Oddziały przedszkolne

                                       

  Zimowe zabawy przedszkolaków

  

    
 

 

 

Bal przedszkolaków

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci z oddziałów przedszkolnych swój bal miały 18.01.2018 r. w sali zabaw „Ale frajda”. Tematem przewodnim był Kubuś Puchatek i przyjaciele, gdyż tego dnia obchodzony był Dzień Kubusia Puchatka. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

 

     
 
 

Dzień Pluszowego Misia

 

24.11 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw i konkursów o "misiowej" tematyce.  Ogłoszone zostały wyniki konkursu pt. "Mój przyjaciel miś". Jury w składzie: p. dyrektor Tomasz Runowski, p. dyrektor Beata Krupska, p. Ewa Lewicka nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

  • I miejsce Daniel Kwaśny

  • II miejsce Wojtek Andrzejewski

  • III miejsce Antosia Bil

Wyróżnienia: Wiktoria Łukaszewicz, Basia Przewoźna, Wojtek Wachowiak. 

 

   
   
   
   
  Mikołajki

Z inicjatywy Urzędu Miasta i Ośrodka Pomocy Społecznej we wtorek 5 grudnia dzieci z przedszkola odwiedził  święty Mikołaj ze słodkościami. Następnego dnia przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo- "mikołajkowo". W sali odnalazły prezent jakim były bilety do kina. Bajka pt. "Pierwsza gwiazdka" wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój i już każdy odlicza dni do świąt. 

 

   
   
   
   
 

"Tacy jak Adaś..."

 

 W ostatnim tygodniu listopada przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę na temat patrona szkoły- Adama Mickiewicza. Aktywnie włączyły się w wykonywanie różnorodnych zadań. Punktem kulminacyjnym był wtorek- finał projektu, kiedy dzieci mogły się przenieść do epoki, w której żył ich patron. Przyszły do szkoły ubrane w wytworne stroje z XIX wieku. W sali gimnastycznej obejrzały inscenizację teatralną przygotowaną przez grupę uczniów z klasy 5a. 

 

   
   
 
 

Piknik integracyjny

 

Jesienny piknik integracyjny połączony z uroczystym ślubowaniem dzieci odbył się w październiku w Grabówcu. Impreza rozpoczęła się występem dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Następnie odbyły się zawody sportowe i zabawy integracyjne. Uwieńczeniem uroczystości było ognisko i wspólne smażenie kiełbasek. 

 

   
   
 

 

Dzień postaci z bajek

 

W listopadzie obchodziliśmy „Dzień postaci z bajek”. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani Ewa w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt: „Bazgroł”.

 

   
 

 

 

Warsztaty kulinarne

W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo dużo rozmawiały o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu. Dzieci chętnie wykonywały różnorodne zadania oraz prace plastyczne związane z tematem. Uwieńczeniem tych przyjaznych przedszkolakom treści były warsztaty kulinarne, które odbyły się w restauracji "Samo dobro". Samodzielne wykonanie bułeczek ze śliweczkami przyniosło młodym kucharzom wiele radości i już mają apetyt na kolejne gotowanie :). 

 

 
 
 
 

 

 

"Na straganie..."

 

W piątek w ramach zajęć dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę dydaktyczną na pobliski stragan owocowo-warzywny. Miały tam możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu. Dzieci doskonaliły też umiejętność liczenia kupując warzywa i owoce, które po powrocie do szkoły rozpoznawały za pomocą smaku. Dzięki wycieczce i zajęciom praktycznym przedszkolaki mogły: poznać zasady zdrowego odżywiania, podjąć próbę przełamywania własnych uprzedzeń smakowych, poszerzyć swoje doświadczenia zmysłowe wzrokowe, węchowe, dotykowe, miały okazję wejść w rolę klienta i zorientować się w roli sprzedawcy, mogły sprawdzić własne umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach społecznych, w kontakcie z nowymi osobami i w nowych miejscach.

 

     
     
     
     
 

 

Warsztaty kulinarne

W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo dużo rozmawiały o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu. Dzieci chętnie wykonywały różnorodne zadania oraz prace plastyczne związane z tematem. Uwieńczeniem tych przyjaznych przedszkolakom treści były warsztaty kulinarne, które odbyły się w restauracji "Samo dobro". Samodzielne wykonanie bułeczek ze śliweczkami przyniosło młodym kucharzom wiele radości i już mają apetyt na kolejne gotowanie :). 

 

    
    
     
     
     
 

 

Dzień Chłopca

 

W piątek 29 września obchodziliśmy dzień chłopca. Dziewczynki wraz z panią Agnieszką przygotowały dla chłopców rożnorodne zadania wokalne, recytatorskie, plastyczne i sportowe. Chłopcy świetnie wywiązali się z powierzonych im zadań więc dziewczynki wręczyły im wspólny prezent, który sprawił naszym chłopcom wiele radości. 

 

    
       
    
 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

W piątek 29 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie z klasy III f Zosia Beba, Malwina Król, Nadia Szulc, Zuzia Maćkowiak i Grzesiu Nowak wraz z wychowawcą panią Natalią Mikołajczak odwiedzili  ,,zeróweczkę" by poczytać przedszkolakom literaturę dziecięcą. Pojawił się  Elmer, Mikołajek, Pomidor, Fiołkowy kapelusz i Żabi król. Mali odbiorcy byli zachwyceni a uczniowie mogli ćwiczyć sztukę pięknego czytania.

 

    
    
 

 

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

 

W piątek 15 września przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego "Agro- zalew" w Radzynach. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniami na nowe przeżycia. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, integracja grupy oraz radosne spędzenie czasu. Wszystko to udało nam się zrealizować. Czekamy na kolejne interesujące wyjazdy. 

Zobacz zdjęcia ...tutaj