami tajemnic

 

W nieco pochmurny, ale wiosenny poranek, 20 maja 2017r., dzielna grupa uczniów naszej szkoły, składająca się z 13 osób, wyruszyła w pieszą wędrówkę pełną przygód do wsi  Koźle. Koźle, to malownicza kraina obcująca z lasem, położona na południowy-zachód od Szamotuł, która jest pierwszą tematyczną wioską w Wielkopolsce. Jak sama nazwa wskazuje, głównym tematem, z którego słynie wspomniana miejscowość jest koza.

                                                   ...czytaj dalej

   

 


Zawsze bezpiecznie

 

W dniu 17 maja 2017 uczniowie klasy 3a i 3d realizując temat: „Zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie” gościli na zajęciach panią Małgosię Rusinek – ratownika medycznego, która opowiedziała o swojej pracy. Następnie wspólnie przypomnieli sobie o właściwym zachowaniu na drodze, o tym, iż nie wolno samemu jeździć rowerem, gdy nie posiada się jeszcze karty rowerowej. Wymienili sytuacje, w których należy szczególnie uważać. Spisali się wzorowo  w odgrywaniu scenek, w których należało wezwać pomoc, zadzwonić i przekazać informację dyspozytorowi. Wszyscy wykazali się znajomością numerów alarmowych. Przypomnieli sobie, jak należy zachować się w czasie różnych trudnych zdarzeń. Pod okiem Pani ratownik ćwiczyli wykonywanie opatrunków. Za poświęcony czas Pani Małgosi dziękujemy.

Zobacz galerię ...tutaj

 

 


Wyróżnienie im. Agnieszki Bartol  dla Oliwii Michalak

 

Już po raz czternasty Wroniecki Ośrodek Kultury zorganizował Konkurs Literacki „O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę” dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego. Jury przyznało trzy nagrody główne i wyróżnienia w trzech kategoriach – szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz jedno wyróżnienie  im. Agnieszki Bartol. To specjalne wyróżnienie, upamiętniające świetnie zapowiadającą się, ale przedwcześnie zmarłą, młodziutką poetkę, przypadło uczennicy naszej szkoły —Oliwii Michalak z kl. Ve. Uroczystość podsumowująca konkurs odbyła się w dniu 12 maja 2017r.w Kinoteatrze „Gwiazda” we Wronkach. Towarzyszyła jej podniosła  oprawa, m.in. występ gitarzysty, pamiątkowe zdjęcia, a także czytanie fragmentów  prac przez laureatów głównych nagród i naszą wyróżnioną Oliwię. Cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy Oliwii.

 

 


Zawody pływackie

 

W dniu 10 maja uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły wzięli udział w zawodach „Pierwszy krok pływacki”. Okazało się, że w naszej szkole są talenty pływackie. Następujący uczniowie osiągnęli sukcesy:

             I miejsce - Filip Gierczyński kl. 3b

             V miejsce – Paweł Tomaszewski kl. 3c

Gratulujemy!

 

 

 

 


Zaproszenie

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. AdamaMickiewicza w Szamotułach 

serdecznie zaprasza Rodziców/opiekunów prawnych wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte dla uczniów przyjętych do klas pierwszych, które odbędą się w dniu 6 czerwca 2017 r. o godz. 17.00.

 

 

 

 


Komunikat

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 wywieszona jest na tablicy ogłoszeń na parterze szkoły.

 


Zostań potencjalnym dawcą szpiku

 

Szczegóły dotyczące akcji:

 

 


XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Niemieckiej „Sing mit”

 

Dnia 24 kwietnia odbył się szkolny etap XVII Powiatowego Festiwalu Piosenki Niemieckiej „Sing mit”. Uczestnicy występowali indywidualnie oraz w zespołach i prezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i przede wszystkim językowe. W dniu 11 maja na scenie kina Halszka naszą szkołę reprezentować będą: Zofia Kamza w kategorii klas IV-VI, oraz Dobrochna Trynka, Zuzanna Komora, Małgorzata Krawczyk i Kacper Kroschel w kategorii klas I-III.

Życzymy powodzenia !

 

 


Konkurs języka angielskiego

 

W dniu 9.05.2017 uczniowie naszej szkoły w składzie: Joanna Piotrowska, Mathias Hermodsson oraz Andrzej Niechciałkowski wzięli udział w konkursie języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT w Szkole Podstawowej nr 2 we Wronkach. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Mathias Hermodsson zajął I miejsce w kategorii klas czwartych, natomiast Andrzej Niechciałkowski I miejsce w kategorii klas szóstych.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 


Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

 

W dniu 30 marca 2017 roku, Joanna Piotrowska oraz Antonina Piechota reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej "JUST ENGLILSH" w Obrzycku. Dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, zarówno muzycznej jak i językowej:)

 

 

 

 


Wierszowanie Skrzatów

 

Dnia 26 kwietnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski „Wierszowanie Skrzatów” dla klas I-III. Wzięli w nim udział recytatorzy ze wszystkich szkół naszej gminy. W tym roku prezentowano wiersze Joanny Papuzińskiej. Jury w składzie: Jan Janusz Tycner – Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Roma Cyprowska – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły, wysłuchało 30 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Błaszyk 2c, Kamil Worach 2f, Daria Zaława 2g, Anastazja Fricz 3b i Livia Szych 3e. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.  Jury przyznało wyróżnienia Anastazji Fricz 3b i Livii Szych 3e.

Gratulujemy!

 


Twórczość Nieskrępowana

 

W najbliższym tygodniu, 13 maja, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza odbędzie się nietypowy konkurs plastyczny. Uczniowie z terenu naszej gminy będą mieli okazję stworzyć dzieło plastyczne na oczach jurorów oceniających ich wkład pracy. Taka formuła konkursu jest odmienna od schematu wysyłania gotowych prac na konkurs i zdaniem organizatorów oraz uczestników pierwszej edycji, a także Kuratorium Oświaty w Poznaniu ponownie wspierającego inicjatywę, znacznie obiektywniejsza. Uczestnicy będą mieli półtorej godziny na stworzenie pracy w wybranej przez siebie technice spośród dwóch im udostępnionych. Zapraszamy osoby kibicujące artystom, w szczególności ich rodziny i przyjaciół do podziwiania waszych faworytów przy pracy od godziny 9.00.

O godzinie 12.00 nastąpi uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, ufundowanych między innymi przez  producenta profesjonalnych narzędzi artystycznych marki Renesans,  oraz poznański sklep internetowy dla artystów, Craft Art.

W tegorocznej, drugiej już edycji konkursu swoje wsparcie okazała również Piekarnia Adas, a także miasto i gmina Szamotuły

Trzymamy kciuki za sukcesy naszych młodych szamotulskich twórców!


„Zbudujmy razem Enigmę!”

 

W dniach od 22 kwietnia  do 7 maja  Muzeum – Zamek Górków eksponowało oryginał maszyny szyfrującej Enigma ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Była to doskonała okazja do promowania wiedzy na temat jednego z epizodów historii II wojny światowej, a także roli jaką odegrał w nim Szamotulanin Maksymilian Ciężki. W naszej szkole ogłoszono konkurs pt. „Zbudujmy razem Enigmę!”, który polegał na skonstruowaniu modelu przestrzennego maszyny szyfrującej „Enigma”.

                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

W dniu 27 kwietnia odbył się w Przyborowie XIII Konkurs Wiedzy Biblijnej. Uczestnikami byli uczniowie klas piątych i szóstych ze szkół w gminie Szamotuły. Uczniowie z naszej szkoły: Ignacy Sydow z klasy Ve zajął III miejsce, a Dawid Żurawicz z klasy Ve otrzymał I wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poradnik „Biało - Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

 

Flaga państwowa z godłem – nazwa jednej z dwóch polskich flag państwowych. Ma dwa pasy poziome – u góry biały, u dołu czerwony i herb Rzeczypospolitej Polskiej, nazywany obecnie godłem państwowym RP, pośrodku pasa białego. Flagi tej mogą używać jedynie polskie przedstawicielstwa i misje (także wojskowe) za granicą, statki morskie, kapitanaty i bosmanaty portów, lotniska i lądowiska cywilne oraz cywilne samoloty podczas lotów za granicą.

