Powiatowy Turniej Unihokeja

Dnia 18 października 2017r. w ZESPOLE SZKÓŁ W OBRZYCKU odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja chłopców szkół podstawowych w ramach eliminacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa wielkopolskiego. Nasza drużyna spisała się w turnieju bardzo dobrze zajmując III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali :

• Idkowiak Kajetan

• Solarz Filip

• Kasprowiak Łukasz

• Janas Jakub

• Buda Hubert

• Żurawicz Dawid

Uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej Międzyszkolny w Unihokeja

Nasi uczniowie uczestniczyli we wtorek, 10 października, w Gminnym Turnieju Unihokeja rozgrywanym w Szkole Podstawowej w Otorowie. W kategorii dziewcząt zajęliśmy IV miejsce, a w kategorii chłopców II miejsce, awansując do rozgrywek powiatowych.

Skład zespołu dziewcząt:

• Dąbrowska Julia

• Szulc Oliwia

• Skonieczna Aleksandra

• Dukat Maja

• Gostyńska Gabriela

• Hazak Barbara

• Popowska Weronika

• Barłóg Karolina

• Rakowska Karina

Skład zespołu chłopców:

• Idkowiak Kajetan

• Solarz Filip

• Kasprowiak Łukasz

• Rychlewski Jakub

• Stachowiak Jakub

• Schlabs Łukasz

• Jęczkowski Franek

• Mańczak Maciej

• Janas Jakub

Uczennicom i uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marsze na Orientację

Pomimo niezbyt zachęcającej pogody uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w II NOWOTOMYSKIM MARATONIE MARSZÓW NA ORIENTACJĘ, które odbyły się w sobotę 28 października, w Bukowcu.  Ich zadaniem było przejście w lesie wyznaczonej trasy, zdobywając zaznaczone na mapie punkty kontrolne- ważne bo dzięki nim oraz czasie w którym zostały zdobyte są wyłaniane drużyny które zrobiły to najszybciej. Wydaję się proste ale każda drużyna spisuje punkty kontrolne z mapy organizatora na swoją podręczną, zatem muszą one być starannie zaznaczone  i znajdowane, ponieważ na trasie mogą spotkać punkty „mylne”. Po krótkiej przerwie na drożdżówkę i herbatę po pierwszym etapie drużyny wyruszają na drugi etap również z mapą na takich samych zasadach. Przygotowane trasy liczyły od2600 do 38500m. długości, a podczas ich pokonywania należało odnaleźć 10-15 punktów kontrolnych.

Oficjalne wyniki poznamy niebawem, a na razie prezentujemy kilka zdjęć z tej imprezy.

Naszą szkołę reprezentowali w drużynach dwu i trzy osobowych :

• Marta Sołtysiak/ Oktawia Stróżniak

• Julia Czerwińska/ Maja Dukat/ Mateusz Nowak

• Mikołaj Ostałowski/ Jakub Putyra

• Joanna Piotrowska/ Antonina Piechota/ Zuzanna Piechota

• Karolina Barłóg/ Ola Skonieczna/ Barbara Hazak

Dziękujemy za udział.

III miejsce chłopców w piłce halowej

W dniu 26.10.2017 w hali Nałęcz odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej, w którym uczestniczyliśmy zajmując trzecie miejsce.

Skład zespołu:

• Łukasz Schlabs

• Jakub Stachowiak

• Kajetan  Idkowiak

• Franciszek Jęczkowski

• Igor Kołodziej

• Antoni Pietrzak

• Maciej. Mańczak

• Alan Ludwiczak

• Łukasz. Kasprowiak

Zawody pływackie

W dniu 18.10.2017 na pływalni krytej w Szamotułach odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody Pływackie. W zawodach wystartowały dwie nasze drużyny, które składały się z ośmiu osób. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce.

Skład reprezentacji:

1.     Mateusz Adamczewski

2.     Jan Malinowski

3.     Filip Gierczyński

4.     Robert Kowalczyk

5.     Michał Gawrysiak

6.     Kajetan Marciniak

7.     Jakub Biniak

8.     Jakub Stachowiak

9.     Albert Rusin

10.   Korneli Kozłowska

11.   Zofia Głębiewska

12.   Małgorzata Piechota

13.   Amelia Rutkowska

14.   Gabriela Piechaczyk

15.   Hanna Michalak

Opiekunowie: Małgorzata Kostrzyńska, Piotr Górecki

Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Dziewcząt

Dnia 23.09.2017 odbył się Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Dziewcząt. Tego dnia "Orlik" zgromadził aż 7 drużyn z klas IV – VII chących rywalizować w turunieju piłki nożnej. Słońce niestety nie pojawiło się na niebie, ale zaangażowanie dziewcząt zdecydowanie podniosło temperaturę. Ku zdumieniu rodziców, nauczycieli i dzieci biorących udział, pierwsze miejsce zdobyła drużyna skłądająca się z zawodniczek z klas IV!

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce – CRAZY GIRL