Oddziały przedszkolne

                                       

 

Wycieczka do farmy dziecięcej „Kids Farm”

 

Dnia 5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa edukacyjnego „Kids Farm”. Przedszkolaki odwiedziły zaczarowany ogród pełen kolorowych ptaków, świnek morskich, królików, rybek i innych ciekawych zwierząt. Główną atrakcją była przejażdżka kucykiem i na przyczepie za traktorem. Dzieci miło spędziły czas na łonie natury i poprzez zabawę poznały zagadnienia związane z przyrodą i zwierzętami. 

 

 
   
 
 
 

 

Dzień Dziecka

 

W dniu 1 czerwca był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych i zawodach sportowych. Tego dnia nie zabrakło również tańców przy muzyce i pysznych niespodzianek. 

 

 
 
   

 

 

Konkurs recytatorski
 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego "Zabawka". Zuzanna Rybarczyk i Oliwka Hanke reprezentowały nasz oddział przedszkolny. Dziękujemy dzieciom i życzymy sukcesów. 

 

 

   

 

   

 

 

Wielkanocne warsztaty plastyczne

 

Z okazji zbliżających się świąt dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami spotkały się na "Wielkanocnych warsztatach plastycznych". Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały na świeżym powietrzu gniazdko dla zajączka a następnie w sali doskonalili swoje umiejętności manualne i plastyczne. Miła atmosfera sprzyjała pracy. Powstały piękne zajączki, które mogą posłużyć jako opakowanie na prezent. 

 

Zobacz galerię zdjęć ...tutaj

 

    
 

 

Powitanie wiosny

 

Dnia 21 marca nasze przedszkolaki wesoło przywitały wiosnę. Tego dnia czekało na nie mnóstwo zagadek i niespodzianek. Przedszkolaki ubrane w kolorowe stroje z uśmiechem na ustach i wesołą piosenką przeszły ulicami Szamotuł. Każda napotkana osoba została obdarowana kwiatkiem, wykonanym wcześniej przez dzieci. Na trasie Pani Wiosna pozostawiła listy, a w każdym z nich inne zadanie do wykonania. Nasze przedszkolaki z przyjemnością rozwiązały każdą zagadkę. Zgodnie z instrukcją Pani Wiosny dzieci odwiedziły między innymi park, rynek, plac zabaw, a także pizzerię, w której posiliły się pyszną pizzą. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał zasłużony medal Tropiciela Wiosny. 

 

    
    
 

 

Koci bal karnawałowy

 

W dniu 17 lutego 2017r. w Grabówcu odbył się balik karnawałowy, a nasze przedszkolaki zamieniły się w koty. Balik rozpoczęliśmy powitaniem wszystkich przybyłych kotków i wesołymi zabawami integracyjnymi. Na dzieci czekało wiele konkursów i atrakcji, a także słodki poczęstunek. Podczas baliku wybrano kociaka, który najbardziej lubi mleczko i tego który ma najdłuższy ogonek. Dzieci bawiły się doskonale. Zgodnie ze zwyczajem na zakończenie zostali wybrani król i królowa balu, a wszystkie nasze kotki otrzymały słodką niespodziankę :)​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

     
       
      
     
 

 

Udział w warsztatach

 

W ramach projektu "Aktywny Mały Uniwersytet Latający" dzieci wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Tematem przewodnim warsztatów była koncentracja. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez studentów. 

 

   
   
                            
 

 

Mikołajki

 

Dnia 6.12 przedszkolaki zostały milo zaskoczone. W bucikach, które wcześniej wyczyściły pojawiły się słodkości pozostawione przez św. Mikołaja. 

 

 
 
                  
           
 

 

Święto Pluszowego Misia i Dzień Kolejarza

 

Dzień 25.11 był dla dzieci dniem pełnym atrakcji, gdyż obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia oraz Dzień Kolejarza. Dzieci zostały zaproszone przez Szamotulski Ośrodek Kultury gdzie została dla nich przeprowadzona lekcja o pracy kolejarza. Po powrocie do przedszkola dzieci brały udział w zabawach wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Na zakończenie dnia pojawiła się Pani iluzjonistka, która przeniosła dzieci w świat magii i wyczarowała dla nich króliczka. Występ dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń. 