Cały poradnik „Biało - Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe

                                                               ...tutaj

 

 


Z wizytą na Uniwersytecie

 

Dnia 26 kwietnia klasy IIIA i IIID udały się na wycieczkę podczas której uczestniczyły w inicjatywach organizowanych na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Nasza przygoda rozpoczęła się  od zwiedzania budynku wydziału. Na początku mieliśmy możliwość wejścia do auli, gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani. Każdy z nas mógł zająć miejsce, poczuć się jak prawdziwy student, a następnie zamienić się w profesora i przez chwilę zaprezentować się na scenie przed widownią.

                                                  ...czytaj dalej

 

 


Dzień Ziemi - "W kierunku natury"

 

Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie 22 kwietnia,  których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Dzień ten uznawany był za szczególne święto w różnych krajach, lecz szczególną rangę zyskał w 1990 roku, mobilizując do działania 200 milionów ludzi w 141 krajach. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało:  „W kierunku natury”.

                                            ...czytaj dalej

 

Dzień Ziemi był również dobrą okazją do podsumowania zbiórki baterii. Wyróżnione osoby i klasy zostały przedstawione ...tutaj

 

 


Święto Konstytucji 3 Maja

 

Piątek 28 kwietnia był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym. Młodzież przyszła w strojach galowych, aby wziąć udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie  przygotowali montaż słowno muzyczny, w którym wspomniano również o Święcie Pracy przypadającym 1 maja oraz o Dniu Flagi przypadający dzień później. Uroczystość została zakończona złożeniem hołdu mamom, których święto przypada też w maju. Była to recytacja wiersza K.I.Gałczyńskiego „Spotkanie z matką”.

 

 

 

 

W związku z przerwą w nauce szkolnej życzymy uczniom miłego odpoczynku i przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa.

 


Komunikat

Zapisy oraz rekrutacja dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach uprzejmie informuje, że zapisy oraz rekrutacja dzieci do klasy pierwszej rozpoczną się w dniu 25 kwietnia 2017 r.
Zgłoszenia lub wniosek należy złożyć w dniach od 25 kwietnia 2017 r. do 12 maja 2017 r. w godzinach od 7.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły.

Dokumenty do pobrania poniżej.

 • Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły- harmonogram ...tutaj

 • Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu szkoły 2017/2018 ...tutaj

 • Uchwała Rady Miasta i Gminy Szamotuły- kryteria rekrutacji ...tutaj

 • Zgłoszenie dziecka z obwodu szkoły 2017/2018 ...tutaj

 • Uchwala Rady Miasta i Gminy Szamotuły- obwody szkół ...tutaj

 • Oświadczenie rodzica dziecka przyjętego do klasy pierwszej ...tutaj

   


Spotkanie z ratownikami medycznymi

 

W dniu 11 kwietnia uczniowie klasy 2c zaprosili do szkoły ratowników medycznych. Panowie opowiadali o swojej trudnej pracy. Przestrzegali przed niebezpiecznymi zabawami, zachęcali do zdrowego odżywiania oraz częstego przebywania na świeżym powietrzu. Pokazywali też, jak udziela się pierwszej pomocy. Każdy uczeń mógł poćwiczyć masaż serca na manekinie. To było wyjątkowe i bardzo ciekawe spotkanie.

 

 

 

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów

 

W dniu 19.04.2017 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły. Do konkursu przystąpiło siedem szkół. Jury (Andrzej Ciborski i Piotr Dehr) nagrodziło 16 uczestników turnieju. Pięć nagród trafiło do uczennic naszej szkoły. Nagrody Jury otrzymały: Marcelina Jank - klasa IVa i Daria Panek - klasa VIb

Wyróżnienie Jury: Zofia Metler - klasa Vd. Nagrody Pedagogiczne: Monika Groblewska i Aleksandra Niechciałkowska - klasa VIc

                                                             Gratulujemy!


Przerwa świąteczna

 

                Przerwa wiosenna od 13 kwietnia 2017r. do 18 kwietnia 2017r.

                Uczniowie przychodzą do szkoły 19 kwietnia 2017r. (środa)

 

Z okazji Świąt wielkanocnych prosimy przyjąć najlepsze życzenia przeżywania tych wyjątkowych, niosących nadzieję dni w atmosferze radości i pojednania. Niech ten radosny czas spędzony w gronie najbliższych odnowi w nas poczucie wspólnoty, umocni wiarę oraz ufność w miłosierdzie Pana.

Uczniom przypominamy, aby świąteczny czas spędzali mądrze, odpowiedzialnie i bezpiecznie.

 


Zaproszenie

 

 

Muzeum - Zamek Górków zaprasza na spotkanie z maszyną szyfrującą "Enigma".

Zobacz plakat ...tutaj

 

 

 

 

 

 


Rowerowy rajd do Witoldzina

 

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 5c wybrali się na rajd rowerowy do Witoldzina. Impreza miała  na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Podróż miała również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych okolic Szamotuł. Po uprzednim zaplanowaniu przez uczniów trasy, przebiegającej głównie wzdłuż ścieżek rowerowych, wszyscy czekali już tylko na ładną pogodę, aby wyruszyć w drogę.

                      ...czytaj dalej

 

 

 

 


Wierszowanie Skrzatów

 

W dniu 5 kwietnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Wierszy Joanny Papuzińskiej z cyklu „Wierszowanie Skrzatów”. Jury w składzie p. Ilona Górecka i Maria Chmiel wyróżniło pięcioro uczniów,  którzy będą reprezentowali szkołę w konkursie gminnym. Są to: Jakub Błaszyk 2c, Kamil Worach 2f, Daria Zaława 2g, Anastazja Fricz 3b i Livia Szych 3e. Trzymamy kciuki!

 

 

 


Wiosna, ach to ty!

 

W co prawda wietrzny, lecz już wiosenny sobotni poranek, 25 marca 2017r., nasza odważna grupa małych miłośników pieszych wędrówek dzielnie wstawiła się na starcie rajdu przy naszej szkole. Okazja do długiej, bo 15-kilometrowej wyprawy była nie byle jaka, bowiem rozpoczęła się zdaniem wielu, najpiękniejsza pora roku – wiosna. W pierwszym tegorocznym rajdzie wystartowało z naszej szkoły 35 uczestników. Trzon naszej pieszej drużyny stanowiły dzieci z klasy 2 e, której wychowawcą jest Pani Sandra Magdziarek. 

                            ...czytaj dalej

 


„W świecie języka polskiego"

 

Zima pożegnała nas na dobre, a w szkole zagościła wiosna. Z tej okazji czas na podsumowanie drugiego etapu szkolnego projektu „W świecie języka polskiego” realizowanego w klasach II i III. Po raz kolejny uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością, umiejętnością pracy w grupie oraz wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej. Tym razem uczniowie wspólnie tworzyli list do Pani Zimy.

                               ...czytaj dalej

 

 

 


Komunikat o rekrutacji

        Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3  im. Adama Mickiewicza  w Szamotułach uprzejmie informuje, że rekrutacja dzieci  do oddziałów przedszkolnych  w Grabówcu rozpoczyna się  w dniu 3 kwietnia 2017r.                                                                     

        Wniosek o przyjęcie dziecka należy złożyć od 3 kwietnia 2017 r. do 14 kwietnia 2017 r. w godzinach od 7.00-15.30  w sekretariacie szkoły.

        Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły, na stronie internetowej: www.sp3szamotuly.pl lub na stronie BIP-u szkoły: www.sp3szamotuly.szkolnybip.pl

DOKUMENTY do pobrania:

 • Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły ...tutaj

 • Uchwała Rady Miasta i Gminy Szamotuły ...tutaj

 • Regulamin rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach na rok szkolny 2017/2018 ...tutaj

 • Wniosek o przyjecie dziecka do oddziału przedszkolnego ...tutaj

 • Oświadczenie rodzica dziecka przyjętego do oddziału przedszkolnego ...tutaj


Mistrzyni Polski w naszej szkole

 

W piątek 24 marca gościem w naszej szkole była mistrzyni Polski w short tracku pani Magdalena Warakomska. Gospodarzami spotkania były klasy IIIb i Vc. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe i dało uczniom możliwość poznania mało popularnej w naszej miejscowości dyscypliny sportowej jaką jest short track. Widowiskowość tej dyscypliny oraz trud, jaki sportowiec musi włożyć, aby osiągnąć sukces, wzbudziła u słuchaczy duże zainteresowanie i podziw.

                             ...czytaj dalej

 

 

 


Złoty medal dla pary tanecznej

 

W miniony weekend w Skwierzynie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego JANAS LOGISTICS CUP 2017.Tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego "Filemon" Oliwia Pittner i Jakub Biniak z klasy 4b odnieśli znaczący sukces. Do Szamotuł wrócili ze złotymi medalami, tańcząc w kat.10-11H. Gratulujemy serdecznie!

 

 

 

 

 


Sukces pary tanecznej

 

Miło nam poinformować, iż w ubiegły weekend para z naszej szkoły Oliwia Pittner i Jakub Biniak z klasy IVb brali udział w dwóch turniejach tanecznych w kategorii 10-11 H. W sobotę 18 marca w Kórniku na "Festiwalu Tańca Towarzyskiego Biała Dama 2017" zajęli II miejsce. W niedzielę 19 marca w "Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza" wytańczyli I miejsce, zdobywając złoty medal. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

 

 

 

 

 

 


Dogoterapia

 

W dniu 6 marca klasy 2a, 2e oraz 2g gościły na lekcji Panią Grażynę Jujkę, założycielkę Fundacji  Kynoterapeutycznej Sekret Gai.  Pani Grażynie towarzyszyła suczka Satja rasy Golden retriever, która prowadzi główną rolę w terapii. Drugoklasiści dowiedzieli się czym jest dogoterapia i w jakim celu ją się stosuje. Zapoznano uczniów z bezpiecznymi zachowaniami wobec psa, a także  pokazano w co się należy bawić z psem.  Satja wykonywała wszystkie komendy bezbłędnie, aportowała i odszukiwała schowane przedmioty. Uczniowie byli zachwyceni, a pies w ich towarzystwie czuł się bardzo dobrze.

                                          ...czytaj dalej

 

 

 


Spring, der Frühling - czyli wiosna

 

Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie naszej szkoły bardzo gorąco powitali wiosnę.  Radość z przyjścia tak bardzo oczekiwanej pory roku, uczcili przepięknym pokazem. Najpierw dzieci z poszczególnych klas miały za zadanie udekorować kolorowo drzwi swoich sal lekcyjnych oraz przygotować piosenkę, taniec, lub wiersz o tematyce wiosennej. Później wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie miały miejsce prezentacje.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 


Fotograf w naszej szkole

 

W dniu 6 kwietnia br. (czwartek) naszą szkołę odwiedzi fotograf. Będzie można wykonać różnego rodzaju zdjęcia, między innymi:

       - zdjęcia klasowe,

       - zdjęcia legitymacyjne.

O zwrócenie szczególnej uwagi prosimy uczniów klas 4 i 6. Uczniowie klas 6 będą potrzebowali zdjęcia do wyrobienia nowych legitymacji szkolnych, natomiast uczniowie klas 4 muszą mieć aktualne zdjęcia do wyrobienia karty rowerowej. Cennik zdjęć wywieszony będzie w szkole, na parterze przy gabinecie ksero. Zdjęcia będzie można robić od godziny 9.00.

 


Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej

 

W sobotę 11 marca reprezentacja nauczycieli wzięła udział w VI Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. Rozgrywki między szkołami polegały na spotkaniach "każdy z każdym". Po zaciętej grze, w miłej, koleżeńskiej atmosferze, nasza szkoła zajęła II miejsce. Trójkę reprezentowali: Małgorzata Dyzert, Karolina Beger, Monika Lewandowska, Katarzyna Góral, Mieszko Popowski, Piotr Górecki i kapitan drużyny Wojciech Kulik.

 


Gminny Konkurs Mam Talent 

 

W dniu 11 marca o godzinie 11.00 w szkolnej sali gimnastycznej  odbył się Gminny Konkurs Mam Talent. W konkursie wzięło udział 9 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności. Jury obradowało w składzie: Marcjanna Nowak, Łukasz Janiszewski oraz Szymon Adamczak. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach: oddziały 1-3 oraz 4-6.

                                                 ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Być dobrym jak chleb - rekolekcje w Luboniu

 

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila wyjazdu na weekendowe Rekolekcje do Lubonia. Zebrało się 38 dzieci ze szkolnego Kółka religijnego „Dzieci Maryi” i scholki parafialnej „Boże Nutki” wraz s. Elizą i opiekunkami. Były to piękne chwile przeżywane na wspólnej modlitwie, naukach prowadzonych przez ks. Jacka i ks. Grzegorza, pracy w grupach i wspaniałej zabawie. Cały czas towarzyszyła nam postać ŚW. BRATA ALBERTA, który poświęcił życie dla bezdomnych i jest patronem obecnego roku liturgicznego. Dzieci poznawały jego życiowe pasje i zachęcały się do ROZWIJANIA SWOICH MARZEŃ i zainteresowań.  

                                           ...czytaj dalej


Karatecy z naszej szkoły

 

W dniu 4 marca 2017 r. kilkoro uczniów z naszej szkoły brało udział w Turnieju Karate Mosina Cup. Wśród nich byli bracia Janek i Franek Zielińscy, uczniowie klas 0A i 4E. W poszczególnych konkurencjach wiekowych - KIHON białe pasy i KATA pomarańczowe pasy i wyższe, zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!

 

 


Pokaz tańca

 

W dniu 27 lutego 2017 r.  gościliśmy członków Klubu Tańca Towarzyskiego FILEMON. Wizytą zaszczycili nas trenerzy: p. Eliza Sabik oraz p. Artur Dąbrowski, a także tancerze należący do klubu. Podczas pokazu przygotowanego przez naszych gości uczniowie klas I- III mieli okazję poznać takie rodzaje tańca jak: walc wiedeński, samba, rumba, czy fokstrot. Spróbowali również własnych sił w tańcu i nauczyli się kroków rock and roll’a! Tancerzom i trenerom Klubu Tańca Towarzyskiego FILEMON dziękujemy za pokaz i znakomitą zabawę.

                                               ...czytaj dalej

 

 


Mali odkrywcy

 

Czy zastanawialiście się kiedyś co może się wydarzyć, gdy do mąki ziemniaczanej dodamy odżywkę do włosów? Co powstanie w wyniku takiego eksperymentu? Na te pytanie z pewnością potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy IIg, którzy wraz z wychowawcą stworzyli masę plastyczną przypominającą plastelinę! Było przy tym bardzo dużo śmiechu i przede wszystkim świetnej zabawy.

                                            ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Ciekawa lekcja

 

W dniu 27 lutego gościliśmy na lekcji pana Tomasza Draba, który jest Wicemistrzem Świata i Mistrzem Europy w dziedzinie fryzjerstwa. Pan Tomek opowiadał nam o swojej pasji i udziałach w konkursach. Dowiedzieliśmy się, że jeśli chcemy w przyszłości odnieść sukces, to musimy zadbać o to już teraz. Nasz gość zachęcał nas do spełniania swoich marzeń. Najbardziej zapadły nam w pamięci słowa: „Każdy osiąga tyle na ile wierzy, że może tego dokonać”. Panu Tomkowi życzymy dalszych sukcesów, a my bierzemy się do pracy!

To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja!

                                                 Uczniowie klasy 2c

                                                                                                                                 i wychowawca Maria Chmiel


I miejsce Darii Panek

 

W dniu 21 lutego 2017 r. w Szamotułach odbył się Konkurs Recytatorski "Czarowanie słowem". Wśród uczestników znaleźli się nie tylko uczniowie szamotulskich szkół podstawowych, ale też uczniowie z Kaźmierza i Sierakowa. Wszystkie dzieci recytowały przepięknie. Tym większa satysfakcja, że aż dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone. Jury przyznało I miejsce Darii Panek z klasy VIb, a wyróżnienie Marcelinie Jank z kl. IVa.

 

 

 


Artystyczne Spotkania Recytatorów MiG Szamotuły

 

W dniu 22 lutego 2017 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się Zimowy Turniej Artystycznych Spotkań Recytatorów Miasta i Gminy Szamotuły. Uczestnicy prezentowali przygotowany fragment prozy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice uczęszczające na kółko recytatorskie. Zaprezentowały się wspaniale i zdobyły sześć nagród.

     Nagroda Jury: Daria Panek z kl. VIb

     Nagroda Pedagogiczna:

     - Monika Groblewska z kl. VIc

     - Marcelina Jank z kl. IVa

 

 

Wyróżnienie Jury:

     - Maria Groblewska z kl. VIc

     - Nicola Romańczuk z kl. Vd

     -  Marta Sołtysiak z kl. VIc

                Gratulujemy!


Wyróżnienie Marii Groblewskiej

 

W dniu 23 lutego 2017 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły siedemnastu uczestników wystąpiło przed zgromadzoną publicznością i zaprezentowało swoje wiersze w I Turnieju Poetyckim o Pierścień Halszki. W czasie obrad jury, Jerzy Grupiński, prowadzący i pomysłodawca turnieju, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, poprowadził warsztaty poetyckie. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Maria Groblewska z klasy VI c, która otrzymała wyróżnienie dla młodego twórcy  za wiersz „Od pierwszego balonika”. Gratulujemy!


Sukces szachowy

 

 

W dniach 18-19.02. 2017 r. Sebastian Półtorak uczeń klasy VIa brał udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych w Trzebini i zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej.

Sebastianowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 


  Komunikaty

 

    Termin rekrutacji dzieci 6-letnich do oddziałów przedszkolnych  w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Szamotułach (GRABÓWIEC) zostanie podany w najbliższym czasie.

    Nieaktualny jest wcześniejszy termin zebrania w dniu 27 lutego 2017 r., zawarty w Terminarzu Szkoły.

 

    ZAPISY kandydatów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach, odbędą się w późniejszym terminie, ze względu na planowane zmiany obwodu szkoły.

   Nieaktualne są terminy podane w Terminarzu Szkoły.

   Rodzice dzieci z obwodu szkoły otrzymają imienne zaproszenia.

 

Bezpieczna Zima Pierwszaków

 

W czwartek 26 stycznia 2017r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów  plastycznych w ramach akcji : „Bezpieczna Zima Pierwszaków”. Akcja Bezpieczna zima pierwszaków jest organizowana  już od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem  uczniów i szkół. Pomysłodawcą akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Na przełomie jesieni i zimy ogłoszono dwa konkury plastyczne dla uczniów klas pierwszych   pod hasłami  „Odblaskowo bezwypadkowo” i  „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna  jest sprawa”.

                                                            ...czytaj dalej

 

 

 


Zapobiegamy Pożarom

 

Pod koniec stycznia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla szkół  podstawowych i gimnazjum pt: ”Zapobiegamy pożarom” w którym brały udział prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. W kategorii klas I-III  w etapie powiatowym powalczą rysunki wykonane przez Joannę Heckert oraz Amelię Rutkowską. Natomiast w kategorii IV-VI autorami wyróżniających prac zostały Maria Halamska   i Wiktoria Szostak.

 

 

 

 


Kid Speak! Projekt w ramach AIESEC Education

 

W dniach 16-20.01 nasza szkoła brała udział w projekcie Kid Speak organizowanym przez AIESEC Polska. Jak piszą organizatorzy, projekt rozbudza w uczniach ciekawość poznawania świata, zauważenie różnic i podobieństw między Polską a innymi krajami i umożliwia najczęściej pierwszy bezpośredni kontakt z „żywym” językiem angielskim. Wolontariusze, którzy goszczą w szkole prowadzą zajęcia w języku angielskim, co wpływa na poszerzenie umiejętności językowych uczniów.

                                                                         ...czytaj dalej

 

 

 


Ferie zimowe

 

Po wytężonej pracy, nadszedł wreszcie oczekiwany czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy wszystkim uczniom, aby wolny od nauki czas spędzili tak, jak sobie tylko wymarzyli. Zwracamy jednak uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, pobytu w domu oraz na wyjeździe.

 

 

 

 


Podsumowanie półrocza

 

Za nami I półrocze roku szkolnego 2016/2017, dlatego przyszedł czas na podsumowania. Uczniowie bardzo ciężko pracowali, a ich wysiłek został nagrodzony wysokimi ocenami. Najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników, a tym którzy „przysnęli”, życzymy rychłego przebudzenia i dołączenia do grona wyróżnionych.

 

Zobacz listę wyróżnionych ...tutaj

 

 

 


Wielkopolskie Questy – Śladami Czarnej Halszki

 

W dniu 17 stycznia, uczniowie klas 6a oraz 6c wraz z opiekunami wybrali się na Szamotulskie Questy. Zapewne zastanawiacie się czym są Questy? Questy to forma turystycznych gier terenowych polegająca na tym, aby korzystając z mapy oraz rymowanych wskazówek zawartych w specjalnej karcie Questu, przemieszczać się po danej miejscowości, wpisując na karcie odpowiedzi na historyczne i turystyczne zagadki dotyczące danego obszaru – w naszym przypadku – Szamotuł.  

                                         ...czytaj dalej

 

 


Spotkanie z okazji jubileuszów PTTK

            

W dniu 20 grudnia 2016 r., uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Sujak oraz panią Mileną Wołyńską, uczestniczyli w uroczystym spotkaniu podsumowującym Jubileusz 90-lecia zorganizowanej turystyki i krajoznawstwa na Ziemi Szamotulskiej oraz Jubileusz 60-lecia nieprzerwanej działalności Oddziału PTTK w Szamotułach.

                                                     ...czytaj dalej

 

 

 


Jak zapobiegać i być bezpiecznym?

 

W dniu 19 stycznia w naszej szkole odbyła się dla klas IV-VI pogadanka przygotowana i przeprowadzona przez strażaków. Młodzież miała okazję zapoznać się z licznymi zagrożeniami związanymi z używaniem ognia. Uczniowie zostali poinstruowani, w jaki sposób reagować na niebezpieczeństwa związane z pożarem czy ulatnianiem się czadu. Wszyscy mogli zobaczyć w jaki sposób strażacy gaszą pożary i jaki do tego celu posiadają sprzęt. Bardzo ważną sprawą było przypomnienie alarmowych numerów telefonicznych.

 

 

 

 

 


Remont toalet przy sali gimnastycznej

 

W naszej szkole nieustannie zachodzą jakieś zmiany. Ostatnio przeprowadzono remont toalet przy sali gimnastycznej. Prace rozpoczęły się tuż przed Bożym Narodzeniem i trwały w czasie przerwy świątecznej. Było warto, bo teraz toalety są bardzo estetyczne i nowoczesne.   

 

 

 

 

 

 

 


Komunikat

 

               Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi poniżej informacjami dotyczącymi zapobiegania wszawicy:

    - procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy ...tutaj

    - ulotka - "Zosia zapobiega wszawicy" ...tutaj

    - wszawica - informacje ...tutaj

 


                                    SZANOWNI PAŃSTWO - RODZICE UCZNIÓW!

W dniu 8 grudnia 2016 r. podczas wieczornicy ,,Nad głową niebo jasne”, poświeconej życiu i twórczości A. Mickiewicza, zainaugurowaliśmy obchody rocznicy 60-lecia naszej szkoły, która przypada na wrzesień br. Z tej okazji mamy zamiar wydać jubileuszową publikację. Uważamy, że powinna być ona dziełem zbiorczym uczniów, absolwentów szkoły oraz nauczycieli, bowiem ich osobiste losy i  nagromadzone przeżycia współtworzyły i współtworzą historię ,,Trójki”.