 

   
   
   
 

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

 

    We wtorek 8 listopada z inicjatywy i pomocy rodziców w oddziałach przedszkolnych w Grabówcu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 
    Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego i powiadomić o zdarzeniu. To ostatnie zadanie zajęć z pierwszej pomocy, której nauczyły się przedszkolaki.

 

         
                   
   
 

Budowa placu zabaw w Grabówcu

 

   We wtorek 8 listopada br. na placu rekreacyjno-sportowym przy budynku szkoły w Grabówcu rozpoczęły się prace związane z budową długo oczekiwanego przez dzieci placu zabaw. Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły  na jednym z boisk powstanie profesjonalny plac zabaw. Wykonawcą prac jest firma FreeKids s.c. A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z siedzibą w Trzęsowicach. Zgodnie z podpisaną umową, prace mają zakończyć się 18 listopada br.    

   Na korzystanie z placu zabaw dzieci będą jednak musiały poczekać do końca listopada, gdyż  po zamontowaniu urządzeń wymagany jest co najmniej tydzień czasu na utwardzenie betonowych umocnień pod poszczególne elementy. Obecnie zostało już „wykorytowane” podłoże, które będzie wysypane piaskiem. Warto podkreślić, że realizacja tej inwestycji była marzeniem Rodziców, Rady Rodziców i dyrekcji szkoły od kilku  lat. Cieszymy się, że nasze prośby i oczekiwania zostały spełnione.

   Poniżej zdjęcia z początkowych prac nad budową placu zabaw.

 

   
 

Nowe miejsce na ognisko w Grabówcu

 

  Dzięki życzliwości firmy KONIAN z Szamotuł,  teren boiska szkolnego w Grabówcu wzbogacił się o nowe, profesjonalne miejsce na ognisko. Dziękujemy Państwu Magdalenie i Maciejowi Foltyn (Rodzicom naszych uczniów) za cenną inicjatywę.

   Warto podkreślić, że firma KONIAN wykonała całą inwestycję bezpłatnie, dostarczając również  potrzebne  materiały budowlane.

 

   

 

Ślubowanie Przedszkolaków

 

  W dniu 27 października 2016 r. w budynku szkoły w Grabówcu miała miejsce piękna uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Na zaproszenie wychowawczyń grup przedszkolnych i samych dzieci w uroczystości wzięła udział Pani dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek oraz nauczycielka religii Pani Ewa Szymańska.  Dzieci przygotowały przepiękne przedstawienie, w którym pokazały, że zasługują na to, by zostać przedszkolakami naszej szkoły. Z powagą i skupieniem składały też przyrzeczenie.

   Po ślubowaniu każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy Akt Ślubowania, koszulkę z logo grupy oraz słodki upominek. Uroczystość zakończyła się wspólnym przyjęciem przygotowanym przez nauczycieli i rodziców.

   Dzieciom gratulujemy i życzymy, by rok spędzony w oddziale przedszkolnym był pięknym czasem zdobywania nowych umiejętności  i doświadczeń poprzez zabawę i naukę.  

 

       
       
 

Konkurs "Jesienny obraz"

 

W dniu 22.09.2016r. dzieci przedszkolne powitały nową porę roku „Jesień”. Pani Jesień przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które służyły pomocą  w rozwiązywaniu jesiennych łamigłówek. Dzieci mogły segregować, przeliczać i rozwiązywać zagadki o przyniesionych  darach. Pani Jesień zadbała również o to, by w tym dniu dzieci wesoło spędziły czas na świeżym powietrzu był grill, tańce i zabawy.

W tym dniu zostali również nagrodzeni zwycięzcy konkursu pt. „Jesienny obraz”.

                              I miejsce zdobyła Oliwia Hanke z oddziału 01

                              II miejsce zdobył Jakub Janakiewicz  z oddziału 02

                              III miejsce zdobył Szymon Grzeszkowiak z oddziału 02

Wystawę jesiennych obrazów można podziwiać w szkole. 

 

        
        
                                    
 

 

Wycieczka do parku "Deli - Park"

 

W dniu 16.09.2016 dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do parku edukacyjno- rozrywkowego „Deli- Park”. Przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż dookoła świata, zobaczyły to co na co dzień jest niedostrzegalne â?� chronione gatunki owadów z Wielkopolskiego Parku Narodowego w rozmiarze XXL i świetnie bawiły się na placach zabaw. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu z nową wiedzą i miłymi wspomnieniami.