                                         ...czytaj dalej

 


Projekt "Zdrowe - nietrudne"

 

Od początku listopada, w klasie 2d oraz 3b realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „Zdrowe – nietrudne”. Celem projektu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także zdrowego stylu życia, wśród dzieci ze szkół podstawowych na terenie całego kraju.  W ramach projektu  dzieci przygotują wspaniałe przekąski, zdrowe desery i inne oryginalne dania, bogate w witaminy i składniki mineralne.

Zaczynamy, czas start!

 

 

 


Niezwykła lekcja tolerancji i integracji

 

Dnia 16 grudnia uczniowie klasy 3 b złożyli przedświąteczną wizytę osobom niepełnosprawnym w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach. Dzieci wspólnie z podopiecznymi Centrum upiekli, a potem ozdobili pyszne świąteczne pierniki. Mieli też okazję do obejrzenia pomieszczeń służących do rehabilitacji oraz pracowni terapii zajęciowej. Bardzo dziękujemy wszystkim podopiecznym i pracującym w Centrum Paniom za miłe przyjęcie i przygotowanie zajęć. To była niezwykła lekcja tolerancji i integracji.

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj

 


Szkolny Przegląd Talentów

 

W dniu 21 grudnia 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs talentów. Dominowały śpiewy, gra na instrumentach oraz taniec. Podczas przeglądu wyłonieni zostali uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Mam Talent.

                                              ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 

 


Przed świętami Bożego Narodzenia

 

Uczniowie z klasy Ia intensywnie przygotowywali się do świąt Bożego Narodzenia. Zarówno na zajęciach z wychowawcą p. Iwoną Krychowiak, jak i na lekcjach języka angielskiego z p. Sarą Kaźmierską. Pierwszaki samodzielnie zrobiły sobie mikołajkowy prezent w postaci drewnianych klocków do swojej sali!

                             ...czytaj dalej

 

 

 

 


 

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

                                         Ks. J. Twardowski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pani MARII KOSTRZYŃSKIEJ

wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży,

wspaniałego, ciepłego i oddanego społeczności uczniowskiej pedagoga.

Rodzinie Zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia.

                                                Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie

                        Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza

                                                         w Szamotułach


Zaproszenie na seans filmowy

 

Samorząd Uczniowski zaprasza na cykliczne spotkania z filmem. Chętni czniowie mają możliwość obejrzenia atrakcyjnych filmów i mile spędzić wolny czas. Prosimy zapoznać się z ofertą seansu filmowego oraz warunkami uczestnictwa w imprezie ...tutaj

 

 

 

 


Mali Mikołajkowi Giganci na trasie kolejnego rajdu     

                                                                                                

W dniu 4 grudnia 2017 r., w niedzielę, odbył się XI Rajd Mikołajkowy, którego organizatorem był oddział PTTK w Szamotułach, przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Szamotułach. Wszyscy uczestnicy rajdu mogli odczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. Było bardzo przyjaźnie i pozytywnie, a rajd należał do jednego z najliczniejszych pod względem uczestników, ponieważ tylko z naszej szkoły udział wzięło 104 uczestników, w tym 40 rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współtworzenie niesamowitej rodzinnej atmosfery podczas niedzielnego rajdowego poranka.

                                                ...czytaj dalej                       


Świąteczny maraton fitness

 

Muzyka, energiczny taniec połączony z ćwiczeniami i mnóstwo pozytywnej energii – tak w skrócie można opisać Świąteczny Maraton Fitness. Trzeba podkreślić, że to pierwszy tego typu maraton w naszej szkole i nie ostatni. Udział w maratonie mógł wziąć dosłownie każdy: mama, tata, brat, siostra, kuzynka, koleżanka. W ciągu zaledwie godziny i trzydziestu minut odbyły się zajęcia z  elementami Zumby, aerobowe, wzmacniające mięśnie nóg- brzucha- kręgosłupa a także, połączenie elementów pilates z ćwiczeniami relaksacyjnymi. Dla każdego, kto chciałby wziąć udział w podobnych maratonach nic straconego. Kolejna edycja maratonu odbędzie się już po Nowym Roku. Wszystkie informacje podawane będą drogą elektroniczną przez e-dziennik.


Mikołajki na wesoło

 

Dnia 5 grudnia dzieci z klas III podjęły Mikołajkowe wyzwanie z akcentem na rywalizację zespołową! Rozgrzewka w rytm świątecznej muzyki wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Każdy uczeń mógł sprawdzić się w roli pomocnika św. Mikołaja jako elf nosząc prezenty a także przenieść się do krainy lodu i śniegu by toczyć śnieżne kule czy rzucać śnieżkami. Dzieci były bardzo zaangażowane i pełne energii. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom i słodki upominek.

 

 

 

 


Wieczór z Adamem Mickiewiczem

 

,,Nad głową niebo jasne” to tytuł wieczornicy poświęconej życiu i twórczości Adama Mickiewicza, która odbyła się 8 grudnia br. w naszej szkole. Zaprosiliśmy na nią przedstawicieli władz Szamotuł oraz rodziny występujących uczniów, aby wraz z nimi odbyć wędrówkę w czasie i przestrzeni, przenieść się do  epoki, w której żył i tworzył nasz Patron. Przewodniczył tej podróży nauczyciel-artysta pan Artur Hejna, który zaprowadził uczestników spotkania do miejsc, gdzie mieszkał i bywał poeta. Widzowie mieli też okazję poznać anegdoty i zabawne scenki z najwcześniejszych  lat życia Adama Mickiewicza ...

                                         ...czytaj dalej


Wesołych Świąt

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia z całego serca życzymy wszystkim zdrowia, dużo radości i pomyślności. Niech będzie to czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół, w pokoju serca i wzajemnej życzliwości.

Nadchodzący Nowy Rok 2017 niech będzie czasem spokoju, wrażliwości oraz realizacji marzeń i własnych zamierzeń.

 

 

 

 


Wigilie klasowe i jasełka

 

Niezwykle uroczysty był w naszej szkole czwartek przed Bożym Narodzeniem. W salach lekcyjnych odbyły się wigilie klasowe. Nie zabrakło również Gwiazdora, który obdarował wszystkich prezentami. Później uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły przepiękne jasełka. Na koniec było wspólne śpiewanie kolęd.

 

 

 

 

 

 


Rekolekcje adwentowe

 

Tegoroczne nauki rekolekcyjne dotyczą tradycji Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali albumy, gdzie za pomocą rysunków przedstawili najważniejsze momenty Świąt. Wykonali również plakaty, na których widniały zdjęcia i opisy zwyczajów bożonarodzeniowych w innych państwach. Uczniowie uczestniczyli również w naukach prowadzonych przez księdza rekolekcjonistę oraz brali udział we Mszy św.

 

 

 

 

 

 


AMUL w naszej szkole

 

W dniu 2 grudnia 2016 r.  do naszej szkoły zawitał  AMUL - Aktywny Mały Uniwersytet Latający. Dzień ten z pewnością zapamiętamy na bardzo długo. Przez kilka godzin 18 studentów Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod opieką prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej prowadziło niezwykle ciekawe zajęcia dotyczące cieczy nienewtonowskiej, chemii w kuchni, eksperymentowania z powietrzem, kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, komunikacji i koncentracji.  Nauka odbywała się  w  interaktywnej, dynamicznej formie, poprzez zabawę, eksperymentowanie i doświadczanie.

                                                            ...czytaj dalej


Raport z ewaluacji

Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole w dniach 17.11. – 1.12.16 r. przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji. Badaniem objęto 376 rodziców, 48 nauczycieli. Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem szkoły. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, w zakresie wymagania "Rodzice są partnerami szkoły". Miło nam poinformować, że szkoła spełnia wymagania na poziomie podstawowym, ale też podejmuje zadania z poziomu wysokiego w zakresie realizacji inicjatywy rodziców na rzecz rozwoju uczniów oraz szkoły.

Zobacz ...tutaj


Wyniki konkursu na "Rodzinny wieniec adwentowy"

 

Klasy 0-III

      I miejsce – Joanna Heckert –  Ia

      II miejsce – Nikodem Stawny – 1b

      III miejsce – Oliwia Piwowarczyk  - 3d

      Wyróżnienie – Oliwia Masłek – 2a

Klasy IV-VI

      I miejsce – P. L. J. Gzyl – 2a, 4d, 6b

      II miejsce – Gabriela Knioch – 6c

      III miejsce – Zuzanna Piątkowska – 4a

      Wyróżnienie – Maja Dura – 4b

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach

 


W świecie języka polskiego

 

Kończy się jesień, a wraz z nią pierwszy etap szkolnego projektu „W świecie języka polskiego” realizowanego w bieżącym roku szkolnym w klasach II i III. Wykonywane przez uczniów zadania stanowiły okazję do rozwijania się w zakresie edukacji polonistycznej, nabywania umiejętności współpracy w grupie, wykazywania się pomysłowością, odkrywania własnych talentów i przyjaznego współzawodnictwa.

                              ...czytaj dalej

 

 


Szkolny Przegląd Talentów

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Przeglądzie Talentów, który odbędzie się 21 grudnia 2016 roku o godzinie 17:00 w świetlicy szkolnej. Przegląd talentów przeznaczony jest zarówno dla uczniów z klas I-III, jak i IV-VI. Mile widziani są także rodzice/prawni opiekunowie, którzy chcą zobaczyć występy swoich pociech.

Więcej szczegółów ...tutaj

 

 


Wyniki etapu szkolnego konkursów kuratoryjnych

 

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 • Sebastian Półtorak 6a

 • Michał Gostyński 6b

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikował się:

 • Aleksander Korman 6c


Rodzinny wieniec adwentowy

„Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa ...wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

 

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tradycji polskiej w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawia się wieńce adwentowe. Dobiegł już końca szkolny konkurs na Rodzinny Wieniec Adwentowy. Przyniesione stroiki ukazywały zarówno nowatorskie rozwiązania artystyczne, niezwykle twórcze, jak i tradycyjne wykonanie: z pachnącej jodły, świerku i sosny. Zainteresowanie konkursem  i pomysłowość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wkład, kreatywność, a szczególnie za ogromne wsparcie akcji charytatywnej. Gratulujemy talentów i wspólnej pracy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Niebawem wyniki konkursu.

Zobacz zdjęcia ...tutaj


Kiermasz przedświąteczny

                   "Podarujmy dzieciom uśmiech na Święta"

 

Szkolny Klub WIELKODUCHA, dzieci i wychowawcy świetlicy wraz z rodzicami oraz uczniowie  klasy IIa z wychowawcą i rodzicami serdecznie zapraszają wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na kiermasz przedświąteczny, który odbędzie się w szkole od 5 grudnia do 16 grudnia na parterze szkoły.

                                                          ...czytaj dalej

                           

                              Serdecznie zapraszamy

 


Zapraszamy rodziców do biblioteki szkolnej

 

Znajduje się  tam wiele ciekawych publikacji z dziedziny pedagogiki i psychologii dziecięcej, pomocnych w rozwiązaniu szeregu trudnych sytuacji wychowawczych i edukacyjnych.

Szczególnie polecamy...zobacz tutaj

 

 

 


Sukces młodych tancerzy

 

Dnia 5 listopada 2016 roku odbył się w Przeźmierowie XXII Turniej Tańca Towarzyskiego"Srebrne Pantofelki". Drugie miejsce w kat. 10-11 H zajęli uczniowie z klasy IV b Oliwia Pittner i Jakub Biniak. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 


Wyniki etapu szkolnego konkursów kuratoryjnych

Do etapu rejonowego  Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 • Julia Czerwińska   5a

 • Sebastian Półtorak  6a

Do etapu rejonowego  Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 • Olga Sikorska          5b

 • Michał Gostyński   6b

 • Wiktoria Perz          6a

 • Emila Kaczmarek    6


Święto Patrona Szkoły

 

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza. Tak oddajemy cześć wieszczowi, przypominamy jego postać, pogłębiamy znajomość twórczości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie, w którym nie brakowało recytacji, ruchu scenicznego, śpiewu oraz tańca. Całości montażu słowno-muzycznego przyświecał cytat wielkiego poety „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach”.

 

 

 

 


Uwaga! Bardzo ważne!

 

Kochani Rodzice i Pracownicy Szkoły.

      W porozumieniu z Dyrekcją zgłosiłam nasza szkołę do programu Szkoła Małego Inżyniera.
Celem Programu jest wyłonienie trzynastu finalistów spośród zgłoszonych szkół, którzy zostaną wybrani w ramach głosowania internautów. Jeśli uda nam się dołączyć do grona finalistów, to w naszej szkole odbędzie się bardzo ciekawy festiwal technologiczny.
Związany z nim będzie szereg atrakcji m.in.

 • eksperymenty z ciekłym azotem i ogniem

 • zawody robotów sumo

 • pokaz drukarek 3D 

      Poza tym podczas festiwalu będzie można odwiedzić wiele innych niezwykle interesujących stanowisk edukacyjnych.

      Dzięki udziałowi w finale programu, szkoła otrzyma też zaawansowane technologicznie zestawy klocków LEGO Mindstroms, które pozwalają  na konstruowanie i programowanie robotów. Tylko od kreatywności uczniów będzie zależało, czy ich robot będzie chodził, pełzał czy jeździł. Mogą stworzyć robota, który potrafi strzelać, uderzać czy chwytać przedmioty.
Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie mogliby poprzez ciekawą i twórczą pracę rozwijać swoje pasje w zakresie robotyki.  

     Zapraszam więc bardzo serdecznie wszystkich do głosowania codziennie na naszą szkołę

w dniach 15.11 do 18.12.2016.

By to zrobić trzeba kliknąć tutaj: 

http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole ,

a następnie wybrać nasza szkołę.

KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!
                                                                                                                     Pozdrawiam

                                                                                                               Joanna Piątkowska


Plac zabaw w Grabówcu oddany do użytku

 

W dniu 24 listopada 2016 r. nastąpiło uroczyste, długo oczekiwane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych otwarcie placu zabaw w Grabówcu. W uroczystości wzięło udział wielu gości. Symbolicznego przecięcia wstęgi, na prośbę Zastępcy Burmistrza,  dokonały same dzieci. Mimo iż zadanie to wymagało niezwykle trudnej umiejętności posługiwania się nożyczkami, dzieci poradziły sobie z nim wzorowo.

                                                   ...czytaj dalej

 

 

 

 

 

 


Mali czytelnicy

 

W dniu 21 listopada br. w bibliotece szkolnej gościli pierwszoklasiści.  Zapoznali się ze zbiorami, regulaminem i sposobem wypożyczania. Wykazali się znajomością literatury dziecięcej i opowiedzieli o swoich ulubionych książkach. Uczniowie z klasy 1a i 1b otrzymali karty czytelnika i dokonali pierwszych wypożyczeń. Obiecali też, że będą często zaglądać do biblioteki i dużo czytać.

Pierwszoklasistom życzymy wielu magicznych  spotkań z książką   

 

 

 

            


Nowotomyski marsz na orientację

 

W dniach 28 i 29 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nowotomyskim Maratonie Marszów na Orientację. W piątkowe popołudnie, osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z Imprezami na Orientację, miały okazję uczestniczyć w szkoleniu teoretycznym i tym samym poznać podstawowe zasady tej interesującej gry terenowej.

                                ...czytaj dalej

 

 

 

 


Reforma edukacji - bardzo ważne informacje

 

W związku w planowaną reformą edukacji zamieszczamy List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z aktywnymi linkami do najważniejszych informacji związanych z wprowadzaniem zmian,  z punktu widzenia ucznia, rodzica, nauczyciela i organu prowadzącego szkołę.

 Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej 

http://reformaedukacji.men.gov.pl/

można  sprawdzić też drogę edukacji dziecka.

                                                                           List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty ...tutaj

 


Budowa placu zabaw zakończona

 

Na placu rekreacyjno-sportowym przy budynku szkoły w Grabówcu zakończyły się się prace związane z budową długo oczekiwanego przez dzieci placu zabaw. Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły  na jednym z boisk powstał profesjonalny plac zabaw.

 

 

 

 
 

 

Artystyczne spotkania recytatorów

 

W dn. 26.10.2016 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się Jesienny Turniej Recytatorski dla uczniów miasta i gminy. Startowało siedem szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice uczęszczające na kółko recytatorskie. Zaprezentowały przepięknie przygotowane teksty. Ich umiejętności docenili jurorzy - pan Andrzej Ciborski i pan Piotr Dehr - przyznając nagrody i wyróżnienia. Oto nagrodzone osoby:

            Daria Panek z kl. VIb - Nagroda Jury

            Nicola Romańczuk z kl. Vd - Nagroda Jury

            Zofia Metler z kl. Vd - Wyróżnienie Jury

            Aleksandra Niechciałkowska z kl. VIc - Nagroda Pedag.

                                                                                                                                                           Gratulujemy!


 

Mali Patrioci na trasie kolejnej wyprawy

 

Z samego rana, 5. listopada, 35-osobowa grupa niestrudzonych wędrowców, której niestraszny był poranny przymrozek, dzielnie wstawiła się przed naszą szkołą, by wyruszyć na rajd z okazji Dnia Niepodległości. Na pieszą przechadzkę wybraliśmy się razem z uczniami szkoły podstawowej w Pamiątkowie, z którymi nawiązaliśmy przyjaźnie, a wspólne rozmowy pozwoliły nam szybko rozgrzać się.

                                ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Projekt Bezpieczna + w naszej szkole

 

Od początku października, z inicjatywy Rodziców,  realizowany jest w naszej szkole  rządowy  program wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”. Celem projektu jest upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia.

                                                                          ...czytaj dalej

 

 

 


Poczet sztandarowy podczas uroczystej mszy

 

Dnia 11 listopada 2016 nasz poczet sztandarowy wziął udział w uroczystej mszy świętej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Serdecznie dziękujemy uczniom biorącym udział w obchodach!

 

 

 

 


Pierwszaki malowały karmniki z Firmą ALTAX

 

W dniu 11 października br. wszyscy uczniowie klas pierwszych  uczestniczyli  w ciekawych warsztatach malowania karmników dla ptaków. Wysłuchali też krótkiej pogadanki dotyczącej dożywiania zwierząt w czasie zimy. Każdy uczeń otrzymał drewniany karmnik, który według własnego pomysłu malował z użyciem profesjonalnego zestawu farb i pędzli. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami. Farby i materiały dostarczyła firma ALTAX z Brodziszewa. Z inicjatywą organizacji warsztatów  wystąpiła mama jednego z uczniów naszej szkoły.  Szkoła otrzymała również dużą ilość farb i impregnatów do drewna. Dodatkowo pracownicy firmy ALTAX pomalowali ławki pod wiatą na szkolnym boisku, drzwi wejściowe z parkingu do szkoły  oraz  ścianę w  kotłowni. Szkoła otrzymała także nowe ławki, które wkrótce zostaną zamontowane przy placu zabaw w Grabówcu. Zobacz zdjęcia ...tutaj

   Dziękujemy za pomoc i cenną inicjatywę.


Narodowe Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Zniesione po wojnie, przywrócono je w okresie transformacji ustrojowej w 1989.

 

 

 


Dzień Niepodległości w naszej szkole     

 

Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości był w naszej szkole bardzo uroczysty. Wszyscy uczniowie mieli na sobie strój galowy i biało-czerwone kotyliony. W sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie mieli okazję zaprezentować patriotyczny program artystyczny.

 

 

 

 

 

 

 


Budowa placu zabaw w Grabówcu

 

We wtorek 8 listopada br. na placu rekreacyjno-sportowym przy budynku szkoły w Grabówcu rozpoczęły się prace związane z budową długo oczekiwanego przez dzieci placu zabaw. Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły  na jednym z boisk powstanie profesjonalny plac zabaw. Wykonawcą prac jest firma FreeKids s.c. A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z siedzibą w Trzęsowicach. Zgodnie z podpisaną umową, prace mają zakończyć się 18 listopada br. Na korzystanie z placu zabaw dzieci będą jednak musiały poczekać do końca listopada, gdyż  po zamontowaniu urządzeń wymagany jest co najmniej tydzień czasu na utwardzenie betonowych umocnień pod poszczególne elementy. Obecnie zostało już „wykorytowane” podłoże, które będzie wysypane piaskiem. Warto podkreślić, że realizacja tej inwestycji była marzeniem Rodziców, Rady Rodziców i dyrekcji szkoły od kilku  lat. Cieszymy się, że nasze prośby i oczekiwania zostały spełnione.

 


Nowe miejsce na ognisko w Grabówcu

 

Dzięki życzliwości firmy KONIAN z Szamotuł,  teren boiska szkolnego w Grabówcu wzbogacił się o nowe, profesjonalne miejsce na ognisko. Dziękujemy Państwu Magdalenie i Maciejowi Foltyn (Rodzicom naszych uczniów) za cenną inicjatywę. Warto podkreślić, że firma KONIAN wykonała całą inwestycję bezpłatnie, dostarczając również  potrzebne  materiały budowlane.

 

 

 

 


„Pan Artur rysuje – uczniowie opowiadają”

 

1.    Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni uczniów poprzez redagowanie opowiadań twórczych, doskonalenie umiejętności redakcyjnych – kompozycja wypowiedzi, umieszczanie dialogu w tekście, stosowanie akapitów, kształcenie poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

                                                        Regulamin ...tutaj

 

 

 

 

 


Świętość dla każdego 

 

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, w piątek - 28 października w naszej szkole można było spotkać wielu świętych i błogosławionych. Chętni uczniowie przebrani w stroje świętych przekonywali nas, że każdy może zostać świętym!!! Dzieci biorące udział w konkursie zapoznawały nas z życiem wybranego świętego. Nie obyło się bez śpiewu piosenek.

                                  ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Sukces pary tanecznej

 

 

Oliwia Pittner i Jakub Biniak z klasy IVb w dniu 23 października 2016 roku uczestniczyli w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego JANAS JOGISTICS CUP w Skwierzynie, gdzie w kategorii 10-11 H zajęli I miejsce

 

 

 

 

 

 

 


Pasowanie na ucznia

 

Dzień 12 października na zawsze zostanie w pamięci pierwszoklasistów, ponieważ w obecności wielu zaproszonych gości, rodziców i dziadków stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Zanim jednak pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego ucznia, musieli oni sprostać wielu zadaniom- zaśpiewać hymn szkolny i piosenkę, rozwiązać zagadki, ocenić zachowanie dzieci w przygotowanych przez klasę IVa scenkach, odnaleźć listki ze swoim imieniem i złożyć uroczystą przysięgę. Wszyscy w tych zmaganiach wypadli znakomicie i mogli otrzymać dowód uczniowski w postaci legitymacji szkolnej oraz kolorowe skakanki. Witamy pierwszoklasistów w naszym gronie i życzymy im wielu sukcesów!

                          Zobacz zdjęcia ...tutaj

 


Oszczędzają bogaci, nam też się opłaci!

 

Niedawno naszych pierwszoklasistów odwiedził przedstawiciel Banku Spółdzielczego, który uczynił naszych małych uczniów swoimi klientami! Wręczył im książeczki oszczędnościowe wraz z pierwszą wpłatą -10 zł oraz prezenty. Od teraz pierwszaki zamienili swoje skarbonki na książeczki SKO, by swoje złotóweczki oszczędzać w najprawdziwszym banku!

                                    Zobacz zdjęcia ...tutaj

 

 

 

 


Grzeczni i bezpieczni

 

O tym, że w drodze do szkoły musimy być bardzo uważni i ostrożni, wiedzieliśmy od dawna, ale spotkanie ze Strażą Miejską jeszcze bardziej nas uczuliło na nasze bezpieczeństwo. Strażacy przypomnieli nam zasady przechodzenia przez jezdnię, numery telefonów alarmowych oraz zasady bezpiecznego podróżowania samochodem. Jednak najcenniejszą lekcją była praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię i odczytywanie informacji ze znaków drogowych. Na koniec spotkania otrzymaliśmy znaczki odblaskowe, aby o zmierzchu być bardziej widoczni. Nic jednak nas nie uchroni przed niebezpieczeństwem, jeśli sami nie będziemy rozważni na drodze.

                                 Zobacz zdjęcia ...tutaj


IX Amatorski Konkurs Gwarowy „Godejma po naszymu”

 

 

W dn. 19.09.2016 r. w sali kina „Halszka” odbył się (już po raz dziewiąty) konkurs gwarowy, na który przyjechały dzieci z całego powiatu szamotulskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Zofia Metler  z klasy Vd, Daria Panek z klasy VIb i Marcelina Jank z klasy IVa. Poziom był niezwykle wysoki, a stres ogromny, gdyż w komisji zasiadał sam Juliusz Kubel – autor wielu tekstów prezentowanych podczas konkursu. Tym większy sukces Marceliny Jank, która zdobyła jedno z dwóch wyróżnień i w godzinach popołudniowych jeszcze raz wystąpiła przed mieszkańcami miasta i gminy Szamotuły. Gratulujemy!


Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie

 

Jesienna aura to idealna pora na wyprawę do lasu, żeby zebrać pełny kosz dorodnych grzybów. Jednak zanim udamy się na leśną wyprawę, niezbędne jest zdobycie podstawowej wiedzy. O tym, jak rozróżniać grzyby, w jaki sposób je zbierać oraz jak odpowiednio przygotować się na grzybobranie opowiadał w klasach 3A i 3D Pan Maciej Niparko – klasyfikator grzybów świeżych i grzyboznawca.

                                           ...czytaj dalej

 

 

 

 

 


Raj(d) na ziemi na powitanie jesieni

 

W dniu 2 października 2016r., wytrwała grupa ponad 40 miłośników pieszych wędrówek z naszej szkoły, udała się na rajd, na powitanie jesieni, w ramach XXXVII Wielkopolskiego Zlotu Turystów. Start oraz meta naszego szlaku znajdowała się w Pniewach, a cała trasa była pełna jesiennych barw, które mogliśmy zobaczyć w Żydowskich Górach, rezerwacie Jakubowo, w leśniczówce Dąbrowa, rezerwacie Las Grądowy nad Mogilnicą. Jesień na każdym kroku ukazywała nam swoje piękne oblicze, a głębie tych niezwykłych kolorów wydobywała ciepła, słoneczna pogoda.

                                     ...czytaj dalej

 


Lekcja przyrody

 

„Radzyńskie zagajniki” to malowniczo usytuowane miejsce nad Zalewem Radzyny. Właśnie tam, dnia 21 września  klasy III b i III e miały możliwość samodzielnie odkrywać tajemnice otaczającej nas przyrody. Uczniowie poznali tajemnice lasu, pola oraz roślin i zwierząt wodnych, rozwiązywali zagadki, słuchali ciekawych opowiadań, zadawali trudne pytania, pokonywali tory przeszkód i świetnie się bawili na świeżym powietrzu.

 

 

 

 


 

Szanowni Państwo – Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach

 

     W roku szkolnym 2016/17 zainaugurowaliśmy obchody 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach. Z tej okazji przygotowujemy okolicznościową publikację i chcielibyśmy, aby jeden z rozdziałów był owocem pracy Absolwentów.

        Drodzy Absolwenci, przywołajcie zatem w Waszej pamięci anegdoty z życia klasy czy szkoły i opowiedzcie je, redagując pisemną wypowiedź. Prosimy, abyście przesłali ją do 28 kwietnia 2017 r. drogą elektroniczną na adres:  sp3_szam@o2.pl, drogą listową na adres: Szkoła Podstawowa nr 3, ulica Szczuczyńska 5, 64-500 Szamotuły lub przynieśli do sekretariatu szkoły. W tytule e-maila lub na kopercie napiszcie ,,Konkurs dla Absolwentów”.

       Będziemy bardzo wdzięczni za każdy nadesłany tekst, a najbardziej interesujące wspomnienia 

nagrodzimy.

 

Regulamin ...tutaj


Powitanie jesieni na Pioszczychach

 

W dniu 23 września uczniowie klas 4 wyruszyli na trasę ścieżki rekreacyjno – edukacyjnej Pioszczychy, aby przywitać, rozpoczynającą się tego dnia, jesień. W trakcie spaceru na uczniów czekały zadania specjalne, obejmujące wiedzę z zakresu przyrody, matematyki, a nawet języka polskiego. Dzieci z uwagą zapoznawały się również z tablicami informacyjnymi dotyczącymi gatunków roślin i zwierząt. Dzięki temu lepiej poznały znajdującą się w okolicy naturę. Zgodnie z nazwą ścieżki uczniowie nie tylko spędzali czas ucząc się, ale również mieli okazję wziąć udział w zabawach sportowych i wspólnych zajęciach aerobiku.

Ponieważ wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem zadań, na koniec czekała ich niespodzianka – ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.           

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj


Praca piekarza to niełatwy kawałek chleba

 

W czwartek, 22 września, uczniowie klasy IIIA i IIID udali się na nietypową wycieczkę do krainy mąki, ziaren i pieców, czyli do piekarni. Gościliśmy w zakładzie Pana Jęczmyszka, piekarni Adas, przy ulicy Rzecznej w Szamotułach.

                                                         ...czytaj dalej

 

 

 


Zaproszenie do biblioteki

 

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na wystawę książek detektywistycznych. Wystawa potrwa od 3 do 16 października.

Przyjdź, zobacz, a może któraś z książek Cię zainteresuje, a wtedy tylko wystarczy ją wypożyczyć i przeczytać.

 

 

 

 


Konkurs biblioteczny

 

Wykonane dowolną techniką zakładki do książek proszę przynosić do biblioteki szkolnej do 21 października br. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a wszystkie zakładki zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

Zapraszamy do udziału w konkursie.


W świecie języka polskiego

 

Szkolny projekt autorski realizowany w klasach II i III. Celem projektu jest poprawa efektów kształcenia w zakresie edukacji polonistycznej, wzbogacanie słownictwa uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka mówionego i   poetyckiego, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zaznajamianie uczniów z regułami ortograficznymi i właściwym ich stosowaniem, wyrabianie nawyku korzystania ze słownika ortograficznego oraz kształtowanie wrażliwości ortograficznej i umiejętności samokontroli. Zadania realizowane w ciągu bieżącego roku szkolnego związane będą  tematycznie z porami roku. Efekty pracy przedstawimy w AKTUALNOŚCIACH.

 


Sprzątanie Świata

 

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W tej akcji również wzięli uczniowie naszej szkoły. Ochoczo zabrali się do porządkowania ulic na osiedlach znajdujących się wokół szkoły.

 

 

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (boisko szkolne):

     - klasy IV - VI godzina 9.00

     - Klasy I - III i oddziały przedszkolne godzina 10.00

 

 

 

Uczniowie dowożeni do szkoły (czwartek 1 września) :

            przywóz

     7.45 - Twardowo

     7.55 - Piotrkówko

     8.05 - Mutowo

     ok. 8.30 Śmiłowo

             odwóz

     wszyscy uczniowie ok. 11.00


Dowozy w roku szkolnym 2016/2017 ...tutaj

 


Karta zgłoszenia do świetlicy szkolnej

Kartę zgłoszenia do świetlicy szkolnej można składać w sekretariacie szkoły od dnia 16 sierpnia 2016 r. Karta do wydruku ...tutaj

Karta zgłoszenia dziecka na obiady ...tutaj


Niezwykła lekcja historii dla uczniów klas szóstych

 

W dniu 17 czerwca br.  wszyscy uczniowie klas szóstych oraz członkowie Kółka historycznego z naszej szkoły uczestniczyli  w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Uczniom towarzyszyli nauczyciele historii, języka polskiego oraz wychowawcy klas. Udział w wycieczce był podsumowaniem całorocznego projektu edukacyjnego „Śladami historii”.

                                ...czytaj dalej